@Jab (13.12.2016 07:34): Systémový emaily s odměnama apod zůstavaj napořád, ale GTN emaily a myslím, že i veškerá uživatelská pošta se po měsíci mažou...Ono i kdyby to tam zůstávalo, tak s credit capem by to až tak zásadně nepomohlo.
@USER47 (12.12.2016 23:58): Já bych levelovací gear potřeboval, protože nějakej dement vymyslel, že Bonus series budou až od lvl 60, což je příběhově docela mimo. Takže si vyleveluju všechny na lvl 50, pak subnu, vyleveluju na lv 60 a pak to dojedu, protože takhle mi to kazí zážitek. :-(((
Jo. Já mám dva. Twillečku taky tu zelenou a rattataki assassina. :) Ono je to jedno. Ale z hlediska story pasuje prostě nejlépe člověk.

@USER47 (13.12.2016 00:06): To zamrzí a je to ale i trochu divné. Páč věci z těch různých cantina eventů mi tam zůstávají i roky. Asi to mají, aby preferred nemohli takhle obcházet ten limit na prachy.
Jinak jsem vlastní demencí přišel tak o patnáct dvacet mega, protože jsem měl pár měsíců pauzu a zároveň jsem měl na GTN kupu starších cartel market packů a dalších předmětů za poněkud ambiciózní ceny. Sem tam se nějakej prodal, zbytek jsem tam vždycky šoupnul zpátky atd.

Nicméně GTN maily se mažou po 30 dnech, takže když jsem se teď vrátil, tak není stopa ani po předmětech, ani po potenciálních prachách. Hurá.:/

Betty Sue je momentálně v podprdě a kalhotkách, protože normálně nosí levelovací gear s XP boostem z DvL a to je momentálně ve službách nejčerstvější rekrutky, trooperky Blueberry Smith.:))
Já mám u SI jednoho LS chlapa zabraka a pak naprosto bláznivou dark side červenou potetovanou body type 1 twilečku (madness sorc). Dark side inquisitor působí především v ženským podáním tak strašně over the top, že je to chvílema skoro jak parodie:-D.
Expanded universe nebylo nikdy ukázkou konzistence a čistejch pravidel. A zrovna tohle je jedna z věcí, která je schválně nedořečená, aby si na to hráč mohl naroubovat téměř jakoukoli backstory.
Mimochodem:

"According to Order 66: A Republic Commando Novel and Imperial Commando: 501st, and also The X-Wings series of books by Micheal Stackpole and Aaron Allston, Humans and Twi'leks were genetically incompatible. However, Star Wars: The Clone Wars Character Encyclopedia directly contradicts this, indicating that such pairings could indeed produce hybrid offspring. As it is the most recent source, this article follows the Character Encyclopedia."

"The Human species was able to interbreed with the Coynite, Echani, Ferroan, Hamadryas, Kiffar, Miraluka, Nagai, Sith, Theelin, Twi'lek, and a number of other species. When Humans bred with the Kalai, the resulting offspring were known as Lethagoe and with the Zabrak the Dathomirians."

Takže Kallig mohl bejt člověk, ale Sith Inquisitor player character může bejt skoro cokoli, klidně i ten Twi'lek.
Ne se vším v tom komentáři souhlasím (viz. diskuze o kus níž), ale shodnem se na tom, že agent má nejlepší příběh. Zároveň bych ho ale asi nehrál jako první, protože je v něm hodně odkazů na příběhy ostatní a zároveň jde trochu mimo hlavní události hry. O těch získáš asi nejlepší přehled při hraní za Jedi Knighta, i když ten naopak patří k nejhorším třídám, a to jak kvůli jalovýmu voice actingu Davida Haytera, tak i kvůli repetitivnosti a klišovitosti jednotlivejch questů. Ale pár slušnejch momentů se tam najít dá.

Ty doporučený kombinace neber moc vážně, ono je ve výsledku celkem jedno, jaký rasy či pohlaví si zvolíš. Já si třeba celkem užil hraní za prdelatou light side mirialan sith warriorku, ačkoli na mě díky nedůsledný detekci rasy spousta NPC reagovala jako na pureblood sitha.:-D
@Dunemaster (11.12.2016 23:11): Všechny jednotlivé classy a jejich příběhy i posádku hodnotím ve svém komentáři. Na závěr mám i doporučené kombinace. Nejvíce specifických dialogů má opravdu chiss agent, kde je asi ještě o fous lepší hrát za ženskou.

Doporučuji k dohrání rep. troopera (vanguard tank je fajn), sith. inkvizitora (madness sorcerer mě bavil nejvíc), smugglera (spíše gunslingera a chlapa) a tu chiss agentku (tady možná více sedí operative - ale sniper bývá jako dps silnější).
Class stories (cca lvl 1-50) se lišej velmi výrazně podle třídy - těch je osm, 4 rep, 4 imp. Každá třída má svoji sérii questů, ke kterejm se jiný třídy nedostanou. Samotný téma odpovídá postavě, za kterou hraješ, takže coby Jedi Knight zachraňuješ galaxii, jako imperiální agent infiltruješ teroristický buňky a odhaluješ konspirace apod. Taky jsou mírně provázaný, takže se občas za jednu postavu dozvíš trochu víc o věcech, který jsou při hraní za jiný postavy jen krátce zmíněný.

Tenhle příběh tě protáhne všema těma základníma planetama, na každý z nich je to pár questů. Pokud bys nedělal vůbec žádný sidequesty, každej z těch osmi příběhů by zabral pár večerů maximálně.

