Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

System Shock 2


Diskuze

< >
@Karasman (11.07.2013 11:32): No zezačátku ten respawn je nepříjemný, když se ti zjeví před nosem, ale bez toho by to nebylo tak strašidelné, protože zezačátku fakt šetříš každý náboj :-D jde si na ten respawn zvyknout, v pozdější fázi hry už ti to vadit nebude.
já to myslím naposledy hrál jenom s tím SS2 Toolem od Kolji, tak nevím, co razantního přídávaj ty nový neofiko patche do hry
Tak jsem to dneska nainstaloval a ten respawn je chvílema fakt trapnej, to jako nevychytali...
@Longin (11.07.2013 10:33): ADaoB tam mám, ale asi to celé odinštalujem. Myslel som, že tie monštrá vylezajú z poškodených labákov, ale tuším sa donekonečna respawnujú na chodbách!
Šíííít. :-(
Desať rokov nechávam hru dozrievať ako archívne víno a keď som sa do toho dnes celý vytešený zahryzol, prví dvaja skrvavení údržbári ma umlátili hasákmi! ><
@Garret (26.06.2013 23:38): Jakože máš o mou modnutou verzi zájem? Není to nic těžkého. Seznam modů jsem dával v únoru v jednom příspěvku, v podstatě všechny mám přes Mod Manager. V DataPermMods mám jen následující: Command Deck Fix, SS2 - Shock Enhanced Monitor Package (SHEMP), Vurt's SS2 Flora Overhaul , Vurt's SS2 Goo (Biomatter v1.0) a Vurt's SS2 Water v5.1. Akorát s tím SHEMP byl docela problém, naštěstí mi poradil jeden borec v majlu. Mám stále uložený, takže když tak zašlu. A FoV a interface je taky v poho. Hodnoty pro můj bloom.

Ale až to dohraji, možná sepíši, co jsem tam vše měl, jak je možno postupovat a tak.
@Shoggot (26.06.2013 22:24): 1, 2, 3, 4, 5 a 6.

Možná je ten bloom extrém, ale já potřeboval dosáhnout lepších barev, aniž bych nějak štěloval monitor či ovládače.

@mazar1234 (26.06.2013 22:22): Díky za info. Inventář mám plný, nábojů dost, nanitů též. Replikátor jsem zatím vůbec nepoužil. Na tom Difficulty modu se mi líbí, že zombíky sundám minimálně po třech zásazích francouzákem. Za každý splněný úkol dostanu odměnu 10 cyber modulů. Obecně mi ty počty vyžadovaných cyber modulů přijdou dost vysoké, ale pravda je, že je jich ve hře zase dost. V jednu chvíli jsem jich měl stovku a šel je hned do něčeho investovat.
@PavelU (26.06.2013 22:17): V zasade hras asi dost odlisnu hru ako original podla popisu. V original verzii samotna volba obtiaznosti pokial viem neovplyvnuje zivotaschopnost/silu ani pocet nepriatelov. Jedine rozdiely medzi stupnami by mali byt v mnozstve health a v pocte cybermodulov potrebnych na upgrade a nic viac.

BTW - municiou prakticky vobec nie je nutne setrit s vynimkou uplne zaciatocnej fazy hry. Inac je municie pomerne dost a navyse sa da kupovat v automatoch takze celkovo, ja mavam ku koncu vyse 100 nabojov vsetkych typov alebo minimalne vela desiatok z niektorych vzacnejsich.
Zatím jsem na začátku čtvrté paluby. Dojem z hraní stále velmi dobrý. Byť skoro neustále používám jen francouzák, bouchačku pouze na kamery, střílny nebo pár robotů. Přičemž i ty střílny a roboty lze téměř umlátit, abych je pak sejmul při posledním milimetru hitpointu z dálky průrazným nábojem. Mod na hratelnost tam mám jediný. Celkově pak 34 různých modifikací a další tři úpravy v adresáři s hrou (bloom, velikost user interface a FoV). Hra tak vypadá graficky hodně dobře. Z vylepšení jsem si vybral ten thiefovskej úder do hlavy a rychlejší běh. V nynější fázi hry bych už ale chtěl primárně střílet. Zvolená obtížnost hard, ale netuším, nakolik to ovlivňuje ten SS2 Neospring's Difficulty Mod.
@USER47 (25.06.2013 15:46): A podle infa na webu to vypadá ještě víc čuprově.

