Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Bros. 3

Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3

1990
12.02.1990
01.08.1993
17.10.2003
05.11.2007
17.04.2014
18.09.2018
82
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Koopalingové, potomci Bowsera, přeměnili krále sedmi království ve zvířata pomocí jejich kouzelných hůlek. Princezna Toadstool vysílá bratry Maria a Luigiho, aby proměněným králům pomohli a porazili Koopalingy...

Super Mario Bros. 3 ždímal z tehdy už stárnoucí konzole NES, co jen šlo. Nabízí téměř sto úrovní rozdělených do osmi tématicky odlišných světů a na místo lineárního postupu mezi úrovněmi se poprvé v sérii hráč pohybuje po mapě světa, obsahující minihry, tajemství a více cest k východu ze světa. I v rámci jednoho světa se prostředí často mění a najdete úrovně odehrávající se v kobkách hradů nebo na vzducholodích.

Kromě power-upů z předchozích dílů se představují čtyři nové - list, který dá Mariovi mývalí uši, ocas a schopnost létat, oblek Tanooki, se kterým se Mario může přeměnit v sochu a dupáním ničit nepřátele, žabí kostým zrychlující pohyb pod vodou a oblek Hammer, díky kterému může Mario házet kladiva na nepřátele.

Po krátké absenci se do série Super Mario vrací multiplayer, ve kterém se druhý hráč se ujímá kontroly nad Luigim a střídá se hráčem hrajícím za Maria. Několik miniher je k dispozici pouze v multiplayeru, jako například remake původní arkádové hry Mario Bros.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 100
Super Mario Bros 3 je úžasná hra a jedna z mých nejoblíbenějších v sérii Mario her líbí se mi jak se od roku 1985 dokázali vývojáři posunout na zastaralém nesu v roce 1988 tak dopředu v inovaci a kreativitě rozhodně nejlepší díl na nesko skvělé jsou nové možnosti použití obleku kde se Mario může proměnit v mývala nebo žábu a lépe plavat hratelnost je a to nepřeháním návyková kdo to vyzkoušel někdy dá mi za pravdu líbí se mi i části na lodi před boss soubojem kde musíte se vyhýbat různým překážkam než dojdete na konec lodi co víc napsat prostě Mario se vším všudy :-)
+7
  • NES 95
Super mario bros 3 je asi nejlepsi dil serie opravdu povedeny power up jsou tu bohate a nektere na rok 1988 nevydane a nadcasove level kde je svet MEGA VELKY je super a ostatni levely taky oproti mario usa super skok kupredu

Pro: Proste mario

Proti: Nic

+5 +6 −1