@Mount (08.03.2014 21:44): Po pravdě, osobně WoW nemusím, vadí mi totiž hned z několika důvodů, ale ten hlavní je asi to že se skrze WoW Blizzard vykašlal na SP Warcraft a věci jež načal právě Warcraft3 a Warcraft 3 The Frozen throne dokončil až během linie WoW a jeho datadisků. Každý fanoušek který by tak chtěl věděl "co bylo dál" tak aby buď hrál WoW nebo aby si vše hledal na internetu po wikiích což je dementní.

Jinak PvP mi nesedí, jde mě spíš o příběh, zisk prachů a o vývoj postavy (vlastně o to samé o co mě jde v SP RPGčkách :D). Proto ostatně asi hraju víc ty sp hry a na online mě obecně moc neužije.

Když už jsi zmínil Ultimu, Ultima Online byla MMO kterou jsem si vždycky chtěl zkusit (zatím jsem ale neměl to štěstí a patrně už asi ani mít nebudu), mě tam zaujalo že tam jde nakupovat nemovitosti :D:D.
@Majkee (08.03.2014 22:19): @Jack_Dark (08.03.2014 23:17): Jako v mmo je spíš budoucnost malých studií které to bohatě uživý, beseda dělá v podstatě už jen na platy manažerů :D
Já osobně bych si taky nějaké mmo zahrál, ale prostě ani jedno z nabízených se mi nelíbí= prostor a potenciál tu furt je.
a proto si dovolím opět takovou malou flame politickou agitku: LIVEISFEUDAL

Mimochodem pohrávají si celkem se zajímavým free to play modelem 20éček na slot postavy a začínáš s nulou slotů :D
@Giovanni Antonio Kekelli (08.03.2014 21:38): A teď si vem kolik ještě stojí vývoj a údržba takovýho MMO jako je TES. Za ty peníze co to spolkne by se dalo udělat mnohem více her. Ale osobně si myslím že doba pro MMO už je pryč, snaha tvůrců stále se uchytit v přesyceném trhu je ale obdivuhodná.
@Giovanni Antonio Kekelli (08.03.2014 21:38): Také bych chtěl mít někdy takové štěstí , které by ze mě shodou okolností učinilo multi-bilionáře :D. Každopádně souhlasím, že trh je zahlcen a TESO je pravděpodobně jedno z posledních MMORPG, které na trh vstoupí s klasickými měsíčními poplatky. Myslím, že to půjde rychle do f2p, což tomu jen prospěje. Stejně tak na tom profitoval SWTOR, které je dnes druhé nejpopulárnější MMO na Západě. Už ho nehraju, ale kecy o propadáku jsou mimo mísu, EA zarobilo neuvěřitelné peníze (mínus náklady na výrobu samozřejmě, většinu zisku získali po přechodu na f2p)
@Giovanni Antonio Kekelli (08.03.2014 21:31): No tom něco bude, jako Wowko je bezesporu fenomén jako svého času Ultima, ale taky si myslím, že kvalitou k tomu nejlepšímu to mělo jen rázně nakročeno, ale tak zas nadruhou stranu tolik datáčů snad nic jiného ani nemá :D

Mě třeba osobně nebaví farmit předměty a zkušenosti z NPC, navíc neznám hru, kde by měla npc alespoň základní inteligenci a fakt to pak je více méně trapas.
Já jsem spíš pvp hráč a MMO jedině s full lootem a za to jsem ochoten i cálovat.
@Majkee (08.03.2014 18:12): WoW je sice jistě kvalitní hra, přesto mám pocit že jeho úspěch je spíš náhoda a obrovské štěstí protože trh jako takový (speciálně ten okolo MMO) je dle mého naprosto nepředvídatelný a mnohdy nereflektuje kvalitu titulu jako takového (kvalitní mnohdy zapadne, nekvalitní se naopak často prodává). Otázkou také je, zda se MMO trh právě úspěchem WoW nezahltil, další a další tvůrci sice zkouší štěstí s tím že věří tomu že je stále dost potenciálních zákazníků, ale je zkrátka možné že pro další velké placené MMO není na trhu místo.
@Mount (08.03.2014 17:53): Tak ano, TES je bez pochyb silná značka, jenže když vezmu třeba SWTOR (SW je extra silná značka) nebo třeba Conan (silná značka), obojí byly a jsou skvělé hry a jak dopadly? Já prostě tomu že by tohle mohlo dopadnout lépe než ty hromady jiných MMO co zkoušely štěstí moc nevěřím.
@Mount (08.03.2014 17:53): 250 korun ? To jsi z levnýho kraje. TESO bude mít měsíční poplatky 13 euro - cca 360 kč :)