- A non linear experience lets you explore any part of the fully open Moon base and find out secrets that other players may not!
- Be immersed with Full body awareness, Deadzone aiming, no HUD, no health bars or points system... you must run, hide and survive the best you can against what lurks in the base.
- There are no health packs or multiple lives, in Routine there is a Perma death system that will keep you on the edge!
Kluci, mám dotaz. Jede SS2 na Xpéčkách? Asi jsem to zapomněl dost natolik, že bych to zase vyhrabal...
Ta hra je nějaká těžká čoveče.. Zdřejmě už jsem těmi CoDy časem poněkud vyměkl, tady to na HARD moc nejde hrát.. Cítím se jak přizdisráč. Hlavně neznám ještě pořádně herní systém, takže vím kulový, co na co použít... Ale atmosféra se dá krájet, fakt bych to nečekal od tak staré hry.. No pokračujem, uvidíme...
Nainstaloval jsem, opatchoval a bohužel mě to nepracuje... Dost mě to mrzí.... W7 to nechroustá... :-(
@Longin (26.04.2013 10:36): No zatím to vidím tak, že hra po všech existujících úpravách jako taková je lepší dvojka (hratelností). Příběhově, atmosférou, způsobem boje taky dvojka.

Zkusím tento rehaul mod víc a uvidíme.
Já jedničku taky hrál několikrát, ale nikdy jsem se nedostal dál jak cca do třetiny. Ta hra mě prostě nikdy nevzala, zato dvojka je nářez, takže klidně jdi rovnou na dvojku...
@Marty McFly (25.04.2013 21:18): Osobně bych doporučil dát nejprve jedničku. Ne kvůli lepšímu navázání na dvojku - to není nezbytné (byť drobné návaznosti tu jsou). Jenže tu hrozí, že tě odradí "věkovitost" této hry a buď s tím během hraní sekneš a zkusíš dvojku nebo v tom horším případě tě to odradí úplně. Na druhou stranu - ty jsi přece zažil herní středověk, jsi pamětník, takže by tě jednička odradit neměla... ;)

EDIT: jo ty píšeš, že jsi jedničku už několikrát zkoušel... a nic. Srágoro! :) Vytrvej...
Vadit to nebude, příběh v jedničce není nijak složitej a mám dojem, že je ve dvojce trochu shrnutej. Ovládání je úplně jiný a mnohem modernější, takže nemusíš mít strach. Taky jsem jedničku nikdy nebyl schopen dohrát a dvojku jsem projel několikrát.
Nechme stranou teorie o stahování, mám pro vás jinou otázku:

Když jsem nehrál System Shock 1, jak moc to bude vadit ? Příběhově, atmosférou (?), ovládáním ? Normálně série začínám od prvního dílu, ale jedničku jsem zkoušel hrát párkrát a nikdy jsem si na ovládání nezvykl. A to mám staré DOsárny rád, jen tuhle nějak nedávám.

Takže, jde hrát dvojku bez jedničky ?
@MCZ (25.02.2013 13:46): Klídek.. Téměř každou hru napřed stáhnu abych ji vyzkoušel a pak ji koupím... Tady je to docela logické, jelikož vůbec netuším, jestli to rozhýbu. To, že to někomu jede na stejným systému neznamená, že to pojede mě.. Použil jsem slovo "ukradnu", a to slovo je naprosto správné, nebojím se nazývat věci pravými jmény.. Pokud to pojede tak nemám problém to koupit - ostatně jako vždy, po těch letech bych se ceny opravdu nebál... Má sbírka origo her je celkem bohatá příteli, takže své moralizování si prosím nech pro sebe... Já potřeboval jen radu.. Mimochodem mi záleží na krabicové verzi, protože jsem stará škola a chci mít krabičku hezky v poličce s ostatními hrami, takže elektronickou distribuci nevyužívám skoro nikdy.. Vlastně vůbec nikdy...

Tímto díky Crashovi.
Tak dohráno, dneska jsem u toho strávil celej den. Celou hru jsem škudlil a na konci jsem tak měl přes 2000 nevyužitých nanitů a skoro 300 těch věciček na upgrady. Každopádně to bylo určitě lepší než Bioshock, škoda jen slabšího závěru v prostředí, které mi moc nesedlo. Největší problémy jsem měl paradoxně na začátku, když jsem pak zjistil, že výzkumem si můžu dost věcí ulehčit, tak to bylo lepší. Psi powers jsem za celou hru nepoužil ani jednou, útočná puška rules. :)