Já jim ještě neodpustil, že některé schopnosti odstranili. Ale já hrál víceméně "vanilla".
Já jsem rád za to, že v posledních dvou expanzích nepřidávali moc novejch aktivních schopností. Tuším, že ve 3.0 přidávali snad každý třídě nový schopnosti do základních rotací plus různý situační schopnosti (třeba gap closer pro shadowa) a na některejch postavách už jsem mírně zápolil s keybindama.
Btw jediná nová abilita, kterou jsem u svého Vanguarda dostal za těch 15 nových úrovni, je storm (takovéto tankované přiskočení), které už jsem měl dříve a jen mi jej Bioware sebrali. To si fakt dělají legraci. :)
@USER47 (20.02.2017 18:39): To je fajn. Ale pro mě je stále nejdůležitější příběh a RP. Peníze ani CXP tak nehoním. Hlavně ten 228 lvl 66 gear je na CM levný a bude stačit i na SM operace či HM flashpointy, pokud bych je někdy nějak více dělal.

Btw dost nemile mě překvapilo, jak málo mise od Rishi dále vydělávají. Subjektivně při hraní story na Makebu mi to házelo více. Ale stejně nevím, za co ty peníze utrácet, takže je to buřt. Přemýšlel jsem o strongholdu na Nar Shadaa kvůli conquestu, ale i ten dělám jen málokdy a raději lezu do strongholdu či lodi gildy.
Ony nedávají přes command okno víc CXP, ale dostaneš separátní misi ve stylu "Complete 4 heroic missions on Coruscant" apod., která ti sama o sobě dá momentálně kolem 1000 CXP.

Je to v podstatě náhražka bejvalýho solo grindu kolem Black Hole, Section X či Oriconu. Teď si klikneš na planetary mission, hodí ti to náhodnou planetu (pokud chceš specifickou, tak odmítneš a zkusíš znova), po přijetí tě to rovnou teleportuje k terminálu, ze kterýho si vybereš mise podle nálady a můžeš si je dělat, zatímco třeba sedíš v group finderu. Ten reverse bolster hodně pomohl rozmanitosti solo daily grindu.
Jo, Qyzen je otravnej...já ho dělal tak nějak ve volnejch chvílích asi dva tejdny. Teleportoval jsem se k němu přes companion okno, pak fast travel někam na sever k jedný z těch základen, u který se promenáduje jeden z cílů, zabít, switchnout instance, znova zabít, teleport zpátky ke Qyzenovi, odevzdat trofeje. Trvá to pár minut a přinese ti to trochu reputace. Ale v podstatě jsem to dělal jen z takovejch OCD důvodů, stejně ho nemám rád.

Ale co se týče Bowdaara, tak Eternal Championship zkus, je to série dost možná nejlepších solo bossfightů ve hře.

Ohledně levelování command ranku, pár poznámek:
- pokud děláš flashpointy, uprisingy a operace a dostaneš v nich ty zelený/modrý/fialový command XP packy, nepoužívej je hned, ale počkej si na vítězství svýho alignmentu. Máš pak CXP bonus, což platí i pro ty packy.

- pokud děláš heroic mise nebo obíháš daily kolečka v Black Hole, CZ-198 či jinde, je dobrý si nejdřív (nebo třeba i následně) zvolit danou misi v Command okně (planetary missions). Dá ti to kupu dodatečnejch CXP. Hodně rychlý heroic mise jsou třeba na Coruscantu.
Tak jsem to dotáhl za víkend z toho lvl 55 celkem daleko. Až do 11 kapitoly KotFE. Docela vtipné btw, jak ta nejotravnější NPC mají nejdrsnější podmínky k najmutí (Bowdaar, Qyzen). Ty si určitě nechám "na později". :)

Z těch command krabic jsem zatím dostal jen setový chest piece. Tedy nic moc... Tuším mám rank 16 či kolik.
Díky kluci! Ještě mi to přihodilo dalších šest kil od Erua. Ale asi v tom bude nějaký problém, páč se mi CM hroutí. Tak sem zvědav, esli mi ty CC nechají, pokud jde o bug. :)

P. S. Dělejme to tak do budoucna pokaždé. Jak někdo subne, dejte vědět a zkusíme mu to oklikat. Referraly (tzn. pref od suba) bych taky napříště bral jen od lidí odsud.
Hmm, zvláštní, buď je tam bug, nebo se časem nuluje i těch 600. Ale podle mě by nemělo.
JJ, viz níže. ;) A ten limit, do kdy asi máš subnout, aby to tomu člověku, kterému si klikl na link, přineslo CC, je těch 14 dní. Btw mám tě tam dvakrát. Čili se ta odměna 600 CC po čase vynuluje?
Mimochodem, můžeš kliknout i jako subscriber, prodlouží ti to sub o tejden. A majiteli linku to dá 600 CC v případě, že jsi nikdy předtím nekliknul, a tuším 100 CC, pokud jsi už někdy v minulosti kliknul.

