Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spear of Destiny: Mission 3: Ultimate Challenge

62
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1994 PC
Vývojáři:
B. J. Blazkowicz si musí připadat jak ve zlých snech, třebaže bdí. Nacisté se totiž už podruhé zmocnili artefaktu tak mocného, že se podle něj jmenuje pokračování Wolfenstein 3D, jehož je Ultimate Challenge druhým datadiskem. Blazkowicz opět dostává telefonát z vyšších míst, aby přijal výzvu a uspěl v místech, kde jiní agenti selhali a potřetí se vypravil získat pro Spojence Kopí osudu. Ultimátní výzva pro agenta vyvstává už jen z toho důvodu, že paranoidní Hitler kopí zavlekl až do svého bunkru, pod říšským kancléřstvím, v samotném srdci Německa. Při okultním rituálu vyvolal se svými pobočníky démona temnot, Abigora, který mu přislíbil ovládnutí světa. Umožnil mu nahlédnout do budoucnosti. Hitler si od toho sliboval získání pokročilých zbraňových technologií, které měly být teprve vynalezeny a z toho důvodu nechal bunkr přebudovat na vyspělou továrnu na zbraně hromadného ničení.

Datadisk pro Spear of Destiny, od kanadských autorů, přináší dalších 21 levelů, nové textury a bosse. To není vše. Například nesmrtelní duchové vojáků, ohrožující agenta při práci, už v tomto díle ztratili zcela lidskou podobu. Nyní jsou z nich beztvaré zelené přízraky, avšak stejně smrtící.

Mission 3: Ultimate Challenge následovala zvlášť prodávanou, Mission 2: Return to Danger. Obě rozšíření později vyšla v kompilaci se základní hrou a generátorem levelů jako Spear of Destiny Super CD Pack. Ten se dnes shání již velmi těžko, nicméně Steam verze Spear of Destiny v sobě má zahrnuta obě rozšíření také.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Vlastně je to úplně stejná hra, jako ten minulý díl. Tentokrát absolutně žádné novinky. Ani zbraň. Ani monstrum. Ani příběh. Vlastně je to takový druhý remake dva roky starého Spear of Destiny. Koho by to ještě mohlo bavit. Třeba ty, co na své 286 nerozchodili Dooma.

Určitý progress tady přece jenom je. Mise už nejsou tak extrémě chaotické a halucinogení. Dá se v nich lépe orientovat. Tajná místa určená k dalšímu postupu tady sice jsou, ale není jich tolik. Dají se mnohem lépe předvídat. Nevím, možná už je to tím cvikem. Bossové jsou rychlejší a chytřejší. Nepřátel je ale méně.

I když se autoři snažili, tak už toho je moc s malýma možnostma. Většinou mě to nebavilo. Stále stejná zbraň. Stále stejní nepřátelé. Stále stejné textury. Zajímavé je, že to funguje na sedmičkách bezproblémově bez dosboxu. Celkově je hra dobře technicky zvládnutá. Jen ta synchronizace myši s úkrokama není stále správně vyladěná.

Skvělá muzika lecos zachraňuje, ale nemůže zvládnout všechno.

Pro: muzika, vylepšený design úrovní

Proti: vůbec nic nového, už je toho moc

+6+6 / 0