Tak už asi vím, proč se mi to zdá tak hnusné. Myslím, že se hra interně renderuje v nižším rozlišení a pak se upscaluje. Nenašel jsem pro to sice zatím žádný důkaz, ale pocitově by to tak nějak mohlo odpovídat.
je to docela dobré, hrajeme teď s kamarádem v co-opu. Jen bych si přál aby to bylo více jako Mass Effect:)
Každopádně tenhle Star Trek se mimo Steam dá zatím v pohodě sehnat za stovku, jestli jste to někdy chtěli hrát, tak berte, dokud je :)
@Phoenix (27.05.2016 11:43): Narážel jsem právě na to, že by gog z původní instalačky buď patchem něco odstranil a nebo by vydal úplně novou instalačku. Pak by "musel" mít obě pokud by si si chtěl zachovat původní verzi. A co pak v situaci, když už budou pak opravovat nebo přidávat třeba DLC jen do nové instalačky. Budeš si muset vybrat mezi původní verzí a novou.

A gog galaxy je stále volitelný a asi i bude. Jenže třeba já jsem jeho cílovka. Já opravdu nechci mít doma na disku všechny instalace a pak si je ručně patchovat. Jo u pár starejch her to jde , ale celkově je to uživatelksy opruz. A lenost a pohodlnost je hrozná věc a hraje pro digitální distribuci formou steamu.

Já bych chtěl taky digitálně oba NOLF a pak taky AvP2. Pořád nic...
@Cobot (27.05.2016 11:22): jj, offline s dobrovolnou online aktivací by byl ideál.

Sbírání věcí zabírá místo, souhlas, on to člověk vidí jinak ve dvaceti, když třeba bydlí sám, a ve čtyřiceti se dvěma dětma.

U GOGu několik verzí instalaček nemáš, maximálně instalačku a patche (někdy vydají úplně novou verzi instalačk, ale pak není nutné mít tu starou). A GOG Galaxy mi ještě moc jako Steam nepřijde, pořád je dobrovolný.

@Walome (27.05.2016 11:32): jj, zrovna tohle digitálně nikde není, stejně jako třeba série NoLF.
Já už bych návrat ke krabičce nechtěl. Resp. model co bych chtěl - offline krabička + oddělená online aktivace je asi nemožná. Pak bych zvažoval i nákup krabicovek, které bych měl online zálohované. Krabicovky bych kupoval i dražší. Muselo by se ale vrátit období plnohodnotných krabicovek na úrovni. To znamená taková osekaná sběratelka. Něco jak Zaklínač. I tak bych si ale vybíral. Nemám rád sbírání věcí. Zabírá to místo. Ale jako možnost bych to chtěl.

A gog pro mě není moc řešení. Postahovat si všechny instalačky nechci. Opět to zabírá místo. I když jen na disku. Navíc představa, že mám několik verzí těch instalaček... A gog galaxy jde cestou steamu.
@Cobot (27.05.2016 10:07): Dneska uz ziadna, pokial to nie je nejaka indie specialka. A to ja prave kritizujem. Osobne by som bol radsej keby existovala offline alternativa. :( Dnes su krabicky len lacnejsie aktivacne kluce s podtackom :) Co je vlastne smutne. A do buducna to moze zabit par hier.

Ako teraz s tym Star Trekom, ak si ho nekupis v momente ked je, tak az ho stiahnu...uz mas smolu. Krabicku vsak stale niekde zozenies. Taky Elite Force oficialne dnes nikde nezozenies. Ale stale je tu sanca na kupenie krabicky, ktoru niekto predava. Pretoze je lahko prenositelna na druheho majitela. S plnou vybavou a bez problemov. Co sa ti na Steame nikdy nestane (GOG je v tomto vynimka, i ked neviem ci to plati aj o novych hrach, ktore predavaju). Teda oficialne nemozes hru z GOGu nikomu predat za peniaze, ale mozes mu ju neoficialne pozicat :)).
@Cobot (27.05.2016 10:07): Některé věci, které se "musí" aktivovat na Originu, stačí jen rozbalit/zkopírovat z instalačního média na disk (a pak asi cracknout, přesně si nepamatuji), vyzkoušeno na Mass Effect 3, Crysis 3 a Dead Space 3.

