@John Mirra (08.03.2014 17:08): A jak si teda řešil boje? :) Mě se osvědčilo použít speed a v přikrčení jakoby obíhat soupeře a sekat do něj pokud možno ze všech stran. Ale jak říkám, nebyla to moc taktika. Pokud si dobře vzpomínám v Jedi Academy už jsem to měl trochu propracovanější. Tam jsem třeba používal ten nejpomalejší lightsaber mod, snažil jsem se napřáhnout, když byl nepřítel mimo dosah a pak k němu dojít akorát v ten moment, kdy jsem tím mečem švihl. Nebo si taky vzpomínám, že v přikrčení dobře fungovalo sekaní 2 světelnými meči...
@H34D (komentář): Tu slow-mo otočku si můžeš nastavit v menu, můžeš ji mít klidně při zabití jakéhokoliv nepřítele nebo když třeba jen o kousek uhneš světelnému meči, je to hodně cool :)
Ad ovládání a "mačkám všechno možné, dokud nejsou všichni mrtví": Se musí umět, styl boje v JO (a JA taky) mi přišel naprosto kulervoucí a asi nejlepší, jaký jsem kdy hrál (kam se hrabe Prince of Persia...) :)
v předposledním díle SWMagazínu je jedna moc super povídka o Kyleovi a Jan během Yuuzaan Vongovské invaze(NJO), pro fanoušky vřele doporučuji! ;) Jen jsem si postesknil, jaká by to byla paráda dostat novou hru s mou nejoblíbenější SW postavou Kylem Katarnem :)
ja si vychutnaval, kdyz sem academy hral na nejtezsi obtiznost mel sem mec s jednou cepeli a mel cerveny - silny styl, byla parada pak poraze 2mecaky a tyckare :)) jinak Academy byl dobry opravdu jen na ty duely....Kyle je proste Kyle :)
btw Lightsaber boje boli imho premakanejšie v Jedi Academy, len tam už zas nebol tak kvalitný singleplayer ako celok (možno aj tým, že singleplayer v podstate vôbec nebol celok).
Mě na tý hře nejvíc baví ty lightsaber duely, hrátky se Silou a matrixovský běhání po zdech :) A to v těch prvních vůbec levelech nebylo. Kdybych chtěl hrát nějakou takovou FPS, sáhnu nejspíš po Republic Commandu (který jsem nehrál) nebo x dalších, který nejsou ze SW prostředí =)
Tak tiež ma bavili pasáže bez meča, normálne mi bolo až ľúto, že neskôr sa takmer až na výnimočné momenty ani neoplatilo nič iné používať.
NL: no ale to je praveze ono :) takovou hru dnes uz nenajdes...je to trochu vyzva a to paradni, pak uz mas mec a sekas jedna radost a byls v pohode, tak ses opravdu bal ze zemres na kazdem kroku :) sem dycky chodil s nabitou "kylovkou" :D ty headshoty s ni byly bezkonkurencni, tela jen hazela salta, ach to bylo paradni :)
Fg: Já se hlásím mezi dobrovolníky, které E11ka také okouzlila :). Ale je pravda, že ten začátek je krapet těžší (žádný autoheal..., nedej bože, když člověk neví o inventáři :D), než zbytek hry.
hodnoceni skoro po roce :D
nechapu proc nikoho nebavili prvni kola s E11teckou :( je to super, klidne mohla byt cela jedna hra jako FPS....pribeh je, a myslim ze me ted neovlivnuje, ze je to SW, epicky hustokrutobozacky :)
ty mas By the Emperors Hand? zkrz ty stranky cos mi posilal nebo z kama...cetl sem jakoby anotaci a vypadalo to uchvatne....
