@Red (01.04.2014 12:08): já se ti s tím nikam uploadovat nebudu - prostě si připlať za rychlejší internet - mě to jede celkem plynuje i na starém PC který mám k internetu většinou pořád připojený a kde se mi youtube videa sekají. Proto když se chci kouknout opravdu na nějaká videa jako třeba teď na ten SP tak si to připojím internet k mému hlavnímu PC - koukám a nahrávám si to v tom malém okně ( ne full screenu ) - pak to dám zpracovat ve video editoru do formátu WMV 720*1280 - každá epizoda mi zabírá 350 MB - pak si to asi raději zálohuji na DVDéčka. už mám skoro dokoukanou celou první sezénu.

viz komentáře: co se bugů ve hře týče - tak jsem narazil na bug kdy mi postavička po několikrát po ukončení obchodování pořad pobíhala určitým směrem - myslím že se mi to povedlo vyřešit tím že jsem držel tu klávesu pohybu do toho určitého směru kterým mi ta postavička pořád šla - pak už se ten pohyb zase srovnal.
- také mi párkrát někdy vypadla hudba / zvuky - to vyřšel load hry nebo uplný reset hry.
( výpadek zvuků: například: když jsem byl v té zdi kde byly ty krysy - když mě zmenčili ti trpaslíci - nebylo slišet to hekání jeho matky z ložnice, po loadu ty zvuky zase naběhly
Ty hlášky jsou lepší v originále, ale zase miluju český hlasy.

Ten ručník je hned v několika dílech a nenávidím ho. Všechno je o tom jak je sjetej.
@Sinister (30.03.2014 13:11): jo to jo - ale koukám že kdybych rovnou do google vyhledávače napsal south park - tak by mi to rovnou ukázalo jako první oficiální stránky rovnou s odkazem na shlédnutí všech epizod - já totiž většinou pro vyhledávání používám seznam.

Ty epizody ( teď jsem viděl první dvě ) si nahrávám pomocí bandicam - pak ty opakující se reklamy prostě vystříhám.

Co se týče té loadovací obrazovky ve hře tak můžete vidět obrázek ručníku a hlášku - nezapomeňte si vzít svůj ručník - tak to asi možný odkaz ke knize / filmu - Stopařův průvodce po Galaxii. Pak jsem si ale nešel že jedna epizoda je věnována tomuto ručníku.
Já jsem až dneska zjistil že se SP seriál dá zdarma kdykoliv shlédnout na na oficiálních stránkách - když jsem si tady na českých fan stránkách přečetl: FAQ
- nejdříve jsem se totiž snažil najít nějaký obchod kde by se to dalo koupit - to jsem zjistil že se dá koupit v zahraničí třeba na CD universe - ale to bych se načekal než a jestli vůbec by mi to poslali - tak to teď začínám sledovat od začátku v originálním znění s anglickými titulky.
@Red (29.03.2014 11:46): jsem napřed nevěděl co tím myslíš - potkal jsem je až po dohrání hry - kdy jsem si město znovu procházel a znovu jsem prozkoumal ten papír a napadlo mě že by ty šipky mohly naznačovat kudy mám jít v tom lese a fakt že jo - takže teď mám 117 přátel a také jsem našel všech 30 pokomonů ( poslední těsně před finálem )
nevíte někdo jestli jde nějak dostat ven ten chlápek co je zavřený ve Stanově pokoji v šatníku ?
Tak jsem teprve při druhém hraní potkal ty satanistický zviřátka:)
jo ono se vyplatí si to město vždy před plněním hlavních úkolů projít a se všemi promluvit a vyslechnout si případné náhodné hlášky obyvatel, také vaši společníci mají různé hlášky - když třeba navštívíte svůj byt, nebo byty těch hlavních hrdinů seriálu / hry.
Momentálně jsem v Kanadě a můj celkový herní čas ( včetně nepovedených pokusů atd. ) je už přes 30 hodin, bojím se že jsem někde přehlédl jednu zběratelskou hračku - protože ve městě mám na mapě - lokalizovány 2 ale potřebuju 3 abych jich měl komplet.