GOG Ti sice může odebrat obsah, ale nevím o tom, že by se to někdy stalo u hry, koupené přímo na GOGu. Zatím se to týkalo pouze přeprodejů typu Kinguin/G2A (lze samozřejmě namítnout, že co není, může být) a navíc si můžeš instalačku stáhnout na disk (což u Steam věcí nejde). Steam z tohoto porovnání vychází podstatně hůře, navíc i kdybys chtěl nějak rozbalit instalačku z DVD na disk, tak u některých her už nepomůže ani to (třeba nový Doom tahá drtivou většinu dat ze serveru, nejsou na DVD).
@MickTheMage (27.05.2016 09:03): No je fakt, že už jsem se setkal s tím, že některé hry na steamu byly upravené. Většinou se jedná o soundtrack. Například Quake 1 a právě GTA.

No jo ale vlastnictví krabicové verze je ti v době aktivace her na Steamu, Originu a Uplay na nic. A kolik je dneska her co nemusí mít online aktivaci? Dokonce i gog ti může odebrat obsah. Prostě v novém instalátoru hry nebo updatem třeba právě ten soundtrack smažou.

Klasické offline krabicovky se to netýká. Ale znovu, kolik jich už dneska je?
@Walome (27.05.2016 09:46): jj, u pálenek by měla být životnost výrazně menší. Nejen díky rychlosti vypalování, holt spálení barviva je fyzikálně něco jiného než lisování.

Fakt je, že na pálenkách býval větší počet her, takže je pravděpodobné, že médium se tak dostalo do mechaniky častěji než origoš s jedním konkrétním titulem.
@Phoenix (27.05.2016 09:44): já problém měl u vypálených věcí, tehdy se to pálilo nejrychleji jak to šlo :) u originálky snad zatím žádná potíž, na druhou stranu je moc často do mechaniky nestrkám tak ani nevím.
@MickTheMage (27.05.2016 09:03): Valve asi může uživateli odebrat hry, které jsou nakoupeny od třetí strany, přičemž ta je získala nějakou nelegální machinací (typicky přeprodeje pomocí ukradených kreditek). GoG to tak občas dělá.

GTA: SA je smutný případ a zjevný důkaz toho, že nad plackou má člověk větší kontrolu než nad elektronickou verzí. Dobrý kompromis je právě GoG. Placky nejsou věčné (i když jsem zatím neměl problém se čtením ani u 20 let starých médií) na druhou stranu může být problém krach Steamu (nízká pravděpodobnost, ale nelze vyloučit).
@Cobot (27.05.2016 00:29): Jo, to je zase dalsi problem. Na druhej strane, myslim, ze som nedavno niekde cital, ze Valve cez Steam odobralo niekomu nejake hry. Plus tu bol este nejaky ten pripad ked Rockstar? nahradil originalnu veziu GTA (San Andreas?) za "novu", ktora bola horsia :) Co sa mi s mojou krabickou stat nemoze. Takze, ked nieco aktivujes, tak sa spoliehas na to, ze ti to tam ostane naveky...ak sa niekto nerozhodne inak. Kontrolu nad tym nemas. Bohuzial.
@MickTheMage (26.05.2016 09:05): No sice chápu jak to myslíš, ale já to někdy v minulosti aktivoval na steamu a mám to tam furt. Jakmile to aktivuješ je to na věky.

