Najdi kód ukrytý v obrazových terminálech. Poslední co se mi chce je znova prohledávat pátou palubu. Že jsem si to nepřečetl dřív. Poradíte mi prosim někdo kde to mam najít?
Nejde mi spustit na mém starším počítači s XP. Hlásí mi to: Unable to locate or load d3dx9_43.dll. Nevíte někdo co s tím? Gog verze.
Dark Souls to měl stejně echt vyřešené dobře - každá smrt má svůj dopad, ukládání tam de facto není žádné, hráč je tím pádem napjatej skoro nonstop, ale o ztrátu progresu se není nutno bát, neboť hra vždycky pokračuje přesně tam, kde jí člověk vypne (alt+F4 tež).

A rozhodně bych nesouhlasil s tím, že design savovacího systému nemá ani zbla společného s obtížností hry. Stačí se podívat na klasického Tomb Raidera na PC vs. na PS1. C:
@USER47 (19.07.2016 15:14): Poďma praženicu s hubami! Všetci! :)

No, ale ešte som nezažil, že by sa hráči/recenzenti pri tých iných systémoch nesťažovali na "zlé rozmiestnenie checkpointov" a podobné veci.

No do SS2 a celkovo hier s LGS filozfiou sa save anywhere hodí ako šerbel na riť.

Ale houby, systém sejvů je navázanej na design hry a validní je jakejkoli systém od neomezenejch sejvů, přes checkpointy až po jejich úplnou absenci, pokud to dává smysl v kontextu hry. Spousta her by s neomezeným ukládáním nebyla zdaleka tak dobrá jako jsou s limitovanejma systémama.
@Longin (19.07.2016 13:59): Presne tak, save anywhere by mala byť v (skoro) všetkých hrách ako povinná fičúra (vid príspevok od Cobota), že má hráč plnú kontrolu nad tým, kedy ako a koľko hrá, nemá nič spoločné so stratou imersie O.o.

Veď ak sa Ti zdá, že je hra ľahká kvôli tomu, že môžeš všade sejvovať, tak sejvuj len po vstupe do výťahu :P
:D

No a co kdyby zrovna v tu dobu vypnuli proud a já byl v tu dobu nad pekáčem, ruce zasraný a v kompu neuloženej půlhodinovej postup... Aha...
Já nikdy neviděl v nemožnosti si hru uložit nějakou výzvu. Vždy to byl jen nebetyčnej opruz. Co když se mi zrovna v troubě pálí kuře a musim ho jít vyndat... :D To, že mně nutí hrát ten úsek znovu, ideálně s nějakou nepřeskočitelnou cutscenou, nenávidim. S obtížností to nemá co dělat. Většinou když tohle někde je a já to napodvacátý udělám , tak si fakt neříkám "Ty vole jsem dobrej krutopřísnej masér, že jsem to udělal". Ale spíš "konečně se dopr, hnu z místa"

A mimochodem, špatně zvolenejma quicsavema vzniká spoustu vtipnej situací. Takovej sejv vteřinu před smrtí... :D
@Garret (18.07.2016 22:59): Díky :)

@Longin (18.07.2016 22:52): Takhle, ani si nemyslím, že to je zvlášť těžká hra, ale díky částem jako Cargo Bay, kde těch zdrojů fakt není přehršel, jsem celou hru hrál opatrně a pobíhal s 15HP a hasákem, aby mi náhodou nedošly náboje a lékárny v nějaký kritický okamžik. Kdybych to hrál podruhé, tak už vím, že se nemusím tak upejpat, ale na poprvé to zapůsobilo takhle.
co všichni kurva mají s tím bojem o přežití...i na nejtěžší obtížnost mi ve hře nikdy nebylo úzko
@Mirus (04.07.2016 11:59): 60 hodin? Uch, ja to už dnes dávam tak za cca necelých 8 sa mi zdá :-D

Ja osobne som si vytvoril stratégiu takúto:
prvé levely používať v maximálnej možnej miere 90% killov) hasák a náboje iba na kamery, turrety, robotov. Samozrejme podľa situácie je občas rozumnejšie nejakú opicu zastreliť na diaľku. Prakticky do Hydroponics levelu, potom už len mutantov na melee zbrane.

