Řekl bych, že Han22 tu svým přístupem podrývá sebedůvěru všem adventuristům ;)
@TRIAn29 (08.03.2015 08:54): Díky. Osobně jsem dost překvapený tím že nejen tahle adventura ali i ty předchozí se starou posádkou se nijak extra neprosadily. Přitom byly v mnoha věcech pokrokové. Ale za sebe musím říct že Final Unity se mi hrála naprosto plynule a přesto jsem neměl pocit že je to nějak extra jednoduché. Navíc mi připadá že se jim docela věrně podařilo zachytit ducha předlohy.
@martinelk (komentář): Velmi pěkný komentář. Jen škoda, že si tak málo lidí k této hře našlo cestu. Pamatuju si, jako dítě jsem na ni četl recenzi, ale neměl jsem sebemenší reálnou možnost se k ní dostat (a i pokud bych se k ní dostal, neměl jsem stroj, na kterém bych ji rozjel). O to krásnější bylo si tyto zážitky doplnit v dospělosti :)
@MickTheMage (19.02.2015 22:34): No já jsem se bohužel vlastní chybou do bojů dostal. Ke konci hry jsem díky vlastní nevědomosti zvolil špatný směr rozhovoru ( na té Chodacké planetě ) a díky tomu se tak ocitnul na nejhorší možné alternativní cestě. Ve které jsem musel do Romulanského prostoru a pak zase zpět. Takže jsem si boje docela "užil". :) Stálo mě to dost načítání abych se vyhnul většině z nich ale nakonec jsem to dal. Škoda že ty souboje do hry dávali nebo je alespoň neudělali pořádně a normálně. Ale co i tak je to fajn hra.
@Richmond (19.02.2015 22:09): No já to hrál tři a nepřišlo mi to nějak zvlášť těžké. Většinu věcí jsem věděl hned nebo po chvilce bloudění a zkoušení. Bylo tám pár špeků na kterých jsem vytuhnul a musím se přiznat že u dvou věcí jsem musel kouknout do návodu protože hra absolutně nepomohla a ani nedala vodítko k řešení. U těchhle záseků si fakt neumím představit jak bych na to přišel. Snad jen metodou pokus omyl a i tak by to trvalo snad celé ty tři dny. :D
Dohráno a bylo to fajn. Nevím jestli to je tím že mám Star Trek rád ale tahle hra mě bavila nehorázně. Příběh je zajímavý a interaktivní části taky dobré. Bitvy lodí ovšem stojí za prd a i to málo co jsem absolvoval bylo docela hrozné. Ale nevím, možná jsem něco dělal špatně, mě to ovšem přišlo jako hodně neohrabané. Adventurní část taky dobrá. No napíšu recku a tam to nějak sesumíruju. Ale spokojenost a navnadilo mě to na další Star Trek hry. :)
@MickTheMage (16.02.2015 22:01): Díky, no je fakt že jsou to drobnosti takže možná je to způsobeno patchem. No ale vypadá to na další dobrou hru. A zase jsem na ni narazil naprosto haluzácky. Ale co jsem se tak informoval tak prej je dost tuhá, sice záseky jsou zde řešeny čistě logicky ale to prej nijak neubírá na obtížnosti. Ale aspoň bude nějaká výzva.
Po zhlédnutí záběrů z téhle hry jsem byl okamžitě přesvědčen abych si tuto hru zahrál. Nejsem sice nějáký fanatický fanda Star Treku ale považuji ho za fajn podívanou a seriály mám zkouknuté všechny takže se snad budu orientovat. Spíše by mě zajímalo jestli vyšlo více verzí nebo je jen jedna. Resp. jestli později nevyšly nějáké remaky? Zdá se mi totiž že se moje verze trochu liší od těch co jsem viděl. Jsem docela překvapen jak mě pár záběrů ze hry vtáhlo okamžitě do sebe.
Drolin - clovece, to je celkom tazka otazka. Myslim, ze by aj mohol. Pribeh hry rozhodne stoji na samostatnych nohach a bez problemov drzi. Otazkou ale je, ci neznalostou prostredia nestrati to povestne "nieco navyse".
Dokáže si užít někdo tuto hru, pokud o Star Treku ví pouze to, že se v něm nachází klingoni a nějaký Spok? :)

Respektive zda je hra soběstačná (stejně jako série Discworld a tak dále).