@Jessy (24.05.2021 23:31): jééé, úplně jsem přehlédl reakci, no, můžu něco zkusit nascreenovat (jak se vlastně dělají screeny na Steamu? :D)...

Jinak jsem na Tatooine a hra mě dost baví, ale teď jsem toho rozehrál nějak moc, tak se do toho nemůžu úplně 100% ponořit, ale jinak je ta hra fakt pecka a pro fanoušky série povinnost (což já úplně nejsem, ale i tak mě to dost vzalo)...
Co si pamatuji, tak pazaak je hlavně způsob, jak mít infinite money. :)
Co se týče HLTB, tak mají u Dragon Age: Inquisition GOTY nějakých 147 hodin na completionist, což mi přijde jako odpovídající, protože na druhý průchod mám už 115 hodin a ještě mě čeká dodělat Hissing Wastes, Dragon Age: Inquisition – The Descent, Dragon Age: Inquisition - Jaws of Hakkon, Arbor Wilds a Dragon Age: Inquisition – Trespasser. Vpodstatě jen o necelých 20 hodin kratší než Tales of Berseria. :-D
@S4TW (24.05.2021 10:44): No, ja som z Pazaaku v prvom KotORe príliš nadšený nebol...ako prvý som totiž hral KotOR 2 čím som si nechcene pokazil herný zážitok, nakoľko menšia variabilita či absencia niekorých predmetov a trochu pozmenené mechanizmy, ktoré som v druhom dieli bral ako štandard, boli trochu nepríjemným prekvapením. Jedným z nich bol aj Pazaak - vykladanie kariet je v KotORe o dosť pomalšie a časovo sa tak jedna partia oproti partii v KotOR 2 tahá ako sopeľ :D
@AlieN (24.05.2021 02:18): To mi povídej Pazaak mě zaujal hned na první dobrou, má rád tyhle jednoduché hry, kde je potřeba k mistrovskému ovládnutí nějaký čas :)... zatím jsem nebyl schopný vyhrát :D
@Tulareanus (24.05.2021 01:08): Což odpovídá tomu HLTB, kde průměr Completionist je 48 hodin.

Osobně si na KOTOR jako na nějak dlouhou hru (na poměry žánru) nevzpomínám - těm 35 bych na pohodové hraní hlavního příběhu klidně věřil (pokud nestrávíš pět hodin u Pazaaku)
@S4TW (23.05.2021 23:34): Ja mám ohľadom HLTB takú teóriu, ten web je čo do počtu rokov relatívne nový, takže staršie hry tam majú oveľa kratšie časy, pretože veľa ľudí ich nehrá po prvý raz a tak sú ich priechody kratšie. Stačí si takto porovnať Dark Souls a Dark Souls remaster, v podstate rovnaká hra, ale remaster hralo oveľa viac ľudí, čo už prvú hru prešli, tak to má o dosť kratší čas tiež.
Rozehráno, a už teď cítím, že mě to bude bavit, tahové souboje jsou super, tak nějak si přijdu, že konečně u nějaké hry mám na všechno dostatek času, akorát mě trochu štve, jako pomalu někteří mluví (především neanglicky hovořící)... Koukám na HLTB, že ukazuje v průměru kolem 35 hodin, to se mi nějak nezdá, po dvou hodinách jsem pořád v aréně a zvyšuji si ego :)))... snad ta hra bude na delší dobu...
Ok, tak po 3 hodinách a 3 reinstalací se mi konečně povedlo omódovat a hra vypadá velmi slušně, drží 2560x1440, dal jsem i vylepšené cutscény a všechno, titulky jsou konečně všude dobře - pro info jsem použil tento návod.

Teď se ale trochu bojím tam dát zase tu češtinu, aby mi to celé nerozfrcalo :D... ale zkusíme, snad to bude ok.

Edit: Tak čeština samozřejmě rozhodí videa ve vysoké kvalitě, jelikož jsou překládána do češtiny a instalací přepíšete ty omódované,... takže je to buď čeština nebo všechno v pěkně kvalitě :D

Takže to bych měl z krku, teď se jenom rozhodnout, s čím to hrát a zítra budu moc konečně na ostro začít... ach, jak mi tohle dávání hry do slušného stavu nechybělo :D

Ještě mě teda napadlo nainstalovat nejdřív češtinu a pak přepsat ty videa na vyšší kvalitu, sice by cutscény byly anglicky a zbytek česky (snad), ale to by pro mě byl ve finále asi ideál, protože ty cutscény vypadají fakt o dost pěkněji s tím módem... nezkoušel jste někdo?

