Star Wars: The Old Republic

Flashpoint příběhově dobrej. Snad se můj plukovník Zemek může konečně vrátit ke službě republice. :)
@Red (28.04.2018 14:00): Docela mě překvapilo, že si vydržel tak dlouho, vzhledem k tomu, jak se ti to nelíbilo. Hádám, že za to mohl právě příběh postav. Btw kdybys chtěl vidět další, tak ušetři čas a podívej se třebas na youtube. Fluffyninjallama je měl určitě všechny. Nebo xLetalis.
Tak nic, vzdávám to, už mě to nebaví.
Chtělo by to nějaký regulerní díl KOTORu.
@USER47 (25.04.2018 00:08): Tak... Oba jsme proti vox populi trochu jinde s tou oblibeností troopera. Ale hlavní hejt herní obce jde na consulara. Jeho děj je docela za mě oukej. Hlas za chlapa jeale nesnesitelný a všichni družníci dost hrozní. Teda ten doktor je oukej. :)
Jaba neposlouchej. Třeba consular má jednu z nejlepších class story;-). A smuggler je shit.

Což ti může dát najevo, že nemáš poslouchat kohokoli z nás, zahraj si všech 8 a uvidíš. A pak RoTHC, KotFE a KotET. Především poslední dvě expanze jsou příběhově podle mě velmi dobrý.
@Red (23.04.2018 23:18): No dojdeš časem k těm horším (BH a oba jediové - u BH to zachraňuje posádka). Vlastně po IA už ti zbývá z mých oblíbených (stran class stories) jen smuggler a sith inquisitor.

Jeasa asi bude o něco lepší, když ji romancuješ s DS cápkem. To mi přišla šílená takovým hodícím se způsobem. :)
@USER47 (23.04.2018 22:01): Jak jsem už říkal, já to dělám všechno random:) Ty všechny class příběhy postupně dám, prostě potom budu mít pocit že jsem dohrál:)

@Malignus (23.04.2018 22:11): Jo je těžko předvidatelná. Třeba s evil Jaesou jsem neměl problémy, zkušenosti s kamarádem schizofrenikem se zúčtovali:)
@Red (23.04.2018 21:23): Kaliyo mi přijde jako dosti Chaotic Evil a v reálu bych se s ní taky nekamarádil. Podle mě, ne tak dobrá jako Kira, Vette či Mako. Řekl bych, že i sestry Voermannovy jsou předvídatelnější a "normálnější". :-D Ale zkus si počkat na Rainu Temple (je to kost), třeba se ti bude více zamlouvat. ;-)
Hraju za sniper-marksman(?). Není to taková pohoda jako s Trooperem, ale aspoň nemusím skákat jak žabák (Sith warrior). V reálu bych se od té první společnice držel co nejdál, můj RPG sniper by zase způsobil menší "nehodu", kdyby měl tu možnost...zatím schytává jen "disapprovy":) Jsem docela zvědavej jestli se z toho něco vyklube.
@Red (19.04.2018 21:08): Já mám rád tu celkovou vojáckost té jeho storyline. A aj první tři družníci jsou hodně fajn. Fajn je i dilema se sgt. Jaxo nebo i ten závěrečný útok na Raktona. Jen v téhle storyline cca nasimulovali útok celé vojenské jednotky. Jinde ti podají, že se odehrává, ale nikdy jej nevidíš.

Btw z těch lepších storyline už ti zbývá jen Smuggler, Imperial Agent a Sith Inq. ;) Bounty Hunter pak má strašně nezajímavou storyline, ale výborné družníky. Hlavně Gaulta.
Tak trooper dohrán. Zase mě bavil nejvíc ten začátek. Skála je můj oblíbený akční film:)
@Dorian (14.04.2018 12:09): Jo to rozhodování je často zlé. Třeba mám často jediné světlé/neutrální řešení prostě člověka nechat jít. I když se tě snažil zabít nebo někoho zabil nechat ho zaplatit je bráno jako úplatek a hned dostávám body do DS.
Mimochodem, to, že Sithové jsou všichni iracionální nevyzpytatelný vraždící maniaci, je především problém základní hry. Už od Makeb expanze dál to Bioware trochu narušili zahrnutím některejch Sithů, který jsou inteligentní, racionální a o dost věrohodnější.
Jak už bylo řečeno, light side/dark side přístupy jsou odlišný v kontextu jednotlivejch tříd.

