@Walome (18.04.2016 10:09): Na začátku v bažinách to tak je určitě. Tam když si smočíš palec u nohy tak se to skoro rovná jistá smrt, protože většinou ještě nemáš nic proti radiaci. Později vě hře už je většina vody ok a můžeš do ní vlízt..

Jinak to zdraví ti může začít ubejvat z hladu. Měl jsem dokonce chvíli jeden artefakt, kterej mě chránil před radiací, ale dával postih na hlad. Tak jsem měl pak pocit, že jen musím shánět žrádlo od každýho stalkera po cestě. Docela slušně to lezlo do peněz (když chce týpek přes kilo za kus salámu a naoplátku by ti dal za armádní lékárničku 4 rubly) :D. Rozhodně to (i bez artefaktu) není tak, že sežereš rohlík a máš na 24h klid..
@Walome (18.04.2016 10:20): Jo, Stalker nedá nic zadarmo. Si pamatuju první rozehrání, jsem v těch smradlavých mokřadech zhebl snad 10x než jsem se dostal a vyštrachal na tu blbou věž, hehe.
Mimochodem, stávalo se mi, že jsem si všiml, že mi najednou klesá zdraví až jsem umřel. Nebylo to tím, že by mě někdo postřelil (páč po mně nikdo nestřílel), ani mě nechytla anomálie. Mám takový podezření, že to tím, že jsem procházel vodou, je to možný?
Nechte toho, začínám zas dostávat chutě. Navíc jak se blíží výročí.
@Neelixx (17.04.2016 22:40): za mě je nejvyšší obtížnost v datastoru jediná možnost jak to hrát, jinak je to pro mě nuda. Stalker mi nemá co nabídnout (krom atmosféry), takže tuhý gameplay je nutností.

@fak (18.04.2016 07:09): Jo ty náboje mě docela překvapily. Člověk střílí a najednou cvak cvak.
@Walome (17.04.2016 21:04): Pěkně. :-)

A to je přesně to, proč dnešní šulínci nehrajou takhle dobrý a vymakaný hry. Protože tam se musíš opravdu snažit, hodněkrát se ti to nepovede a ryješ držkou v zemi. Ale dnes je v kurzu TV pozlátko s Kevinem Spacym a podobný hovna. :-) Nicméně Východní část Evropy takový hovna nechávají chladnými a užíváme si tuhé boje, brutální atmosféru, hnědý trenky v noci v Rudým Lese. A kdo nemá dost, tak si namontuje nějaký ten veselý mód aby ryl držkou ještě častěji, vypne si hud a ochudí se o polovinu nábojů jen tak ze sportu. :-) Stalker je prostě krása.
Já s datastorem nikdy nehrál, ale už vanilla na nejtěžší obtížnost je čistej masochismus v jakýmkoliv Stalkerovi. Teda pokud to nehraje s modem Complete, ten obtížnost výrazně snižuje (Call of Pripyat a Shadow of Chernobyl jsem dohrál s Complete na master). Pamatuju, že v Clear Sky jsem měl velký problémy se vůbec dostat z těch bažin. Nakonec jsem obtížnost o stupeň snížil a bylo to v pohodě.
@Walome (17.04.2016 21:04): :D slušný.

Já jsem teďka v Rudém Lese, kde jsem v jednom dolu narazil na živé anomálie (nebo co to je), které po mě vrhají vše, co není napevno přišroubováno k podlaze. Nebudu přehánět, když řeknu, že mě minimálně 8x zabili letícím kalašnikovem (než mě napadlo ho sebrat). Pak jsem to už dal :D.

Mimochodem Rudý Les v noci s baterkou..ehm, moje trenky měly namále.
Kámoši útočej na kostel. Po pár pokusech frontálního útoku to vzdávám a zkouším obezděný kostel oběhnout a vpadnout nepříteli do týla. Jde to! Takže se plížím pomalu ke dveřím do kostela, kde jsou 4 nepřátelé co střílejí po mých kamarádech. Střílím makarovem hlava nehlava a umírám. Po několika pokusech mě napadne hodit tam granát, což má úspěch. Kamarádi se blíží ke kostelu a nepřátelé neví, jestli střílet po mně nebo po nich. Střílí po mně, ale já se kryju, dávám zázračný headshot a posledního enemáka dorazí člen Jasné oblohy... vítězství! Přibíhá zmutované divoké prase a zabíjí mě.

