Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Supraland

05.04.2019
22.10.2020
kompatibilní
88
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nezávislá hra Supraland je mix logické hry, metroidvanie a akce z pohledu první osoby. V zemi představující dětské herní hřiště vedle sebe žijí dvě vesnice plastových panáčků - červení a modří. Za obzorem hráč může spatřit siluetu kluka, který pro místní obyvatelstvo představuje božskou bytost. Vy se chopíte role prince červeného národa, který se na příkaz otce vydává na cestu přes zemi vypátrat, proč národ modrých útočí na vodní zásobárny červených.

Svět, v němž se vaše postava pohybuje, je otevřený a jeho jednotlivé části se zpřístupňují na základě získávání nových dovedností. Hra tak především klade důraz na průzkum a objevování na první pohled nedostupných oblastí, hledání secretů a power-upů. Dalším výrazným prvkem jsou logické hádanky, které se neopakují a od základních přesouvání kvádrů a hledání tlačítek se dostanete k složitějším environmentálním puzzlům, jejichž vyřešením se posunete dál. Akční část je inspirována klasickými FPS vyznačujícími se rychlým pohybem vaší postavy s důrazem na úhyby do strany, skákáním a lítým bojem za pomocí zbraní na blízko i na dálku. Ve hře nechybí ani získávání mincí pro nákup nových schopností, vylepšování postavy, questy od NPC a humorem prodchnuté dialogy plné popkulturních narážek.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Po zakoupení na Epicu zdarma jedno z největších překvapení vůbec. 

Průchod hrou je založený převážně na serii hlavolamů které musíte plnit. Na každý jsou potřeba jiné nástroje a dovednosti, které postupně sbíráte, ale zrovna tak budete muset využívat předměty a mechanismy které prostě někde leží. A aby to nebylo až tak jednoduché, všechny tyto prvky jde různými způsoby kombinovat. Někdy takovým způsobem, že se plácnete po čele že vás to nenapadlo dřív. Velká část těchto hlavolamů nejde splnit hned jak k nim přijdete a musíte proto prozkoumávat svět a časem se i vracet. Pojem Metroidvania tady sedí

Ačkoliv mě většina hlavolamů bavila, některé jsou navrženy tak trochu nesmyslně z pohledu hráče, kdy po vás hra chce něco, co vám buďto vůbec nenaznačila že by mohlo fungovat, nebo po vás chce něco co funguje jen na tom daném místě. Příkladem je třeba vztah dveří a tlačítek aktivovaných vahou předmětů. Někde je nutné aby předmět zůstal na tlačítku, jinde zase dveře už zůstanou otevřené. A když bylo u jednoho hlavolamu potřeba dveře zavřít, tak mě to docela naštvalo, protože mě nenapadlo, že by ty dveře zavřít šly. 

Hra má celkem velké množství nepřátel a celý bojový systém mi vůbec nepřišel zábavný. Ocenil bych taky lepší a rozsáhlejší platforming. 

I přes neduhy je zjevné, že se tvůrci opravdu snažili. Gameplay je chytlavý a nápaditý, hlavolamy zajímavé, řada herních prvků je vypůjčená z jiných her, ale tím správným způsobem kdy to nepůsobí jako ctrl+c ctrl+v.

Po dohrání jsem rovnou vzal i DLC.

Pro: Otevřený svět, nápaditost, hlavolamy

Proti: Celý bojový systém, některé specifické hlavolamy mají pochybnou logiku,

+15