Kupříkladu inquisitor je pěknej zmetek bez ohledu na alignment, nicméně jeho příběhem se vine linka budování větší a větší moci jak v rámci osobních schopností, tak i politický síly. Jak light side, tak dark side přístupy vedou ke stejnýmu cíli, ale odlišně. Light side volby stavěj spíš na budování dobrovolný loajality tvejch podřízenejch, dark side volby tě stavěj spíš do role diktátora.

Jinak je fakt, že občas jsou ty volby trochu divný a na imp straně je většina dark side voleb v sidequestech a společnejch planetárních linkách hodně "chaotic evil". A podobně se koneckonců chová i většina NPC Sithů.

A souhlasím s Jabem, jestli tě zajímá ten vztah sithové vs. imperiální administrativa, imp agent je ideální třída, tam si s těma magorama slušně užiješ.:-D
Tak do jisté míry ano, i ta Dark Side má svůj morální aspekt kdy se věci dělají nějak protože to tak prostě je.

Ale v souvislosti s tím mě dost zaujalo vykreslení Sithského impéria kde velká část elit není force-sensitive a snaží se udržovat nějaký fungující stát oproti svým egomaniakálním nadřízeným - Sithům. Čímž si částečně odpovídám na svoji výtku.
Jenže Light Side přece vůbec není pragmatická, zatímco Dark Side z velké části je (strength, power, victory). Ač důraz který je u temné strany kladen na negativní emoce samozřejmě vede k násilí a krutosti, tak přeci nemají být true dark Sithové „chaotic evil“ ve stylu Dungeons and Dragons.

V mém konkrétním „RP buildu“ to jak je to ve hře nastaveno vede k tomu že má snaha hrát Sitha co si svou minulost otroka kompenzuje snahou dosáhnout co největší moci - mít nejlepší zbraně, nejlepší kontakty a bandu šílených kultistů co mě budou následovat - je chápána jako že jsem zářící super Jedi. Věrnost Impériu s tím nemusí mít co dělat (to se projevuje třeba u volby u Dark Science nebo u toho trávení vzbouřených otroků, tady jsou ty volby taky trochu divné, ale tolik mi nevadili).
Rozehrávám a musím říct že jsem opravdu překvapen dojmem z lokací. Korriban dobrý, Dromund Kaas ještě lepší, ale když dorazil na Nar Shaada tak jsem koukal s otevřenou hubou. Asi nejvíc impozantní město co jsem kdy v RPG viděl.

Ale co mě dost štve je podivný pohled na světlou a temnou stranu síly, tedy alespoň u mého inkvizitora. Zatím to vypadá:
Dark Side - zabít, zničit, rozšlapat bez ohledu na to jestli je to pro mě výhodné nebo ne
Light Side - žádné násilí, ale to že to nenásilí přispěje mé osobní moci, Sithskému impériu nebo povede k manipulaci se stále hodnotí jako „světlé“.

Filosofie Sithů a Temné strany má snad být v absolutním egoismu a touze po moci, kde je krutost a násilí jen pravděpodobným následkem, nikoliv účelem. Největší WTF asi proběhlo na Grantham Estate:
Dorazil jsem k vědci a získal od něj informace nutné k dokončení úkolu. Temné rozhodnutí je ho zabít, světlé ušetřit ho výměnou za to že vám vyvine nějakou zbraň. A tak zatímco můj inkvizitor hřímal jak chce zbraň na vyhubení Jediů obrazovka se vesele zalívala modrobílou září světlé strany. Skutečně světlá volba - ušetřit ho a ještě mu vrazit kredity ať může utéct z planety chyběla, temná volba zase znamenala že vaše postava je mentálně zpomalená.

