[neexistující komentář]: tohle je pro mě ukázkově prázdný komentář. dozvěděl jsem se, že se považuješ za milovníka série (dle komentáře si myslím, že jím nejsi) a na hry máš "jiné nároky a kladeš důraz na jiné požadavky". Bez ohledu na tohle těžko srozumitelné vyjádření se z komentu už nic kloudného nedozvím. Kromě poznámky o velkém zklamání, u kterého ovšem chybí důvody, které tě k němu vedou a dramatické nuly v hodnocení.
@7c (04.04.2014 19:20): něco na tom rozhodně je :D a když ta hra bude ve výsledku sračka, hráči to zdají v Early accesu tak se pak budou být do prsou jako Troška, jak se ta jejich hra prodává, a jak má tedy pozitivní výsledky!
Mno, jak se říká, píše se rok 2014 a "early access alphas are all the rage"... Tak trochu win-win situace - nedočkaví hráči mohou hrát, producent dostane peníze dříve, vyšší částku a navíc má zdarma betatestery. Heh.
[neexistující komentář]: Sice jsem to nehrál ale podle mě je to hodně zkažené, když jsem o tom poprvé slyšel čekal jsem nejlepší online RPG, představoval jsem si jak budu tasit meč z první osoby využívat svých schopností zbrojiřství nebo plížení, možnost okrádat jiné hráče jako ve skyrimu nebo oblivionu a mít naprostou volnost jako v morrowindu, nic z toho se ale nekoná, víc mi to připomíná wow které mě nijak nezaujalo už jen kvůli grafice která je děs. Je to v podstatě kopie wowka v lepší grafice.
Musím souhlasit s Mickem. Je neuvěřitelné na kolik bugů jsem narazil. Občas se nespustí script, případně nejde zabít NPC, které musí zemřít. Zatím to vždy spravil buď relog nebo opuštění instance, ale stejně je to dost otravné. Vzít si někoho do party je taky sranda, člověk se modlí, aby se oba hráči nakonec sešli ve stejné instanci. Včera jsem chtěl jít dungeon, ale LFG mi ani po hodině čekání žádnou normální partu nenašel, respektivě našel, ale jednalo se jen o dpska (já sám jsem DPS), přitom tanků a healerů běhá po světě dostatek.. Lidi pravděpodobně neumí ve výběru zatrhnout tu správnou roli. Dva questy co mám v logu nejdou splnit vůbec, protože klíčová NPC nějak zamrzly a na nic nereagují. Chat je plný otázek "Is quest XY still bugged ?" a odpovědi jsou kladné. Ať už na SWTOR lidi nadávali jak chtěli, tohle jsem tam nezažil ani v první otevřené betě.
Ak zoberiem do uvahy, ze uz to nie je beta, tak kurva ma ta hra stale rovnake technicke problemy! Laguje ako prasa, niektore questy odmietaju fungovat, tak ako by mali...
Tak jsem ráno vysolil na stůl 55 éček, stáhl 30 GB a v jednu po poledni se ponořil do hry, která se dnes zpřístupnila pro veřejnost (5ti denní early access). Hraje to tu ještě někdo ? Pokuď ano, tak se mi ozvěte do PM.
@MiDlo (14.03.2014 19:50): Každý se drží jedné role. Je pravda, že každý může dělat skoro cokoli, ale jen blbec s povoláním tanka se snaží dělat healera.. :D Ale klidně může, jen k tomu nemá tolik předpokladů a talentů jako skutečný healer..
Dotaz - ve skupině každý v tomto MMO dělá všechno tj. plní role healera/tanka/dps nebo se každý drží své jedné role v partě? Jako odkojenec Lotra a předpokladu, že každý plní jednu roli a musí ji plnit dobře aby celá skupina dotáhla quest do zdárného konce jsem nebyl spokojen s Guild Wars 2 kde kooperace znamenala jen vědět co se má na určitých částech mapy udělat. Je tam zkrátka aggro, tanci, dpskáři, healeři, zloději nebo pejsek s kočičkou znovu uvařili nejlepší dort ze všeho nejlepšího smixovaného dohromady?
@Say (11.03.2014 09:10): Od testerů čtou vše, jaký by byl jinak smysl beta testingu, že... I když je v tom fóru většinou upozornění na chyby v questech a tak, na všechny je reakce.. Co se kritiky týče, zas nemůžou vyhovět všem, protože každý má jiný názor, ale pokud někdo vznese nějaký podstatný bod na kterým se většina shodne, rozhodně nezůstane bez povšimnutí..
@Redfield (10.03.2014 14:18): Pokud někdo hraje 10 let stejnou hru a pořád ho baví, je mi ho upřímně líto. Já ve WoW ztratil dva roky, a dnes bych dal raději přednost TESO než se vrátit k WoWku..

