Tales of Monkey Island: Chapter 2 - The Siege of Spinner Cay

20.08.2009
31.08.2009
15.06.2010
22.06.2011

Tales of Monkey Island je epizodická adventúra z dielní Telltale, nadväzujúca na úspešnú sériu rovnakého mena.

Threepwoodove patálie pokračujú (od miesta kde ho Launch of the Screaming Narwhal zanechali)... V druhej kapitole sa Guybrush vydáva na cestu za hľadaním voodoo kúzla ničiaceho artefaktu známeho ako La Esponja Grande. Čo ho privádza na ostrov kde žije národ morských panic...panie...ehm, morských ľudí. Aby sa dostal ďalej, bude musieť konfrontovať bandu pirátov, spolupracovať s obávaným nepriateľom LeChuckom (fuj!), skrátka na Jerkbait Islands ho čaká len kopa zábavy. Možno. A čo ma za lubom Marquis De Singe?

Za Tales stojí mnoho autorov, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na predchádzajúcich legendárnych dieloch série. Dokonca – i keď nepriamo, len formou akéhosi brainstormingu – sa na epizodickom Monkey Islande podieľal aj Ron Gilbert. Michael Land, skladateľ hudby k predchádzajúcim dielom sa tiež vrátil, rovnako ako známe dabingové hlasy z The Curse of Monkey Island ako Dominic Armato (Guybrush), či Alexandra Boyd (Elaine).

To, že druhá epizóda naväzuje presne na koniec prvej a tvorí tak pomerne úcelený príbeh je celkom "napínavý" rozdiel oproti sérii Sam & Max, rozdelenej na viacero minipríbehov.

Ďalšou výraznou a kladnou zmenou sú nové lokácie, hra sa totiž, narozdiel od spomínaného Sama a Maxa, neodohráva ani v jednej z lokácii epizódy prvej. Príbeh pôsobí naďalej pomerne zaujímavo a o vtip vôbec nie je núdza, čo by som však považoval za určité mínus, je fakt, že opäť je úlohou hráča získanie/vybavenie/dostanie sa k 3-4 veciam a na základe toho sa hráč presúva do záverečnej "fázy" epizódy. Úvodný šermiarsky duel ale pôsobil sviežo a puzzly sú našťastie rozdielne, ale opäť tak trochu nadbytočne putujeme džunglou.

Pro: príbeh, dabing, postavy, humor, neopakujú sa lokácie z prvej epizódy

Proti: priveľmi podobný systém postupu v príbehu oproti minulej epizóde, nadbytok džungle

Takže co se oproti minulému dílu nezměnilo... Stále tu máme solidní pirátskou atmosféru s věcmi, které k ní patří (tentokrát námořní bitku, zase hledání pokladů a dejme tomu, že mořští lidé sem patří taky), humor je stále humorný a některé ne moc logické úkoly jsou stále ne moc logické (opět ten s mluvícím ptákem >_< ).
Máme tu nové postavy. Mořští lidé moc nezaujali, ale LeChuck je pro změnu sympaťák a rozhovory Guybrushe s Elaine jsou roztomile komické. Nová jungle byla naštěstí předělaná ná míň bloudění. Příběh tím pádem lépe odsýpá a končí ještě větším cliffhangerem než minule.

Pro: atmosféra, některé puzzle, humor, příběh

Proti: napsal bych inventář a ovládání, ale v tuhle chvíli už si každý zvykne