Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Summer Athletics

Summer Athletics: The Ultimate Challenge

31.07.2008
66
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Summer Athletics patří do kategorie neoficiálních olympiád - nemá žádnou licenci, tudíž zde najdete vymyšlená jména a stadiony. Hra vznikla v době konání olympijských her v Pekingu, těží tedy z dočasně zvýšeného zájmu veřejnosti. Nabízí 26 různých disciplín (běh, střelba z luku, cyklistika, plavání, skoky do vody/výšky/dálky, oštěp, koule atd.), několik herních modů, mezi kterými nechybí kariéra, ve které se dají zvyšovat schopnosti ovládaného atleta.

Hra se dá narozdíl od konkurenčního Beijing 2008 slušně ovládat i na klávesnici. S kamarády můžete změřit síly jen na jednom pc.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 45
Summer Athletics je první a prozatím poslední hra, kterou jsem hrál profesionálně za peníze. Ne že by mi platili přímo za hraní, ale byl jsem na brigádě placené od hodiny, zrovna mě nikdo nepotřeboval a já měl s sebou notebook, tak proč toho nevyužít.

Pro tento účel jsem si ale mohl vybrat lepší titul. Zpočátku mě sice hra i celkem bavila, ale na rozdíl od ugry mi nesedlo ovládání, protože zběsilé střídání sousedních kláves, čehož se většinou v ostatních hrách využívá při akčních sekvencích, přímo nesnáším. A toto ovládání bylo použito skoro na vše od běhu, přes plavání až k hodům či vrhům libovolného sportovního náčiní.

Nejvíce mě bavil asi hod oštěpem, u kterého jsem nějakou tu hodinku strávil, ale běhu nebo plavání jsem na chuť nepřišel po celou dobu hraní. Moc titulů s olympijskou tématikou jsem nevyzkoušel, ale pokud je na tom konkurence ještě hůře, nemá cenu s ní ztrácet čas.

Pro: hod oštěpem, olympiáda

Proti: ovládání, chybějící licence

+10
  • PC 55
Je škoda, jak tahle hra nakonec dopadla. Potenciál tu byl na 85%, po dlouhé době to mohla být slušná olympiáda. Samotné disciplíny jsou vcelku dobře ovladatelné a zábavné, grafika průměrná ale snesitelná, absence jakékoliv licence by se také dala překousnout, jenže celé to shazují naprosto odfláklé věci, jako třeba mod kariéry, který je k smíchu. Ano, můžete svému pandulákovi zvyšovat sílu, rychlost, atd. a postupovat na těžší turnaje (no tedy ehm, ty turnaje jsou tři), ale to je vše čím se tenhle mod liší od normálních competition. Navíc je to tak příšerně jednoduché, že vám na vyhrání 3 turnajů budou stačit 3 pokusy a pak už bude váš atlet namaxovanej, tudíž tento mod v podstatě ztratí smysl.

Hratelnosti se přímo týká absolutní nevyváženost jednotlivých disciplín. Zatímco v plavání jsem ostatní drtil a vyhrával o celý bazén, třeba v takové cyklistice se mi zatim nepodařilo vyhrát. Překvapivý je taky hod oštěpem, kdy jsem na první pokus hodil přes 100 metrů (myslim že je nějaký bug v náběhu, který je hrozně snadný), to stejné by se dalo říct o vrhu koulí, kde pravidelně vyhrávám o několik metrů :) Celkově bych řekl, že obtížnost je vyladěná na gamepad a na úpravu pro klávesnici se autoři prostě vyprdli.

Další děsivá věc jsou tabulky s výsledky a celková přehlednost. Třeba v rekordech neuvidíte čas 10:00, který jste zaběhli ve sprintu. Místo toho se objeví výsledek přepočítaný na body, takže nebudete mít absolutně páru, jaký čas se za tím skrývá. Zamrzí taky absence jakéhokoliv replaye a nemožnost skončit závod před absolvováním všech pokusů - mám tím na mysli třeba skok do výšky, kde skočíte 2,35 a dál už skákat nechcete, protože máte vítězství v kapse a víte že už stejně víc nedáte. Jenže hra vás prostě nutí odskákat všechny pokusy.

Ovládání na klávesnici je naprosto v pohodě, v menu se dá pohybovat i myší, takže aspon tady autoři zabejčili. Chvilku sice bude trvat, než přijdete na ovládání všech disciplín, ale kdykoliv si můžete prohlédnout tutorial, kde je vše vysvětleno. Já měl vše v malíku tak do třetího závodu.

Sečteno a podtrženo, tahle hra má svoje mouchy (které se daly s trochou snahy odstranit), ale stejně je to zábavné a aspon podle mě je to nejlepší olympiáda posledních 15 let.

Pro: hratelnost

Proti: odfláknuté, nevyváženost, zprzněné výsledky, chybí replay, mod kariéra

+7