@marwel (12.12.2018 05:43): Vím, že je to pro vás nejspíš lehce mimo, ale na PS Store byl teď k mání „The BioWare Bundle” za 399,- Kč. Jinými slovy „Dragon Age: Inquisition GOTY” + „Mass Effect: Andromeda - Deluxe Recruit Edition”. To už je myslím přijatelná cena pro kohokoli, ne? ;c) Skyrim Special Edition jsem teď objednal u Mironetu v PS4 blu-ray verzi za 465,- Kčs, což mi u této hry nepřijde přehnaně moc.
@AlieN (12.12.2018 23:56): Hezký, idkyž na můj vkus příliš zjednodušújících módů, překvapuje mě že sis nestáhnul ty 3D stromy a kytky, vypadají pak jak v nextgenu. (dištak na ukázku v mém profilu na Steamu)

Když časem hodíš nějaké screeny, tak se zlobit nebudu, zajímají mě hlavně ty textury, na ty jsem pedantní, špatně zvolená tónina textur umí pěkně zmrvit vanilkovou atmosféru hry.
Když už jsem tu psal o modech, tady je seznam toho co jsem do hry naházel. Spíše odhadem, nechce se mi modováním trávit moc času, a takto hra vypadá značně k světu, a docela dobře se i hraje - nejsou tu ale žádné zásadní předělávky, v základu stále styl vanilla hry.
(nepochybně ovšem nejde o seznam konečný, jak najdu v průběhu hry další fuck-upy které bude vhodné upravit)

Unofficial Skyrim Special Edition Patch
SSE Engine Fixes (skse64 plugin)
SkyUI
Better Dialogue Controls
Obsidian Weathers and Seasons
True Storms Special Edition - Thunder Rain and Weather Redone
Weightless Overhaul
Jaxonz Map Markers (SSE Port)
FasterHorses_V_1_1
@marwel (12.12.2018 05:43): Díky za tip. Cca tři kila za GOTY DA:I si rozmyslím. ;)

Jinak já se hodně nahrál Morrowindu. Stále jej mám s tunou modů instalovaný. Kvůli boostnuté grafice je ledva hratelný ve 4K. Skyrim mi připadá příliš podobný, méně nápaditý (setting, kultura, grafika). Je to jak s civkou. Pár jsem jich dlouhodobě hrál a nové mi tak nestoji za to, neb bych hrál víceméně totéž.

A za ty dvě kila to bude. Po vydání příštího TES nakonec jo. :) Pokud ne, neva. Já si zase vážím svých peněz a nebudu dávat víc, než kolik to má podle mého stát. Skyrim přežije i beze mne a já bez něj.
@Jab (11.12.2018 21:39): Inquisition muzes mit pod dve kila na Originu ted, pokud ozelis GOTY obsah. GOTY edice te vyjde o tricet korun draz. Skyrim si nezahrajes no. Fajn, je to sedm let stara hra, ale vydavatel, ktery si svych znacek vazi ji proste za prilis levno neda, resp. by nemel dat.
@Charllize (11.12.2018 21:44): Já chci za dvě kila tuhle special edition. Poštou ne. Přes steam. A klidně si počkám. O finance nejde. Jako příznivec kapitalismu rád podpořím tržní prostředí. Ale prostě přes dvě kila u mě u téhle hry nejede vlak. Nadto je to sedm let stará hra.
@Jab (11.12.2018 21:39): Nedivím se ti. Holt u Bethesedích her tu kvalitu dotváříš sám mody, bez toho nad tím vůbec nemá cenu uvažovat.

@Charllize (11.12.2018 21:26): Já ti nevím, jsem teprve na počátku a už jsem na cestách pobil víc bojovníků než vidím postav ve městech, takže s tím jak to dává smysl bych docela i polemizoval :))
@Jab (11.12.2018 21:39): Vytvářel jsem postavu dřív než jsem věděl že na Skyrimu nějak protestují proti řádu císařského impéria. Hlupáci, měli by být vděční. Má čarodějka se musela vzdát pohodlí Imperiálního Města jen proto, že holt má ráda oheň. A docela ráda zapaluje lidi. A to na severu nikomu moc nevadí, sem tam farmář nikomu chybět nebude (když zpopelní i případné svědky :P )
@AlieN (11.12.2018 20:37): RP, který bych jel já, by byl Nord, který naopak velmi silně podporuje Císařství. Bratrstvo kočičí pracky bych pak bez milosti vymlátil. A sídlo Thalmoru ve Skyrimu zavalil mrtvolami jeho pochytaných členů. Ale... Já tuhle hru prostě za víc jak dvě kila nekoupím. To stejné DA:I. Klidně si na to počkám pár dekád nebo je nekoupím nikdy. Pro mě osobně prostě do té doby nebude cena odpovídat kvalitě obou her.
@AlieN (11.12.2018 20:37): obe armady disponuji velkym mnozstvim bojovniku takze nahodne potycky nikam moc nevedou, je treba dobyt pevnosti a mesta aby se to nejak projevilo. Dava to smysl, za druhy svetovy kdyz se nekdo pobilo par rusaku a nemcu navzajem taky to nic moc neovlivnilo, az velke zasadni bitvy s valkou nejak pohly :)

PS: kazdopadne se chovas v domovine nordu jako dobytek, meli by te vyhodit. Videl bych to na vezenskou lod na Vvardenfell :)
Má nějaký smysl zapojovat se do bitek mezi Stormcloaky a Legií?