By the Emperor's Hand je supr komiks, určitě doporučuju. Ano, v dalších dílech se vyjasní, proč chce Mara Luka zabít :)
jop, Kyle je velmi vydarena postava. Mimochodom, odporucam tu novelizaciu, resp. rozhlasovu dramatizaciu(alebo ked chcete audio dramatizaciu) Dark Forces. Je velmi dobra, akurat Kyle ma v nej cely cas prilis mladicky hlas :-). V com sa napriklad lisi od hier, je stretnutie s Leiov a Lukeom.
komiks,ktery me zajima je Mara Jade by the Emperors hand(nebo nejak tak), vlastne Mara byla takovym cisarovym zabijakem a souperili o prizen s Vaderem, jako tehda v SotE s Xizorem, Mara je mi trochu zahadou, ovsem je divne ze v knize kterou ctu Dedic Imperia(Rise) sem se dostal uz tam kde se Mara s Lukem setkaji, ale Luke ji nezna coz mi pripadne divne, pac Mara chtela zavrazdit Luka uz od dob co byla pod cisarem, sice zast tu je vuci Lukovi, ale cekal jsem ze se potkali tvari v tvar....onehdy sem byl na sw wiki a hledal info o Mare, jenze sem narazil na tak velky spoiler, ketery mi zneprijemnil Thrawnovu trilogii:( proto se proste radej na konkretni info neobracim pac dycky to takhle dopadne a pak je lituji, ze sem se pripravil o zazitek......nic mene jsem na konci prvni knihy a vypada to , ze se to asi nak vyjasni(asi situace s Cisarem) pravdepodobne v dalsich knihach sse k Lukovi prida a zacne vse:) btw velice se mi libi vztah Kyla Katarna a Mary, prozili toho spolu nemalo zajimaveho, taky velice zajimave......on je pro me Kyle vubec asi nejoblibenejsi postavou EU, zkratka typek neco jako Mace :)
To je rok po E III, v pořadí už druhá bitva o Kashyyk za dob Impéria (první je v Zrodu Dartha Vadera)
LSW=Lego Star Wars :)
Luminara zemřela při 66 a Barriss taky.
Tak já bych hlavně chtěl, aby tady vyšly nějaký ty komiksy, ale chtějí za to strašný poplatky a u nás by se to vůbec nevyplatilo. Je to škoda, protože třeba Dark Empire je poměrně důležitá záležitost, o které se mluví i v knížkách, které u nás vyšly (klonovaný Císař, Plenitelé světů, Luke na temné straně)
NL:jj hlavne jak sem psal nizeji politikareni, pac to bylo to nejpodstatnejsi pri reformovani Republiky na Imeriu a hlavne postava Mon Mothmy, ten spoil sem radej necet, nechci si kazit prekvapeni z hrani, jina FU je kvalitni a objasnuje hodne veci?Jen tak obecne nic konkretniho pls :), ale kdyz hrajes FU na zacatku za Vadera, jak najde na Kashyyyku to dite tak to je hned tesne po ep III ne?
Ronik co je LSW? jn casu ma Shaak Ti hodne aby se predvedla ale spis bych uvital nekoho jinyho a co Luminara Unduli(ta prej taky umrela behem 66tky, achjo celkem trapne byl souboj v CW jak Luminara se utkala s Assaj-jak kdyby byla nake extra kilerka, jako Lumi byla clenkou rady a byla dobra, todle si nezaslouzila) a Barriss Offee(ta prej mela stejny osud s Aaylou na Felucii), skoda ze tu u Egmontu este nevysla dualogie Medstar- takovy SW MASH :) tam prave hraji velkou roli jak mistrine tak jeji padawanka
kluci rad bych upozornil na vybornou serii Republic Commando(ktera tady bohuzel asi nikdy nevyjde tudiz si ji budu asi muset poridit z Amazonu), jeji posledni svazek se jmenuje Order 66 a vypada to velmi kvalitne a taky me to vse kolem ordru 66 hooodne zajima takze rozhodne kvalitni cteni stejne jako cela serie, todle me fakt hooodne mrzi ze tu tu nevyslo a pravdepodobne nevyjde....nedavno sem psal na Egmont a ani neodpovedeli :( kdysi sem tam psal a byli schopni naslouchat, dokonce nektere nazory byly vyslyseny a neco se vydalo, ovsem letos nak nereaguji :(
Fg: Force Unleashed se odehrává hodně dlouho po Ep3, vlastně končí relativně malou chvíli před Ep4... Zde se také objasní Vaderova věta: "Tentokrát už nás nikdo nezastaví." ze začátku Ep4. //VELKÝ SPOILER AŽ DO KONCE ODSTAVCE: Vader to totiž na konci hry celkem hodně schytá a omylem s Palpatinem vytvoří alianci rebelů//.

