Star Wars: The Old Republic

@Jab (14.10.2019 18:04): Anthem je ale pořád mladá značka, která má potenciál, jenž může časem BW zužitkovat. Nehledě na to, že SWTOR měl na začátku uplně stejný problém jako Anthem: Špatně zvolený engine, málo post story/coop obsahu a hromadu chyb. Pokud Anthem dostane solidní nášup contentu a překopou jisté nehezké věci, což těd činí+hodí na to nálepku F2P, není důvod, aby si nenašel Anthem stejnou stabilní komunitu, jakou má Swtor. To je ale zatím ve hvězdách,
@USER47 (14.10.2019 16:38): Nevede si špatně, což o to, všechny ty prognozy o tom, jak do roku 2019 bude hra mrtvá byly trochu mimo. Obzvlášt, když si BW doposud držely stabilní playercount.

Ovšem to nic nemění na tom, že onen potenciálně stanovený cíl, udržet si svoji věrnou komunitu, není asi pro EA ideální písnička. Ještě jsem neslyšel, že by EA bylo ochotno se uskromnit. Jak jsem napsal před tím, SWTOR je na JIPce, jde o to udržet hru se stabilním počtem hráčů a naživu, ergo díky, že si parafrázoval to co jsem napsal níž, jen s podstatnou dávkou cukru.

Dostanu taky plus, Jabe? :)
Ta hra je skoro osm let stará, bylo by naivní očekávat masivní marketing pro novej obsah. V týhle fázi nejde o to nalákat statisíce novejch hráčů, spíš udržet ty stávající prostřednictvím herního obsahu, ne trailerů.

Řekl bych, že SWTOR si vede dneska líp než většina lidí po velkým launchi a rychlým vystřízlivění v roce 2012 očekávala.
@pajmič (14.10.2019 16:00): Moc nerozumím otázce. Vrátí se, alespoň na čas, někteří hráči (s x.0 patchy servery vždy praskají ve všech). Občas přijde i nějaký nový, který hledá onlajnovku, jež vykazuje život. Míst, kde se o SWTOR může dozvědět, je více.

SWTOR tu je osm let a stále žije. Až zemře, tak přijde jiná SW onlajnovka. Zatím ale chodí nový obsah.
@Jab (14.10.2019 15:37): Já vím, že lidí má Swtor stále poměrně dost. Cca kolem 200k denně? Otázka je, kolik z nich jsou sub. Rozhodně doufám, že to Swtor nakopne. I když na ty dnešní populár kolegy v žánru (Wow, FF, Black Desert a pár dalších) už to stačit nebude. Ta animačka byla pouze malý příklad toho, co by mohlo EA pro hru, před vydáním patche, udělat. Nelze spoléhat asi na víc než na to, že to bude kvalitní expanze, jenž přiláká mnohé.

A jak to je z těma planetama? Známe konkrétní numero? Zatím vím jen o tom cyberpunkovém asteroidu, a o džungloidní planetě.
@Jab (14.10.2019 15:09): Měl jsem na mysli, v souvislosti s tou absencí traileru, nedostatečné PR. Propagace tohoto velkého patche jest prakticky nulová, což už svědší (ne)důvěře v tento produkt. To nelze popírat.
@pajmič (14.10.2019 15:03): 25 milionů není tak moc. I když jsem koupil výzbroj lodě a odeml si 16 slotů na hadry a koupil perky na větší vlik na parťáky z kecání a dárků, zůstalo mi po dohrání celé class story (bez Ilumu) nějakých 5,5 milionu. Když uděláš denně Heroic Questy na všech planetách a vesmíru, máš to odhadem 1 milionu denně. V podstatě měsíc poctvého hraní. :-D
Imho co píšeš odporuje realitě. Onslaught je velký patch o několika planetách.

Btw 25 mega je celkem jednoduché nasbírat. Není problém dát deset projetím conquestů na více postavách.
@Jab (14.10.2019 10:29): 25 milionů? Ty si démon. Já jsem zatím ještě nedohrál ani jednu class story :) Tak snad stihnu alespoň toho troopera. Ta tvoje slečna rytířová vypadá jak Deathstroke.