A krabička? Teď jsem kupoval novýho Dooma. Otevřel krabičku. Prohlédl obsah. Vyndal papírek s kódem a opsal ho do steamu. Zavřel krabičku. Teď nevím co s ní mám dělat. V podstatě jí můžu vyhodit. DVD možná na podtácek. Ani jsem ho do mechaniky nedal.
@MickTheMage (26.05.2016 09:05): Podle mě nejsi vůbec offtopic. Podle mě to je pěkně retardovaná strategie vydat hru a po nějaké době ji zmizet. To je jak kdyby říkali "Nechceme tvoje peníze, kdyby sis to náhodou rozmyslel a hru si koupil".
@Kwoky (26.05.2016 08:01): Vidis, a to je vyhoda mat krabicku :) Ked hovorim, ze cisto digitalna distribucia hier je zlo, nikto mi neveri :( Btw. napisal som "pravdepodobne", pretoze to byva casto dovod preco sa stahuju hry zo Steamu. Okrem toho, je to aj dovod preco nikde digitalne nekupis starsie ST hry, ktore vydaval Activision. Zatim. Mozno ked sa v tom povrtaju chlapci z GOGu, tak niekde nieco vykopu, ako sa im podarilo s Interplay vecmi. Ale to uz som hodne OT :)
Dohráno no po strance zabugovanosti to bylo na hrane.. Obtiznost ke konci byla super, ale + cas = neustale opakovani posledniho savu..
Jací Japonci? (nehledě na to, že ta generalizace je absurdní)
Tvůrci ST: The Game jsou Kanaďani... Namco je vydavatel... *facepalm*
@M.a.t.t. (28.04.2013 19:58): Přesně. Když se objevily první recenze, začal jsem se obávat. Tak jsem raději čekal to nejhorší a ejhle - hra mě mnohokrát překvapila svojí pestrostí. Technické zpracování bylo bohužel uspěchané - na druhou stranu ale hrát se to dalo a to je hlavní :-)

Docela bych uvítal nějaké pokračování, nebo aspoň DLC...
@Najlvin (28.04.2013 18:55): Evidentne urýchlené vydanie a množstvo bugov vrátane staršej grafiky to bohužial zrážajú nadol - ale samotná náplň nie je na strieľačku vôbec zlá a stereotyp naozaj nehrozí. Len to mohlo dopadnúť o dosť lepšie, ak by sa niekto nesnažil hru silou mocou vydať ešte pred premiérou Star Trek Into Darkness.

@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2013 19:33): U mňa je istá spokojnosť daná aj tým, že mám rád nový Star Trek a vývojári sa snažili všetkými možnými spôsobami aby ho hra evokovala čo najviac. Tak či tak výsledok vyznieva chvíľami budgetovo a je lepšie nastaviť očakávania nižšie, potom môže hra len prekvapiť.
Tak, máte to tam - můj finální komentář :-) A co vy? Jak se vám hra líbila? Já jsem nakonec opravdu víceméně spokojený.
Fakt, že zatím nejsou venku žádné recenze a podobné info (tedy embargo na den vydání), je trochu znepokojující. Podobně jako u Aliens CM.

Ale má to potenciál. I kdyby to byla jen průměrná střílečka s atraktivním porstředím, pořád bych to risknul. Protože Star Trek :)
Kurva vypadá to luxusně jelikož jsem býval fanoušek statreku, tak určitě to bude špica, navíc fakt nové filmy, ukázali celkem perfektní vzhledovou změnu celého filmu(ve stylu gamesy), tudíž už když se člověk na to dívá, to nevypadá jako sovětské postapo ve stylu fallouta :D (i když ani to mě nevadilo :D)

@Najlvin (16.04.2013 16:15): jj to máš pravdu, tohle bude tak 100 % lepší.
A tak nemuselo by to být nejhorší. Jako Mass Effect to asi nebude - tohle půjde spíše akčnější cestou - ale to mi vyhovuje. Kdyby se to alespoň trochu přiblížilo povedenému Elite Force, tak budu spokojen. Jen se bojím, aby to nebyla nějaká rychlovka na pár hodin k premíéře nového filmu...
Sleduje to někdo? Je tu možnost, že to bude za něco stát, nebo se ani nemám vzrušovat... ;-)
Teda Gunáre, síce som viac Star Wars fanúšik ako Trekkie ale takáto bota, ehm :)