Je to boží :D
Takže opět rozehráno (datastor). Grafika stále supr, gameplay pořád parádní, to mi dneska bohatě stačí :) Jinak jsem dostal na prdel hned při první konfrontaci se zvířátkama (teda poté, co mě několikrát zabila anomálie), si nepamatuju, že to bylo až tak tuhý, ale za mě ok.
@Bodkin (10.04.2016 18:54): Á, pravda. Já měl za to, že myslí armádní základnu v Agropromu, ale v Clear Sky tam vlastně sídlí Povinnost. Holt mám zažitější svět z SoCH a Lost Alphy :)
@jablek (09.04.2016 01:51): Mě tedy nejvíce štval přechod z Bažin do Kordonu přes to armádní stanoviště, to bylo vždycky strašný :D ... Ale počkej až se dostaneš do Rudého lesa, tam je to o držku a jestli to hraješ v noci, tak možná i zhnědneš :D
@Cobot (09.04.2016 20:48): No tak ono to zní jako blbost, ale není to quest, kterej bys musel dělat. Kdyby to bylo součástí hlavního příběhu a neměl bys možnost se tomu vyhnout, tak by to samozřejmě bylo špatně, ale takhle bych i řekl, že je to docela zajímavej nápad, protože vystřílet základnu není jednoduchý, takže je na každým, jestli do toho půjde nebo ne. Je to prostě jako ze života. Když po tobě chce někdo něco nesmyslnýho, tak se na to rovnou vysereš, viď. A ten stalker chtěl prostě tuhle spešl lékárnu a jedniná, o který věděl, byla zrovna tam. Navíc vystřílet to není nutný, jak už jsem psal dole..
Pokud ten quest nemá logické řešení, tak je dost naprd. Tenhle typ questů, kde máte vystřílet dvacet lidí kvůli lékárničce je špatně. V reálu by to nikdo neudělal a je to blbost. Mě podobné věci kazí zážitek ze hry.
@jablek (09.04.2016 01:51): To zní super, to je prostě gameplay jak má bejt :) Podle mě ale stalker není dělaný na stealth postup jako takovej a funguje to jinak (odpouští málo), takže jsi to udělal možná nejlíp jako to šlo, akční pasáž s brokárnou je při takové obtížnost adrenalin i s loadingy :)
Tak mám za sebou snad nejulítlejší úkol, na kterej jsem zatím narazil. (následuje trochu spoiler..) Jeden stalker na mostě po mě chtěl pro svýho kámoše nějakou ultimátní lékarničku a že prej je k sehnání jen na vojenský základně u vstupu do Kordonu. Nejdřív jsem si říkal, že je to úplná blbost tam lízt a snažit se vystřílet přes 20 vojclů kvůli jedný lékárně. Zrovna jsem si ale (po zhruba 20ti hodinách hraní :D) vydělal na první lepší vestu a našel pořádnou pušku s optikou, takže by to (i přes extrémní obtížnost - master+poslední datastor) možná šlo. Každopádně jsem to nejdřív nechtěl vzít, ale pak mě napadlo, že by to mělo jít v noci pořešit na thiefa (rozuměj stealth). Tak jsem to nakonec vzal. No, ehm, nebyl to moc dobrej nápad :D. Ve výsledku jsem se s tím sral snad 3,5 hodiny a nasál tak 50 loadů (ne, nepřeháním). Výsledek je takovej, že jsem to i přes veškerou snahu, na stealth nedal ani za nic. Maximum, kam jsem se v noci nepozorovaně dostal, byl roh kasáren tak 8 metrů od schodiště, který vede nahoru k místnosti s lékárnou. Zkoušel jsem to fakt dlouho, ale nepovedlo se mi zabít jedinýho vojáka bez povšimnutí (s nožem jsem se nikdy nedostal dost blízko a s tlumičem si toho vždycky někdo všimnul :/). Nakonec jsem to musel řešit na prasáka v běhu s brokovnicí, kde jsem se zbavil dvou chlapců pod schodama a jednoho nahoře. Sebral jsem lékárnu a seskočil s balkonu jak Belmondo..pak už jsem jen zdrhal, co to šlo :D.
Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo to při stejný obtížnosti zvládnul bez výstřelu (po dnešní zkušenosti bych si klidně vsadil, že to prostě není možný) nebo alespoň s menším počtem mrtvých?!
Jinak tohle není jen HC, ale ultraHC. Docela mi to připomíná Flashpoint v určitejch fázích..
Jinak musím říct, že se mi líbí, jak se datastor nesere s tou obtížností. Při běžným hraní člověk vlastně nevidí vůbec nic. Žádná mapka (s šipkou) v rohu obrazovky, žádný počítadlo nábojů, žádný hlášky o tom, jestli ti ubejvá zdraví kvůli hladu nebo radioaktivitě, prostě nevíš nic :). Tohle je fakt jinde nevídaný. Na to navádění na mapě jsem si u většiny novějších her vždycky stěžoval, ale tady musím přiznat, že mi to trochu chybí. Ono je to taky taky daný tím, že u 95% her je ta mapa s naváděním nesmysl, ale tady má stalker k dispozici vlastní PDA, takže to zas taková blbost není..
Čuste, mám v plánu to rozjet. Takhle s odstupem několika let, co byste doporučili za mód?? Jedničku jsem dojel na poslední verzi Datastora někdy 2 roky zpátky asi. Obtížnosti se nebojím, ale pokud by to mělo rozesírat questy, tak to bych nerad..DÍKY!
aj ked, ako tam citam, Renova rovnako ako ostatné DMP ovela zvýši obtiaznost, tak to si 5x rozmyslim, škoda.
@Bodkin (26.11.2014 16:01): Rozbití vedlejších questů by nevadilo, ale bohužel se mi jednou bugnul ten hlavní. Ačkoli, bugnul... vystřílel jsem "ty dobré" NPC a nějakej vědec mě pak nepustil k sobě domů :)
CS je asi nejrozbitější ze všech (pokoušeli se o gangz warz, které jim úplně nefungují a místy to rozjebne questy) ale imo to má nejlepší lokaci (počáteční) a atmosféru ze všech Stalkerů.
@Walome (27.10.2013 22:26): Já jsem normálně vyskákal na skálu a všechny je postřílel. Do nekonečna se tedy myslím netvoří. Poslední z nich co na mě přiběh je krapet tužší a jak sejmeš i toho, je klid.
Pod pojmom príšerky myslíš asi pseudopsov ? Ak áno tak to čo na teba útočí sú len ich psychické kópije = prelud. Musíš postupovať vpred až narazíš na skutočného pseudopsa. Hlavne sa ozdravuj a snaž sa rýchlo postupovať vpred, lebo len plytváš muníciou. Hral som to dávno ale je to v Jantare?
Dotaz - narazil jsem na místo, kde jsou anomálie, ze kterých vybíhaj snad donekonečna příšerky - do příšerek stačí jednou střelit a zase se rozprsknou, ale nabíhaj pořád další a další - je to u místa, do kterého potřebuju jít. Jde se toho nějak zbavit nebooo...?
Tak možná už tento víkend se po pěti měsících opět ponořím do světa Clear Sky :D by mě zajímalo, jestli se do toho po takové době dostanu, ale jsem docela optimistický.
@Walome (09.08.2013 21:44): Mno, ale hladať vhodný oblek a inštalovať nočné videnie je tiež zábava, v CS som mal najmenej peňazí z trilógie, takže som sa k nemu dostal až v 2/3, nosil som dva obleky, čiže nie spacák ale oblek na boj a oblek na noc.