Jab: kliknuto.
Neklikejte tam, klikejte sem:-D.

Kromě toho sub statusu (kterej ti mimochodem neodemkne sub-only levely ani expanze) ještě klikající člověk dostane balíček s pár věcma. Přinejmenším bejvalý subscribeři dostanou na všechny stávající i budoucí postavy balíček, ve kterým je crew skill unlock, inventory module unlock, unify colors a možná ještě něco. Mám dojem, že i f2p dostanou něco podobnýho, ale ruku do ohně za to nedám.

Jab: nevybavuju si, že bys něco dostal z toho, že na to někdo klikne a nesubne.
@Malignus (18.02.2017 16:05): Pokud si alespoň 3 měsíce nepoužil podobný link, tak ti to dá týden sub. Pokud pak tuším do 14 dní či měsíce subneš, tak mi to dá cartel coins. Ale jsou tam tuším i nějaké drobné výhody pro mě, pokud na to klikneš bez subnutí. Upřímně sám jsem zvědav. :)
Já s většinou postav skončil u Light V, ale nikdy jsem nejel LS systematicky. V podstatě se rozhoduju bez ohledu na alignment, protože ve hře stejně prakticky nehraje roli. DS volby jsou ale většinou natolik psychopatický, že obvykle končím u Light V.

Mimochodem, LS/DS levelování se nedávno změnilo, teď potřebuješ mnohem víc bodů na dosažení jednotlivejch thresholdů, takže je možný, že před 4.x bys místo Light II byl dávno Light V:).

Tahle změna jinak trochu prasí i některý class stories. Když člověk jede třeba plně light na warriorovi, nedokáže před určitými událostmi dosáhnout dostatečně vysokýho alignmentu, aby ho to jako LS detekovalo, a hra si myslí, že je neutral. U většiny příběhů je to fuk, ale třeba právě u warriora má allignment na některý události trochu vliv.
@Malignus (18.02.2017 08:51): Občas jsou LS či DS volby strašlivě dementní. U JK i dalších. Ale většinou jedu LS (DS mám jen Sith Warriora a tam to pasuje skvěle) a občas dám DS. V takových těch případech, kdy má postava možnost mezi nechat zločince utéci a odstřelit ho, mi ta LS varianta přijde trochu na palici. Většinou je naštěstí LS varianta předat dotyčného vojákům své strany.
V operacích je lepší nechat tanky healerům a ždímat co nejvíc DPS...některý enrage timery a jiný DPS check mechaniky jsou celkem ostrý:). Ale je fakt, že většina flashpointů tyhle mechaniky nemá, kromě třeba HM Blood Huntu či BoR.
@USER47 (17.02.2017 18:16): Nevím, PvP moc nejedu. Ale ve flashpointech jde o DPS, které se o sebe dokáže dobře postarat. A to healování tanka navíc pomáhá klidu ve skupině. :) Na nerf se tedy netěším. :(
Merc/Commando je momentálně přinejmenším podle řvoucích pvperů brutálně OP. Očekávej brzkej nerf:).

On i TfB je ve storymodu docela v pohodě, především po tom zjednodušení, ale v HM už je to celkem masakr, o NiM nemluvě.
@USER47 (13.02.2017 18:36): Na TfB je myslím teď nějak weekly a guilda to chce dnes dělat. Tak uvidíme...

Btw byl jsem v KP s DPS mercem a vzhledem k té extrémně jednoduché rotaci šlo vše zvládat v klidu. Hodí se i ty jeho solidní healy. Jednak na sebe (poslední boss) ale i na tanka (ostatní). Jakmile mám "nabito" (s příslušnými utilitami), tak léčí za překvapivě vysoké množství hp a healům v operaci ubydou vrásky. Každopádně KP byl právě super, že se mechaniky daly vysvětlit v pár řádcích a nemusel jsem na dulfy.net. :)
Aha, myslel jsem, že jsi zase subnutej. On zajímavej gear se občas pořád objeví, například Senya's pike apod, ale ceny na GTN jsou dost divoký.

