Star Wars Battlefront: Rogue One: Scarif

06.12.2016

rozšíření

Rogue One: Scarif je čtvrtým a zároveň posledním placeným rozšířením pro hru Star Wars: Battlefront. DLC je založené na filmu Rogue One: Star Wars Story, na základě kterého přidává do původní hry čtyři nové mapy odehrávající se na planetě Scarif – Scarif Jungle, Scarif Beach, Landing Pad 13 a Shield Gate.

Do základní hry se také přidá nový režim Infiltration (herní mód, který v podstatě vychází z dějových bitev inspirovaných jmenovaným filmem), dva noví hrdinové (povstalecká hrdinka Jyn Erso a imperiální ředitel Orson Krennic), dvě blasterové pistole (A180 a DT-29), povstalecký letoun U-Wing, obrněný transportér AT-ACT, imperiální letoun Tie Striker a jedna nová hvězdná karta (Sonic Imploder).

Rogue One: Scarif je poslední DLC k Battlefrontu, logicky inspirované asi nejlepším filmem od Pomsty Sithů a pochopitelně se nijak neodchyluje od nastaveného plánu. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že působí o něco svěžeji, než vše ostatní, co jsme tu měli.

Scarif je opět velmi pěkně vymodelovaný. Pamatuju si, že jak byl člověk plný dojmů z filmu, bylo dost fajn se tam vrátit tímto způsobem. Překvapivě mě tedy nové prostředí nebývale potěšilo a pár bitev jsem tam strávil.

Zcela nepřekvapivě se zde objevují Jyn Erso a ředitel Krennic, které člověk tak nějak čeká, tedy pokud ještě někoho baví dostávat nové postavy, tohle ho jistě muselo potěšit.

Herní mód Infiltration je trochu dělší záležitost, což mě úplně nepotěšilo, ale docela jsem se bavil. V podstatě je to rozděleno na tři fáze, z nichž první je ve vesmíru a zbylé dvě pak na povrchu. Snaží se to víceméně imitovat situace z filmu a aktivně vás do nich zapojit. Lze říct, že se to celkem daří, i když je to takové hodně naroubované.

A to by bylo. Poslední přídavek tímto uzavřel plán vydávaných DLC a hra tak díky němu byla konečně "kompletní". Škoda, že to takhle celé nevydali hned na začátku.

Hra umřela přibližně rok po vydání tohoto DLC s příchodem Star Wars Battlefront II.

Pro: Vypadá to hezky, nový herní mód

Proti: Nikdo to nepotřebuje, je to v podstatě jen reklama, za hodně peněz málo muziky