Jinak vých. Evropa platí stejný poplatky i u WOWka a nikdo si nestěžuje, Rusáci mají dokonce svoje vlastní servery. :)
@Giovanni Antonio Kekelli (08.03.2014 16:10): tak toho se zas nebojím, tady je o to, že si celkem sami řežou pod sebou větev, i když je to důkazem víry v sílu značky TES, koupit si to a pak cálovat poplatky mi přijde celkem humus a jestli to fakt bude kolem 250 kč, tak východní Evropa je v podstatě vyřazená co by trh.
@Mount (08.03.2014 15:37): Já neříkám že není, to ale není předmětem toho o co mě šlo.. Mě šlo o to udělat si představu o tom jaká je asi šance na ůspěch hry. A musím říci že pokud by se to mělo ve světě podobat stavu jako zde na DH tak je neůspěch takřka zaručen :D.
@Majkee (08.03.2014 14:53): No to je sice hezké, ale pokud budeš hrát jen ten "free" měsíc tak si hru patrně moc neužiješ, a tvůrcům to také dvakrát nepomůže (protože oni potřebují ty peníze za poplatky). Nicméně díky za odpověď, pokud takhle smýšlejí i další lidé tak ty měsíční poplatky patrně dlouho nevydrží :D.

Jinak k tvé řečnické otázce si dovolím říci že já osobně hraju hodně her i zpětně, takový Mass Effect1 jsem dohrál už nejméně 16x (pravda, už jsem na to ale dost dlouho nesáhl jelikož si pamatuju každej kout :D). Ale kdybych sečetl ten čas v té hře tak to měsíc určitě dá. :D
@Say (08.03.2014 15:16): Však počkej pak půl roku o Majkeem nebudete slyšet XD Mě je to totiž úplně jasné jak to dopadne :D A poslední věc co tu udělá...hře dá 100 %ˇa rozepíše koment k ní, s tím že jej časem doplní a zmizí :D
a proto pro příležitostné hráče se dělá hra Live is feudal :D

Na tu se fakt těším to nejlepší z ultimy(full loot!!! PVP) a středověkej Minecraft dohromady(i když z minecraftu si to bere jen možnost úprav terénu)
@Majkee (08.03.2014 14:53): To je fakt super. Koupíš si hru za plnou pálku ale povolení hrát máš jen měsíc. Opravdu divná doba, kdy ke hraní je člověk nucen časovým omezením.
Hmm, tak mě tak teď napadlo, že by mě docela zajímalo, zda to tu někdo plánuje skutečně hrát? Myslím tedy s tímhle systémem měsíčních poplatků.. Já osobně tedy ne, ne že by mě hra nezaujala, ale nemám tolik financí abych je mohl kromě sbírání her ještě také rvát do měsíčního placení za hraní MMO. Každopádně, má někdo v plánu to hrát?
[neexistující příspěvek]: 70-75% pro masy.Pokud bude trial, nebo neco podobneho tak urcite napisu komentík..

Pamatujes na star wars online tvorba 500mega dollacu ? Takovej hype, jak prase.Zahral jsem si to, kdyz to bylo o vikendu zdarma .. A stacilo mi to..A dneska je to zdarma.Nevim jestli pay ci play :D
@Mount (06.03.2014 16:50): No, v tom případě se s váma rozloučím, protože takovéto účelové hodnocení ,,for purpous" proste se cítím být inteligencí někde trochu jinde a obávám se že ve spolku zakomplexovaných a ignoranstkých jedinců pro mě prostě není místo, mimochodem, na jedincích jako je tento pán je jasné vidět na jaké úrovni se naše společnost nachází a že hlasování našich občanů např. jako je tady tento člověk v referendech o duležitých věcech jak ji vehementně prosazuje pak Okamura je cesta tohoto státu rovnou do ha.zlu, bohužel podobně nesvéprávných a nevyspělých občanů je v této zemi 60% a mě je jedno že tady třeba dostanu ban, už se sem nevrátím, díky lidem jako Walome a spol za slušnou a zajímavou diskuzi o hrách jakou jsem si představoval když sem si zakládal účet, obdivuju vás že to tady dokážete vydržet a přitom po někom nehodit granát, sbohem.
@Mount (06.03.2014 16:50): 200 milionu dolaru stal vyvoj hry.Kolik stala reklama dalsich dveste ?
Vetsinou vzdy daj pulku z celkove castky jen na reklamu.
Kazdopadne, kdyby s tím prisli v roce 2005 nereknu, ale rok 2014, jako ano je pravda, ze me zajima, jak se to hraje, jak jde expeni dungeony a pvp.A rict si jo je to dalsi mmorpg sracka.
Kazdopadne radsi, kdyby udelali kazdy rok jeden dil tes nez tohle.