Ona vlastně Shaak Ti měla zemřít už v Ep3 (viz vystřižené scény), ale Lucas se rozhodl, že ji nechá jako jednoho z hlavních bossů ve Force Unleashed.
BTW ona celá Ep3 strašně trpí na vystřižené scény, hodně tam toho chybí.
Tak původně měla Shaak Ti zemřít v E III na začátku rukou Grievouse, jak jsi říkal, pak to předělali na to, že ji měl zabít Anakin při nájezdu na Chrám Jedi (to bylo v LSW). Nakonec ji teda zabil Starkiller :) A mezi E III a E IV je devatenáct let, Shaak Ti zemřela tři roky před E IV, což znamená, že je spoustu času na to, aby se objevila v seriálu.
tak Adigalii je mi lito vyvrazdi vsechny zajimave mistry a celny rady a nechaji zit jen nake padawany a lemry :(, a s tou Shaak Ti je to divny pac to mela byt dost dulezita postava serialu,ten se formaval jeste driv jak FU, takze to je divne, vedel sem ze je ve FU ale nepredpokladal sem ze ji zabili:( snad na to zapomenu nez si to nekdy zahraju :D no sem zvedav jak to bude puvodne taky mela umrit rikou Grievuse a vesele se produciroval pak dal :D ikdyz je tu moznost ze FU se odehrava po EP III a kdo vi jak daleko az se dostalo k EP IV, tudiz si notnou davku serialu este Shaak Ti muze v serialu a pak ji nekdo(ani nechci vedet kdo) zabije ve FU:) to Mister R :)
Kdepak, ta Twilečka byla Aayla, to jsem si jistej a Wookieepedia to potvrzuje :) Adi Gallia zemřela ještě před koncem Klonových válek rukama Grievouse v komiksu Obsession. Shaak Ti to koupila ve Force Unleashed, ale toho Mace je fakt škoda, v Štěpném bodu byl perfektní :(
Fg: Která SW hra je první? A Aayla Secura podle všecho (i pode wookieepedie) skutečně zemřela na Felucii. Sice její kůže fakt nevypadá na 100% modrou barvu, ale to je nejspíš kvůli barevnému ladění zdejšího prostředí: http://imgway.eu/get.php?img=aayla_secura9572, http://imgway.eu/get.php?img=aayla_secura9573, http://imgway.eu/get.php?img=aayla_secura9574, http://imgway.eu/get.php?img=aayla_secura9575, http://imgway.eu/get.php?img=aayla_secura9576.

Jinak Jedi Power Battles jsem se snažil na PSX sehnat už od spatření prvního obrázku a dodnes jsem neuspěl :-). Originál by rozhodně potěšil.
btw neco sem dopsal v tom mem minulem prizpevku :D, tak to je hoooodne spatne ze si to nehral :) tudle hru sem dohral snad nejvickrat ze vsech, je to proste moje srdcovka a rad si ji o prazdninach znovu zahraji:)
Ke komiksům: PM
Thrawnova trilogie je boží :) Zrod Dartha Vadera už mám za sebou a takovej lepší průměr. Je to teda lepší než Labyrint zla, kterej mně nudil. Co se týče LZ a CW: Hlavní rozdíl bylo, že v Labyrintu Grievous Jedie poměrně rychle porazil, ale v CW se poměrně dlouho honili.
