Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Bros. 3

Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3

84
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1990 Arcade
12.02.1990 NES
01.08.1993 SNES
17.10.2003 GBA
05.11.2007 Wii
17.04.2014 WiiU3DS
18.09.2018 Switch
Vývojáři:
Nintendo Research & Development 4, Nintendo Entertainment Analysis & Development (SNES verze), Nintendo Research & Development 2 (GBA verze)
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20080501175809…
Koopalingové, potomci Bowsera, přeměnili krále sedmi království ve zvířata pomocí jejich kouzelných hůlek. Princezna Toadstool vysílá bratry Maria a Luigiho, aby proměněným králům pomohli a porazili Koopalingy...

Super Mario Bros. 3 ždímal z tehdy už stárnoucí konzole NES, co jen šlo. Nabízí téměř sto úrovní rozdělených do osmi tématicky odlišných světů a na místo lineárního postupu mezi úrovněmi se poprvé v sérii hráč pohybuje po mapě světa, obsahující minihry, tajemství a více cest k východu ze světa. I v rámci jednoho světa se prostředí často mění a najdete úrovně odehrávající se v kobkách hradů nebo na vzducholodích.

Kromě power-upů z předchozích dílů se představují čtyři nové - list, který dá Mariovi mývalí uši, ocas a schopnost létat, oblek Tanooki, se kterým se Mario může přeměnit v sochu a dupáním ničit nepřátele, žabí kostým zrychlující pohyb pod vodou a oblek Hammer, díky kterému může Mario házet kladiva na nepřátele.

Po krátké absenci se do série Super Mario vrací multiplayer, ve kterém se druhý hráč se ujímá kontroly nad Luigim a střídá se hráčem hrajícím za Maria. Několik miniher je k dispozici pouze v multiplayeru, jako například remake původní arkádové hry Mario Bros.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 95
Super mario bros 3 je asi nejlepsi dil serie opravdu povedeny power up jsou tu bohate a nektere na rok 1988 nevydane a nadcasove level kde je svet MEGA VELKY je super a ostatni levely taky oproti mario usa super skok kupredu

Pro: Proste mario

Proti: Nic

+4 +5 −1