COŽE?! záchodové prkýnko se otevírá a zavírá jen ve 30fps?

instant refund
Koukal jsem ze zvědavosti zatím jen na gameplay video, zahraji si to až s delším odstupem od posledního zahrání EE verze, ale nemůžu se u nového remaku zase zbavit pocitu, že méně je někdy více. Spíše mi to už přijde jako SS předělaný do engine Bioshocku. Té stísněné atmosféře asi více slušela vyšší míra minimalismu a Enhanced Edition asi budu považovat za to max, co   se s tím dalo udělat, aby nebyla narušena ani desetina procenta z původní atmosféry. Např. výhled na Saturn je sice působivý, ale nevím proč, ty menší okna s výhledem do tmy a sem tam hvězda, mi dokázaly vyvolat mráz v zádech. Výhled na Saturn v remaku je už moc okatě na efekt. Nicméně z obecného hlediska to asi špatná hra nebude. Akorát ty echa o tom, že na vyšší obtížnosti je hra zabugovaná a nehratelná v puzzlech a VR, moc veselé nejsou.
Přišli jste někdo na to, jak používat ten hotbar a jak tam přidávat zbraně? Mně funguje jenom scrolling -_-
Jinak mám rozehraný první level...měl jsem tomu mrtě předsudky dle videí, ale má to prostě ten feeling a atmosféru jedničky.
I tak mi ale přijde, že ta hra skončila někdy v půlce mezi remasterem a remakem. Třeba ti ninja cyborgové by mohli bejt rychlejší a já nevím třeba skákat po zdech :D
@Tarhiel (31.05.2023 23:08): První panel v 2. levelu jsem naopak dal během 15ti vteřin. Tento je v 1. levelu v té oblasti zamořené radioaktivitou. Zbytek mapy jsem pročistil, ale na tohle prostě prdím, dokud nebude nějaký ucelený guide na puzzles. Taky se může ukázat, že to opravdu řešení nemá a MUSÍM zrovna u tohoto použít logic probe. Ovšem četl jsem, že ty negarantují úspěch, takže veselo.

A nebo se potvrdí, že se generujou random, což asi budu v prdeli. Ale o tom bych pochyboval, potkal jsem už totožné screenshoty a předpokládám, že by neměli random generátor exkluzivně pro vyšší než 1 obtížnost. :D
@HolyMeatball (31.05.2023 22:31): Ak je to ten z 2. levelu, hneď pri vstupe, tak ten som nedal - a presne preot som si po hraní dema v ostrej verzíí zapol hádanky na najľahšom - aj tak sú občas slušne obtiažne.

Len pre istotu - tvojím cieľom nie je naplniť ten meter celý, len prsne po tie dva svetelné body.
Na gůglu jsem se nedopátral, tak zkusím štěstí i zde - Vy, kdož hrajete s puzzle obtížností 2, rozlouskli jste už tenhle? Já to všelijak přehazuju a votáčím už hoďku v kuse a přijde mi, že to snad nemá řešení.
@Charllize (31.05.2023 19:57): Pobavilo :)

Ja mám ale radosť, že po všetkých tých rokoch sa konečne o System Shocku hovorí - a zaslúžene.

Teraz už nebudem musieť hovoriť, že to je tá hra, ktorú nikto v posledných 20 rokoch nehral, a mal by, teraz už môžem povedať - to je tá hra ktorú streamoval ten a ten a zrecenzovali tamtí a takí :)
Doporučuju nastavit obtížnost puzzles na easy, už na normal je to docela trapná trial and error otrava.

A často manuálně ukládat, protože autosavy to zřejmě nějaké někde má, ale buď jsou random, nebo jejich rozmístění silně nerozumím. A hrát k+m, pad hra podporuje, ale nedá se říct, že by padu cokoliv uměla přizpůsobit, např. jsem nepřišel ani na to, jak na padu scrollovat v logu.

Jinak je to zatím vcelku příjemné. Gunplay totálně vohovně, ale s tím jsem počítal. Neřekl bych, že by remake nějak zvlášť těžil z natolik důsledné věrnosti originálu, ergo myslím, že kdyby ztlumili barvy a zkusili přidusit atmosféru, bylo by to samo o sobě zajímavější, ale i tak je to příjemný.
@Tarhiel (31.05.2023 09:14): jj 8GB po instalaci. Paul to ale výše potvrzuje. Pak tedy ok a za mě palec nahoru.