Děje se tohle i u ostatních class ?
Já se carnage maraudera/combat sentinela nikdy požádně hrát nenaučil. Nejzábavnější warrior je podle mě Vengeance Jugg nebo Annihilation Mara.

Plasmatech Vanguard není špatnej, navíc je to velmi silná třída i v endgame obsahu.
@Red (08.04.2018 20:44): Plasmatecha mám z DPS trooperů nejraději. :) U jeho story jde ale o to, zda ti sedne ta vojácká dutost.

Carnage Marauder je super volba. Má nejoblíbenější zase mezi DPS Warriory. ;)
Moje Sith válečnice byla carnage marauderka odkaz

Teď hraju za vojáka vanguard plasmatecha odkaz

Překvapivě mě to za něj baví mnohem víc, stačí se zaběhnout do davu, hodit artillery blitz, flak shell, explosive shell a přeživšího bouchnout paží.
Btw: jakou hraješ advanced class a specializaci? Jsou mezi tím dost velký rozdíly co se týče hratelnosti.
Tady se já s Userem rozcházím. Za mě jsou class stories to nejlepší ze hry. Pak už to jde z kopce. :)
Taky můžeš na měsíc subnout a projít Makeb, SoR, KotFE a KotET. Hlavně poslední dvě expanze se mi příběhově dost líbily.

Na dobrej gameplay zkus nějaký operace:).
Dohráno, ten závěr v podobě duelu mi trochu zvýšil náladu. Kéž by to takhle bylo normální. Při každém úkolu jsem otrávenej že mě zase čeká další dlouhé putování v nepřátelském území a čistka základny křiváka.

Teď uvažuju jestli to odinstalovat nebo si nahodit další story. Jako ty rozhovory si vyloženě uživám. Ten strašný gameplay mě aspoň naučil si pořádně prohlížet lore a oblohy planet. Protože všechno je lepší než koridory stojících nepřátel.

Takové brození stokama abych dostal cukrkandl jsem zažil u Dragon Age: Inquisition. Tam jsem sebeúctu neměl a dohrál jsem to.
Oni zabíjení companionů zrušili už v nějaký betě, po přidání přepínacích rolí by museli dělat spoustu dodatečnějch úprav v cutscénách, dialozích apod, což se samozřejmě nekoná.

btw: pokud jsi marauder, tak žádnej selfheal s výjimkou medpacku nemáš, pokud jsi juggernaut, tak máš healovací defensive cooldown "enraged defense".
@Red (06.04.2018 14:40): Plačky si stěžovali(/y), že tak přijdeš o jediného heala v companionech. Kdysá měli role, které nešly přepnout. Zabít jde až po KotET. Ale logicky je to naprosto neuspokojivé. Označit to i jako "nouzové řešení" je přecenění. Tohle byla věc, z níž se mi u Sith Wara chce dodnes zvracet. Však to píšu i v komentu. Ten Iokath přídavek, kde je možné jej zabít, to vlastně spíše ještě zhoršil.
To jako toho quinna nemůžu zabít? Jako co to je?!? Bych čekal že tady se právě Sith warrior bude moci pořádně vyřádit.
@Red (04.04.2018 01:00):
1) Je to MMO, spousta questů vyžaduje značnou dávku představivosti:).
2) Postup v příběhu
3) Když vlezeš do mapy galaxie, vlevo dole si můžeš za 50k koupit fast travel na loď. Přinejmenším jako subscriber.
4) Barvu meče řídí barva krystalu. Pokud jsi DPS. měl bys mít nějakej eviscerating (+41 crit) krystal libovolný barvy.
5) Proč ne?
@Red (04.04.2018 01:00):
ad 1) infiltrace je většinou ve smyslu RP, ale výjimečně dostaneš i na výběr ze dvou cest (momentálně mě napadá Empire(?) quest linka na Queshi)
ad 3) přes Galaxy map ikonka lodi vlevo dole to nejde? Nebo se to zpřístupní až s perkem?
@Red (04.04.2018 01:00): Btw ty krystaly nejsou na GTN ani drahé. A to dokonce i ty nejlepší. Drahé jsou jen některé barvy. Pro zobrazení na postavě klikni na předmět ctrl+levé tlačítko myši. Tuning je něco jiného. Ten rozhoduje o grafickém efektu zbraní. Ale je to gimmick. Navíc na něj nebudeš mít peníze. Stojí na GTN hodně milionů.

