Space Engineers

28.02.2019
11.04.2020
20.07.2023

Space Engineers je vesmírná sandboxová hra, kterou někteří označili za Minecraft ve vesmíru. Stojí za ní pražské studio Keen Software House. Hráč ovládá vesmírného inženýra, který buduje vesmírnou stanici, kosmickou loď či jiné zařízení na oběžné dráze nebo někde ve vesmíru. V tomto ohledu je hráč omezen pouze svou fantazií.

Hra je hlavně o budování. Lze si vybrat buď kreativní mód, kde hráč pouze buduje a nemusí se starat o suroviny či různá nebezpečí. Naproti tomu survival mód zasahuje více do realistické roviny. Zde musí hráč těžit suroviny z asteroidů, kterých je vesmír plný. Navíc zde může i přijít o život. Oba dva módy lze hrát jak v singleplayeru, tak i v režimu pro více hráčů.

@Śygauras (27.10.2023 07:36): Jediný, kdo tě tady častoval poznámkami o hlouposti jsi ty sama. A to opakovaně.

Ptát se uživatelů na aktualizace/verze atd. je naprosto běžný postup při řešení problémů se SW obecně. Vůbec to neznamená, že tím házíme chybu na uživatele, ale potřebujeme znát podrobnosti a vyloučit různé scénáře (případně mezitím zkusit pomoci, aby se tyhle chyby nestávaly). Tohle ti potvrdí každý vývojář/tester atd. Nicméně to, že dobře míněné rady a dotazy považuješ za útok na svou inteligenci nebo schopnosti je typ problému, se kterým ti na Databázi nepomůžeme.

Znova to naše:"zlaté české ručičky"
Tohle je jednoznačně nejlepší vesmírno-craftící hra jakou mohli vývojáři přivést do našich PC. Bohu žel, záměr a obrovský potenciál pochoval engine anebo "programátorské umění"...?
Všude je cítit nesourodé rozhodování ve vývoji a následné technické problémy z toho pramenité... Největší chyba je, že i po letech vývoje serverová část hry dokáže používat jenom jedno jádro CPU, co je hodně omezující a radost z multiplayerového hraní velice rychle ochledně, když narazíte na mantinely výkonu jednoho jádra.
Nepřátelské jednání s mod komunitou taky vypovídá o charakteru vedoucích.

Space Enginers mne dohnal k dosud nepředstavitelnému, pustil jsem si do svého PC backdoor Steam a to jsem roky odolával, už od počátku doby Half-life a jeho "addonu" Counter Strike a to nebylo vše dokonce jsem si zakoupil moji první nefyzickou kopii hry a to rovnou jako 4 pack (aj pro kámoše). Nadšení které počátky hraní vzbuzovalo, časem a následným vývojem upadlo úplně. Vývojáři se už roky tváří jako by o technických chybách ve hře nevěděli a taky dělají, že "limity jednoho jádra" jsou dostačující na hru v multiplayeru a nedej bůh na módovanou hru v multiplayeru. Je to obrovská škoda a doufám jestli se nafoukané vedení rozhoupe k druhému dílu, tak bude od piky myslet na multiplayerové obrovské světy a přizpůsobí tomu nároky na HW a samotnou problematiku celého konceptu HNED OD ZAČÁTKU!!!

Pro: mody, multiplayer, grafika, crafting

Proti: limit jednoho jádra, špatný engine, nestabilita a tech. problémy, žádný nepřátelé, hrozné planety, ještě horší psy... Je toho fakt hodně...