Je to jedno, nakonec hraji bez titulků, naštěstí zatím všemu +- rozumím. Je to paráda, ta nostalgická muzika z jedničky a budování příběhu... A kvalita FMVsekvencí (resp.hereckých výkonů) překvapuje! To už se takové hry dnes nedělají nebo se pletu?
@BINGMAN (29.06.2015 17:36): A to si měl verzi z GOGu nebo odjinud? Nejde mi totiž rozbalit ten patch neboť píše, že hru nemám nainstalovanou. Kdyby to bylo už někde rozbaleno měl bych po starostech. Každopádně díky za informace!
@Mixer (29.06.2015 17:13): Měl jsem s tím také problémy. Vyřešil jsem to tak, že jsem hru nainstaloval znovu a ten patch jsem otevřel v total commanderu. Ty soubory v něm jsem pak přesunul do složky se hrou a vše jsem přepsal. Pak už titulky fungovaly. Je to neoficiální postup a přišel jsem si na něj sám, takže nevím, jestli to bude fungovat i v tvém připadě... kdo ví.
Nemá někdo zkušenost s titulky k této hře? Našel jsem oficiální patch, který ang.titulky přidá, ale nejde mi spustit (mám verzi od GoGu a zde asi bude příčina)...píše to, že hra není nainstalovaná.
Nevím co mě to napadlo ale musím se omluvit za to že jsem nazval soundtrack slabším po opětovném poslechu a opakováním skoro všech skladeb musím přiznat že je soudntrack druhého dílu je lepší než u prvního. Ihned jdu tento svůj hanebný čin opravit :D
@Red (10.01.2015 02:51): Právě, GK3 je docela obtížné z hlediska načasování některých akcí a asi je i nejošklivější (což mně tak nepřijde, naopak mi jednoduchá 3D grafika poměrně imponuje).
@Drolin (09.01.2015 21:40): Je na GoGu. Mě nijak nezaujala, asi hodně proto že je nejošklivější a nejméně logická. Rád bych ji ještě někdy podruhý dohrál, rád bych ji docenil.
@Drolin (09.01.2015 21:40): Mě hlavně dostalo rozhodnutí dát do trojky dabing Curryho když ve dvojce byl jiný herec. Mohly to aspoň udělat hezky jako návaznost ale po shlédnutí ukázky byl pro mě hlas Curryho větší šok než v jedničce :D ( A to se mi jeho dabing v jedničce docela líbil). Prostě hlas Deana Ericksona mi přijde daleko víc sympatický :D
@Drolin (09.01.2015 20:01): Tak vkusu neporučíš ale pořád je podle mě soundtrack dvojky dobrý ale poslouchám mimo z něho tři skladby a teď po opakovaném poslechu se mi hodně zalíbila i skladba Happy Minstrels asi protože ta scéna byla vážně humorná (To jak se Gabriel pokoušel žonglovat apod.) ale ta skladba je fakt skvělá :D Ale prostě mi sedli méně no jsem zvědavý na trojku.
@jones1240 (06.01.2015 16:10): Předdstavitel Gabriela Dean Erickson se neobjevil už v žádné jiné hře. Vlastně nenatočil skoro nic. Ani nevím co dělá. Co se týče hereckých výkonů, tak jakožto člověk, který je na takové věci velmi háklivý, mi příjdou věrohodné. Žádná extra třída, ale nevadí a věřit se jim dá. Akorát Grace mi přišla, zejména ze začátku, jako taková "overly attached girlfriend" a chovala se jako kráva narozdíl od prvního dílu.
@M.a.t.t. (06.01.2015 10:13): No tak to není špička ani mezi FMV hrami. Možná pár herců ve vedlejších rolích podává solidní výkon, ale to co předvádí G+G patří k tomu nejhoršímu vůbec. Jenže zatímco v komediálních FMV jsou prasečí herecké výkony plusem, tak ve vážnějším tématu jako je GK2 vyznívají dosti trapně.
@jones1240 (06.01.2015 06:53): Takže ti nie je sympatická, lebo ju hrá ázijská herečka? Vlkodlaka na teba :))