V datadiscích se pak neřeší tyhle "origin stories" jednotlivejch postav, takže příběhy se za jednotlivý třídy už tolik neliší. V RotHC je to například rozdělený na republikovej a imperiální příběh, kde sice občas v rozhovoru padne nějaká class specific zmínka, ale nic výraznýho. SoR, KotFE a KotET už jedou v podstatě jednu linku pro všechny třídy.

Co se rasy týče, především u impéria máš mírný variace u rozhovorů pokud nejsi člověk/PB Sith, ale zase to není nic moc výraznýho. Agent má pár dalších specialit, jako pár odlišnejch dialogů pokud jsi Chiss, nebo potenciální love interest pokud jsi člověk (slečna je asi trochu rasistka).
Navazuju na diskusi u KOTOR 2:

Lisi se tedy velmi hra podle zvolene rasy/povolani? Kolik dodelani vsech povolani-specific questu tak trva?
@Jab (31.10.2016 15:28): ten aktuální xp boost se vypnout nedá. "Vypnout" šel jen ten, který běžel před startem 4.0. Člověk si pořídil u gree vendora na Fleetě item, který mu po použití dal buff, který boost vypnul.

Tehdy ale ještě nebyl planetární level scaling, takže pokud jsi chtěl levelovat normálně (tj. dělat víc questů než jen class, chodit FP nebo PvP), tak to pak byla dost nuda. Proto měla smysl možnost boost vypnout.

ledman asi myslel ten starej GSI Makeb bolster. Ten se dal odkliknout, protože to byl jen klasickej buff.
@ledman (31.10.2016 13:36): Hmm, jak se to dá vypnout? Já prostě za každý quest dostávám cvaklé množství zkušeností... :/

Ta měnová reforma je šílená. Hned jsem šel a svoje krystaly vyměnil za comp. gifty a comms za předměty do baráků. Buď si je nechám nebo je prodám na GTN.
@USER47 (30.10.2016 22:03): Do operací se už nedostane žádný preferred. Jinak gear má samozřejmě smysl, i když nevyužiješ plně jeho potenciál. Je to prostě odměna za hraní. Naopak při jeho nedostupnosti tak dohraješ jednou story KotET a konec.
Tak ono když neděláš HM operace, tak gear stejně nemá cenu jakkoli řešit. Skoro všechno ostatní je scalovaný a dost jednoduchý.
Ten exp boost od 4.0 je fakt šílený. Ještě jsem nebyl ani na Tatooinu a už mám lvl 55. Jeden z guildy aj povídal, že má postavu na lvl 65, která ještě nedostala loď. :)

Anyway ta poslední postava je Bounty Hunter. Tentokrát Rattataki DPS Mercenary.

P. S. Škoda, že se nás preferred netýká ten endgame (vč. gearu - který neucraftíme a velmi pravděpodobně ani nebudeme mít peníze na jeho nákup), jinak bych asi na měsíc ten KotET subnul.
Gear se setovými bonusy bude jen přes Galactic Command. Z craftu bez bonusů bude přístupný normálně. Endgame ale nikdy nebyl f2p friendly.
Tak co jsem četl ty tři včerejší články na dulfy.net... Preferred hráči budou vlastně úplně vyřazení z endgame, neb gear bude přístupný jen přes command systém a ten je jen pro suby. Zajímavé...

Comms nám pak zase v rámci nějaké měnové reformy vezmou.
Na dulfy.net si dost lidí stěžuje, že nejsou nové operace atp. Já ale v prosinci pohodlně teprve podruhé subnu a budu mít na čas vystaráno. Akorát tedy nějaký ten command systém po konci subnutí může být dost mrvítko pro preferred. Tak na něj si ještě počkám, páč během měsíce se na level 50 v něm se všema 12 charaktery nedostanu.

Každopádně cool, že KotET bude zase zadarmo po subnutí. Naposled mám RotHC, tak těch 15 úrovní projedu minimálně s Vanguard tankem a Madness sorckou.
Já to nemám, ale kouknul jsem na nějaký cutscény na youtube. Docela vtipný momenty (osudová zkouška tý slečny ve výtahu), ale mírně podivnej závěr, kterej podle mě nejde moc dohromady s tím pečlivým geniálním Shroudem z macrobinoculars storylajny. Pokud to teda celý není nějaká další mystifikace.
Tedy, kdo z vás se dostal k té bonusové epizodě o HK -55? Jak se předpokládalo je to hodně odvlečená epizoda. Ale podle mě výborná. Nový companion - robotí verze Dory z Nema, sladký cynismus HK 55 a zajímavý příběhový zvrat.
To bych zase netvrdil, ono třeba to KotFE je v průběhu docela zajímavý, dobře zrežírovaný a má spád o jakým se většině class stories ani nesnilo. Akorát to vyústění vyznělo poněkud doztracena, částečně asi i kvůli chystanýmu KotET.

Potěšila mě aspoň SCORPIO, jejíž konání a motivace dávaj od začátku do konce smysl a závěr je poměrně působivej. Připomíná mi vývoj Shodan a nedokážu jí nefandit.

Jinak uvědom si, že čistý f2p jsou momentálně zaseklý na levelu 50. Od tý doby tam přibylo opravdu obrovský množství obsahu, nemluvě o tom, že v současný době jsou f2p postavy patnáct levelů pod capem a tak nemaj spoustu klíčovejch schopností na tvorbu smysluplný rotace. Permanentní odemknutí RotHC, SoR, KotFE a všech vedlejších linek s tím souvisejících za nějaký ty tři stovky korun fakt stojí.