Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

65
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.04.2019 Switch
31.05.2019 PC
Vývojáři:
Image & Form
Oficiální stránky:
http://imageform.se/game/steamworld-quest/
Karetní hra SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech je dalším přírůstkem do Steamworld série od studia Image & Form. Ze sci-fi a westernového prostředí se přesouváme do pohádkového světa plného rytířů, draků a čarodějů. Samozřejmě veškeré obyvatelstvo představují, jak je u série zvykem, parou pohánění humanoidní roboti. Zápletka se točí okolo skupiny nezkušených, po hrdinské slávě toužících robotických přátel z malé vesnice, kteří se po jejím vydrancování vydají na dobrodružnou výpravu, která, jak už to tak bývá, přeroste v záchranu celého světa před armádou zla.

Jádrem hry jsou především tahové souboje s oponenty, do kterých si můžete vybrat až tři hrdiny z vaší družiny. Každá postava má vlastní sadu karet, představujících různé údery, kouzla či skilly. V ruce vždy držíte 6 karet vybraných z balíčku složeného z 8 karet pro každou postavu a v jednom tahu lze zahrát až tři z nich, přičemž jednotlivé akce lze mezi sebou kombinovat a zvýšit tak jejich účinnost. Nové karty lze v průběhu hry získávat z nalezených truhel, vyrobit z nasbíraných surovin nebo získat jako odměny a ty stávající nadále vylepšovat.

Mimo souboje se pohybujete po světě rozděleného na několik menších oblastí, v němž hledáte ukryté poklady, řešíte hádanky, vedete dialogy s postavami nebo plníte úkoly od nejrůznějších NPC. Své robotické reky si vylepšujete i skrze nalezené vybavení a předměty nebo vybavujete pomocnými lektvary nebo jedy.


Poslední diskuzní příspěvek

Nebezpečně návyková zaležitost. Takové casual RPG s překvapivě flexibilním soubojákem, klasicky steamworldovskou, pěkně barvitou grafikou a…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.