@rikuhahl (komentář): Obdobný názor s tím mým. Jen si od toho DLC moc neslibuj, i když za Oskara si zahraješ, není to žádný zázrak. Kdyby tu pasáž nechali ve hře, bylo by to lepší. A Syberia: The World Before vyjde, toho bych se nebál. Jen se bojím, že Kate už nebude ta správná Kate. Alespoň ten hratelný prolog to naznačuje.
@Stanley27 (08.12.2020 11:14): Klikni u dané hry na Steamu na "Podpora" je to hned v liště pod velkým tlačítkem "HRÁT"/"NAINSTALOVAT". Tam bys měl potom mít nabídku jako třeba "Hru jsem si zakoupil omylem" a následně bys měl mít možnost "Zažádat o vrácení peněz". Nejsem si teď jistý jestli to po tobě chce i něco napsat nebo to stačí. Případně prostě napiš že jsi se spletl tečka. Vracel jsem takhle asi zatím 3 hry a vždy vše vpořádku ;)
Ahoj všem na steamu jsem našel pouze syberii 3 placenou verzi ale bez češtiny má někdo odzaz kde stáhnout v češtině
@Pluto (22.09.2020 15:51): V popisu hry na steamu je napsáno "Kate is found dying on the edge of a river by the Youkole tribe, a nomadic people migrating with their snow ostriches". Plus Kurk na začátku říkal, že žijí vyloženě v symbióze. Kam jdou pštrosi, tam jdou Youkolové.

Ale je dost možné, že to bude jen nějaká podskupina celého kmene, plus jen jednou za dvacet let, když je doba páření. To by smysl dávalo. Hmmm, to mě předtím nenapadlo. Díky za objasnění.
@adam.kulhanek (komentář): Pěkně napsané, se vším víceméně souhlasím. Jen mi nepřišlo, že by youkolové byli nomádi. Pokud si dobře pamatuju, tak je řečeno, že tu posvátnou cestu s pštrosy podnikají jen jednou za dlouhý čas a vybraná omezená skupina youkolů. To mi apriori nepřipadne jako kočovný styl života, ale jen podniknutí jedné posvátné cesty (podobně jako třeba lidé chodí do Santiago de Compostela).
@musa (10.04.2020 09:32): Tak jsem se hrou protrpěl až do konce. Za zahrání stojí, je ale potřeba obrnit se pevnými nervy. Co se týká variant, určitě můžu doporučit "dobrodružství". Nápovědy na úkoly nejsou potřeba. Jediné, co bych možná doporučil, tak zapnout variantu s nápovědou ohledně ovládání, které je skutečně příšerné a neintuitivní.
@musa (10.04.2020 09:32): Rozhodl jsem se pro verzi "dobrodružství", ale zatím nemůžu posoudit, protože jsem se skoro nikam nedostal. To znechucení bylo tak velké... Dneska v noci udělám další pokus.
Tak jsem se do toho pustil... ...a asi po patnácti minutách zhnuseně vypnul. To jako fakt myslí vážně? Intuitivní ovládání z prvních dvou dílů totálně zmršené. Úlitba konzolím a všemožným gamepadům ovládání totálně pohřbila a i když hraju už verzi, kde to můžu ovládat myší, i tak je to příšerné. Ovládání je pomalé, neohrabané a nepřesné, jasně viditelné tečky, s čím jde provádět nějaká interakce, po najetí se objeví příšerné obrovské kolečko s danou činností. Chození po místnostech taky příšerné, pořád se mění kamera, takže se člověk nemůže pořádně zorientovat...

