Kdo jako já před osmdesátičtyřmi lety backnul kickstarter, tak si zkontrolujte backer kit, už konečně rozeslali ofiko steam klíče finální verze. No, jsem zvědav.
@mazar1234 (06.03.2023 22:49): Bylo to 7 hodin a když jsem to hrál paralelně na 3332 a 3333, tak jsem i 3332 dal pod sedm hodin (tuším za 6,5 hodiny) a 3333 tak za výrazně kratší dobu. Ale je to samozřejmě dáno tím, že jsem hrál System Shock tak po desáté.
@Cobot (04.03.2023 17:46): To je ono, ja dúfam, že ho potom vypustia pri release ako finálnu verziu pre všetkých. Jediná chyba, čo tam zatiaľ nefunguje, ale v plnej bude, je quick access cez čísla k jednotlivým zbraniam/predmetom, musíš si to naštelovať kolečkom myši.

@mazar1234 (04.03.2023 17:25): Je to tak, tuším jednu z vecí som posunul na jednotku, inak všetko na dvojke.

Časový limit 5 hodín ma teda nijako neláka.

@Tulareanus (04.03.2023 18:03): Jop, presne to som myslel :D
Tak som nainštaloval Backer Beta demo - a je to absolútna paráda; ovládanie je oveľa responzívnejšie, než v predchádzajúcich demách, dimemberment správne štavnatučký, ale najmä optimalizácia - celý čas sa do držalo na 104-120 FPS, s občasnými prepadmi na 84.

Takto si predstavujem dobre odladenú hru.
@H34D (12.10.2022 21:17): OMG, tak to som nevedel, no snáď ho to nekusne do zadku, ja byť fanúši ka čakať 10 rokov tak už si pýtam refund.

Hej, nepochybujem o nich ani ja, len som sa potešil, ked hovorili, že by to zrejme stihli do konca tohoto roku, tak až ten budúci :)
@Tarhiel (12.10.2022 21:03): Tak toto je takový running joke. Ale asi před 10 lety vybíral peníze na film/dokument z Japonska, který dodnes nevznikl. On se dušuje, že na tom "pracuje", ale podle mě je problém v tom, že to měl ještě jinou manželku a on ty svoje ženský dost cpe do své tvorby, takže myslím, že nyní asi 10 let pracuje s deep fake videi, aby všude vyměnil její ksicht za tu současnou. :))

Jinak o SS Remake podle mě nebyl pochyb, když už si i strhli ty platby (nebyla to forma běžného kickstarteru).

O SS2 Remaster (nikoli remake) taky není pochyb, však už ukazovali nějaké nové modely, třeba to bude trvat ještě tak 1-2 roky po vydání SS1 remake, ale taky určitě vyjde v rozumné době...
@H34D (14.06.2022 09:59): není to ten Shodan, ale ta Shodan :)

Trailer jsem shlédnul jen po očku a vypadá to přesně jak má. Detailně na něj koukat nebudu. Nechci si nic vyspoilerovat. Po šesti letech čekání od kickstarteru to konečně spěje ke konci. Mimochodem SS2 Enhance dostane z kickstarteru každej. Mohlo by to být fajn. Škoda ale že se nepustej do remaku jako v případě prvního dílu.

Jinak Warenova přítomnost mě spíš nakrkla. Vytáhnou ho z díry, aby udělal promo. I když k SS3 asi nic říct nemůže, tak mě to ticho na tohle téma vytáčí.
@Korbitch (12.06.2022 11:41): Jak jsem psal, bylo to tam za 50 USD (konkrétně z karty teďka strhli 1215 kč), tedy o 5 USD víc, než normální verze (45), přičemž tím mám ale předplacen ten SS2 remaster. Ale mám dojem, že to byly limitované nabídky, nevím, jestli to ještě takto lze objednat.