A ti hardcore hráči WoW by u něho stejně zůstali i kdyby teď někdo vytvořil revoluční MMORPG, které by přeneslo tvoje vědomí přímo do hry, protože by mělo málo contentu :D

Co se týče těch zodpovědných pánů, kteří nevědí jak udělat MMO, nevím jestli si dělal beta testera, ale vyjadřuješ se jakože ano, takže bys mohl vědět že vývojáři s komunitou MMO hráčů spolupracuje velmi úzce a spoustu změň udělali právě na jejich žádost.

Takže vážně nechápu, co podle tebe udělali špatně. A pokud něco ano, nechápu, proč si stěžuješ tady a nenapíšeš raději na fórum pro testery, kde by tvoje kritika, pokud je oprávněná mohla už dávno pomoci hru zlepšit. Ale asi je jednodušší pomlouvat hru tady, než napsat vývojářům nějaké nápady na zlepšení, že? :)
@Drekt (10.03.2014 15:37): Nemůžu, protože jsem zapomněl registrační ID a když ho chci obnovit, chce to po mě jméno a příjmení, což jsem naflákal z nějakých random písmen. Dál už nemám ani moc motivaci dělat nový účet a stahovat 25GB na jeden víkend. Vlastně mě ta hra ani moc nezajímá. MMORPG, byť jsem jich zkoušel dost, mě nikdy nebavily.
@Say (10.03.2014 15:23): Ještě to není oficiální, ale před vydáním by měl být ještě jeden otevřený beta test, nejspíše už tento týden od pátku do neděle, takže jestli tomu tak skutečně bude, můžeš si hru vyzkoušet a přesvědčit se sám :) A jestli nebudeš chtít, nějaký screeny ti pak klidně udělám =)
@Redfield (10.03.2014 14:18): Jako mluvíš mi Rede z duše, navíc každej člověk si je vědom kolik MMO žere času a pro mě rozhodně není dobře investovaným časem hra, která je kopií toho, co tu stokrát bylo. Za kvalitní MMORPG (poslední byl Warhammer online)bych klidně i cáloval, jenže všechny se dělají pro mladé hráče co ultimu možná viděli jen tak na plakátu a tak nikdy nebudou vědět co to je skutečné PVP. Skutečně kvalitní MMORPG musí dát prostě možnost všem hráčům a různých stylů si užít to své.
Např. v Xsyon jestli ti vadilo PVP a že ti furt někdo dělá full loot, mohl jsi to vyřešit dvěma způsoby 1) jít do non PVP zóny 2) dobýt dominantní město PVP zóny, tím ovládnout celý region a pak si v klidu nastavit setting zóny na non pvp, těm hráčům co to vadilo měli opět dvě možnosti.... :)))
@Say (10.03.2014 14:25): Nesuď podle těch videí, taky jsem na pár gameplayů koukal a nechápal jsem, jestli ty lidi co je natáčeli, museli dát kvalitu na nejnižší hodnoty, aby se jim nesekalo nahrávání, nebo co.
Sám jsem hrál na nejvyšší detaily a musím říct, že grafická kvalita se hodně blížila té ze Skyrimu a spíš sem byl překvapený, že si MMORPG může vůbec tak kvalitní grafiku dovolit.
EVE ani War Thunder jsem sice nehrál, ale pokud je aspoň u nich kvalita gameplay videí na které jsem teď zběžně podíval odpovídající, můžu potvrdit, že TESO má grafiku lepší.
@Drekt (10.03.2014 13:29): Nevím, podle videí, bych řekl že takové EVE má tu grafiku pořád lepší. A to už je na trhu nějaký ten rok. War Thunder je graficky taky hodně vyšperkovaný. TESO podle toho co jsem viděl není zdaleka tak charakteristické jako Morrowind, už vůbec ne "realistické" jako Skyrim a na druhou stranu stylizace není ryba ani rak. Na mě to spíš působí, jak kdyby měli problém dohodnout se, jakým směrem se po grafické stránce vydat. A je z toho takový nemastný neslaný mišmaš.
@Drekt (10.03.2014 13:29): Víš v čem je výhoda toho, že je WoW 10 let stará hra? Tuna contentu. Co má TESO? Pěkný svět a grafiku? To skalní MMO hráče vážně nezajímá.

