@Tainaru (23.12.2021 01:10):
Díky za pochvalu
Jo, už jsem zvyklý, že u těchto indie titulů může přijít cokoliv. Switch naštěstí nemám, vše hraju na starém dobrém PC :-D

@Tulareanus (23.12.2021 01:22)
u ruských her mě to ani nepřekvapuje. Jakmile vidím v úvodu logo 1C (což nevím, jestli je u této hry podmínkou, spíš to myslím obecně) tak jsem opatrnej na cokoliv. Může to být jak totální pecka, tak úplnej průser :-D
Jasné, upravil jsem to, vím, že si tady na ty žánry dost potrpíte...já jsem to úplně jako žánr nemyslel, ale chápu, že to může být zavádějící. Souhlas, že se jedná spíš o vizuální novelu, protože ten pohyb se ovlivnit moc nedá, ovlivnit se dá maximálně síla karavany rozhodováním formou výběru dialogu během pohybu karavany, což vlastně duplikuje podstatu vizuální novely

Jinak ano, ta angličtina mi zde přišla taková těžkopádná. Ne, že bych nepochopil o co jde, jen že jsem se tu mnohdy setkal se slovíčky, které jsem ještě neviděl (což se mi ale za ty léta už tak moc nestává ani v knihách) a navíc jsou tu i ty popisné vsuvky, které sice můžou působit navíc, ale přitom perfektně doplňují děj. Na druhou stranu jsem rád, že jsem se mohl něco nového přiučit :-)
@Tainaru (23.12.2021 02:08): To je dobrý point, že ak už v Banner Saga mu prišlo to čítanie ťažkopádne, tak Ashes of Gos je v tomto ešte náročnejšie.
Ja som v rámci pc verzie videl na steame info a release nejakých patchov a tie problémy, ktoré si ty opisoval som našťastie vôbec nezažil.
@Tulareanus (23.12.2021 01:22): Je to možné. Osobně nevím o tom, že by nějak opravovali tu switch verzi, proto jsem psal, že by bylo lepší se jí vyhnout.
A jak malarkey píše níže, že bojoval s tou angličtinou v Banner Saga, tak mám obavy, že v AoG tou nutností všechno číst se mu hra poměrně rychle znechutí. Ale tak budu doufat, že ne a že ho to třeba naopak chytne...
@Tainaru (23.12.2021 01:10): To je pravda, ale pokiaľ si pamätám tak ty si popisoval aj nejaké bugy, ktoré asi medzitým opravili (aspoň na pc).

@malarkey (23.12.2021 00:57): Ash of Gods je, by som povedala ešte trošku menej prístupná, ten príbeh je tiež prekombinovaný, čo je dobre, ale občas sa niektoré postavy chovajú zvláštnejšie, než by mali a na pár miestach angličtina trochu drhne (originál je to ruská hra a napr. tam občas postavy používajú moderné slangové slová, čo sa mi nepáčilo, alebo sú tam doslovné preklady niečoho, čo by anglicky hovoriaci človek nikdy tak nepovedal), ale na druhej strane ten príbeh a mytológia toho sveta je na pomery fantasy podľa mňa dosť originálna.
btw: ešte by si mohol opraviť, to s tým "Walking simulátorom s karavanou", lebo to tiež nie je pravda. Chôdzu tam nesimuluješ a pohyb je reálne ovplyvňovaný používaním zdrojov (jedlo, morálka, atď..), čiže vlastne aj pohyb je skôr strategický element a tie rôzne stretnutia a rozhovory po ceste, už majú bližšie skôr k vizuálnej novele.
@malarkey (23.12.2021 00:57): S tou Ash of Gods opatrně... jsou i tací, kterým se hra příliš nelíbila, tak aby nenastalo nějaké nepříjemné překvapení :)
A jen pro jistotu ještě podotknu; určitě ji nehrát na Switchi.

Jinak fajn koment a jsem zvědavý na koment k závěrečné části :)
@Tulareanus (23.12.2021 00:44): To je rychlost, neskutečný :-D Napsal jsem to tam trošku schválně, kdyby náhodou chtěl někdo něco doporučit, tak mockrát díky. Dám si to do nekonečného seznamu her, co bych rád dohrál :-D Tak to v komentáři opravím, ať úplně neblafu :-D
jo Banner Saga není úplně jednoduchá na příběh. To se musí nechat. Kolikrát jsem tam s tou angličtinou dost bojoval.
@malarkey (komentář): "The Banner Saga je jedinečná záležitost. Jedinečná svým nápadem. Řekl bych, že neexistuje druhá podobná hra, a že zřejmě k žádnému plagiátorství ani nikdy nedojde." --------> Ash of Gods: Redemption :) Inak si myslím, že Ash of Gods má originálnejší setting/príbeh, hoci je to celkovo menej polished hra ako Banner Saga.
@Isair (13.01.2019 14:13): Tiež som čakal na dokončenie série, napriek tomu, že diely som kupoval hneď, ako vychádzali.
Ale som rád, že MCZ píše, že diely nie sú až tak dlhé, tým pádom to budem môcť sfúknuť naraz, jednu po druhej.
@Isair (13.01.2019 14:13): Jo, já jsem rád, že jsem si počkal, i když jsem to měl v hledáčku, už když oznámili první díl. Ony ty jednotlivé části nejsou ani tak dlouhé.

Každopádně je to opět nehorázně krásná hra (ty nejlepší věci sem házet nemůžu, protože jsou spoileroidní).