Každopádně přidaný trailer super a moc se těším. Doufám, že tam nebudou nic zjednodušovat, aby to pochopili 12 leté děti... Pokud bych uvítal změnu, tak např. těžší závěrečný souboj se Shodanem.
@Korbitch (12.06.2022 02:15): Ok, sorry. :) Pro předplatitele byla možnost i normálni edice za 45 USD, což by mohlo odpovídat těm 38 EUR, jenže jak jsem psal, takhle mám za +5 USD předplacený i ten SS2 remaster a zkrátka se sběratelskou edicí mi poroste víc penis než tobě.
@H34D (11.06.2022 11:03): Tak úplnej dement nejsem, i když se o to už 25 let psychotropními a omamnými látkami snažim. Takže samozřejmě vím, že $ a € jsou dvě měny...ehm. Ale mají podobný kurz, hmmm. Takže je to tím, že máš předplacenou sběratelku, zatímco na steamu je to běžná verze.
@H34D (11.06.2022 09:06): Ja som predplatiteľ, zabackoval som ich tesne po skončení KS v roku 2016, mne by mala prijsť zberateľka. Tiež si strhli za ňu v piatok peniaze, tak to už zrejme bude na spadnutie.
@Korbitch (11.06.2022 09:42): Aha, o tom demu jsem to nevěděl, no to je vedlejší. Dolary a eura jsou jiná měna, to asi víš, ale já mám předplacenou digitální sběratelskou edici, jejíž součástí je taky soundtrack (nepodstatné) a hlavně System Shock 2 remaster, až vyjde. Takže ten bude určitě stát nějakých 20 €, které tím ušetřím.
Vypadá to, že je venku demo pro betatestování, právě mi strhli 50 dolarů za předplacení hry a poslali klíč na Steam, který instaluju. Jsem zvědavý. Ještě někdo je tady předplatitelem?
Tak snáď čoskoro (niekedy na konci roku).

Sú nejakí opatrní v novinkách, veľmi striedmo vypúšťajú informácie posledných pár mesiacov, a ja len dúfam, že je to preto, že si pre nás pripravili absolútnu bombu, v remaku aj v SS2:EE.
@Cobot (13.10.2021 23:34): Fúha, ani ja. O Binge som nikdy nepočul, tak neviem, nakoľko kvalitná je ich tvorba, ale ako si povedal, moc si to neviem predstaviť.

Najmä aby Remake + SS2:EE boli dobré, ostatné nie je dôležité.
@H34D (20.09.2021 08:44): Majú sklz, ale robia na tom, no oficiálne to nekomentujú :)

Budú to technikálie, ako píšeš - optimalizacia Unity asi už chce nejakú skúsenosť s tým enginom, preto je tak veľa blbo optimalizovaných hier na ňom, zatiaľ čo Unreal je IMHO rozšírenejší a zrejme má lepšiu podporu ( + niekto už na ňom zrejme podobný problém, aký máš teraz Ty, riešil, a vie ti pomôcť na vašom projekte).
@H34D (20.09.2021 08:44): Já často narážím u Unity her hlavně na bídnou optimalizaci, dlouhé loadingy. Čert ví jak moc je to způsobené třeba nezkušeností autorů. Vývojářskou přívětivostí bude ale Unreal uršitě dál, na to cílí už pár let.
Na jaře jsem to předplatil s tím, že teď někdy to mělo vyjít, nebylo to tak?

A co si myslíte o srovnání Unity vs Unreal verze? Koukal jsem na srovnání prvních pár minut hry v obou enginech a přijde mi možná i ten Unity hezčí, nebo při nejmenším na stejno. Trochu tedy nerozumím té změně. Je mi jasné, že v pozadí budou nějaké developerské technikálie, ale přeci Unity nebude tak špatný, že by něco zásadního neumožňoval... Asi bych mohl pogooglit, ale rychlejší bude, jestli mi někdo zvládne na toto tady odpovědět. :)
Nová verze dema už hodně naznačuje finální produkt. Je fajn sledovat ty drobné změny. Už minulá verze byla z mého pohledu hodně dobrá. Tady jsou další vylepšení. Mě konkrétně porěšila i hodně slušná HW optimalizace.

Zatím mi chybějí jen titulky k namluveným emailům. Chtěl bych to mít i textově.

Každopádně vypadá to, že se po letech čekání opravdu dočkáme zdá se kvalitního remaku.