Ta vylepšení postavy a další věci jsou přístupná přes stisknutí "y".

Influence u družníka teď už rozhoduje jen o jeho síle. Max je 50. Ale během normálního hraní to nedáš ani se všemi unlocky přes "y". To bys musel kupovat dárky jak divej.

Btw jak sis užil lámání Jaesy k temné straně? :)
@Red (04.04.2018 01:00): Zatím jsem dohrál jen dvě povolání, ale zkusím odpovědět.

1) Jj, ale pouze u SW je to v takové míře.
2) Dle příběhu. Dřív záleželo i na influence.
3) Je to jako Character Perk za 50k kreditů.
4) Barva se mění dle barvy krystalů.
5) Máš chodit po cestách a kochat se krajinou. :-D
Zajímalo by mě pár věci:

1)To budu i za ostatní povolání vybíjet galaxii nebo je to jen se Sith Warriorem? To morální rozhodování že zabiju stovky vojáků a potom rozhoduji jak naložím s velitelem je fakt bizár. Slovo infiltrate získalo úplně nový rozměr. Všechny moje infiltrace spočívají v koridoru kde vybíjím desítky nepřátel co tam bez smyslu stojí. K tomu se mi zjevuje vždycky nějaký sekundární úkol, jako vybít jich dvacet. Jako kdyby se jim šlo nějak vyhnout...

2)Podle čeho se vyvíjí ty rozhovory na lodi/v kantýně? Podle posloupnosti v příběhu nebo hraje roli influence u daného družiníka?

3)Tlačítko návrat na loď nikde není? Takže nejrychlejší návrat na loď je odlet na další planetu skrz galaxy map a potom z hangáru vstoupit do lodi?

4)Jak mohu měnit barvu těch světelných mečů? Je tam taky místo na "tuning" modifikaci, ale obchodník ji nemá?

5) Ty zranění z pádu z výšky jsou tam z jakého důvodu?
Čau. Jak vnímáte female body type 3? Já dřív preferoval BT2, ale teď mě nějak BT3 hodně chytnul... Já vím, jsem divnej... :-D
Jj, na GTN jsou speedery zhruba od 20k vejš, u vendora v GTN sekci je pár základních i pod 10.

Co se týče roleplaye, mně LS Warrior nepřišel špatnej. Je to jedna z mála tříd, kde je to celkem dobře reflektovaný v příběhu a dává to smysl.

Inquisitor pak podle mě snese naprosto cokoli od light side 5 člověka po dark side 5 maniakální twilečku.
Myslím že tu schopnost jsem koupil na 20vl. Moje Prekazka už má 27, aneb jak jsem strávil intenzivní dva dny v příběhu a jsem pořád v prologu.

Moje holka nešetří nikoho kdo se proti ni postaví a vyhledává násilné řešení situace. Jen když má instrukce třeba jen zajmout nebo se dohodnout tak to splní. Jinak jsem ji přizpůsobil Vette, přišla o obojek a sdílím odpor k autoritám - svýmy sarkastickými poznámkami dostává Prekazka od svého nadřízeného samá varování..

Ale speeder ventora jsem neviděl, nevím kde je. Mám 90k.
Je to opravdu 20 či 25 (a bývalo to těch 30). Normálně u trenéra.

Za Sith Wara se obtížně hraje Light Side. Ten je prostě na DS stavěn. Kór za chlapa je postupné lámání Jaesy k DS (a následná romance) jedním z vrcholů DS SWTOR.

U inkvizitora je naopak LS docela logická. Právě to otroctví dá jinou perspektivu. V dialozích se to připomenutí otroctví nabízí často. Je to pak taková jasná cesta za mocí spojená s nenávistí k sithům a částečně impériu obecně. Člověk je z hlediska RP preferovaná varianta. Ale barva pleti je už pak z hlediska Star Wars docela šumák. Spíše bych ale hrál za chlapa. Má přece jen snesitelnější dabing. Byť i ten jeho je trochu otravný a je to důvod, proč u mě inkvizitoři malinko upadli v nemilost. Ale za výše uvedeného se mi hrálo nejlépe. Prostě LS chlap, co vlastně impérium nemusí a to včetně sithů. A jen využívá své moci, aby se z toho svrabu dostal a případně pomohl i dalším.