Levelovať si AGI na 4 a Hacking aspoň na 4 čo najskôr, k tomu Maintenance min 4 čo najskôr.
Energy weapons na 4 - laserová pištoľka spoľahlivo zabíja turrety, kamery a pod a nemíňa muníciu to sa oplatí využívať. Samozrejme Standard weapons na 6 čo najskôr. Priebežne k tomu nejakú tu Cyber afinity a Kondíciu až neskôr keď sú ostatné veci vylepšené.

K tomu priebežne nejakú silu nech sa dá nosiť aspoň medium zbroj a je väčší inventár.
Počítať so získaním recycleru a každý nájdený predmet sysliť a vytvoriť si "skladiská" pred dverami do výťahu. potom všetko nepotrebné zrecyklovať a zarobené miliardy premeniť na munície a nejaké tie hypospreje - a potom to už len pekne kosiť ako nemecké MG42 hniezdo na Omaha beach.

Osobne nikdy neminiem cybermoduly na Repair.
Otázne sú Research a Modify:
Research buď vôbec nie a používať iba implantát na základne veci to stačí, akurát teoreticky sa môže oplatiť na 3 kvôli vyskúmaniu toho implantátu na žratie červov, to je celkom dobrá vec.
Modify - tu je ťažko povedať, buď 0 alebo 2 (3?) (resp. aby sa dala aj brokovnica či laserovka), v hre je myslím dokopy 6ks French-Epstein device čo umožní upgradúť na max 3 zbrane, ale niektoré teda až dosť neskôr. Taktiež niektoré sú VEĽMI nenápadne umiestnené a je veľmi ľahko možné, že hráč nájde tak 2-3ks.
Každopádne pre mňa je must-have aby som mal upgradnuté kombo Assault Rifle + Brokovnica + Laserpistol.

A samozrejme dôkladne, naozaj dôkladne explorovať každý zapadlý kút, osobne som ešte aj niekde pri 4-5 hraní dokázal objaviť nejaké zákutie s cybermodulmi, ktoré som pred tým nikdy nenašiel.

Jo, s "tou koulí" je to dobré, ja som to naposledy prešiel na Impossible obtiažnosti za Psionika. Akurát sa potom mení štýl upgradovania postavy docela dosť oproti vojakovi-hackerovi, keďže musíš vrážať body do "kúziel".
Šedesát " hodin, ukazuje steam. Těžká hra. Nedostatek vesměs všeho. Vše, vesměs použít s rozvahou. Save/load -save/load. Nelituju toho. Klidně to vemu znova i z tou koulí a dám si k tomu energetický zbraně..?
Jaká, je vaše strategie..
Nepochybuju o tom, že hra nabízí i stou" znovuhratelnost.
Hledám, přístup / kartu / do : Posádka 5té paluby. Už bloudím týden. Díky
@Mirus (23.06.2016 13:26): Hm, žiaden mraziaci box tam nevidím, ale na obrázku 46. je písací stolík, v ktorom je ukrytá jedna pixla toxínu. V najhoršom si začítuj cez konzolu a netráp sa:
summon_obj anti-annelid toxin
Chvapci, nedaří se mě najít, lahvička toxinu. Prý v chladícím boxu - sektor D
@fak (17.06.2016 07:50): Opravovanie je zbytočnosť, treba si nájsť normálnu zbraň (je ich tam dosť veľa) a priebežne udržovať cez Maintenance a nemáš žiadny problém.

A najdôležitejšia vec - explorovať každý zapadlý kút levelu, nájdeš tak spústu peňazí, cybermodulov, munície a kvalitných zbraní......

A začiatok je proste naozaj docela tuhý až do prejdenia Cargo Bays tam je najväčší záhul z celej hry a potom už silnieš a silnieš a silnieš a silnieš....
Já se tím snažím prokousávat, ale jde to z tuha. Brokovnici mám už hodinu, ale je zaseklá a na opravu namám skill - dle těch bodů ještě dlouho mít nebudu, protože je to až na lvl 3. Kdybych ji tak aspoň mohl vzít a vomlátit někomu vo hlavu, aspoň by na něco byla.. Vobluďák na mě střílí brokádou, tak ho sundám hasákem a brokádu vezmu - no a je zaseklá. Bezva. Náboje do pistolky skoro žádný, no plazím se tam jak had abych náhodou neskapal.
Vylepšení není nutnost. S new dark jde nastavit vysoká rozlišení a nevypadá to jak v dobách 800x600. A nic nebrání, aby si to tam dal pro druhé hraní.

@Maximus (16.06.2016 13:43): Jakým směrem formuješ postavu?