No, tohle jsem nehrál, ale jednou to určitě napravím :)
Ronik: bohuzel sem se k tomu este nedostal a tyky se mi zda, ze je to anglicky, takze bych asi vsemu na 100% nerozumel...tedka docitam 1 knuhu Thrawnovy trilogie(Dedic Rise) a uz sem rozcetl Zrod Darth Vadera, ktery vypada velmi zajimave(zacatek je jeste oblehani vnejsiho okraje za CW, coz je prima se aspon na chvili opet vratit do bytvy:)
btw. uz ani nvm jaky byl konec Labyrintu, je pravda, ze sem to cet tak pred pul rokem ale vubec si nepamatuji :D jen si pamatuji ze myslim Shak Ti a Mace sli po stope Palpatinovy nekde v podzemnim distriktu coruscantu a dostali se snad az pod senat,ovsem mam takovy dojem ze odlet Grievouse z CW tam pak sdel ne?
btw Roniku nevidim, ze bys todle hodnotil, to si to jako nehral??????????sem sokovam tedy! Pro me 2ha nej (SW) hra na PC.
Btw2 jak sem se dival na EPIII tak pri Order 66 na Feluci sem si vsiml ze ta Twilecka( pokud sem mel dobre videl) byla zelena, nvm ze sem si toho vsim az ted...to by znamenalo ze Aayla Secura pravdepodobne prezila....vim ze pro hrany serial se hodne pocita obsazeni Shak Ti, ktera prezila(ovsem v ds ji zabil Grievous:D), take nepadla ani zminka o Adigalii, ktera sposlu s Plokonem za ktere se mohla hrat v jedne hre na PS One(myslim jedi power battles-tehda to byla bomba), skoda Plokona, ten byl dobry a ve filmu se vubec neprosadil, skoda ze tolik mistru v rade jediu nechali pochcipat, jedine Shak Ti....ale kdo vi co je s Aaylou a Adigaliou + dalsi ktery byli v rade po dobu vsech 3 epizod o tech nepadla zminka vubec, takze kdo vi....hlavne porad verim ze Mace to nak prezil, toho povazuju za nejvetsiho kance:) asi fakt nejschopnejsi i Yoda snad nebyl tak dobry:) to me moc mrzi do teto postavy sem se po Stepnem bodu fakt zamiloval a "smrt" Mace znamenala konec vseho :( este mohlo vsechno ok, v teto scene mi zacina byt dycky blbe a po cely order 66 jak to zacina tou ponurou hudbou a sestreleni Obi-Wana mam dycky husi kuzi, coz je dukaz ze to i po 4 letech stale neco se mnou dela :D
Je pět úrovní canonu - G-Canon (filmy), T-Canon (nový Clone Wars+ten připravovaný hraný seriál), C-Canon (knihy, komiksy od Dark Horse, hry, starý Clone Wars), S-Canon (starší věci jako komiksy od Marvelu, které sice platí, ale tvůrci je můžou ignorovat - což je nutné, protože ty komiksy nedodržují ani G-Canon) a N-Canon, což není canon :)
Je Labyrint zla ve stejném kánonu jako CW a TCW? SW univerzum je setsakramensky rozrostlé a vyznat se v něm je někdy nadlidský úkon (čest tomu týpkovi, jehož jméno jsem už zapoměl, který má tohle v LucasArts na starosti).

Do jakého kánonu vůbec patří SW hry (hlavně KotOR, JK, Republic Commando a Force Unleashed)? Kdysi dávno jsem po tomhle pátral, ale tak nějak se mi to už vykouřilo z hlavy :-).
Tak lehkej guláš udělaly v canonu i starý CW... myslím tím únos Palpatina, který se dost liší od verze v Labyrintu zla, takže tu verzi v CW prostě museli vyřadit. A ten nový seriál je imho slušnej, akorát se prostě musí odignorovat, že tam furt něco nesedí a musí se počkat aspoň dva roky na novou chronologii CW. A i tam už je bordel díky knize Wild Space :)
btw Fg, už si četl nějaký ty komiksy, jak jsem ti posílal link?