Vzhledem k uvedenému preferuji více "tichého" inkvizitora. Aby tím impériem snáze proklouzl. Ideálně deception assassina. Ale zábavný je i tank. Zkoušel jsem všechna inkvizitorská DPS a deception assassin byl nejzábavnější.

Madness Sorcka je taky z hlediska RP dobrá. LS i DS. Zase jako prostředek vyrovnání se s prožitým utrpením se tak trochu zblázní. :)
@USER47 (01.04.2018 01:56): Je fakt, že jsem subscriber a pro mě je to nyní lvl 10 a pro F2P to bývalo ve verzi 4.0 na lvl 30. Ale asi ve finále nevím... ? :-(

Zajímalo by mě, jak si představujete ženu sith inquisitorku? Asiatku, evropanku, černošku? Jak by se podle Vás měla chovat (jakou by měla mít povahu) a vystupovat. Otrokyně snažící se vystupovat jako domina či zlomená žena, co už nedokáže rozlišit mezi dobrem a zlem?
Jako f2p myslím musíš počkat do lvl 25, pak se naučit speeder piloting 1 u trenéra a následně koupit speeder (na začátek asi nějakej levnej buď od speeder vendora či z GTN).

Jako subscriber bys měl přístup o něco dřív.
@Red (30.03.2018 15:13): Tyjo. To možná až budeš na fleetu, tak houkni a někdo z nás ti ukáže legacy obchodníka. Jinak z GTN těžko říci, co se vyplatí. Já mám osobně většinu unlocků (na artefaktovou výbavu, section X, hide head slot, unify colors atp.). Vyplatí se i koupit první rocket boost. Další stačí koupit přes "y" a tam ty unlocky. Ty další stupně už jsou relativně levné. Ale abys to mohl za kredity koupit, tak asi musíš alespoň na měsíc subnout a za nastřádané peníze nějaké to směnit.

Jinak jakékoliv peníze navíc dávej do legacy banky. Limit jako F2P máš jen 200 000 a vše nad to jde do escrow, do kterého je obtížný přístup. To je lepší pravidelně vše ukládat do legacy storage. Problém je, že ji nikde moc neuvidíš. Buď si sežeň gildu, která ji vždy má ve svém strongholdu nebo capital ship. Nebo se domluv s někým z nás, ať ti dá klíče od své stronghold, který pak můžeš využívat.

Prostě houkni, až budeš někdy hrát a někdo z nás se s tebou připojí. Nebo nás vyhledej přímo ve hře. Za imperium nejčastěji hraji za Grothor a Siraka. Tak si mě tam případně přidej do přátel. Záleží na tobě, jak je to pro tebe pohodlné.

Pro ty samotné class stories ale vlastně nic nepotřebuješ. Že ti peníze budou přetékat ti může být jedno, pokud neplánuješ dělat nic krom těch příběhových linií jednotlivých povolání. Které jsou vlastně z té hry nejlepší. Všechny ty unlocky (vč. rocket boostu) jsou spíše jen taková vylepšení, který ti zlepšují gameplay a přidávají trochu role play. Ale obejdeš se bez nich a příběhy classů neovlivňují.
Nic, respawneš se. Akorát budeš mít mírně poškozenej gear, kterej bys pak měl opravit u jakýhokoli med droida či vendora (tlačítko repair all).

