@Abel (10.04.2014 10:46): Důležitá ne, ale nevadí mi a když tam je, tak si s tím i chvíli pohraji. Shodou okolností mi tahle funkce přišla úsměvná teď v Dark Souls, kde jsem si vytvořil pěknýho fešáka, abych po startu zjistil, že začínám jako Undead a vypadám nějak takhle a navíc mám většinou na hlavě helmu.

Takže beru to tak, že kdo chce, nechť si s tím pohraje, kdo ne, tak to prostě přeskočí a hraje s nějakým defaultním ksichtem. Štvalo by mě to asi jedině ve chvíli, kdy bych si tím nastavením výšky obočí a kořene nosu musel projít a nešlo se tomu vyhnout...
@7c (09.04.2014 22:36): Díky za post, zrovna to louskám. Autor je evidentně velkým fandou Oblivionu a Skyrimu, takže bych řekl, že mu styl rozhovorů v ESO vadit nebude. Rád bych se ale zeptal na jinou věc, vážně vám připadá tak důležitá možnost v RPG upravit si vzhled postavy? Já jsem odkojený starými dungeony a hrami v Infinity Enginu, které moc úprav nikdy nenabízely (za to měly o to rozsáhlejší možnosti, co se týče skillů a atributů) a nastavení obočí, výšky a tvaru očí apod. mi příjde spíš záležitostí The Sims a podobných "holčičích" her. Asi jako řekl Conan v review ke skyrimu: "This is madness...now I am doing my taxes." http://www.youtube.com/watch?v=gYY1GHzauCo
Až bude hra fungovat tak jak má tak jí zvednu hodnocení. Zatím vidím samou údržbu v hlavní hrací době a hlavně spoustu bugů.. Různé "Unknow errory" kvůli kterým se nejde ani nalogovat jsou taky běžnou součástí ESA. Včera jsem opět propadl texturou a dopořádku to dal až /unstuck. Kdyby to bylo zadarmo tak neřeknu ani "ň", ale takhle se cítím krutě podveden. Nejsem zas tak bohatý, abych si mohl dovolit vyhodit 55 euro do kanálu a přejít to s úměvem na tváři.

Ale asi nemá cenu o hře diskutovat s někým kdo ji nevlastní, takže jestli se chcete dozvědět více o důvodu proč jsem hru hodnotil tak jak jsem ji hodnotil, tak mě kontaktuje večer na ID @Cassius149, hraji samozřejmě na evropském megaserveru. Mezi 18:00-20:00 budu stoprocentně online.
@Drekt (09.04.2014 23:10): No tak to se budu trochu hádat. Přečti si tady v nápovědě, jak se tu počítá hodnocení, rozhodně je to propracovanější systém, než to co ti vznikne, když se na Metacritics objeví první 4 recenze. Taky si všimni, že zdejší hodnocení TES Online je zatím šedivé, tzn. že ho nelze považovat za reprezentativní a s největší pravděpodobností půjde to hodnocení nahoru, až to začnou hodnotit ti, co s tím strávili trochu víc času. Stejně tak ale nepovažuji za reprezentativní aktuálních 82% na Metacritics, protože analogicky půjde zde pravděpodobně hodnocení dolů, až se začnou objevovat recenze po delších herních zkušenostech. Ovšem Metacritics se na rozdíl od DH už tváří, jako repre hodnocení. A s těma "objektivníma herníma portálama" bych byl taky opatrný...
@Arc (10.04.2014 06:22): Jo, je pravda, že lidská recenze asi nikdy 100% objektivní být nemůže, ale profesionální recenzenti herních portálů se o to aspoň snaží. A nikdy jsem nezažil, že by třeba některý z nich dal 0 % nějakému simulátoru, jen proto, že nemá simulátory lád :D
@Drekt (09.04.2014 23:10): je akt že tohle hodnocení je jen hate, ale bacha, objektivní hodnocení u recenzí neexistuje, nikdy neexistovalo a existovat nebude i kdyby sami recenzenti tvrdili opak :)
@musa (09.04.2014 21:55): Taktéž souhlasím, ačkoli má hra nějaké nedostatky, 0 ani celkových 27 % si rozhodně nezaslouží. Je smutné, že právě díky těm zamindrákovaným uživatelům musí člověk přestat brát hodnocení na DH vážně a raději se pro objektivní hodnocení podívat na jiné servery.
@Jabba (09.04.2014 16:55): nebudu s tebou trollovat. stáhl bys mě na svoji úroveň a tam porazil díky svým zkušenostem. takže jen tak na závěr a znovu: nehrál jsem hru, neplánuji ji hrát, nejsem její fanda, nicméně hodnocení partičky z mokré čtvrti, která hru v lepším případě takřka nehrála neberu jako relevantní hodnocení, což je jeden z hlavních důvodů existence DH.
@M.a.t.t. (09.04.2014 09:47): Mno to opravdu je, jestli že si uvědomíš, že hru kupují v první frontě ortodoxní fanoušci hry a takhle ji sestřelují, něco na tom prostě bude, si to rozklikni, minimálně třetina uživatelů to poslala do červených čísel. Upřímě řečeno jsem rád, že se tak ubohý hype tady nekoná, ale upřímně jsme si nalili čistého vína. Jsem na mnoho z vás velmi pyšný!!!!