MtM:jj Rep.Com. bylo suprove a ty naznaky na EPIII, treba jak tam byl i Grivous a jeho straze....
NL me se libilo na konci kreslenych SW jak je pribeh jakoby zakoncen tesne pred EPIII a taky to jak Mace znici Grievousovi brneni....ono vubec kreslene CW neco nastolily, jako jmenovani Anakina jako Jedi Knighta a ty nove CW vse sprasili, skoda ze v tom udelali takovy gulas a vubec to nedosahlo toho potencialu jako v pripade kreslenych CW, jako konec 1casti CW a zacatek 2jky byl famozni(jak jsou Voss,Shak Ti, Aayla a dalsi uvezneni ve vraku rep.lodi) to sem fakt ani nedychal, vynikajici, ikdyz je to kreslene....ted uz je vse pro deti a pro komerci :(
Fg: Neda sa nesuhlasit. Este mozno, niekde okolo Kotor2 vyslo aj Republic Commando, co bola imho tiez velmi slusna, len bohuzial nehorazne kratka, SW hra. Ale odvtedy nic...a momentalne sa chysta akurat to Republic Heroes, a fakt to vyzera na poriadnu hovadinu.

NateLogan: teraz neviem presne v akom casovom useku sa JK2 odohrava, ale mozno mali nieco ine na praci. Mozno (ehm) pracovali na svojom nezvedenom potomstve ;)
Fg: Souhlas, nové TCW nadělaly v kontinuu SW pořádnou paseku (rozházení časové osy, faktické chyby -např. Anakinova ruka či Grivousovo kašlání), které postřehne i člověk neznalý literární části SW univerza (třeba já :D). Ale zas na druhou stranu perfektně dokreslují celé SW... není nad to sledovat vývoj a akce klonových jednotek.

A ohledně příbehu JK2 mě vždy zajímala jedna věc: Kam se sakra poděla Leia s Hanem? :-D
tam, kde Lucas ve filmech pokulhava(1-zacatek 3) tam to mistrne vynahrazuji writeri at uz romanu ci komiksu a jinych.....ac neco je kostrbatejsi celkove to pusobi jako silny celek a zaplnuje veskere mezery, jeste ze na EU delalo tolik mnoho vybornych lidi, kteri edostatky a nejasnosti krasne spojili. Zrovna sem o vikendu koukal na Ep3...jako je to master piece. Skodajen, ze je to neskutecne nahusteno, klidne velka cast trojky mohla byt rozdelena do predchozich dilu....bohuzel klonovych valek se film dotkl jen minimalne coz je skoda, take bych uvital vice atmosfery Republiky, bohuzel asi pozde si Lucas uvedomil co ma vsechno ve trojce byti(razne chybi politikareni a postava Mon Mothmy, ktera se objevila pouze v deleted scenes a ktera je stezejni pro vedeni Rebelie a pote Nove Republiky, btw jednu politicku hrala Lucy Liu),ale tezko vysvetlovat, kdyz stejne vetsina videla jen filmy.Clovek znaly EU si vychutnava kazdou zminku a dava si vse dohromady, velke zklamani prislo v serialu Clone Wars(ne kresleny, ten je vyborny), kde se nasakelo tolik chyb, ze jen s tezkym srdcem sem dokoukaval celou radu.Snad to spravi hrany serial na ktery si snad daji zalezet, kdyz uz na nem pracuji takovou dobu. Take situace kolem Fanboys je smutna:(.