Den po dohrání Syberie 2 je tohle jak facka mokrým hadrem. Tohle budu muset chvíli rozdýchat, než to zase zapnu...
Tak jsem se po dohrání první a druhé Syberie konečně dostal k zahrání třetího dílu. A zůstal jsem viset hned v úvodním menu v nastavení. Mám tam na výběr "výprava" nebo "dobrodružství". Chápu, že první verze by asi měla být jednodušší a spíše cílená na hráče, co neradi zapojují mozek, takže bych asi volil verzi druhou. Jenže se nabízí ještě třetí varianta - individuální. Najde se tu někdo, kdo to hrál a může mi doporučit, jaká je nejlepší konfigurace nastavení?
@musa (27.04.2019 10:27): DLC je zasazené do průběhu hry právě. Vyplňuje mezeru, která vlastně vůbec neexistuje. Kdyby si tu Deluxe Edition chtěl koupit jen kvůli tomu DLC, tak ti to opravdu nedoporučuju. An Automaton with a plan má cenu tak maximálně půl Eura, ale já bych asi litoval i toho :) Kdybych to nedostal zadarmo díky předobjednávce, a pak si to třeba někdy dokoupil, nebyl bych úplně šťastný.

@samorost (27.04.2019 11:10): Zadarmo možná :)
@Jumas (27.04.2019 09:16): Já už právě oba první díly hrál kdysi jen s titulky (opakovaně), proto mě docela zajímá, jaký tyto hry zanechají dojem s dabingem. A jak píšeš, pro děti to bude určitě pohodlnější a snad je to zaujme. V rámci „vzdělávání” jsme už pár adventur s kluky hráli (Machinarium, The Little Acre, Nubla, nějaké hledačky a tak) a zatím je to bavilo hodně. Tak uvidíme, co jim řekne přeci jen lehce dospělejší svět Syberie. ;c)
@Jumas (27.04.2019 08:56): Ano. Jedničku i dvojku mám na Steamu (díky Score), vlastně i zdarma na GOGu, resp. Originu. Přihodím k tomu tentokrát dabing od Fénix ProDabing a dáme to i s dětmi. ;c)
@Jumas (27.04.2019 08:38): Já snad ještě v životě předobjednávku neučinil, jelikož prakticky veškeré hry hraji dlouhé měsíce až léta po vydání. :c)) Každopádně hru Syberia 3 jsem si koupil v předvánoční slevě na blu-rayi pro PS4. Ćeské titulky tam jsou rovněž (kupodivu). Zatím ale hra leží ve skříni, čekám na vhodný okamžik a pak si celá rodina zahrajeme společně kompletní trilogii.
@musa (26.04.2019 23:36): Jen takové doporučení pro kupující. Deluxe Edition se alespoň z mého pohledu vůbec nevyplatí (ani za 1,40 Euro). Pokud teda někdo nechce Komiks, soundtrack a wallpaper, vše elektronicky. Určitě nekupovat kvůli naprosto zbytečnému DLC. Všechny ačívy se váží k hlavní hře, kdyby to u někoho rozhodovalo.