Já bych si docela rád přečetl objektivní komentář od těch 90+ :D

Ještě nad tím hůl nelámu, počkám jak se to vyvine za půl roku-za rok.

@musa (08.04.2014 23:59): Já se spíš domnívám, že jsme svědky tvého slabého trollingu. Jestli se ti něco prosím tě nelibí, jdi, kup si ti hru, když je podle tebe tak skvělá, zahraj si ji a napiš ten nejkrásnější a nejdelší komentář. Do té doby si jdi tu svoji prázdnou slámu mlátit někam jinam. Jsi právě ten případ, který dává za pravdu Perkmanovi.
Ani si to nehrál a jen remcáš a hážeš tady soudy, nepřipadáš si ani trochu trapně? Jinak to remcáš a fńukáš u každého hodnocení hry, které není podle tvých představ, nebo je tohle nějaká tvá slabší chvilka?
@Majkee (09.04.2014 14:23): Takže Skyrim jak ho známe :)

Ale tyhle debilní questy jsou v každým RPG: "Ahoj, já jsem chudej vesničan, ale dám ti 5 zlatých, když mi nasbíráš 5 kytek z palouku vedle."
Dostanes quest zabit manika a kdyz vlezes k nemu do baraku, je tam s tebou dalsich 20 lidi, nekdo ho zabije, quest completed. Udajne to tak probiha, podle bety bych tomu i veril. Co se me tyce, s takovym (ne)instancovanim si muzou TESO sezrat >_>
@M.a.t.t. (09.04.2014 10:09): Jaký "názor většiny"? Na dh.cz je tu 13 hodnocení, z toho většina jsou "obvyklí podezřelí", kteří hru nejspíš ani nehráli, na metacritic 7 "profi" komentářů a pár uživatelských.

@Abel (09.04.2014 11:02): Jj, každý komentář s nějakým informativním obsahem je fajn.

P.S. Osobně ES sérii nemusím, a jestli díky ESO Zenimax přesedlá na prodej pracích prášků, slzy ronit nebudu, ale jako "AAA subscription based MMO" mě vývoj a ohlasy docela zajímají.
@M.a.t.t. (09.04.2014 09:47): Díky za post, nenapadlo mě kouknout na metacritics a je fajn, že kromě typicky funboy/hater příspěvků se najdou i konstruktivní.

Teď je v highlightu třeba ten od tagose za 8 bodů - má určitě pravdu, že zlepšování dovedností jejich používáním je fajn (tím bych shrnul odstavec o vývoji postavy), nefunguje ovšem logicky. Často se mi stávalo, že jsem prostě jen běžel a najednou se mi napsala hláška o nějakém vylepšení schopnosti, nebo si promluvím se slepým starcem a zlepší se mi skill lighting strike...

Setting mu evidentně sedl, ale jestli je takovou výhodou oproti např. Star Wars nebo Conanovi, dost pochybuji.

Voice acting? Fajn, beru - zrovna tohle mi ale vůbec nepřijde důležité - navíc SW ho mají taky.

A teď questy a musím říct, že argumenty inteligentními a zábavnými úkoly (jak už jsem popsal v komentu) vůbec nechápu. Dobrá, nemusíte jít jako ve WoW z místa A do B a cestou zabít X mobů a sebrat Y věcí - situace je totiž ještě tragičtější. Musíte jít z místa A do B a cestou neděláte vůbec nic, jen jdete a pokud narazíte na nepřítele, je to spíš smůla, protože za jeho zabití XP nejsou.

