Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game, Teenage Mutant Hero Turtles: The Coin Op

Konami •  Probe Software (Amiga, AmstCPC, C64, Spectrum, PC, MSX) •  Daisysoft (AtST) •  Digital Eclipse Software (X360)
1989
1990
prosinec 1990
14.03.2007
16.03.2007
30.08.2022

Reportérka April sa opäť dostala do problémov, uniesol ju Shredder spolu s Rocksteadym a Bebopom. Teraz je na korytnačkách Leonardovi, Michelangelovi, Raphaelovi a Donatellovi aby ju zachránili zo spárov tohto zlosyna. Aby sa k nej však dostali, budú si musieť prebiť cestu cez hordu vojakov klanu Stopa. Samozrejme, neostane len pri Shredderovi, bude tu i sám mozog, vyhostený z Dimenzie X, Krang, či jeho generál Traag.

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game je klasická „chodičko-mlátička“ v štýle Double Dragon, či Golden Axe. Hráč putuje z jednej časti obrazovky do druhej a do cesty sa mu stavia množstvo protivníkov, ktorých musí zničiť, aby mohol pokračovať ďalej. Nechýbajú ani boje s bossmi a možnosť hrať hru vo viacerých hráčoch.

To by nebylo, aby si čtveřice obojživelníků nezasloužila svou vlastní verzi počítačové hry, která se docela povedla na tu dobu - zajímavé, že jsem se k ní dostal až teď, v devadesátkách mě záhadně minula.

Hra samotná je poměrně jednoduchá rubačka, pro záchranu reportérky April a mistra Třísky se musíte s vybranou korytnačkou probít přes hordy nepřátel z masa a kostí, ale i plechu v 5-ti levelech, na konce každého z nich čekají nepřátelští Bossové.

Po pár pokusech jsem došel k epilogu, takže hodnotím jako příjemnou jednohubku a odškrtávám další splněnou záležitost - 70 %