Jinak tak nějak pochybuji, že by potenciální úspěch Anthemu měl na práci swotru nějaký zásadní vliv. EA už nějakou dobu tuhle hru pořádně nedotuje. Spíš do tý hry napíchali několik hadiček s výživou a BW Austin se svého pacienta snaží udržet naživu. Vždyť ani ten cinematic trailer jsme nedostali :(
Tak za pár týdnů přijde velký patch. Už jsem našetřil 25 milionů do zásoby. Naneštěstí jsem teď k původnímu knightovi vytvořil jinak barevnou knightku, na což padlo cca 3,5 milionu a ještě nějaké Cartel Coins. Tahle zbroj je spolu s tou mou trooperskou asi můj největší úspěch stran vymýšlení kombinace různých kusů a barev. Mám tedy rád celou tu svou "core" legacy devítku, ale většinou šlo o změnu pár kusů na již hotových setech. U těch dvou výše to bylo přemýšlení na několik hodin. :)

Snad se Onslaught povede. Bude to velký patch s několika planetami. Můžeme děkovat Bioware, že tak zfušovali Anthem a pozornost i peníze se tak rychle vrátily k SWTOR. :)
@Eru (16.09.2019 10:11): Tak potvrzuji, že na straně Republiky to jde udělat sólo. A nezabralo mi to ani hodinu. :)

EDIT: Chtěl jsem to teď zkusit i na straně impéria, ale jen tím, že jsem se přihlásil do svého sith juggernauta, tak se mi příslušný achievement okamžitě odemkl. Takže tam už nemusím chodit. :)
@Jab (16.09.2019 08:13): Sólovat jsem to osobně nezkoušel, ale asi to zkusím. Za republiku to vypadá jednodušeji, je třeba to dělat za dva charaktery a přepínat se mezi němi (logout / login). Na imperiální straně stačí jeden, ale je nutné používat bugy a mít i štěstí.

Návody: Republic | Empire
@USER47 (16.09.2019 00:47): Byl to můj poslední datacron. Teď už se o ně do dalšího patche starat nemusím. :) Guardian/Juggernaut to prý nějak mohou solovat. Ale postup jsem neviděl.

Každopádně sorcerer tady byl mocný. Phase Walk jsem nakonec nepotřeboval, ale i ten se tu může hodit. Linka až ke dveřím přes několik "přestupů" u sorcererů byla ale fajn. :)
Pamatuju si, že x let zpátky jsem to dělal asi na pěti postavách, vždycky to byl pěknej opruz:-D. Sage pull je klasika, to jsme využívali hodně, stejně tak guardian leap. Je tam pár triků, díky kterejm se to dá udělat i snad ve čtyřech lidech či tak nějak.

Ale poprvý jsme to dělali v nějakejch šestnácti náhodnejch lidech a zabralo to asi čtyři hodiny.
Konečně mám fleet datacron! :) Každý z osmi účastníků přispěl nějakým nápadem. Můj byl "sorcerer autobus", kdy jsme se do finální lokace transportovali pullem (přes řadu sorcererů). Nakonec tak procházka růžovým sadem. I tak to trvalo hodiny, páč jsme hledali správné pořadí tlačítek. Ale byla to i tak super zábava. Bohaté na hlášky. :)
@Malignus (27.08.2019 21:35): To je pech :( je to blbý pro lidi, kteří si zaplatili sub na měsíc žáří. Ted Bioware oznámilo, že těmto neštatníkům daji zadara tu novou "chobotnickou" rasu, což se mi jako kompenzace zdá málo.
Zatím jsem dohrál jen JK, JC a SI. Rozehráno mám SW, IA a BH - zatím vypadá pořadí takto:

1. SI
2. SW
3. JK
4. JC
5. BH

Samozřejmě, pořadí se určitě ještě změní. IA zatím nevím, kam zařadit. Počkám, až jak se to bude vyvíjet dál.

Hraji zase za rep. troopera (strašně se mi stýskalo po té "vojáckosti" :)). A tohle jsou ty momenty, kdy si říkám, že jde možná o nejlépe zvládnuté "povolání" ve hře. NPC (Elara - mimochodem skvěle nadabovaná) reaguje na nového "experta přes výbušniny", kterého si prosadila General Garza, velmi patřičně a zároveň emotivně. Znovu se k němu (po svolení velícím důstojníkem) vyjádří následně i přímo před Garzou. Obecně kvůli ní a Jorganovi (a částečně i M1-4X) za republikového vojáka tak rád hraju. Od začátku do konce je tam navíc přítomna ona "vojáckost". Imperiální agent a dokonce ani Sith Warrior (má další dvě nejoblíbenější povolání) nemají tak silnou "identitu" i v rámci vedlejších úkolů.