@Drekt (03.03.2014 01:59): COŽE? to si děláš prdel, nebo si sotva přetekl fotrovi přes gumu?!
Někdy ti povím co bych s tou rádoby bardí kunou udělal. Jo správně bude tam hrát určitou roli stopořený penis a katovi nástroje a spousta, spousta hněvu! A teď vážně při poslechnutí té totální, ultra ortodoxní sračky, jsem po dlouhé době popřemýšlel, že bych si měl možná vyholit hlavu a jít do kláštera.

@VonSmallhausen (03.03.2014 18:09): nulu to má u mě už teď, kurńa už aby šlo hodnotit

@Say (03.03.2014 12:56): přesně, jen další mainstremová sračka ala kasička v podobě prasátka.Ale podle mě to bude mít stejně úspěch, (já to hrát nikdy nebudu), přeci jen nějaká dětská komunita kolem té hry je a takové sračky jedou i ve filmu, tímto pozdravuji fanoušky Spidermana, Prométhea a v neposlední řadě Thora!!!!!!!

>> Já čekám na středověký maincraft ala Life is Feudal :D
@Walome (06.03.2014 10:55): Tak AVGN recenzuje sra.ky hry pro pobavení, trošku hardcore přirovnání k TESO, proč ste na tu hru pořád tak přísní :D. Tak pokles tam byl asi z 11mil na 7-8 mil ale tak jako i tak pro srovnání TESO odhaduju na stálých 500k hráčů po pár měsících.
@Walome (06.03.2014 10:12): Ale no tak, co si o sobě myslí to je dost silné, ikdyž vím jak to myslýš pořád to zní jako by mezi hráče vypustila jedovatý plyn spíš než hru :D ale dobrá. Nikdo nehraje mmo věčně. Já jsem dost mmo konzument, na pc už nic jiného nehraju než moba nebo MMO takže na to mám také jiný názor, ale vražené peníze do mmo ukáže až čas jestli to mělo nějaký význam nebo ne, buď jsem se nad hrou bavil nebo ne a když mě hra nebaví tak v ní stejně moc nenechám. Jinak já ty mmo dost vykrádám, prostě si koupím SWTOR nebo TESO a z tý hry za pár měsíců vyberu co nabízí a pak du od válu, od válu = WOTko :D. Tyhle záležistosti mě prostě neukradnou ani přehršel času ani peněz a přitom na nich využiju to nejlepší co z nich de vyždímat, z mého pohledu, jediné mmo které pro mě mělo cenu z dlouhodobého hlediska Byl Age of Conan to jsem hrál asi 2 roky a fakt nechápu proč ani jak ani nic. :D

Edit: a Dostávám se k tomu co jsem říkal na začátku, TESO dopadne stejně a jediná hra která si kdy udrží hráče bude WoW. To se už nikdy nezmění. To už prostě nikdo nedokáže.
@VonSmallhausen (06.03.2014 10:06): Jako takhle - v dnešní době, kdy vychází 5 pecek měsíčně a otázkou koupě nejsou prachy, ale volnej čas, tak hra musí zaujmout HNED napoprvé. TESO se to očividně příliš nepovedlo, ale Xbox One se taky smáli a až takovej průser to není.
A konkrétně MMORPG je tak vyzobanej žánr, navíc omezenej počtem hráčů. Ti, co chtějí hrát fantasy MMORPG už jistě nějaké hrají. Takže TESO má za úkol odtáhnout hráče od jiných her, v tomhle ekonomickém prostředí si ještě ke všemu vymyslí měsíční poplatky - mně třeba 10,-/den přijde dost, vzhledem k tomu, že hraju tak 5 hodin týdně, když se poštěstí (ale já nejsem cílovka).

