Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tesla vs Lovecraft

26.01.2018
13.03.2018
16.03.2018
04.12.2020
61
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Ve hře Tesla vs Lovecraft se chopíte postavy světově známého vynálezce a badatele Nikoly Tesly. Toho se během poslední výstavy snažil zastavit jeden spisovatel pokleslé literatury, tvrdíc, že jeho poslední objevy mohou přivést svět do záhuby. Pisálek je během chvilky zpacifikován a odveden policií, ale tím Teslovy trable teprve začaly. Spisovatel není nikdo jiný než H. P. Lovecraft, který na svět povolal starodávné bohy a nelidské příšery, aby vynálezce zastavil. Poté, co byla Teslova laboratoř srovnána se zemí a vynálezy ukradeny, se náš hrdina chopí svého zbylého arzenálu ve snaze postavit se Lovecraftovi a jeho hordám chapadlovitých nestvůr zamořujících město.

Tato hra spadá do žánru twin-stick stříleček, ve kterých vidíte svou postavu z pohledu shora. Kampaň se skládá z arén, ve kterých je obrazovka během chvilku zamořená rojem příšer, které je třeba postřílet. Tesla je vybaven základní pistolí a teleportem, který jej přemístí na jakoukoliv část viditelné arény. V každé misi se náhodně objevují nové zbraně, kterými lze postavu vybavit – od revolveru, brokovnice, samopalu až po mocné plasmové a tesla kanóny. Za zabitá monstra vynálezce dostává zkušenosti a při postupu na každou novou úroveň si hráč může vybrat z dvojice nových vylepšení. Zkušenosti a perky se nepřenášejí do nové arény, základní charakteristiky postavy jako rychlost nebo životy se ale permanentně navyšují speciálními krystaly získanými v průběhu hry. Tesla má také možnost z nalezených částí sestavit obřího, elektřinou poháněného mecha, který po omezenou dobu výrazně navýší vaši palebnou sílu a obranu v boji s hordami nezemských zplozenců.

Krom příběhové kampaně hra nabízí také survival mód, ve kterém jde o to postřílet co nejvíce Lovecraftových monster. Multiplayer je k dispozici jak online, tak v lokální kooperaci pro dva až čtyři hráče.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Tesla vs Lovecraft je hra na ktorú som sa osobne veľmi tešil a mal som od nej celkom vysoké očakávania. Bohužial tieto očakávania boli naplnené tak z 40%. Nechal som sa hlavne zlákať témou hry ( Lovecraft je môj veľmi obľúbený autor ) ktorá je veľmi zaujímavá a určite má veľký potenciál. Ten sa bohužial nepodarilo vývojárom až tak využiť a tak vznikla len daľšia priemerná hra ktorá neurazí ale ani nenadchne.
➤Podme si rozobrať niektoré časti hry

➤Príbeh
Hrajete za vynálezcu Teslu, ktorému niekto podpáli laboratórium a ukradne vynálezy. A ten niekto je autor horrorov H.P.Lovecraft s jeho armádov príšer, ktorý to urobil pod zámienkov že Teslove vynálezy ohrozujú svet. Nápad určite veľmi zaujímavý, ale vo výsledku okrem tejto základnej zápletky v hre nic viac nehladajte.

➤Prostredie a levely
Celá hra sa delí na jednotlivé levely, v ktorých musíte vždy zabiť určitý počet nepriatelov aby ste sa dostali do daľšej úrovne. Prostredie nieje zrovna vyrchol kreativity ale určite ani neurazí a ked budete v plnej akcií, tak si prostredie ani všímať nebudete. Graficky je hra tiež na priemernej úrovni ale za mňa sa tento štýl hre určite hodí.

➤Zbrane
V hre ich je celkom dosť ale dá sa povedať že niektoré sú len preskinované a je im zvýšený damage. Dalej sa v hre nachádzajú určité schopnosti na jedno alebo viac použití. Tieto schopnosti sú celkom užitočné, hlavne taká atomovka, ktorá vám dokáže veľmi pekne vyčistiť cestu :). No a nakoniec sú tu rôzne skilli, ktoré sa vám budú v každej mape, po každom zvýšení levelu vašej postavy objavovať a môžete si vždy vybrať jeden z dvoch a táto vec sa mi ne všetkých mechanikách páčila najviac. Rýchlejšie strielanie, viac vystrelených nábojov, rýchlejší teleport a tak dalej, skillov je naozaj veľa a sú veľmi užitočné.

➤Nepriatelia
Nachádza sa tu vačšina ikonických príšer z Lovecraftových príbehov. Povačšine na vás nabiehajú hordy základných nepriateľov ale objavujú sa aj vzácnejšie typy a dokonca sa stretnete aj s bossmi, ktorý sú ale bohužial veľmi jednoduchý.