PvE hráče zajímá content, PvP hráče combat. Čím má TESO trumfnout WoW? Svým pseudo-FPS/TPS combatem s 5 skilly k dispozici a PvP s level-scalingem? Pár dungeony s pochybným designem? Tohle vážně není o marketingu, Zenimax nemá absolutně tušení, jak udělat MMO.

TESO si užije svoje dva měsíce slávy, a pak ho hráči zametou pod koberec, protože ta hra nebude mít co nabídnout. To už se opakovalo tolikrát, že by zodpovědným pánům už mohlo konečně dojít, kde je někde chyba.
@Redfield (10.03.2014 13:14): Tak WoW už je přece jen 10 let stará hra, a postupně upadá (Já sám už jsem jí hrál naposledy před 5ti lety a už neznám nikoho kdo by jí ještě hrál), TESO je už technicky naprosto někde jinde, bezpochyby MMORPG s nejlepší grafikou současnosti (i když to na videích nemusí být tak vidět). A betu jsem hrál sice jen 3 dny, ale přišla mi mnohem zábavnější než WoW, hlavně souboje a PvP, takže osobně mi TESO přijde lepší, kvalitnější a zábavnější než WoW. Jestli však dokáže nalákat dostatek hráčů je už spíš otázka marketingu, ale ano, všechny předpoklady pro to zatím má.
@Redfield (10.03.2014 13:14): tak on vychází z toho, že to má silnou fanouškovskou základnu, ale nepočítá s tím kolik bude ochotno cálovat poplatky a dávat prachy ještě za hru :)
Navíc je fanoušek a fanoušek.
Ale jinak člověk musí citovat Majkeeho odkazu: "I’m not sure if it’s arrogance, the idea that people love the Elder Scrolls so much they’ll pay $60 for a box copy and $180 a year to play TESO" < Já si tím taky nejsem moc jistej a připouštím, že minimálně 1/3 fanoušků série jsou piráti.
@Majkee (10.03.2014 12:04): Jo, ten jejich přístup určitě dobrý není, ale na druhou stranu se jim ani nedivím, pokud tam stejně jak tady každý chytrák hru kritizuje, bez toho aby si jí zahrál (tím teda nemyslím tebe, pokud jsi tu betu hrál).

Jinak TESO má zatím všechny předpoklady stát se nástupcem WoWka, pokud se mu to nepodaří (což nevylučuji), tak už se to v tomhle desetiletí nepodaří nikomu.
@Majkee (09.03.2014 15:14): Jo tak ten web je mi odpornej už jenom podle toho co sami o sobě píšou:

"Příběh webu začal v květnu 2012, kdy se dva fanoušci Elder Scrolls série rozhodli založit portál, který bude českou a slovenskou komunitu informovat o všech novinkách ohledně Elder Scrolls Online. Naše úsilí se ještě zvýšilo ve chvíli, kdy jsme zjistili, jak špatná mediální kampaň je v česku a na slovensku proti hře vedena. Postupem času jsme se proti naší vůli stali jediným objektivním informátorem o hře. Od té doby se situace mírně změnila. Elder Scrolls Online si po počátečním přívalu nelibosti médií našel své věrné fanoušky, a tým tvořící tento web se rozrostl. Naše filozofie se však nezměnila: Cílem webu je stále přinášení objektivních informací o hře jako takové, i o společnosti, která ji vyvíjí."
@Mount (09.03.2014 13:37): To vím, vlastně se divím že nakonec nevzniklo pokračování, co si pamatuju tak ještě v roce 2001 se o něm psalo že je Ultima Online 2 ve vývoji (stejně jako si vzpomínám na onlineovku ze světa středozemě která byla ve vývoji v té době a měla použít stejný izometrický pohled). Zvláštní..