Jako hrdý Imperial se tedy zapojuji, navíc kde lépe se trénovat, než na špinavých Nordech, ale zajímalo by mě jestli se ta převaha někde projeví.
@Gordon (01.12.2018 19:42): že se ti bugne power armor a chodíš nahý a jak hulk. Opravili to ve 4 a v 76 to je zas. Prostě mě už v tom studiu přijde že mají 14 lidí co píšou dopisy a vzkazy do terminálů a jednoho outsourcovaného Inda, který jim z toho lepí hru. Jsem zvědav co vymastí se Starfieldem. :-D
@AlieN (01.12.2018 19:31): Zas tak duležité to není, jak říkám, pro mě osobně je to docela duležité protože mě ty loadingy děsně iritovali a navíc miluji tu možnost jet s koněm až do města. Zlatý morrowind co to neměl oddělené. Navíc můžeš vyšplhat na hradbu a zkrátit si cestu. :-)

@AlieN (01.12.2018 19:29): Až budeš v jeho úrovni rozkladu, tak ti vše v porovnání s nekontrolovanou explozí ve které žijeme jménem vesmír, taky přijde zbytečný a budeš brát věci tak jak jsou, měl pro starého pána pochopení.

@SilentWolf (01.12.2018 19:37): Jaký bug?
@Gordon (01.12.2018 19:26): Je ten load měst otravný ve hře opravdu hodně? Vzhledem k tomu že se stejně budou loadovat všechny interiéry (už samo o sobě dost bizarní věc, chápu to u izometrických her, ale u 3D openworldu?) mi to připadá jen jako detail navíc.
@Charllize (01.12.2018 19:17): Inu, miliony lidí na světě si myslí že komunismus je dobrý nápad. Tak už to s lidmi bývá, rádi následují blbé nápady, když jim je někdo dobře prodá a nemusejí sami dělat nic navíc :)

Ono je to tady s tebou dost bezpředmětná debata, ale stejně... ten druhý odstavec chápu tak že senilita už tě drtí vážně hodně - co konkrétně je v konečném důsledku jedno? To jak se hra chová a jak vypadá? Proč potom hrát Skyrim, když máme Daggerfall, ne? :)
@AlieN (01.12.2018 19:08): Vivid Weathers jsem nezkoušel, ty CoT mi přišly vždy takové sympatičtější.

Myslím že save k Open Cities asi moc kompatibilní nebude, možná když budeš v Dungu nebo tak ale to fakt jen možná. Jinak je Open Cities pro mě osobně hodně duležitý, dost to mění atmosféru hry, a dost módů na něj má patch. Na druhou stranu, pokud bys chtěl modovat i města, už může být problém. Z mého seznamu je s Open Cities ale kompatibilní snad vše.
@AlieN (01.12.2018 19:09): Miliony lidi tu hru hrali bez modu a libila se jim. Na Switch zadne mody nejsou a nebudou, presto to lidi hrajou. Jo ta hra je dobra i bez modu. Pro nekoho treba neni, ale tak uz s vecmi na svete byva.

Kazdopadne cim je clovek starsi tim ma min casu a odmita se zabyvat vecma ktere jsou v konecnem dusledku jedno, problem je ze v mladsim veku to clovek moc nerozezna protoze si mysli ze tu bude zrejme vecne, takze baziruje na prkotinach ktere postupem casu ztraceji na vyznamu cim dal tim vic. Proste uvidis sam:)
@Gordon (01.12.2018 14:07): Díky, něco z toho vyberu. Nad Open Cities dost přemýšlím, ale z toho co čtu se mi zdá že to může přinést dost problémů později ve hře, s kompatibilitou etc. A mě se nechce nad testováním modů trávit roky.

Je velký problém do hry přidávat na již rozehranou hru?

A je Climates of Tamriel o tolik lepší než Vivid WeathersSE?

Jo a mimochodem ty Climates of Tamriel jsou sice "must have" ale mají jednu velikou vadu, a to jest instatní hřmění na max volume při bouřce, je k tomu třeba dát opravný patch.
@AlieN (01.12.2018 12:08): odkaz
mělo by to být seřazené i podle loadování, ale pozor, některé drobnomódy jsem měl vypnuté protože buď nefungovali, nebo jsem si je prostě nechal - co kdyby.