➤Čo dodať nakoniec ?
Tesla vs Lovecraft nieje určite zlá hra ale doporučujem si ju zahrať iba v coope, pretože ked to hrajete sám tak to po pár leveloch už nieje zábava. Taktiež nedoporučujem kupovať za plnú cenu, za mňa má táto hra hodnotu tak 5€. A posledný problém je že ked chcete získať všetky achievementy tak musíte hru prejsť 3-krát a to je, úprimne veľká nuda pokiaľ hru hrajete samí.
➤Hru doporučujem iba ak na ňu narazíte v bundly alebo za veľmi nízku cenu + zožente si nejakého coop partnera :D
+17
  • PC 60
Twin-stick střílečky já prostě můžu a třeba i ve velkém množství. No když jsem zahlédl na Chrono Tesla vs Lovecraft bylo mi jasné, že mne nemine.

Bájný vynálezce Tesla se pouští do boje z příšerami z podsvětí, které na zemi povolal Lovecraft. Jak jinak by se Tesla vypořádal s nepřáteli než svými vynálezy a zbraněmi. Boj je primárně v arénách, malých či větších, kde se valí hordy příšer. Zabíjením dostáváte zkušenosti a tím si odemykáte perky a vždy je na výběr ze dvou (rychlost střelby, rychlost nabíjení teleportace, vetší zdraví, atd.), bohužel při tom zběsilém tempu co hra má, člověk zapomene si perky aktivovat a pak kouká, že jich má šest. Čím větší hordu naráz zabijete tím víc zkušenosti, jasná rovnice, čím víc tím líp. Tesla si do boje vyrobil robotického mecha, se kterým každý level začínáte ale nevydrží věčnost. Po explozi se díly mecha rozletí po aréně a po sebrání pěti částí máte možnost ho opět povolat.

Herně je Tesla vs Lovecraft prostě klasika, kropit co se dá a za včas se teleportovat a sesbírat vše co se kde válí, hlavně neminout atomovku! Graficky hra vypadá v celku dobře, pěkné výbuchy, slušně zpracovaný nepřátele i když jich je jen 8 plus bossové ale co hru sráží, že se vlastně třikrát opakuje. Jen se po konci otevře těžší obtížnost. K tomu poslední obtížnost je docela maskr, obzvlášť malé mapy.

Verdikt: Tesla vs Lovecraft je lehce nad průměrná střílečka. Dobrý nápad s perky je bohužel dost zabit tempem hry, kdy člověk prostě nestíhá sledovat zda už má perk či ne. Pak následný výběr, kdy se hra zastaví a po výběru zase spustí je občas smrtelná. Ale pokud máte zájem se dobře odreagovat a zabíjet hordy vetřelců mohu Tesla vs Lovecraft doporučit. 60%

Pro: Tempo, Zbraně, Mech, Perky.

Proti: Třikrát to samé, Výběr Perku.

+12
  • PS4 60
Jasně, Tesla vs Lovecraft nevypadá na první pohled kdovíjak hezky ani zajímavě, v jádru jde však o sice vlastně dost jednoduchou, ale funkční a v kratších herních seancích i obstojně zábavnou hru.

Tento izometrický "twin stick shooter" svojí náplní úplně nevybočuje ani nepřekvapí. Naštěstí mu však nechybí sice okoukané, ale funkční základy doplněné o slušné množství udělátek a perků, které vám dopomáhají posílat zástupy "lovecrofstovských" monster do horoucích pekel. Možností je obstojné množství a hlavně v počátečních úrovních na možnosti krásně přibývají. Postupem času však vše zejména při delších herních seancích upadá do stereotypu a vcelku omezený počet nepřátel tomu jen dopomáhá.

K úplnému dohrání je potřeba připravené levely projít ve třech obtížnostech. Každou lokaci tak navštívíte třikrát. Vzrůstající výzva je citelně znát a v pár vypečených úrovních se vcelku zapotíte. Díky systému relativně drahých permanentních vylepšení je však víceméně otázkou času, než se úspěšně probijete na konec. Osobně mi dohrání (a zároveň i platinová trofej) zabralo dvanáct pečlivě dávkovaných hodin.

Recyklování lokací, nepřátel i absence snahy o různorodější náplň misí hře škodí. Jádro hry je však v naprostém pořádku a Tesla vs Lovecraft skvěle funguje jako odreagovačka na půl hodinky, či doplňkový kousek k něčemu většímu.

Hodnocení na DH v době dohrání: 62 %; 4. hodnotící; digitální verze PSN

Pro: Jednoduchá akční hratelnost; systém perků a vylepšování postavy; zábavné v malých dávkách

Proti: Stereotypní při delším hraní; recyklace úrovní; nenápaditý design a vizuál lokací

+6