@samorost (27.04.2019 07:19): Čeština by měla být i ve Steam verzi (viz https://prekladyher.eu/tema/syberia-3.1319/).
jsem skalní fanoušek Syberie, ale trojka mne hrozně zklamala. Ovládání stojí za starou belu,příběh hezký, ale co mě nejvíc naštvalo, že v určitém místě hry, se zasekne a nemůžu se dostat dál. Ten samý problém se už řeší na steam cca od listopadu.Takže mám hru za 799kč a nemůžu ji dohrát do konce.
@M.a.t.t. (18.11.2017 16:08): díky za info. já to sice mám zadarmo, ale už jsem nad Syberií 3 zlomil hůl, takže to zkoušet ani nebudu. zaujalo mě to jen proto, že to je snad první adventura s DLC :-))
@Garret (12.11.2017 16:20): Naivne som čakal, že by toto DLC mohlo aspoň uzavrieť ten príšerný cliffhanger a miesto toho je to len úplne zbytočná príbehová epizóda napasovaná na hlavný dej, ktorý by sa bez nej pritom bez problémov obišiel. Krátke, nezáživné a jediným výrazným pozitívom je, že pre všetkých vlastníkov hry, ktorí si ju kúpili pred vydaním DLC je zadarmo. Ostatní však za to musia klasicky platiť - no nekúp to :)
Je to na Steamu v češtině? Vím, že to lokalizované je, ale nevidím to tam. Nebo jen na jiné platformě? Dík.
@JohnCZ (14.06.2017 20:45): babráci zkurví i to blbé oznámení na Steamu :-) ale jo, myslim, že jak vychytají technickou stránku, bude to dobrá gamesa. škoda toho příšerného dabingu a facial animationu, to už nespraví. ještě počkám, než opraví poklesy FPS a snad tomu dám další šanci...
tak to vypadá, že Syberia se dá konečně ovládat myší. autoři to oznámili v updatech na Steamu v celkem sedmi příspěvcích, každý v jiném jazyce. jsou to kumštýři.
Tak se mi podařilo získat všech 40 achievementů. Některé mi daly opravdu zabrat a jeden jde splnit až po dnešním updatu, takže dříve by to stejně nešlo :)
@MarkJude (20.04.2017 23:02): Hele - v podstatě to je Walking Dead. Postavu ovládáš na klávesnici a když přijdeš k aktivnímu objektu objeví se ti nad ním hvězdička. Na tu klikneš a vypíší se ti dotupné akce.
Tak to hrajte na gamepadu. Píšou, že se Kate pohybuje pomocí WSAD, takže to určitě bude o dost lepší na gamepadu. Problem solved (:
I Jumas mi psal, že příběh je fajn, ale zejména pohyb a množství bugů kazí zážitek. Takže čekám hru maximálně na úrovni dvojky, spíš trochu horší.
Tak po první zhruba dvouhodinové kapitole to není úplně špatné, i když ovládání to solidně zabíjí.
Syberia 3 will be available on PC/Mac, PS4 and Xbox One, by April 20th in Europe, don’t miss it
@M.a.t.t. (09.02.2017 14:17): Hral si od Daedalicu najnovšiu point and click adventuru Silence? Lebo tá má najlepšie animácie aké boli doteraz v tomto žánri spravené :) ale inak áno - ich staršie hry majú animáciu často dosť pomalú a nemotornú
@montana (09.02.2017 13:23): No jo, ale kolik her od Daedalicu bys označil za áčkový titul, který se prodává skvěle v Německu a slušně v okolních zemích, ale má dobré prodeje v celosvětovém měřítku? Řekl bych, že o téhle firmě ví v zámoří nebo třeba Austrálii jen pár nadšenců.
@MattRicks (09.02.2017 12:15): Nemyslím si. Daedalic poslední léta zvládali dělat krásně kreslený point and click adventury velmi dobře i bez velkých peněz.

Vypadá to mizerně, ale atmosféru to stále má. Spíš se bojím co chce Sokal dál pasovat na pěkně ukončený děj původních her.

@montana (09.02.2017 11:55): Samozřejmě, že to vypadá "hrozně low budget". Poslední point and click adventurou, která měla touhu být velkým áčkovým titulem byla Gray Matter z roku 2011, která velkou díru do světa zrovna neudělala. V dnešní době do vývoje adventury nikdo velký prachy nevrazí, protože je tam malá šance na návratnost. Já si naopak myslím, že na současný poměry žánru to vypadá hodně dobře.
Původní premisa, kterou jsem někde četl byla taková, že ta detektivka ze Still Life bude vyšetřovat zmizení Kate, ale to mi přijde jako dost laciná berlička.
Každopádně jsem dnes celý den sjížděl vývojářské vlogy a uvolněné gameplaye a vypadá to, že nejen od toho nešťastného nápadu upustili, ale že bude mít hra co přinést a bude mít zas svou unikátní atmosféru. Těším se jak malý jarda!
@Korbitch (16.11.2016 04:04): spíš jsem myslel tu rozdílnost námětů. Romantická a výpravná Syberia s temným Still Life nemá moc společného. Doufám, že to nevyzní trapně či směšně, něco ve smyslu já jsem agentka, vy jste ta právnička co našla mamuty? FBI to chce vyšetřit.
V popisku čtu, že se ve hře objeví i hlavní postava ze Still Life. Agentka FBI ze zcela jiné adventury tam bude dělat co?
Jsem zvědav, co bude náplní hry. Příběh byl v předchozích dílech vyčerpán, ale uvidíme. Pro mě povinnost, protože první díl řadím mezi moje absolutní srdcovky.