Dnes ráno ten 7. díl SP byl naprosto super ( zombíci, Cartman převlečený za Hitlera )- předtím jsem ještě koukal na TELE TELE - kde také byla pěkná paradie na SP ( také plno krve a usekané hlavy )
Podle mého by docela pomohlo kdybys každý předmět mohl použít jenom jednou (a ne desetkrát). Na druhou stranu to znovuzahrání (teď za mága) není uplně marný. Jsem si všim kolik věcí mi uniklo, protože jsem znovu nenavštěvoval navštívené budovy.
@montana (26.03.2014 12:55): tak to asi myslíš až budou možná hrát znovu - teprve před chvílí jsem našel tu šestou schovanou v lesíku ( žádný trpasličí koks ještě nemám - právě se musím rozhodnout jestli se přidám k temným elfům nebo lidem, zombíky už sekám jedním silným úderem katany, a také už využívám ty super silné bojovnické schopnosti tu trubku a také ten silný úder.
@Red,Sinister: Jo díky za tip to mě nenapadlo si nepřátele napřed zapálit a pak si na ně prdnout - před chvílí jsem to vyzkoušel - loadnul jsem si starší save: a vyzkoušel si to na těch mimozemšťanech - použil jsem lektvar rychlosti a napřed jsem si jednoho zapálil ohnivým mečem ( také jsem zjistil že je dobré útočit i se zbraní pomocí prdu - dá to větší úder než normální silný úder a ještě je to přiotráví ) no pak jsem použil ten silný prd ten se vznítil a zasáhlo to i další blízko stojící, na ten finální souboj v tom UFO jsem se tentokrát vyzbroji také tou speciální čapkou z alobalu - na tu jsem jaksy předtím zapoměl použít - a podařilo se mi je porazit rovnou na druhý pokus a jinak mana se dá doplnit pomocí lektvarů před bojem ale když se jí moc přepijete a během boje ji vůbec nevyužijete tak ji pak po boji všechnu vyblije. Momentálně znovu podrobě prolízám město ale stále se mi nedaří najít jedno to malé dítě - které si se mnou hraje na schovku.
@RXQ79rudax (24.03.2014 18:48): Hrál jsem taky za bojovníka. Za celou dobu jsem nepoužíval v boji "magii" (prdy). Ten prd je jak ho popisují, ale mimo boj - Géčkem aktivuješ...objeví se ti šipka - myší ji nasměruješ a klikneš.
já jsem viděl jen pár dílů ( už před hodně lety ) a párkrát ten film ( Peklo na zemi ) před pár lety - tak teď když to na tv Fanda začaly dávat od začátku tak jsem to začal sledovat - mám za sebou první dva díly - po shlédnutí prvního dílu jsem to začal hrát rovnou na hardcore za bojovníka - momentálně jsem dobil tu mimozemskou loď - ten boss mi zabral asi 40 minut - napřed jsem se ho snažil porazit v té mimozemské zbroji ale pak jsem přezbrojil na tu KKK zbroj + zpět jako střelnou zbraň tu sněhovou kouli ( ne tu mimozemskou zbraň, a také jsem se naučil lépe vykrývat a využívat dobře ty řevy a schopnosti aby se mi ty UFony vůbec podařilo porazit
Taková chybka ohledně druhého prdu ( ten na dálku ) - jsem chvíli tápal jak se má použít protože u popisu je napsáno že se uvolňuje také jako ten první puštěním klávesy G - ale tak to nejde - je třeba zmačknout tlačítko myši.
nějaké dobré hlášky společníka při nic nedělání: Je Dušbek tvé pravé jméno ?, Jestli textuješ svým přátelům ohledně téhle hry, řekni jem že je dobrá., ... . na všechny tam prdím a mlátím je - dobré hlášky - ten Cartmen má opravdu dost hlášek ( nadávek )když do něj mlátíte.
@Matthew.J (23.03.2014 07:52): Já viděl všechny díly, a tak jsem očekával v tomto směru trochu více než poslepovaný fan servis - i ten funguje, ač značně povrchně.