Pribeh JO se mi libi, neni to tak klisoidni jako u jinych her. Herne ji nemam az na par malickosti co vytknout ale komu nesedi svet SW a soustredi se na jine veci tak je nekde jinde. Hry jako KOTOR(1) a JK byly delany s laskou a jen fanousci se srdcem je pochopili:). Zadne komercni sr*nce jako Republic Heroes(nebo jak se to ma jmenovat), po dlouhe dobe SW i na PC a opet nic kvalitniho, vlastne od KOTORu nebylo udelano nic poradneho same komerni......dalsiho JK se asi nedockame, hold nezbyva nez cist :P
jelikoz mam anginu(asi)a mota se mi palice tak asi je to krapet zmatene.....ale vim jednu zakladni vec - SW sou srasne cool v globale:D
Pooky: Nadruhou stranu má ale první díl bezchybnou choreografii soubojů (mno dobrá, je zde pár přehmatů) a tak nějak nebýt Jar Jara, tak bych neměl námitky... trochu zapracovat na Shmi, Anakimovi a Qui-Gonovi, pak bych ji považoval za skoro dokonalou. Tak jako tak ale celé univerzum SW hltám, jak jen to jde (dokonce po pochopení souvislostí se mi zalíbily i první Clone Wars).
NateLogan: Mě se nová trilogie také velmi líbila, bez ohledu na to, že moderními technologiemi a efekty značně přesahuje první trilogii. Na druhou stranu, první dva díly nové trilogie namjí tu správnou atmosféru (byť ale velmi dlouhou), ale poslední epizoda, přechod Anakina na cestu zla to vynahradí :-)
To jsem tu jedinný, komu se nová trilogie SW líbila? Ano, nedosahuje kvalit původní trilogie, romanci Lucas silně nezvládl a jeho experimentování s novými technologiemi místy notně škodí (zvlášť v ep2), jinak je to ale prvotřídní práce, od vytvářené SW univerza až po Anakinův přechod na temnou stranu.

A samotné JK2 považuji i dnes za výbornou hru (ač příběh a věci s ním spojené trochu pokulhávají, zvlášť vůči takovému Force Unleashed, ale samotné zpracování SW reálií nemá chybu).
Takze vlastne nemas tomu co vytknut, len nemas rad FPS hry ako take (pozrel som si tvoje ostatne hodnotenia), ok, tak to chapem.
Oprava minulého příspěvku, věty poslední:
"Jinak komentář k tomu psát nehodlám a tím méně se chystám něco obhajovat"

Vůbec mám ty věty nějaké kostrbaté, za to může rozrušení z ďábelského tempa velkofilmu Napoléon. :-)
MickTheMage: Nová trilogie je však také pořádná sračka (na čsfd jsem jí dal hodnocení znatelně nižší než 5/10).

Je to jak píše sevencreature, nadto jsem na tohle v prostředí SW citlivější, anžto je mám rád. Ani herně mě Jedi Outcast neuspokojil, respektive ta polovina či kam jsem to dotáhl. Jinak komentář k tomu psát nehodlám a tím méně se nechystám něco obhajovat.
Jen zmiňuji svoje domněnky a názor - proč třeba já bych dal JK Outcast a Academy nízké hodnocení, kdyby pro mě u nich akční část nebyla prioritou. Pokud bude Ajantis chtít nějak odůvodnit své hodnocení, tak to nejspíš udělá, ne?

Ad srovnání s novou trilogií - těžko soudit, třídění odpadu přiznávám není moje silná stránka :-/
7c - co si jeho hovorca? :) Pribeh, postavy a svet su v JKII na urovni, a daleko prevysuje to co mr. Lucas vytvoril v tzv. novej trilogii. Ked uz by sme boli u toho.
MTM: Pokud byl pro něj např. prioritou příběh, postavy a svět, tak vcelku s přehledem, řekl bych :) Protože u neherních scén JK II (radši ani nezmiňovat parodii na příběh v Jedi Academy) je riziko trvalého poškození mozku a vkusu vysoké.
Ajantis - bral si nejake nepekne drogy? Alebo k tomu aj nieco napises? Aj ked si neviem predstavit ako by si tu 50-tku obhajil (v mojich ociach aspon) :-)
Art:celkem koukam na to posledni video"zaverecna cast dema", to bylo v demu vymysleny lvl nebo se to jen zkratka do pribehove casti nedostalo? Tak trochu to vypada jako Doomgiver.....ale nezapada to nikam(v pribehu)