Gabriel Knight 2 je čo sa týka hereckých výkonov v FMV adventúrach ako jednooký medzi slepými. Je to špička, ale iba vzhľadom na konkurenciu :)
Já mám teda ohledně hereckých výkonů opačný názor, hlavně u Grace a Gerde. Ale samozřejmě to mohlo dopadnout mnohem hůř.
@Drolin (05.01.2015 22:55): No docela i věřím, hlavně mě udivuje že většina herců sou opravdu důvěryhodní ve svých rolích apod :D No ještě mě čeká dlouhá cesta v Gabrielovi tak vzhůru do toho :D Jinak ten hlavní představitel Gabriela neskutečně sympatický. Objevil se ještě v nějaké jiné hře ? :D
Kruci nečekal jsem že to řeknu, hlavně když se jedná o FMV ale ta hra je krucinál silný zážitek že to ani není možný :D
@M.a.t.t. (12.11.2012 14:39): Je to tak. Zavedl jsem si štítek t1, který mi z toho seznamu vyřazuje hry, které jsem hrál po registraci na databázi her. Pokud by snad měl někdo nepřekonatelnou touhu probírat se mým hodnocením, tak mu to může pomoct :) Ještě musím dodat, že i s hodnocením nově hraných her občas dost šachuju, protože s ním mám z různých důvodů problémy.
To je práve tými zrejme nostalgickými Artranovými hodnoteniami prvého a tretieho dielu s ktorými hodnotenie GK 2 vôbec nekorešponduje. Čo je už samo o sebe dôvod zahrať si znova aj tieto diely.
Artanovy argumenty upozorňující na nedostatky v příběhu GK2 jsou na místě, nicméně kdyby se takto důkladně zabýval příběhy jiných her, nalezl by v nich nedostatky téhož typu, jen zpravidla podstatně závažnější. A jelikož dal Artran GK2 vzhledem ke svým ostatním hodnocením podprůměrné hodnocení, vyloženě si říká o reakci, neboť patrně "neměří všem stejným metrem" (jakkoli jsou důvody, které pro to neměření stejným metrem uvádí, pochopitelné).

@Richmond (12.11.2012 13:57): Nemohu posoudit, nakolik tvé tvrzení odpovídá skutečnosti, neboť jsem před 20 lety počítačové hry nehrál, ale i kdyby odpovídalo, složení herního publika tehdy bylo dle mého dosti odlišné od dnešního, tedy se jedná o jiné "všechny".
@Tulareanus (12.11.2012 14:22): Navíc to není až tak úplně pravda. Leckdy lze puzzly řešit v různém pořadí. Stejně tak s NPC lze mluvit v různém pořadí atd. Ale hlavně - adventura má naprosto jinou dynamiku, než je typické pro on-rail hraní. Průchod adventurou bude u každého hráče vždy jiný. Mluvit o on-rail u klasických adventur nic moc nepřináší. Když, tak bych spíš zmínil např. takový Another World, kde to je mnohem viditelnější.
@Bodkin (12.11.2012 13:11): To je veľmi zlý argument, potom by si mohol rovno tvrdiť, že aj relatívne freeformy hry (napr. niektoré RPG) sú vlastne on-rail, pretože kým sa nespraví nejaká vec, tak sa neposunie príbeh ďalej.
@Bodkin (12.11.2012 13:11): A já měl pocit, že naopak adventury dřív byly právě žánr pro všechny (ještě než dnes tento "titulu") převzaly fps a diablovky), recenzemi se to v tehdejších časopisech jen hemžilo a kupovalo/hrálo to veskrze celé hráčstvo.
@90210 (12.11.2012 12:51): Tohle pochopit dokáži. Já jsem ale naopak kdysi na adventurách začínal. První hrou, kterou jsem dohrál na svém pc, byl Monkey Island a od té doby jsem vyzkoušel a dohrál leccos (od Legendu čtyři tituly a CCS považuji asi za nejlepší adventuru). Nemůžu tvrdit, že bych tenkrát nebyl z prvního dílu GK nadšený. Nicméně pak jsem hry víceméně přestal úplně hrát a začal se věnovat trochu jiným věcem (poslouchal hodně vážnou hudbu, četl poezii, prózu, díval se na filmy atd.). Když jsem se teď k hraní vrátil, tak už mám na ně větší nároky. Když píšeš, že nevíš o žádné jiné hře, která by byla takto dobrá, tak to může být nakrásně pravda, ale z mého úhlu pohledu se nevyhnu srovnávání s tím, co znám z literatury a filmu. Já pochopitelně nebudu vytýkat nějaké hře, že neobsahuje prvky, které by se zrovna mně zamlouvaly (i já mám samozřejmě nějaké preference), ale budu jí vytýkat to, pokud si nastaví určitý stylový vektor, kterého se pak nedrží a je nekonzistentní. Pro mně tedy není problém třeba samotné fmv, ale čekám, že bude děláno na úrovni jakou znám z filmu (přeci mi nechceš tvrdit, že filmové sekvence GK2 jsou na úrovni režie Alana Parkera, režiséra Angel Heart). Stejně tak mi bude připadat v Gabrielovi zařazení hádanky s kukačkami (nebo ta ne/slavná s knírkem ve třetím díle) za pofidérní vzhledem k jeho celkové snaze o realismus. Tohle je hádanka do humorných, hyperbolizovaných adventur. Atd. Navíc netvrdím, že je vše v GK2 zcela špatně - některé věci byly zajímavé, některé lokace skutečně povedené (pro mne osobně jím byl kutloch překupníka se zvířaty), Gracino pátrání bylo sice poněkud povrchní, ale v zásadě zábavné. Nicméně jako celek mě GK2 příliš nepřesvědčil z těch důvodů, které jsem již zmínil (ďábel je v detailech). A byl jsem konkrétní, není to jen nějaká subjektivní dojmologie.
Historie počítačových her je kraťounká a nám musí jít o to, aby vznikaly lepší a poučenější adventury, než je GK2. Kdybychom si nastavili tenhle limit, tak vývoj počítačových her může zaniknout.