Jen škoda, že i Trooper do posádky dostane otravanta. Vic jde ještě snést - má svou roli. A je to jediné dobré NPC pro "zlého" velitele Havoc Squad. Ale Yuun je za mě vždy příšerný a vůbec se do posádky nehodí. I tak bych ale řekl, že minimálně na straně republiky nikdo nemá lepší "družníky". Smuggler má tedy také dobré (Akaavi a Guss - ten je bohužel pozdě), JK má jen Kiru (ta je celkem dobrá) a JC má kulové (tam všechny vypustit do vesmíru). Prostě Trooper za mě top povolání. Na stupně vítězů bych mu tam samozřejmě dal Agenta a Sith Warriora. Brambora by patřila Bounty Hunterovi.
Už to bylo jednou v akci, ale teď to má být trvale. S dalším velkým patchem (Onslaught) dostanou i free to play hráči možnost hrát dále i po základním příběhu postav a tedy dostanou DLC Rise of the Hutt Cartel a Shadow of Revan. Zvláště to druhé je super, neb Yavin a Ziost jsou skvělé planety. A i Rishi je celkem dobře provedeno. S tím také přijde deset nových úrovní a tedy to F2P hráči mohou dotáhnout na šedesátou úroveň (platící tou dobou budou předpokládám na max lvl 75).
Přijde vám taky, že LI a One Night Stands pro imperiální charaktery (Lady Gratham, Darth Lachris...) jsou (bez ohledu na DS Corruptuion) starší a méně atraktivní, než je tomu v případě LS charakterů? :-D

Víte, že Directive 7 je řazen před Corellii, ale ve skutečnosti se odehrává až po ní? V případě LS odpovědi totiž SI argumentuje svojí nově nabytou pozicí člena Dark Councilu.
Dantooine sám o sobě není žádná nirvána. To interview před ním je ale pěkné. Stejně tak na druhé straně proslov. Hlavně byla legrace, když to double agent trolluje a dává přítomným najevo, že jsou jen masem v obřím moloch mlýnku. Standardní verze proslovu je sice efektní (zejména když vojáci srazí paty), ale jinak trochu nuda. Každopádně čím dál tím hůře se mi hraje za vše jiné, jak republic loayalist. Moje agentka už prostě potřebuje přístup na stanici republiky a tedy změnit stranu. :)
28. května bude do hry přidána planeta Dantooine. Primárně bude sloužit pro nový event, který bude opakovaný podobně jako např. Gree event. Planeta, ale půjde navštívit i mimo něj.
Cartel coins bych vubec neresil, v SWTOR jsem stravil mnoho let a za CC jsem snad v zivote nic nekoupil. Zkus par prvnich levelu v ramci F2P, pokud te to zaujme, tak subni na mesic a projed si celej pribeh vcetne RoTHC, KoTFE, KoTET...a pokud te to bude bavit a chtel bys pokracovat v endgame naplni, muzes pokracovat se subscription.
DLC sa mi zda, ze uz su vsetky zadarmo- alebo aspon rozdavali zadarmo prednedavnom (cca 2-6 mesiacov dozadu, niesom si isty) - ale na tie posledne 2 potrebujes mat subscription (Knights of the Fallen Empire a Knights of the Eternal Throne)

Navyse cez Origin sa da kupit Deluxe pack - kde mas 60 dni, 1050 cartel coins (navyse mas dalsie CC za tych 60 dni sub, kde to robi 600CC za 30 dni - cize dokopy mas 1650CC) za 30e - 27e pokial mas Origin Acces
Navyse ver2 - na amazone sa da kupit pack, kde mas 90 dni subs, 2400CC a dalsie CC za 30 dni subs - dokopy 4200CC a ako bonus nejakeho peta ci mounta, neisom si teraz isty a stoji 40 dolarov (ca 35e alebo tak nejak)

A ako bonus, ten Origin Pack mozes skombinovat s Amazon packom - za 5 mesiacov sa tam da vyblaznit solidne ;))
S novym velkym mmo wow/swtor strihu bych moc nepocital, trh uz je podle me trochu jinde...
Imho EA servery hned tak neshodí. Obsah nadále vychází a dlouhodobě je to jistější investice jak Anthem.

Ale celkově bych řekl, že nej jsou stále class stories, které jsou nadále zadarmo.

