Kdo nezná písničku od Totálního nasazení "Sbíráme chaluhy" je šťastný člověk. Od dohrání prvního dílu Subnautiky jsem si na ni nevzpomněla. A teď mě při hraní začala zase otravovat.
@Longin (14.05.2021 19:30): Zase až tak by som im nekrivdil, lebo riečil som DEAD na ich supporte + viac ľudí z celého sveta - zaseknutie do grafiky - a po ignorácii rok na to vyšiel patch, kde explicitne povedali "zaseknutie v textúre nemožné / reseruje grafiku" a fakt že áno.
@styeer (14.05.2021 19:00): Slovenčina má preklep hneď tuším v prvej vete intra, ale potom už rovnaké slovo nie tak fakt neviem ako to generovali.

Ale optimalizácia je asi dobrá, keď to porovnám na rovnakom PC Subnatica / Zero, ale zase ja mám relatívne dosť nadpriemerný HW tak je otázne ako je môj názor objektívný.

V Subnautice sa mi niekedy sekal obraz po vynorení z vody a tu to vyzerá, že to vyriešili.
Rozjel jsem to na hardcore, tak jsem zvědav. Jsou to nervy :).
Zatím potvrzuji vaše postřehy. Čestina by ještě chtěla trochu odladit; běží to krásně plynule a hraje se to výborně.
@Tainaru (14.05.2021 13:12): Vidíš, toho jsem si nevšimla, že to mají jednou tak a podruhé jinak.

Musím říct, že po jedničce jsem očekávala propady FPS, zasekávání a nic se zatím neděje. Vypadá to, že je to lépe optimalizované.

Jinak už bydlím, takže se i takový titan stává cennou surovinou a ne jen nějakou položkou v inventáři, která akorát zabírá místo.
Raisen má pravdu, ta čeština je místy hodně prapodivná. Zvláštní je i to taxonomické řazení druhů. Nevidím problém v překladu jako takovém, ale držel bych se jednotného systému zachování biologické binominální nomenklatury (latinské názvy tu samozřejmě nevyžaduji) s použitím nejprve rodového jména s následujícím druhovým přívlastkem. Teď je to chvíli tak a jindy jinak. Džbánovec otrhaný je ok, mrazivá sasanka je zas obráceně. To pokud bych chtěl být hnidopich, ale během hry to samozřejmě nevadí :) Jinak mě to dost baví.
Trochu mi ta čeština přijde jako z Google překladače, včetně pravopisných chyb.

Jinak se mi podařilo se omylem vydat na správnou světovou stranu, kde se nacházelo zrovna něco příběhového a hned mám plno plánů, že nevím co dříve stavět :D
Tak dle Twitteru vývojářů PC verze by již měla být venku. Konzolové verze budou následovat.
@Rapier (13.05.2021 19:59):  Mám to stejně. Mass Effect miluji, za mě je celá série, ale kompletně celá, jedno velké WOW. Ale Subnautica, na tu jsem nebyl připravený. Vcucla mě, sežvýkala a vyplivla. A já zíral, jak mě ještě nějaká hra dokáže tak hodně atmosférou vtáhnout.. Ta atmosféra je tam budovaná vším. Zvuky. Grafikou. Světem, Exploringem. Strachem. Radostí. Příběhem....

Jdi do toho...
@AlieN: + @ZephyrCZ:  tak já více méně viděl jen trailery, a možná jedno video ze hry. Chápu, že to je o přežití a v hloubce se skrývá nebezpečí. Graficky to vypadá naprosto úchvatně a hodně mě to láká. Dokonce více než kdejaký AAA block buster alá Mass Effect.
@Rapier:  Přesně jak píše @AlieN:  Nic si o hře nezjišťuj, ignoruj všechno. A zahraj si jí. Čím méně víš, tím více budeš nadšený. Já se u Below Zero úmyslně vyhýbám veškerým informacím o hře. A neskutečně se na hru těším, když vím, jak mě vtáhla původní Subnautica .
@Rapier (13.05.2021 12:27): Dej to. Ale hlavně si o tom přestaň číst, cokoli zjišťovat, a prostě hrej. Tady stoprocentně platí že čím víc hru člověk objevuje sám za sebe, tím víc si ji může užít.

Mě se do repete jedničky vlastně už moc nechce, ale na Below Zero se těším neskutečně.
@Rapier (13.05.2021 12:10): Původní Subnautiace je TOP. Vřele doporučuji. Já od té hry nečekal nic, když jsem jí zapnul poprvé, ale neuvěřitelně mě dostala... Proto se také hodně těším na Below Zero.
@Malcolm (13.05.2021 10:18): Já se rozhodl pro Subnauticu.

Souhlasím, že to vyšlo blbě, takto to vydat ve stejný den s Mass Effectem, ale Subnautica bude kratší záležitost, takže si nejdříve zahraju podvodní dobrodružství a pak se vrhnu na delší výlet ke hvězdám.
To vyšlo pěkně naprd. Furt nevím čím si mám nechat ukrást víkend. Jestli Subnauticou nebo Mass Effectem :(

Každopádně první review na sub vypadají velmi zajímavě.
@Charllize (17.04.2021 10:59): Až si to sama zahraju, tak sama zhodnotím :)

Kdo to byl kdo u diskuze jedničky vytahoval ten úplně poslední monolog ze hry jako zlou SJW propagandu, protože tam zazní "We are different, but we go together"? :D
@Starletka (16.04.2021 22:19): Jo, šance že se její sexuální orientace bude nějak projevovat přímo ve hře je vskutku obrovská :D

(tedy pokud není i na chobotnice... ano, právě jsem se rozhodl že ta moje bude i na chobotnice)
@Longin (16.04.2021 19:52): Jak to můžeš vědět? Ten kníráč je třeba taky. A třeba jsou oba i trans. :D
Jinak toto bych fakt absolutně neřešila, protože to bude mít na celou hru naprosto minimální vliv.
@Fritol (08.04.2021 16:20): Když jsem to hrál pár měsíců zpátky na PC, tak tam byly dialogy a další příběhové věci v češtině tak z 2/3. Nevím jak to je teď...počkám si na květen. :D