Tak ano, přesto je to zajímavé, když si člověk uvědomí že UO tu je od roku 97. :)
Tady je česká fan-stránka, kdyby to někoho zajímalo. Ale pozor, jakoukoliv kritiku tam zdejší osazenstvo nese dost nelibě, já jsem si dovolil zapochybovat o tom, že TESO bude přelomové MMORPG, které změní navždy mapu herního světa a dostal jsem nemilosrdný BAN !
@Giovanni Antonio Kekelli (09.03.2014 11:33): Tak ultima je prostě fakt ohromný fenomén a kupodivu se drží i přes svojí zastaralost, jako animáky od warner bros. Jako já ji hrával fakt taky s chutí a je to fakt skvělá hra a když narazíš na rule play server(to jsem hrával teda unofiko servery) tak z toho máš dvojnásobný zážitek.

tak ono je celkem ještě dost mmo s měsíčnými poplatky a drží se, mají svoji komunitu, která to prostě utáhne alespoň v nákladech hry, ale bude vzácnější a vzácnější.
@Mount (09.03.2014 10:45): Já si nemůžu pomoci ale pro mě tohle to zní prostě velice zajímavě a zábavně :D. To je zkrátka podle mého funkční, promyšlené a promakané MMO, hráči dovoluje totiž mnohem více možností než jen postupně procházet příběhem..Fakt se mi to líbí, tedy až na ty aukce :D. Ty ceny v těch aukcích to už je vyloženě bláznovství :D, ač mě to tedy až tak moc nepřekvapilo protože znám případy kdy si někteří hráči MMO her zakoupili předměty do své oblíbené hry klidně za stovky, tisíce i desetitisíce reálných peněz. :D:D

Každopádně díky moc za info ohledně těch serverů, to jsem netušil že se to ještě hraje (speciálně že fungují ještě oficiální severy to je teda k nevíře :D:D) , rád to vyzkouším.
@Jack_Dark (08.03.2014 23:17): Přesně tak, ty peníze mohli dát do jiných her, jako hráče hlavně SP her mě tohle osobně štve nejvíce. Zda je doba MMO nadobro pryč nevím, ale určitě se změnily požadavky na tyhle hry a klasické měsíční poplatky už myslím nemohou uspět. Takže ano, ta snaha je obdivuhodná, velice hloupá ale obdivuhodná :D:D.
@Majkee (08.03.2014 22:19): No ano, takové štěstí není k zahození :D. Ohledně měsíčních poplatků jsem si něco podobného říkal už několikrát a přesto se zatím tvůrci nepoučili, ono je to zajímavé, nám se to zdá být jasné že na trhu prostě už není místo pro pravidelné poplatky, ale stejně vždy bude nějaká firma která zkusí své štěstí a ty poplatky do nějaké té MMO hry zase procpe. :D Na druhou stranu je to jejich hloupost, že ano.

SWTOR: Myslím že z pohledu EA to propadák je, ale to není chyba hry, ona je ve skutečnosti úspěšná (skrze ono F2P a to i navzdory obřím nákladům na výrobu té hry). Jenže má smůlu v tom že vedení EA si už předtím vysnilo iluzi o měsíčních poplatcích.. Tohle se ale ostatně neděje jen u MMO ale i u jiných žánrů že má vydavatel přehnaná očekávání, a ač hra prodá dostatek kopií, stále to berou jako neúspěch.
@Giovanni Antonio Kekelli (09.03.2014 10:41): Nakupovat i stavět i pronajímat, stala se z toho fakt neuvěřitelně obludná hra :D
Přirozeně vznikly aukce s vzácnými předměty(které šlo třeba získat jen během určitých událostí) a ty dneska mají nezměrnou cenu v herní měně, ale samozřejmě i v té tvrdé :D
takže taková zajímavá fetiš :)) :DD Dokonce divil by jsi se jakou neuvěřitelnou hodnotu tam mají předměty obyčejné denní potřeby s ID které třeba jsou stejná jako nějaké historické události atd, nebo se váží k nějaké významné události ve hře. :DD

Jinak ještě k ultimě:
Tak free servery ještě existujou a jestli se nepletu furt jedou i ofiko, takže co si budem povídat, kam se sere wowko :) a máš možnost 14 denního trialu, takže tesnout si to můžeš, popřípadě zkusit nějaký český shard, ale to už doporučuju zahraniční, více lidí, více aktivity a kvalitativně jsou taky na jiné úrovni.