Subnutím na měsíc opravdu získáš celý obsah. I nadále ale platí, že bez aktivního subnutí (resp. po jeho konci) nemáš přístup do operací, uprising (malé flashpointy) atp.
Přemýšlím, jestli bych se k swtor neměl vrátit, dokud ještě běží... Zkusil jsem to v roce 2011 a tehdy jsem na to moc neměl pocitac. Tak bych si to rád zahrál, než Bioware zruší servery...

BTW je pravda, že dlc se dnes dají získat jen v rámci subscription a samostatné se nedají koupit?
Přijde mi, že hra za SI hodně inklinuje k DS Female Human Lightning Sorcerer. :-D
Ahoj všem,
obracím se na Vás s prosbou o radu.
Mám diskovou verzi TOR a OP Win 10. Asi po roce jsem se chtěl vrátit ke hraní, ale nemůžu hru spustit. Launcher stáhnul aktualizace a patche až do doby kdy se při stahování "game client" zastaví na 0% a dál nejde. Tlačítko Play nesvítí.
Zkoušel jsem:
- repair utility D2.0.1
- spustit v čistém prostředí (Boot)
- vymazal jsem Bitraider
- v settings adresáři jsem upravil řádky k Bitraideru na true atd..

Už jsem fakt zoufalej, nevíte někdo co stím, případně nějaký tip??

Díky moc.
Sbíráte někdo 258 gear? Já zvládnul u agentky 252, ale na ten "lepší" fakt nemám, páč by to zabralo snad půl roku. :(
Vytvořit Consulara je masakr. Dabing mají hrozný (ženský je ještě cca snesitelný) a jejich róby jsou strašlivě kýčovité (obří klobouky atp.). Tahle docela jde. Se světlým lighsaberem a modrozeleným krystalem (cyan) to je docela cool kombinace. Bohužel v rámci animací trpí tradičními texturami s nízkým rozlišením. SWTOR by potřeboval nějaký remaster. :)
@Jab (20.10.2018 12:23): Klidné konstatování, podloženo rozumným argumentem, bez debilních invektiv v něm, bravo. Kéž by galaxie měla víc takových Jabů. Na internetu by bylo veselo, jelikož přímo úměrně by se objevilo i Charllizů.
Tak... Stejně jsou to dnes zbytečná DLC. K end game obsahu se nadále dostaneš jen přes subnutí. Imho to naláká k placení naprosté minimum f2p. Beru to tedy pouze a jedině jako "hezké gesto". SoR má btw level cap tuším 60 a ne 65. Ale jedno i druhé je tak či tak vyřazuje z end game obsahu.

Já to beru jako skvělou příležitost pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet příběh SWTOR. Že k tomu dostanou teď i něco navíc (nabídka je časově omezená) je super. Nadále si ale stojím za tím, že to nejlepší z celé hry (tedy class stories) bylo zadarmo již nějakou dobu. A endgame obsah SWTOR je přinejlepším nic moc.
@Jab (19.10.2018 06:32): "BioWare and their "generous" free gifts. Fucking idiots. This crap, along with lvl 65 should've been made available for f2p and preferred at least 2 years ago. Whoever stands behind SWTOR's monetization and distribution, I hope he dies of level 10 cancer."
Očividně je ten milý hoch nadšený, že v dnešní době, někdo něco dává někomu do ruky. Jako lépe bych své díky asi písemně nevyjádřil :)
Od zítra do dalšího úterý je double xp týden. Pro případné nové free to play hráče to znamená, že si mohou užít základní příběh jednotlivých povolání (a ty jsou často velmi dobré až skvělé) a nebude třeba plnit vedlejší poměrně nudné questy.
@AlieN (18.09.2018 22:31): Karpyshyn (scénář KOTOR) napsal knížku (Revan), vyšla mám dojem i u nás, která spojuje děj KOTORu se SWTOR. Ale krom dvou flashpointů se to projeví až po konci class story.

Jinak je tam dost odkazů všeho druhu. Třeba ta naložená hlava, co má tvůj smuggler na lodi, je Sitha, co ho potkáš na úplném začátku KOTOR :D Ale nejvíc toho je asi na republikové Taris.
@AlieN (18.09.2018 22:31): Původně to měl být KotOR 3, ale došlo ke změnám a odehrává se to 300 let po KotORech. Pokud jsi je hrál, tak na tebe hra během prvních třech kapitol "pomrkává". :-)