@Paul (31.05.2023 09:31): já hrál jen to medical demo a graficky se mi líbilo hodně. Ale spíš tím stylem. Textury mě v demu neuráželi.pokud to nebude horší, pak to asi bude pro mě ok.

No těším se až to rozjezdu.
@Cobot (31.05.2023 08:47): Inštalačka na GOG má 3.8GB, tých 8GB myslíš po nainštalovaní?

Žiadna zrada, dobrá optimalizácia - úplne vážne. Pozri sa do adresára s hrou, tam snáď nie je jediný súbor navyše. Ked to porovnám s bežnými adresármi AAA hier...

Mám všetko na max + zapnuté quality DLSS a hra sa mi drží väčšinou okolo 110-120 FPS, s prepadmi do 88 len vtedy, ked niekoho gibbnem a miestnosťou lietajú kusy tiel.

Áno, aj v deme je ten začiatok, ktorý opisuješ, ja som ale myslel to, že v deme som prešiel celý Medical Sector level a nehneval by som sa, keby som ho nemusel prechádzať znova, ale musím :)
@Tarhiel (30.05.2023 18:15): pozor hra nezačíná v medical sektoru. Nevím jak beta demo, ale plná začíná v ty nový lokaci na zemi.

Jinak tedy ráno jsem byl na chvilky doma a první co jsem udělal běžel ke steamu ověřit zda ta aktivace proběhla. A jo vypadá to že mám plnou. To medical demo už tam po instalaci není. Jen tedy trochu zírám na to že by hra měla mít jen asi 8,2GB. To jako fakt? Tuším zradu. Na dnešní poměry mi to přijde neuvěřitelně málo.
Tak mám problém - po update na najnovšie NVidia drivery (30.05.2023) mi to padá, nedostanem sa ani do menu.

Skúšal som plne updatnúť Windows, reinštalovať celú hru (zmazal aj adresár so saveami a nadstaveniami) - nepomohlo.

Na internete zatiaľ k tomu nič nie je.

Nedajú sa nejak revertnúť drivery na predchádzajúcu verziu?

EDIT:// Je to tak, po reverte na predposledné ver.532.03 drivery všetko funguje, napísal som bug report.
Tak to je super, ten klíč, u kterýho je na backerkitu napsáno "STEAM System Shock Remake Launch Key" a kterej se mi bez problému aktivoval, tak...má po stažení jen 5GB a v menu je hláška "beta demo".

Luxus :)
@Garret (30.05.2023 14:39): Narážel jsem na obsah, ale i tak máš pravdu.

Jinak hloupý dotaz na ostatní, ale v kolik hodin to půjde stáhnout, když 30.5. už je a pořád to nejde. :)
@Garret (30.05.2023 14:39): A to teda remake rozhodne nie je.

V každom prípade, nechal by som na čase, nech sa o ňu postará (zapadne v záplave iných a až si ju ľudia prečítajú, budú krútiť hlavou v znamení "táto je mimo").
Recenze na Doupěti poměrně sračka, škoda, že zrovna tu někdo navěky přidal do odkazů...
Nevíte někdo jak je to s preorder bonusem? SS:RE mám v knihovně ale SS2:E nemám.
Na games.cz devítka, na zingu osmička..zní to dobře. Jsem zvědav co vortex.
@H34D (28.05.2023 17:48): nn dal jsem tam určitě ten klíč pro plnou hru. Obchod mi ale ukazuje, že hru vlastním. Když jí dám do košíku tak tam taky píše, že jí mám. Jen mi přijde divné, že v knihovně mám aktivní tlačítko na instalaci. Když instalaci udělám stáhne se mi 3,3GB Medical Demo. Ono já měl to Medical demo naistalované pořád. I při té aktivaci plné hry. A žádný revoke dema jak píše Paul u mě neproběhl.

No doufám, že to bude nakonec v pohodě...
@Cobot (28.05.2023 11:12): mě pár dní zpět vyskočilo steam okno, že mi bylo revoked System Shock Demo. To pak na kickstarteru vysvětlili, že to bylo rozhodnutí publishera. Ale ten final key mi pak šel normálně aktivovat. Zkus kouknout na komenty na kickstarteru případně je kontaktovat.