Ale jak říkám, jsem rád alespoň za něco, co vysvětluje zalíbení některých hráčů v této hře- pořád mu sice moc nerozumím, protože ta hra je šedivě průměrná co do zpracování technického a nudná v gameplayi, ale aspoň něco.
@M.a.t.t. (09.04.2014 10:26): MMO Ti totiž ukážou gameplay, kterej si osaháš během hodiny a pak už tam není žádná změna. A cooperace? Já jsem sólista, trend MP a COOPů mi překáží, já chci hrát sám sakra :D
@Walome (09.04.2014 10:21): Presne tak. Ale nemusím byť Sherlock Holmes, aby som videl, že súčasné hodnotenie nie je úplne košér. Aj keď mi to v zásade môže byť jedno a hrať to tiež neplánujem. Bratranec ma strašne dlho lámal na Lineage II, ale neúspešne, MMO ma proste nelákajú.
@M.a.t.t. (09.04.2014 10:09): Podlě mě právě plošný názory/hodnocení nic neurčujou. Nejlepší je, když někdo argumentuje kvalitu filmů vysokým hodnocení na csfd apod. Prostě chce to recenzi, dobrou, kde bude napsáno co funguje a nefunguje.

Na druhou stranu tahle hra je odepsaná už z podstaty věci :) I kdyby byla sebelepší, do 3 měsíců je f2p, protože ji prostě nemá kdo hrát.
@Walome (09.04.2014 10:04): Ja tiež neviem. Je názor väčšiny na DH argument, keď viacerí zjavne plácajú nuly, bez toho aby to hrali a u poniektorých je to prvá hra z TES univerza, respektive prvé hodnotené MMO? Každý nech si spraví obraz sám. :)
Uz jenom cteni tech hoven od whiteknightu na zdejsim webu stoji za to placnout sem tu nulu. Pobavilo.
@FildasCZ (komentář): to stejné jako u prvního komentu. nulová informační hodnota, rádoby zasvěcený pohled. když víš prd, dělej tajemného.

domnívám se, že jsme tu svědky jistého úkazu, kdy se k téhle hře stahují přední paka a snaží se vytvářet jakousi chvilkovou herní módu na téma jsi-li cool, nakopni teso (nijak ho neobhajuju, nehrál jsem ho a ani neplánuju, ale ta snaha je očividná).
@Myshka (08.04.2014 20:46): Ne, Jabba předpokládám naráží na skill system v EVE - kdy se aktivní postava neustále zlepšuje (pokud tedy hráč neudělal chybu), online nebo offline.
@Jabba (08.04.2014 12:36): Neviem, pochopil som to tak, že myslel že si dopredu predplatíš istý počet hodín a tie sa míňajú len keď si napojený, čo funguje len v pár mmorpg a len v Ázii.
Se mi líbí ten popisek: "První MMO ze světa The Elder Scrolls...", to někdo čeká, že budou další? :)
@Say (07.04.2014 20:11): Přestěhuj se do Číny nebo Jižní Korey, tenhle model tam funguje celkem dlouho. Dané tedy spíš způsobem hraní.

Jinak předplatné je pro hráče dle mě nejvýhodnější volba (pokud tedy zvolenou hru hraje). F2P a mikrotransakce jsou IMO cesta do pekel. Navíc je tu ještě ta (minimálně potenciální) motivace pro vývojáře přidat další položku do e-shopu, která řeší nějaký otravný problém ve hře, a přidat nebo ponechat nějakou otravnou věc ve hře a nabídnout řešení v e-shopu.

Finančně výhodnější může být F2P pro herní "turisty", ale nemyslím, že má pozitivní dopad na samotnou hru. Minimálně to může působit dost rušivě (jak ve které hře, pochopitelně) - v extrému ti bude na obrazovce vyskakovat nápis "skvělá nová nabídka v e-shopu".
[neexistující příspěvek]: LOLko jsem hrál asi tři minuty, to není hra pro mě. A vůbec všechny ty MOBA hry jdou mimo mě..
@Say (07.04.2014 20:11): Ano, i když s drobnými miktrotransakcemi já osobně souhlasím. V případě přechodu SWTOR na f2p zaplatili hru právě ti, kteří byli ochotni zaplatit za kraviny typu lépe vypadající equip, pet či mount. Jednalo se o změny kosmetické, samotnou hru to nijak neovlivnilo a kasu EA naplnilo překvapivě více než když měla hra klasické předplatné. Samotný fakt, že hra je f2p totiž nalákal obrovské množství nových lidí, pamatuji, že na xfire vzrostla popularita SWTOR ze dne na den asi pětinásobně.

@Arc (07.04.2014 20:12): Betu jsem nehrál, pravděpodobně mají hodně problému. Fanatický admin z českého webu TESO Raven sám uznal, že hra vyšla předčasně. Já jsem tam byl za kritiku TESO někdy v lednu zabanován. :D