Co se operací týče, ještě zkus třeba Terror from Beyond, ta je asi moje nejoblíbenější a je už mechanicky o dost zajímavější než KP. KP bylo i před tím zjednodušením asi nejprostší operace s tank and spank fightama. V TfB se po stránce mechanik dost přitvrdilo a především hard mode je docela výživnej. Navíc to prostředí gree světa je skvělý.

Jinak pro představu třeba přehled mechanik u prostředního bosse:).
http://dulfy.net/2012/09/26/operator-ixt ... peration-boss-guide/
@USER47 (12.02.2017 23:43): Já mám teď jen týdenní přístup přes referral někoho jiného. Subnu, až bude venku War on Iokath. Teď jsem jen potřeboval odstranit escrow, abych nakoupil guild bank account přístup od guildieho.

Pokud ti to pak něco přinese, tak určitě. ;)

Btw ty prachy fakt není za co utrácet. Snad jen našetřím a jednou koupím ten Thana Vesh set. A možná Dathomir. Zbytek mě nezaujal. Resp. ten Darth Marra už mám a to stejné Mando Hunter.

P. S. Z toho bys asi nic neměl. War on Iokath vyjde na začátku dubna cca, což je před tím 90 denním referral limitem. :/ Ale můžem to obrátit a já se ti za klik nějak jinak revanšuji, pokud pak subneš.

Nebo bych mohl v květnu použít tvůj ref link a subnou do těch 14 dní a pak si to otočíme. Ale je to trochu taškařice, kvůli 100CC. :)
Tuším, že s příchodem 4.0 hodně zkrouhli mechaniky v SM operacích, v případě KP například odstranili to puzzle u droida apod. Ale obecně jsou story mody těchhle starších původně lvl 50 operací dost jednoduchý a i těch pár mechanik, co tam zůstalo, se dá poměrně úspěšně ignorovat.

btw: nekliknem si navzájem na link? Dostanem z toho nějaký CC...
Tak mám za sebou první operaci. Karaggův palác. A překvapivě ty mechaniky jsou poměrně jednoduché. Jen u posledního souboje se to chce více soustředit. Ale moc jsem z toho tedy nedostal... Pitomá věc ten command system.
Mno, já jsem třeba nedávno při levelování své Jedi Guardian zjistil, co provedli s posledním úsekem A Thing Czerka Found. Takové antiklimaktické, člověk vleze do základny a hned finální místnost s bossem… Bonusová série s minibossem samozřejmě chybí. Je pravděpodobné, že i jiné questy prošly "odtučňovací kůrou" (asi v rámci změn s příchodem 4.0).
@Jab (31.01.2017 20:06): Mně to vadí a štve mě to. Mám pak pocit, že dobrodružství mých postaviček není kompletní... A to mi leze na nervy. :-D Stejně to hodili pod exploration, takže to mohli klidně nechat. Navíc se většina splnila sama. :-(
Ehm.... PROČ? ;D

(hlavně "proč rušily", páč že něco hodily pod "exploration" (ale můžu to stále plnit) mi nevadí)
Jo, myslím, že některý takový ty dlouhý multistage bonusy byly zrušený. Ale základní mise se, akorát některý byly hozený pod kolonku exploration a jejich ukázání se musí zaškrtnout v okýnku mapy a area mise se nespouštěj automaticky, ale dostaly quest givera.
@Jab (31.01.2017 18:07): Ne. Například, na Coruscantu máš za úkol sesbírat chipy, který ukradla Merchant Guild a má být k tomu Guild Justice (stage 1-3), ale není a mě to leze na nervy, protože vím, že jsem ji vždycky dělal... :-(
@Malignus (15.12.2016 07:34): Ber to klidně teď, jsou to jen tři stovky a natrvalo si tak odemkneš opravdu velkou kupu obsahu, pokud jsi zatím čistej f2p. Navíc i ten základní obsah se bude přece jen hrát o dost pohodlněji. Slevový akce na subnutí nebejvaj, ani si nepamatuju, zda někdy nějakou udělali.

A žádná nová expanze se taky minimálně ještě dlouho neobjeví, když zrovna vydali KotET.

btw: Jaba neposlouchej, ten takhle čeká na správnej moment už asi 3 roky, mezitím vyšly tři expanze a level cap je o 15 levelů vejš.:-D
Má smysl čekat s předplatným až bude nějaká akce, nebo si ho mám vzít teď, když mám konečně trochu víc času?