Tales of Monkey Island: Chapter 3 - Lair of the Leviathan

29.09.2009
26.10.2009
15.06.2010
22.06.2011

Tales of Monkey Island je epizodická adventúra z dielní Telltale, nadväzujúca na úspešnú sériu rovnakého mena.

V tretej kapitole sa Guybrush a jeho noví spoločníci nachádzajú v útrobách obrovskej príšery a... Samozrejme, budú sa musieť dostať von... Vlastne, za všetkým je stále oná tajomná La Esponja Grande, objavený DeCava a... jeden starý-dobrý Guybrushov kamarát! MWAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

Inak i o tejto kapitole platí, že za Tales stojí mnoho autorov, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na predchádzajúcich legendárnych dieloch série. Dokonca – i keď nepriamo, len formou akéhosi brainstormingu – sa na epizodickom Monkey Islande podieľal aj Ron Gilbert. Michael Land, skladateľ hudby k predchádzajúcim dielom sa tiež vrátil, rovnako ako známe dabingové hlasy z The Curse of Monkey Island ako Dominic Armato (Guybrush), či Alexandra Boyd (Elaine) a v tejto epizóde sa vracia aj Denny Delk (Murray).

Tretia epizóda tejto série nás víta pekne tam, kde minulá končila cliffhangerom. S tým súvisí aj rapídna zmena prostredia, čiže do lokácii minulých dielov sa opäť (našťastie) nepozrieme. Okrem novej salvy kvalitného humoru (ktorý mi prišiel v rámci prvých troch epizód nielen najkvalitnejší, ale aj častejší) stretneme aj niekoľko nových postáv, ale najviac potešia asi dialógy a situácie s Morgan LeFlay predstieranie manželstva, alebo pirátska naháňačka nemali chybu. Zároveň poteší, že aj hádanky sú oproti minulým epizódam dosť odlišné a pomerne originálne.
Jediným nedostatkom tak podľa mňa je oveľa kratší hrací čas než v prípade prvých dvoch epizód.

Pro: humor, príbeh, prostredia, situácie s Morgan, občas až filmový feeling

Proti: krátkosť oproti prvým dvom epizódam

Tentokrát se nám radikálně změnilo prostředí. Vnitřek kapustňáka sice nebyl tak pěkný, jako ostrůvky, ale zajímavý rozhodně byl. Ale o ostrůvky tak jako tak nepřijdeme. Ani o mořksé dno.
Opět tu máme nové postavy, z nichž nejlepší a nejlegračnější je samozřejmě démonická mluvící lebka Murray . Sranda je i při sledování nedobrovolného spojenectví Morgan LeFlay s Guybrushem, kde se i tak trochu hraje na city.
Proti puzzlům tentokrát moc námitek nemám. Konečně nebylo žádné bloudění v jungli. Xichtová minihra je dobrá, ale svádění monstra mi přišlo celkem zdlouhavé, než sem přišel na správné kombinace odpovědí.
Příběh se mi zdál méně napínavý, než u předchozích dílů, ale stále dobře podaný a člověka zajímá, co se bude dít dál. Cliffhanger nechybí a dokonce tentokrát se vydržíte dívat na závěrečné titulky až do konce. :)

Pro: změna prostředí, humor, příběh

Proti: svádění monstra

A je tu další díl po minulém Cliffhangeru na konci epizody se nacházíme v těle obřího kapustnáka kde se skrývai láska naší Vodoo Lady :D. Tento díl je opravdu užasný a řadí se ktěm nejlepším protože tvůrci tady vyklopily opravdu hoooodně skvělých nápadů jako např: bitva xichtů a hraní za..... . Oproti minulým epizodám je toto opravdu bláznivý díl s šílenými postavami které si to vtěle kapustnáka řádně užívají a udělaly si tu i své bratrstvo :D. Také se tu vrátila další postavu kterou mám orpavdu rád a se slzou u oka sem jí radostně přivítal :D a to lebku Murray které zas hru příjemné osvěží :) No abych řekl pravdu jedná se o nejvtipnější díl ze serie kdo by řekl že tak humorné to může být v těle kapustnáka. Prostě užasný díl a spolupracování s Morganou je také švanda. Tento díl mě zas utvrdil vtom že chlapci s Telltale Games vědí jak dělat dobré adventury :)

Pro: Lebka Murray,válka xichtů,chvilka hry za Voodo Lady

Proti: bohužel mě nic nenapadá :(