Edit: Třeba ta nosnost mě bavila, omezil jsem si to na stovku, ale naopak přidal baťoh a různé přezky a kapsy po tělě co si musíš koupit nebo vyrobit. V kombinaci s lucernou a pláštěm pak vypadáš jako skutečný dobrodruh, nebo zálesák. :-D

Jinak SNIM je taky docela "musthave" mód, Z toho pak vždycky koulím oči jak byly v bethesdě líní vymodelovat řetěz nebo lano.

Jinak na load posloupnost je taky appka která ti to automaticky seřadí tak aby se to načítalo nějak rozumě a neměl si crashe.
@Charllize (30.11.2018 21:28): "Mody si tam nedavej zadny, je to zbytecnost. Ta hra je ok tak jak je."
Ty Charllize, tohle už není ani fanboyství, ty jsi prostě regulérní blázen :)

@Gordon (30.11.2018 15:13): Jasně pošli, aspoň se můžu v něčem inspirovat. SKSE64 mám, SkyUI bez něj hlavně načítalo inventář asi 5 vteřin.
@AlieN (30.11.2018 12:42): Mody si tam nedavej zadny, je to zbytecnost. Ta hra je ok tak jak je. Level scaling tam funguje uplne jinak nez v Oblivionu. Plno nepratel ma pevny level od zacatku do konce. Kolikrat se misi s temi co leveluji. Takze mas skupinku banditu a je tam mezi nima cela skala levelu, od poseru az po OP parchanty.
Pokud mas dobry monitor ci televizi vetsi tmu si tam delat nemusis, aspon co se dungeonu tyka. zadne mody nepouzivam a v dungeonech si musim svitit pac tam je proste tma, aspon na mistech kde by byt mela.
Jedinej mod co ti muzu doporucit je Survival z Creation Clubu za penize, je kvalitni a hra s nim ma vetsi grady a je to daleko lepsi nez si tam dat ultra smrtici pasti, pak budes mit jiny starosti nez to ze te past nezabila na miste, a spis naopak budes rad :)

dale bych ti take doporucil s tim vubec nezacinat, protoze uz podle toho co zde pises tak k tomu nemas kladny pristup a nebude te to bavit. Protoze jestli te nezajima hra od Bethesdy a nejradsi bys ji celou predelal mody, tak to fakt nema vyznam. Nemas zac :)
@AlieN (30.11.2018 14:34): Skyrim (překvapivě) má opět a zase level scaling. Naštěstí je dělaný inteligentněji: většina obyčejných nepřátel má strop, kam se leveluje.
Jinak sleduji Wolfa od začátku, a musím uznat, že natáčet video opravdu umí. Mně se jeho tvorba velice líbí: buď se koukám, nebo u něj cvičím... a nebo si při sledování hezky schrupnu na válendě....
Jinak souhlas, všechny hry TES jsou velice ploché, a herní náplň se opakuje. Já nyní hraji Skyrim na Switchi...ve velmi relaxačním tempu a nejčastěji - světe div se... na záchodě.
@AlieN (30.11.2018 12:42): Můžu ti poslat svůj funkční a kompatibilní seznam asi čtyřiceti módů který sjem se snažil udělat tak aby zachoval atmosféru skyrimu a zároveň zvětšil imersivitu a realističnost. jen je třeba to instalovat nějak logicky zasebou protože něco vyžaduje něco a něco zas musí být první atd. tzn. některé módy přepisují věci z jiných.

Nezapoměň každopádně na SKSE64, aby ti ty módy vůbec jeli, např ten SKYui bez toho nemá barevné ikonky itemů.
@AlieN (30.11.2018 14:34): já už si to nepamatuji, je to dávno, dnes už budou navíc jiné/lepší alternativy. Ale taky mě pořád láká se do Skyrimu zas ponořit, protože nový TES vyjde za eóny. Jenže pak člověk zapne nějaké video - teď například to, co tu postoval StiderCZ a je to furt to samé.. kydlíš Draugiry na jeden a půl způsobu.

A OOO byl hodně super.
@SilentWolf (30.11.2018 14:16): Jo, Bethesda hry jsou prostě "dodělej si sám", v základu nepoužitelné zmetky.
V Oblivionu jsem měl jako nutný základ Oscuro's Oblivion Overhaul, překopávající hlavně level scaling - nic podobného ve Sykrimu není?

Anglické názvy těch modů co zmiňuješ? Mám Enhanced Lights and FX, to by mohlo to "Tmavá tma" substituovat.
Mě vždycky nejvíc k atmosféře pomohlo trio

1. Tmavá tma
2. Smrtící pasti
3. Více zvuků (je to sice pakl, ale obzvlášť ty pro dungeony jsou super)

Celkově mi Skyrim i Oblivon přišly že v základu nedávají skoro nic a cokoliv po nich člověk chce, musí si omódovat. Takže si sepiš seznam věcí co po hře chceš (nepočítej s tím, že ti nějakou z nich poskytne v základu) a pak hledej módy podle toho.