no, taxe mi žvejkl úkol Transaction, za který mám dostat PDA pro připojení k Duty nebo Freedom. nemám ho v deníku a zadavatel už o něm nemluví, taky na to místě úkolu se nic neděje... po načtení starší pozice je samozřejmě vše v pořádku a úkol svítí jako aktivní, ale to je celé dnešní hraní, kdy jsem vystealthoval celou pilu s dvaceti zombíky jen s nožem, v prdeli... nic, seru na to.
@Cobot (02.04.2017 10:35): Asi tak, moc nezasahuje do obsahu tak je to starý dobrý stalker, jen obtížnější. To je ideální kombinace. Je to pravý survival, nábojů je pořád málo a ceny jsou vysoké. Tak jsem si to vždy představoval. A funguje to i naopak, pokud jste dobří tak pistolí vystřílíte vše, protože je to sakra pistole a tou to do hlavy bolí!! :D
Docela nechápu proč datastor není víc profláklej. Na moddb jsem jeho mody pro stalkera neviděl. Ten člověk se tomu věnuje snad od vydání prvního dílu a ty mody jsou perfektní. Zasloužil by si mezinárodní úspěch.
@SilentWolf (02.04.2017 08:48): máš pravdu, s tím datastorem je to úplně něco jiného. neviditelné anomálie mě překvapily asi nejvíc - si běžím a říkám si, že "tady přece byla...pfffffff" a byl jsem nasračky :-) hodně se mi líbí ta čeština, co je ve hře. dost dobře napsaná. a zbraně jsou úplně jiná liga... už u Skadovsku to vypadá úžasně, hrozně se těším na Pripyať

@SilentWolf (02.04.2017 09:13): díky, objednáno
@Garret (02.04.2017 00:19): Bez toho je to jak airsoftky, vidíš lítat kulky a zní to, jako když v ruce zlomíš brambůrku. A veškeré poškození vstřebá banditova vesta.

Ale datastor.. oh my... udělal z toho snad nejlepší možnou hru. A o to víc to platí u jedničky. Vzácné artefakty, neviditelné anomálie, ZBRANĚ, noví mutanti (vím že v jedničce byl jakýsi ohyb. http://stalker.scorpions.cz/data/clanky/mutanti/ohyb1.jpg

Prostě srdcovka.

Tady v COP se mi líbily hlavně ty pole anomální a že zóna byla víc zdevastovaná a byly v ní různé trhliny. Prostě prostředí.
Jinak stalker s datastor modpackem nabízí podle mě absolutně nejlepší pocit ze střelby, ze všech stříleček, co jsem kdy hrál.

Ty zvuky byly tak dokonalé, že když jsem v Shadow of Chernobyl bojoval v aréně a připlížil se ke mě týpek se samopalem zboku, tak jsem se toho "ratatatata" tak lekl že jsem ten den s hraním skončil. :D

@Garret (komentář): ten trailer je těžká nostalgie. Měl jsem období kdy jsem ho sledoval dvakrát denně :)
A CoP je skutečně nejblíž. Věčná škoda že Grigorovich zaříznul vývoj dvojky.
@MarezCZE (28.03.2017 16:17): u tebe jsem se čtením skončil... tak sorry, že jsem tě zvěčnil. máš tam pořád 90, retarde.

nikdo z vás se v komentářích nezmínil, že pocit ze střelby je naprosto příšerný (dokurvili i zvuky zbraní), což je asi ten největší rozdíl oproti originálu! a pak se ptám proč? jsou jen dvě možnosti. bud jsem hrál jinou hru, nebo vy jste na hlavu...
@lseling (28.03.2017 06:56): Podle mě by komentář ke hře měl být o hře, avšak s názory a dojmy hráče. Naopak popisek hry by měl být maximálně objektivní a nezaujatý. Místo, kde si může každý vylít srdíčko a ukojit ego se jmenuje profil uživatele. Potíž je v tom, že profil narozdíl od nového komentáře nebije každého do očí. :)
@lseling (24.03.2017 09:30): o hře má právě vypovídat popisek, ten z CS neřekne ani hovno. komentáře tady na DH, jak jim okázale říkáte recenze, mají být správně o pocitech ze hry. tedy o hráči.

@fak (24.03.2017 09:02): díky za radu, asi už s ním máš zkušenosti, vid? já psychiatrum nevěřím. který hovno z tý kopy hoven ti tak nevonělo, že mi ho máš potřebu rozmazat po ksichtě?

jinak "Hromádky nedopalků (wow) od cigár u židle na vyhlídce, hlavy bloodsuckerů u lovce na stěně, konzervy a munice u prodavačů na pultě (překvapivě) a takto bych mohl pokračovat několik stran (aha)." jsem si přečetl komentáře ke všem titulum, a jestli je todle ten dokonalej stalker, tak já jsem ve společnosti oblíbenej. hlavně si to nesmíte tak brát, když se někomu vaše bábovička nelíbí, nebo vám do ní přímo začne kopat. znám to sám, když jste mi znehodnotili Ávépéčko, a pak Ácéemko, ale to jsou fakt dobrý hry!!!! možná je to taky tím, že když člověk čeká něco víc, tak následuje zklamání. STALKER by šel vážně udělat stokrát líp, nicméně podobných her je tady málo, tak vyzní celkem dobře. mimochodem s HL to nemá nic společnýho. větší prostor najdete v OPF nebo i v Drakanovi. kdo někdy hrál Carnivores, tak ví, co je to chodit pěšky. jsem rád, že ne všichni jsou tak zavostalí retardi, aby tomu dali 100, nebo napsali, že nic lepšího v životě nehráli a pak dali obligátních 85%. na co si to hrajete?
"Hororová atmosféra" tak to jo. asi mám jinou grafiku, či co (hrál jsem to na plný detaily ve Full HD a akorát mě to rozesmálo.
Tak Misery na mě působí zatím nejlíp z trojce Call of Chernobyl a Lost Alpha. Hud je pryč, zvuk vylepšený a ačkoli Lost Alpha má vylepšenou grafiku (více vegetace, textury), tak na mě Misery působí víc "stalkerovsky".

Nicméně se mi nedaří dostat se přes první trojici psů :D
Tak Call of Chernobyl mě příliš nezaujal. Zkusím ještě Lost Alpha, když už jsem v tom.
Aha díky chlapci za report. Už to čtu. Hmm Stalker mi vždycky přišel jako děsně nevyužitej potenciál a tohle vůbec nevypadá špatně.
@fak (07.06.2015 16:18): To ale není datastorova práce. Ten si dal akorát práci s návodem na zprovoznění AtmosFearu a Absolute Nature. A je to jeden z mála modderů, který pořád na svém packu pracuje a má krásně přehledný web, na kterém se dá najít vše potřebné.
Děkuji všem za rady, ale skutečně je to Steam verzí, upirátil jsem GoG verzi a ta behá v pohodě. To mám za to že chci hrát legálně :/ :)