I když ta mobilní konverze může být povedená, nechápu, proč by ji chtěl někdo preferovat nad tou plnou. Ta grafika si zaslouží velkou obrazovku. A taky to není hra na 10 minut v tramvaji...
Dohráno. Ještě o trochu lepší než první díl. Zaráží mě, že z těch 65 lidí, co hodnotili první hru, se ke dvojce dostalo jen 14 (a ke trojce ještě mnohem méně). Každopádně je super mít možnost hrát všechny tři díly krátce po sobě.
Mno, stále je to hra so špatnou hrateľnosťou a debilným systémom nápovedy, určená pre mobilný trh, ale isté vylepšenia potešili! Import postavy z prvej časti je fajný. Súkmeňovci dokážu hľadať počas putovania potravu, zranené postavy treba vyliečiť odpočinkom v tábore, pri táborení sa dá počas tréningu zvyšovať reputácia, a podobne. Na druhej strane si autori zjednodušili vývoj hry tým, že jednotlivé udalosti viac nahustili - dialógy sa objavujú častejšie, ale na dokončenie hry mi stačilo o pár desiatok herných dní menej, ako v jednotke. Hra vám už nedovolí vychutnávať scenériu a hudbu ako v jednotke, chrlí to na vás jak besná.. Grafika sa mi v mnohých lokalitách (Godstones!) zdala menej detailná a súbojová muzika je otrasná. Nastavenia stále chýbajú. Jsem rozesmut.
@BINGMAN (24.01.2017 17:47): Podle SteamSpy to má kolem 100k prodaných kusů, což asi je oukej, ale řekl bych, že si od toho slibovali víc - jednička má 700k, už se dala pořídit relativně levně a byla v Monthly bundlu, ale za stejný časový úsek přece jen prodala víc.

Myslel jsem, že ten první Kickstarter byl na celou trilogii, proto mě tohle udivuje. V porovnání s pokračováními Wastelandu a Divinity mi tahle kampaň přijde dost slabá, v podstatě tam neukázali ani neřekli nic nového. Nemyslím, že je to dost silná značka na to, aby mohli napochodovat na Kickstarter, říct, že třetí díl jejich série bude úplně stejný jako první dva a požádat o 200 tisíc.
@Ronik (24.01.2017 17:14): Přispěno 50$. Popravdě byl dal klidně i víc, kdybych nebyl mimo sezonu bez práce. :/ Banner Saga je totiž naprosto boží a ta trojka musí vyjít stůj co stůj!

Jinak to hned nemusí znamenat, že prodeje BS2 byly katastrofální. (nevím, nezajímal jsem se) Dyť i třeba pokračování Divinity a Wasteland byly na KS a prodávali se myslím slušně. Můžou to být jen prachy navíc, které se vždy hodí + to funguje, jako reklama. Win Win situace?
Lol, se dívám na heurece, jestli nevyšla krabička a u Banner Sagy 2 vidím povědomý popis. A oni ejhle na key4you.cz použili popis, který jsem vymyslel pro tuhle databázi. :D
Jako je to hezký, ale nevztahuje se na to copyright téhle databáze? Možná je to u vícero her.

Edit: Jo, tak oni to použili všichni. Nice :)
Dohráno a za mě teda ohromná spokojenost. Hra sice skončí dost otevřeně a nemá tak luxusní konec jako 1. díl, ale o to víc se tam toho děje. Rozehrané to mají Stoic velmi dobře... teď jen neposrat konec.
@Maximus (19.04.2016 23:07): Tak ona už měla být podle plánů komplet dabována původně jednička, ale pak se od toho upustilo vzhledem k množství dialogů a malému rozpočtu, také bych to ocenil. Jakože absence dabingu mi většinou nevadí, ale zde mi to bez něj přišlo celé takové divné (zvláště v těch celoobrazovkových dialozích, kde jsou vyobrazeny postavy, kterak spolu diskutují z očí do očí... kdyby byly rozhovory jen v nějakém malém dialogovém okně, asi by mi to tak nepřišlo).
Neviem prečo, ale už som tak trochu čakal, že tie rozhovory budú nadabované. Je to síce príjemné čítanie, ale neskutočne ma to uspáva :)
@Isair (19.04.2016 17:51): Čo som tak čítal recenzie, tak zatiaľ sa píše o vyladenejšom a vylepšenom pokračovaní. Inak pravdaže celý princíp hry ostane nezmenený. Každopádne sa už teším a dnes sa do toho pustím.
@Maximus (19.04.2016 17:42): Tak jako dvojku si chci zahrát určitě, o tom žádná. Jen zvažuji, jestli to vzít hned v den vydání.

Docela vtipné je, že kdyby to vyšlo tak o měsíc dříve, tak bych neváhal ani chviličku, nyní však už mam rozehrané něco jiného a na podobný typ hry nemám aktuálně 100% náladu... mno, každopádně už se těším na reakce a věřím, že dvojka jistě nezklame. Resp. pochybuji, že se tam budou konat nějaké větší změny oproti jedničce, přeci jen to působí spíše epizodicky než jako plnohodnotné pokračování, což nevím jestli je dobře nebo špatně (ono dopilovat by si ten koncept sakra zasloužil v mnoha ohledech, třebaže hra jako taková byla i tak hodně fajn). Ale každopádně až bude venku celá ta trilogie, určitě bude fajn pocit si jí moci sjet na jeden zátah.
@Isair (19.04.2016 14:32): Určite! Už len za ten vizuál si to Banner Saga zaslúži. Jednotku si hodnotil tak isto ako ja, čiže nejaké výhrady sme mali obaja, ale inak prevládala spokojnosť.

Vizuálna stránka bude znovu krásna a určite nebude zlý ani príbeh a voľby v ňom, jediné, čo môže drhnúť sú repetetívne súboje.