To jsou všechno validní argumenty, které mě prostě nutí přemýšlet nad tím co si sakra Bethesda o sobě myslí. Zejména po neúspěchu Star Wars, což je o HODNĚ silnější značka.
@Walome (06.03.2014 09:55): Tak ty třeba ne, ale někdo to byl už nevím kdo. Jo, to vidíme podobně, když mě nezaujme video u hry tak se k ní už moc nehrnu, zároveň ji ale neodsuzuju jako dost lidí tady z nezajímavého videa, což sice nevím ale myslím si že spousta lidí tu betu ani nezkoušelo a už mají názory na 0%. Je to stejný jako kdybych přišel do spolku mezi fanoušky NHL a začal jim tam psát jak je jejich novej díl hokeje příšernej a že nové video je dost hrozné protože tam pár lidí bruslí, pořád tam do sebe někdo vráží atd atd, já vím že každej může mít svůj názor ale prostě hodnotit něco co mě vlastně vůbec nezajímá a mám už dopředu dispozice tomu že mě to nebaví a na tomhle základě hodnotit jako to dělá třeba Ebb, pořád si myslím že v hodnocení by mělo být trochu nezaujatosti a rozvahy ikdyž pro spoustu lidí 0% od čloěka jehož ta hra vlastně ani nezajímá je taky názor. Já vím že Ebba prostě jen baví jiný typ her, rozumím jeho zaujetí pro AoC a TSW, sám sem ty hry hrál a miloval je ale taky mám rád klasiku ala WoW a nebudu to odsuzovat jen pro odlišnost a stereotyp kterej mě prostě baví, dokonce mě baví i blbej Grind protože jsem odrostl na Lineage kde jsem byl schopný farmit hodiny v kuse, prostě mám jen širší názor na MMO ne jen ten úzký, jako hodně lidí. Omlouvám se za délku.

Edit: nejhorší je jak jsem kvůli těmhle věcem pro každýho prostě jen sprostej Fanboy :( (cry)
@ganny (04.03.2014 22:33): "Twl já mít celý dny na to abych takhle diskutoval o takovejch hovnech, to by byl život :D" Nojo, to si musíš umět zařídit, když po tom tak prahneš, viz to "to by byl život".
Ale teď vážně - hodnotit na základě videí, preview a recenzí z bety není snad žádnej trolling.
@musa (05.03.2014 19:43): Přesně, díky za podporu.

@Arc (05.03.2014 06:16): Teď si nejsem úplně jistý jestli jsem tě dobře pochopil kdyžtak mě oprav, tak pokud vím tak všechny velké hry kromě GW začínají na Subu. TOR. TSW. AOC. to že všechny přešli na F2P není náhoda, když už se hra potácí v nesnázích tak tam ty lidi nějak musej dostat a F2P tyhle hry většinou zachrání, takže to asi úplně tak naopak nebude ne? Stejně jsem radši když hra začíná jako Subscribe, mám z ní prostě lepší pocit, je to můj názor a lidi se kterejma hraju nebo se kamarádím se mnou většinou souhlasí.
koukám, že držkohubí supi už se slétají k ještě nenarozené hře ("už vím, že dám nula" - tuším lehké životní komplexy).
@VonSmallhausen (04.03.2014 16:43): tak podle tebe, jinak je to právě naopak :) ono předělat platební model stojí čas a peníze (ty sis asi myslel že je to lusknutím prstu a zadarmo ?:D) a je tu velká šance že se to pokazí (hra není designovaná na F2P platební model a může to poškodit vydávání updatů a contentu)
Až mě mě skoro mrzí, že první hra, kterou přidám má diskuzi plnou natvrdlejch trollů, kteří mi připadají, že nemají za celej den nic jinýho na práci, než znehodnocovat a nadávat na práci jiných (Zenimax Online). Když se vám ta hra tak strašně nelíbí, tak jí nehrajte a běžte si diskutovat o hrách, který vás baví a zajímají vás ne? Na ty vaše nářky např. nad tím, jak je tenhle platební model na hovno, jsou fakt směšný. Je to jako zaplatit 10 kč za den hraní hry, která mě baví a ve které se jak doufám objeví díky tomuto drobnému příspěvku další kvalitní content :D. Twl já mít celý dny na to abych takhle diskutoval o takovejch hovnech, to by byl život :D
@Ebb (04.03.2014 16:28): Za první část +1 za tu druhou, TSW by měl subscribe dodnes kdyby měl větší úspěch, podle mě stejně lepší když hra na tomhle modelu aspoň začne a později přejde na f2p když už to jinak nejde, každopádně když velké AAA MMO začíná na F2P modelu prostě to ve mě budí dojem že si ta hra nevěří.
MMORPG je aj kompetitívne a cez F2P shop často prúdia itemy do hry, ktoré zvýhodňujú tých čo si za to platia. Nemám nič proti tomu, ak má hra item shop na pár kozmetických itemov, ale to čo je napríklad v LOTRO je absolútne neprijateľné (knihy cez $ shop, ktoré permanentne zvyšujú atribúty postavy).

Osobne si myslím, že daleko najlepší spôsob je spôsob Secret World (človek kúpi krabicu neplatí poplatky, ale k hre vychádzajú pravidelné DLC (10 EUR), ktoré si potom môže kúpiť a nemusí) Tento systém núti developera vydávať DLC čo najskôr a v takej kvalite aby to hráči aj ďalej kupovali.