@Bodkin (12.11.2012 13:30): Zkoušení všeho na všechno nebo pixel hunting je pochopitelně selhání herního designu (pokud se nejdená o vyslovenou hráčovu nepozornost). Hráč má nad kombinacemi přemýšlet a k řešení dojít dedukcí. Jak řekl Ron Gilbert, adventury člověk hraje i když nesedí u pc.
@Bodkin (12.11.2012 13:11): Je, ale u většiny z nich to je úspěšně a přirozeně maskováno (také vymýšlet logické úkoly atd. vyžaduje větší kreativitu než umístovat nepřátele na mapku). Walking Dead to však u adventur dohání do extrémů fps ekvivalentů typu Mad Dog McCree nebo House of the Dead, kde zde místo střílení dalších a dalších hord na hráče u hry Telltale čeká roztáhlé rozuzlování béčkové zápletky.
@Drolin (12.11.2012 13:03): No a on-rail není vlastnost adventůr? Tedy, ano můžeš chodit sem a tam a přemýšlet, do které zásuvky narvat čokla, ale dál se dostaneš jen tak, že provedeš správnou činnost na správném místě se správnou věcí, což přehodí výhubku z 'nikam se nejede' na 'jedeme k dalšímu problému'.

ed: Ah, 'pro všechny' to je ten problém, že? Teď už to není žánr pro pár vyvolených, kteří nemají nic lepšího na práci než zkoušet všechno na všechno či klikat na každý pixel obrazovky. S tímhle se vytrácí jakýkoliv elitismus, který na sebe fanouši adventůr tak rádi věší. :P
@Artran (12.11.2012 11:57): Ja jsem se ke Gabriel Knightum poprvy dostal nekdy pred 5-ti / 6-ti lety a jejich hrani mi uplne otevrelo oci v tom smyslu, jak muze bejt pribeh u pocitacovy hry dobrej a dulezitej a obecne jak muze bejt dobra adventura jako zanr, do ty doby jsem hral hlavne RPG, od te doby jsem se preorientoval na adventury a s vyjimkou produkce Legendu a par dalsich her jsem na adventury srovnatelny kvality uz nenarazil a dovolim si tvrdit, ze jsem hral prakticky vsechny dulezity. Serie GK je pro me absolutni TOP. Co se tyce tvoji a God of... kritiky, tak tam nesouhlasim vubec s nicim, Dean Erickson jako hlavni hrdina mi sedl a s radosti bych ho videl i ve trojce, kde se vraci Tim Curry, kterej ale uz nepodal takovej vykon, jako v jednicce. Libi se mi hudba dvojky, libi se mi grafika a atmosfera v nekterych lokacich by se dala vylozene krajet. Vztah mezi Gabrielem a von Glowerem byl IMHO podan dostatecne dobre a nevim o zadny jiny hre, kde byl takto nejednoznacny vztah hlavniho hrdiny/hrace k hlavnimu zaporakovi. Jsou tu dalsi aspekty, jako hra s historickou realitou a fikci etc. Pokud bys s podobne kritickym pristupem hral kazdou adventuru, tak by se asi zadna neprehoupla pres prumerny hodnoceni. Ja nehraju hry s tim, ze bych od prvni minuty spekuloval o tom, co bych tam udelal jinak. Nehral jsem DUngeon Mastera s tim, ze by bylo lepsi, kdyby se to cely odehravalo venku v lesich, mestech, v izometricky grafice a s rozhovory na kazdym kroku.