Na nízkejch levelech je to jedno a stojí to pár kreditů, s nejlepším lvl 70 gearem už to pak vyjde třeba na 30k za jednu smrt, takže třeba při pokusech o nějaký nigtmare operace tě jen opravy můžou přijít třeba na půl mega za večer.:-D
Tak hraju za female Sith Warriror (marauder). Co se vlastně stane když umřu?
@ledman (21.03.2018 11:30): Narážky na události dalších příběhů jsou u všech classů. Ty u agenta jsou nejmíň důležité. Třebas Jedi Knight se potká s Kalyo, čili agenta je pro docenění tohohle naopak lepší hrát před JK. Ale imho to je celkově jedno. A imho je i fakt jedno, čím člověk začne. Agentova storyline je zcela svébytná a skvělá je i právě proto, že ze SW univerza vybočuje.

Dohrál jsem aj za Smugglera. Příběh má hodně fajn. Ale pistolník či pilot... Ani jedno mi stylem nesedlo. Obdobně styl consulara (somrák či asijský svatebčan) či jedi knighta (styl reinforced hobo). Za republiku mám rád jen troopery. Impérium je na tom citelně lépe.

Btw můj smuggler byl tento. Ale už za něj nehraji. Podobně jako za consularku a JK.

Za ostatní classy hraji nadále rád:

Teď se snažím vytvořit takovou "duchařskou" variantu Sith Wara. Jasné jsou tyrkysové krystaly asi v Etched Dueler lightsaberech. Rukavice Section X zbroje. Headgear asi Acolyte nebo Eradicator Mask (Cartel Market). Opasek je celkem jedno (vintage brawler, enigmatic hero?). Kalhoty třebas z té Star Fortress zbroje a k nim boty třebas remnant dreadguard warrior. Problém je ale s chestem. Asi bych použil black/black dye, ale ty ze zásady cpu jen do legacy zbrojí. Už mám skvělou Jaesu v obdobné "duchařské" variantě s grand inquisitor chestem. Zkoušel jsem Supreme Inquisitor chest, ale má děsivě špatné textury a při přiblížení je to hnus. Možná zkusím Scion Chest z Odessenu nebo Resurrected Warrior chest z Alliance beden. Nebo to vzdám. :(

P. S. I failed. :P Prostě to nejde. Neva, alespoň u inkvizitora (resp. inkvizitorky) se to povedlo, což jsem vyzkoušel na Jaese.
Agentova storyline se mi hodně líbila, ale sem tam jsou v ní narážky na ostatní classy, takže pokud tím člověk začně, tak je nedocení :) Na druhou stranu je to asi jediná storyline, kde se člověk může dočkat zásadněji rozdílných konců, takže motivace ji projít aspoň dvakrát by byla :) Osobně bych začal spíš Knightem nebo Warriorem (nebo oběma paralelně), které se víc točí okolo ústředního děje. Consular na to navazuje, jen místo zbraní galaktického ničení se točí víc okolo použití Síly. Trooper řeší hlavně probíhající studenou válku a její přeměnu zpátky v horkou. Inquisitor ("Unlimited Power!") a Smuggler hrají hodně na sebe. Bounty Hunter jediného jsem ještě nedohrál :)

@Jab (20.03.2018 14:50): u Smugglera používám Renowned Duelist a nějaký šikovný klobouk. Záleží, jestli chceš vypadat jako pistolník nebo spíš pilot.
@Malignus (20.03.2018 14:29): Však BH má v tom mém komentu za příběh tuším nejhorší známku. Ani teď jsem jej tedy nedoporučoval. Ale má výbornou posádku (Mako je oukej, ale Gault a Blizz jsou výborní a Torian je minimálně hodně slušný) a hodně fajn zbroje. U Smugglera i obou jediů jsem btw ještě nenašel opravdu pěknou kombinaci zbrojí. A ani jsem ji neviděl u nikoho ve světě SWTOR. To je pak trudné za takový charakter hrát. :(
@Red (19.03.2018 18:05): Btw ty class stories jsou ze hry opravdu nejlepší. Doporučoval bych postup hrát jen je a na všechny vedlejší mise kašlat. Maximálně pokud by se ti stalo, že začneš úrovní pokulhávat za požadavky jednotlivých planet, tak přiber tu druhou fialovou linii - tedy hlavní příběh na planetě (ten už je stejný pro všechny classy za republiku a pak pro všechny classy za empire). Pokud bys hrál třebas na druhé hraní znovu za empire, tak už doporučuji na ty planetární mise kašlat a zkušenosti si zvyšovat heroic misemi (jdou projít i solo). Kdybys tedy zase potřeboval někde nabrat úrovně...