Edit2: Tak vyzkoušeno a tohle se mi zdá jako nejlepší cesta. Videa jsou sice anglicky, ale v mnohem hezčí kvalitě, zbytek zůstal počeštěn, takže jestli někdo bude módovat na dnešní dobu, tak doporučuji výše zmiňovaný návod do bodu, kde jsou vylepšené cutscény, pak nahrát češtinu a pak donahrát upscalované cutscény... konečně jsem spokojen, mohu jít spát a zítra/o víkendu se do této nádhery pustit, těšingr :)
@Radecker (20.05.2021 19:11): to taky spoustim a je to hrozny oser pri kazdem zapnuti to podle toho nastavovat, jakou jsou to dve minuty, ale i tak by bylo fajn to tam mit natvrdo... ale to bych jeste zkousl, spis ty titulky me stvou a nevim co s tim, bez toho se mi to uplne jeste nechce rozjizdet...
@S4TW (20.05.2021 18:51): No já jsem to právě spouštěl přes ten Flawless widescreen, ale taky to nebyla žádná sláva, někdy se to správně spustilo až na pátý pokus. Třeba tobě by to fungovalo v pohodě. Proč se čeština neobjevuje v cutscénách netuším...
Ok, tak jsem debil já, rovnou jsem jel podle toho návodu a tím si to rozházel... stačilo prostě jen češtinu nainstalovat a nic s tím nedělat a vše běží, úplně se hanbím :D
@Radecker (20.05.2021 15:43): Sakra, tak jsem už KOTOR odinstaloval. Ale na Steamu na mě hned bliknul tenhle komunitní návod na instalaci češtiny :-) Možná pomůže.

Pokud vám nejde nainstalovat čeština s hláškou "nenalezen launcher.exe".

1. Ve vaší složce "...SteamSteamAppscommonswkotor" přejmenujte soubor "swkotor.exe" na "launcher.exe".
2. Nainstalujte češtinu.
3. Vytvoří se nový "launcher.exe" a starý se přejmenuje na "launcher2.exe".
4. Přejmenujte ten nový na "swkotor.exe".
5. Při zapínání by se měl spustit česky upravený launcher. Příjemnou zábavu!

Jinak si vzpomínám, že jsem pokaždé hru spouštěl přes flawless widescreen utilitu, která umožňovala hrát v širokoúhlém rozlišení. Její fungování ale teda flawless rozhodně nebylo :-)
Někdo zkušenost, jak dostat češtinu do Steam verze? ten návod na steamu mi nějak nefunguje... když se otevře to okno s výběrem jazyka, tak to zamrzne...
@stepankoby1 (20.05.2021 09:51): Já mám rád asi všechy "základní" planety včetně Tarisu. Nejraději mám ale asi Tatooine, kde se člověk dozví hodně o písečných lidech a je to prostě taková SW klasika. Když jsem to hrál naposled před pár lety, nebavily mě naopak poslední dvě lokace (unknown world a star forge). Je ale pravda, že hra trochu stárne a možná už ji radši nikdy nebudu znovu hrát :-)
@Jab (20.05.2021 06:27): Jo, po Bloodborne (to teda ještě jedu a nejspíš dlouho budu :)) a vlastně i tom Shadow of Mordor bych zase rád dal něco ukecaného a příběhově zaměřeného, což je přesně, co mi vždy Bioware dodali.
Já si myslel, že to bude dost vycházet z Jedi Outcast / Jedi Academy, tzn. měl jsem za to, že souboje budu ovládat ve stylu akční mlátičky. Pak jsem byl zklamaný z toho, že je to na tahy... :( Ale během cca 30 minut mě to přešlo a ta hra mě do sebe prostě vcucla.
@S4TW (20.05.2021 00:16): Čerstvý pohled je určitě fajn. Mně, co si vzpomínám, Taris až tak moc napoprvé nechytl. Zvláště některé jeho části. Obecně i pár dalších lokací je slabších. KotOR zrovna v mém osobním žebříčku klesal. Ale je to hodně příběhová hra a příběh se mi možná prostě jen časem okoukal.
Dnes jsem dal instalovat, tak jsem zvedavy, jak moc me to chytne. Jeste jsem snad zadnou sw hru nehral, nicmene se dost tesim!