Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

06.10.2009

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes navazuje na jednu z epizod animovaného seriálu vysílaného od roku 2008 stanicí Cartoon Network. Akční titul kopíruje vizuální stránku seriálu a stejně tak mírnou obtížností cílí spíše na dětské fanoušky univerza. Čtyřicítkou misí se probojujete v rolích až osmi rytířů Jedi, devíti klonových vojáků a jednoho lovce odměn.

Páteř misí tvoří akční pasáže, kterými se podle aktuálně hraného charakteru probojujete buďto světelnými meči, nebo střelnými zbraněmi a granáty. Jako Jedi se můžete krýt mečem, osvojit si s ním různá komba a dát průchod síle, coby voják Republiky budete často používat kryt a občas se zmocníte kontroly nad některou ze stacionárních zbraní. Za každý kill se vám přičtou body, které lze v obchodě utratit za směšné čepice s motivy postav ze světa Star Wars a především pak za všemožná vylepšení účinnosti vašich bojových schopností.

Pokud nebudete zrovna bojovat nebo řídit například biker skrz kaňon plný nástrah, patrně budete překonávat překážky během platformingových sekcí, sbírat modré orby (body) a hledat artefakty. Republic Heroes bylo primárně koncipováno pro co-op hru s kamarádem, což je nejvíce vidět na dobrovolných challenge eventech (např. kdo zničí za určitý čas více droidů), přičemž druhého parťáka/parťačku v případě SP hry plně zastoupí AI. Hra vyšla na všechny v roce 2009 aktivně podporované konzole a PC verze využívá pro zmíněný režim místní spolupráce i achievementy službu Games for Windows Live.

Neví někdo jak zapnout multiplayer? dva měsíce jsem to nehrál a už jsem to zapoměl :-D

edit: vyřešeno, F1 nebo F2 přepne do hry dvou hráčů

Pokud neznáte seriál a svět SW, tato hra těžko někoho jiného osloví. Tento kousek vyšel mezi první a druhou sérií Clone Wars ale události ve hře si vytváří vlastní cestičkou a přináší úplně jiná dobrodružství než se odehráli na TV obrazovkách. Fanoušci seriálu tedy uvidí své oblíbené hrdiny a postavy.

Kromě známe značky SW tedy rytířů Jedi se hráč ujme i role klonových vojáků i když hratelnost to příliš neovlivní. Přesto že je hra jen jednoduchá mlátička a hopsačka, má v sobě jisté lehké kouzlo kdy Vás bude bavit drtit droidy a zloduchy z Federace.

Bohužel hopsací části hry mě přišli jako utrpení díky stupidní kameře, horší reakci na ovládání kdy postava prostě jde úplně jinam. Takže tyto pasáže jsem nenáviděl.

Hra je i občas vtipná a hrdinové nebo droidy pronesou vtipnou hlašku. Nutnnost je aspoň umět trochu anglicky jelikož je hra kompletně v AJ. Za klad rozhodně považuje že na hře se podíleli stejní dabéři jako v seriálu.

Hře jsem udělil 50% což je sice průměr ale u hry se lze pobavit, nabízí jednoduchou hopsací mlátičku i když hopsací části díky kameře a horší ovládání jsou frustrující. Pokud Vás seriál neurážel a sledovali jste ho, tak proč nezkusit tento kousek který je ve stejném duchu. Nyní už je hra za reálnější cenu která odpovídá její hodnotě.

Pro: Jednoduchá mlátička, původní dabing, hudební doprovod, vtipné hlášky

Proti: Frustrující kamera, horší ovládání, skákací části

Clone Wars Republic Heroes se chtějí sklouznout na úspěchu LEGO Star Wars, bohužel se jim to díky nechytlavé hratelnosti, brzy nastupující nudě či nevyužité kooperaci dvou hráčů nedaří. Totální zmatek s kamerou a tím pádem špatné ovládání zaručuje vysokou a pravidelnou dávku frustrací a nervů, s nimiž přicházejí na scénu rozbité klávesnice či létající ovladače. A řekněte sami, stojí vám to za to, i když hra pro PC stojí nižší než běžnou částku (599 Kč)?