Stran kvality class příběhů je nej Imperial Agent. Za empire jsou dobré ještě obě sithské. Za republiku má nejlepší příběh smuggler. Pokud ti sedne vojácká atmosféra, tak je super i republic trooper. Naopak oba jediové jsou celkem nuda (hlavně consular tedy).
Jak dlouho asi trvá dohrání jednoho povolání bez pomoci jiných hráčů a peněz?

Dal jsem si tu "práci" a uploadnul jsem svůj hlavní stronghold. Bohužel od SWTOR postupně odchází tvůrci. Imho hra má před sebou tak dva roky existence. Na druhou stranu se mi jeví jako povinnost, aby RPG pozitivní jedinci ještě SWTOR dohráli alespoň za agenta a pak případně dle své libosti za pár dalších classů (Sith warrior, Inquisitor, Republic Trooper, Smuggler). Class story agenta je skvělý a patří mezi nejlepší v žánru. Navíc je zadara. :)
Nedal by někdy někdo heroic Alderaan Fortress za impy? Potřebuji zase ten chest. :)
Pokud někdo optimalizuje endgame postavy, velmi zajímavá informace ohledně vlivu alacrity na GCD:
https://www.reddit.com/r/swtor/comments/ ... ecially_for_classes/

GCD zjevně není snižován lineárně, nýbrž na bázi thresholdů, tedy a u postav, kde je alacrity používaná především ke zrychlení rotace, se vyplatí zůstat buď velmi nízko (703) v kombinaci s power/mastery augmentama, nebo jít naopak hodně vysoko (1860+) a částečně oželet crit. Všechno mezi tím je ztráta.

Týká se to především postav s okamžitejma útokama, tedy hlavně melee. Na watchmanovi jsem oproti původnímu buildu (cca 1800+ crit, 1600+ alacrity) skočil na ten vyšší alacrity threshold a nárůst DPS je znatelnej, kolem 200 na dummy.

Kamarádka s vengeance šla naopak na nižší threshold a taky si to pochvaluje, takže obě možnosti jsou asi lepší než cokoli mezi tím.
Hraju hlavně na republice, tam je Urubar asi hlavní. Nicméně většinou když na něm jsem, tak jsem v operacích a nemám čas nic řešit. S Blueberry a Rodianem pořád jedu class story, tak jsem trochu volnější. Můžeš si do friendlistu přidat všechny a pípne ti to, když se na něco zaloguju.
ah shit .. a nějaká aktivnější postava? :D
Co si tak pamatuju, tak třeba:

Rep:
Urubar, Laiira, Leshnuu, Tchi'nar, Yxel, Blueberry Smith, Orchis, Disguised Rodian...

Imp:
Espinne, Unur-Dakk, Casseopeia, Betty Sue, Ichi-In, Cassiee, Carchanos...
No já si musel skoro všechny přejmanovat, ale myslím že ta co teď hraju je Thaine, nebo Thaien nebo nějak tak :D Napiš mi raději svoje, jak se přihlásím tak si tě přidám.
Já stejně skype v soukromí nepoužívám, nějakej MS účet asi mám, ale údaje se mi dolovat nechce. Napiš jméno nějaký postavy a já se ozvu ve hře, pokud tě tam někde uvidím.
Okok, to bude asi on :)
Každopádně průser, někdo se mi asi dostal na skype účet nebo co(poslední dobou mi přijde, že se to stává nějak často protože nedávno jsem musel dobívat zpět i svůj "herní" mail) a nemůžu se tam přihlásit -_- ...
@Jab (24.12.2017 13:48): Nič nemôže tromfnúť to, keď som jednému nemenovanému kamarátovi z Čiech, ktorému sa vôbec nechce čítať tutoriály, siahodlho vysvetľoval, že na prečítanie e-mailu má kliknúť na e-mailovú schránku priamo v hre a nie klikať na notifikáciu na hornej časti obrazovky.