4God of.. - Nebudu hrat a psat komentar na Half-Life, kterymu bych dal asi 5% tehdy i ted, protoze jsem na 3D shootery alergickej.
@Richmond (12.11.2012 12:11): Předpokládáš správně. Já klasické adventury až na pár vyjimek rád nemám. Co většina adventuristů považuje za naprosto boží herní prvky, je pro mě naprosto blbé. Teď jsem si vzpomněl, že je v GK2 dokonce dialogový trigger, což je pro mě známka designérského zoufalství.

A podle Gray Matter se JJ vůbec nezměnila. Dělá adventury (pro mě) stejně blbě jako před 15 lety. Nedokážu si třeba představit, že by id Software vydal v roce 2012 Dooma 4 na úrovni Wolf 3D a někdo mu za to tleskal. Vy adventuristi jste hrozná pakáž :-)

Naštěstí tu máme nová a schopná vývojářská studia jako je TT, kteří s TWD nakopali klasickým adventurám a všem zpátečníkům prdel. A celému světu ukázali, jak má vypadat moderní adventura hodná 21. století.
@M.a.t.t. (12.11.2012 12:01): Je to tak. A sám mám máslo na hlavě, protože jsem takto ohodnotil mnoho her, které jsem hrál i před patnácti roky. Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, by byl zahrát si je znovu (na což pochopitelně není čas a já si svojí herní historii chci nějak zaznamenat). Vracet se nicméně ke starým hrám mi nečiní žádný problém (často naopak). Nejsem z těch, kteří si myslí, že novější rovná se lepší.

@Richmond (12.11.2012 12:11): Jo, ten druhý (a co do formulace i ten první) odstavec si mohl odpustit, znehodnocuje se tím pak ten zbytek.
@M.a.t.t. (12.11.2012 12:01): Myslis? Ja hral GK1 nedavno a poprve a okamzite jsem si hru zaradil do meho adventurniho TOP10. Co se tyce noveho komentare Godofthesicka, tak jsem vubec nepobral ten primer "klasicky adventurni" ->> "klasicky blba". Predpokladam, ze tim padem drtiva vetsina adventur te doby musi na tom byt jeste hur a autorovi bych asi nedoporucoval jine klasicke adventury zkouset :)
Taktiež by nezaškodilo kriticky sa pozrieť sa na staršie hry ovplyvnené silnou nostalgiou, či fungujú aj po dlhšej dobe. ;) Mám totiž dojem, že mnohé z nich by tak vysoké hodnotenie už nemali...
@90210 (12.11.2012 11:18): A co tím změní? Patrně jen přidáš další oslavný komentář k myriádě již existujících oslavných komentářů. Zbytečné, řekl bych. Spíše reaguj tady v diskuzi na to, co již bylo řečeno, máš-li k tomu co říci.

(Podívat se kriticky na některé obecně uznávané modly může hrám v posledku jen prospět. Příkladů by se našlo vícero: Half-life, Planescape Torment, Mafia atd. Není ve skutečnosti král nahý?)
Vesela dvojka Artan a GodOftheSick me asi donuti napsat komentar, tak to fakt nedik.
GodOfTheSick: Ta charakteristika Gabrielova herce jako, "floutka, který si odskočil z kavárny za rohem" je naprosto trefná.