Ale to bylo jstě rozhodnutím marketingu, aby cílovou skupinu tvořili i ti co viděli pár dílu, ti co koukali na začátky a nyní ne nebo na nové fanoušky.
@Matthew.J (22.03.2014 23:41): Jelikož japonci humor moc nemají (nebo jsem ho nenalezl v jejich jRPG) tak zcela jistě ne. Ono jak je SP špatné (jednoduché) v mechanismech, tak v náplni pro fanoušky seriálu nemá žádnou konkurenci a tím to všechno převažuje na výbornou hru (ač i příběh se zrovna dvakrát nepovedl a s ideou seriálu nemá tolik společného).
@Bodkin (22.03.2014 23:29): No, jelikož je SP tím nejhorším zástupcem, tak by toho bylo dost :). Jak píše MtM EarthBound (nebo ještě lépe Mother 3), a pak ty (hodně) vzdálenější od Suikodenů přes Star Ocean po Xenogears. A FFVII si kam dohrál?

A Personou na Vitu myslíš i dvojku?
@Ajantis (22.03.2014 08:46): Nemusíš tomu veriť, možno ti to príde nepravdepodobné, ale je to podložene faktami, ktoré vyplývajú aj z mojho predošlého postu a ktoré ignoruješ. Tváriš sa, že vidíš tvorcom do hláv, ale to predsa nevidí nikto z nás - lenže z informácií o vzniku hry sa dá vždy čo-to vyvodiť.
Hlavně ten LARP je přímo postaven na starších dílech seriálu.
Mimoto, když si chceš dělat z videoher legraci, máš v podstatě dvě možnosti - budeš si dělat srandu z Call Of Duty typu her nebo si budeš dělat legraci z fantasy RPG, což mj. i lépe pasuje k výtvarnému pojetí South Parku. Koneckonců měl tvůrčí tým South Parku vždycky slabinu pro vtipkování na účet fantasy mainstreamu.
Že je bojů zbytečně moc je další věc, ale je taky dobré si uvědomit, že tak 75% bojů hráč vůbec nemusí projít, protože správně využije prostředí kolem - hra k tomu přímo vybízí. Tím se podle mě těžiště hry dost posouvá.

EDIT: A hlavně mi přijde hloupé se o tom bavit jako o LARPu. Těm klukům je deset. Nehrajou LARP. Hrajou si na fantasy ságu, jako jsme si hráli na lupiče a zloděje, vymýšleli paprsky smrti, zkoušeli si hrát na Johna McClanea a kouřit cigára jako on, a potom museli kopnout dědka do kolena, když na nás chtěl zavolat SNBáky (jeho výraz).
V tom je přece ten seriál krásnej - kolem dětský mentality obíhá dospělej vesmír.
No tak maji decka v SP LARP. Nevidim duvod proc by ho mit nemeli a jestli je to zaminka pro klasickou RPG sablonu, tak at. Za prvy je blbost predpokladat nejaky zanrovy revoluce, za druhy to porad ma do typickyho RPG celkem daleko. Absenci satiry povazuju za podstatne vetsi prohresek vuci predloze.
@Ajantis (22.03.2014 08:46): To néni o víře lol. :D Fanatismus je asi opravdu univerzální problém.

"ústředním motivem jejich příštího díla z prostředí SP - ať už bude jakékoli - musí být LARP plný soubojů, a náhodou se tím příštím dílem stala zrovna videohra"
Bullshit overload. Jasně, že LARP vybrali jako motiv vhodný pro hru (viz to P na konci). Na tom néni nic špatného. To je prostě logické uvažování.

Sděl nám tvůj úžasný nápad na naprosto unikátní hru z SP, který boří všechny vyjeté koleje, ale néni to jenom další, akorát trochu interaktivní díl SP.

Edit: jak píše Matt. Kdyby nechtěli RPG tak to nedajů dělat obsidianu. :D
@Matthew.J (22.03.2014 07:32): Mám věřit tomu, že se vývojáři zničehonic rozhodli, že ačkoli souboje v seriálu dosud hrály naprosto zanedbatelnou úlohu, ústředním motivem jejich příštího díla z prostředí SP - ať už bude jakékoli - musí být LARP plný soubojů, a náhodou se tím příštím dílem stala zrovna videohra, takže je ona podobnost herní náplně s ostatními videohrami jen náhodná, a ještě k tomu se náhodou rozhodli, že ten soubojový LARP bude tématem právě jen toho jednoho dalšího díla - ať bude jakéhokoli druhu -, a další díla, jimiž nejspíš budou náhodou další seriálové epizody, už budou zase soubojů prosta?

Vždyť je to úplně absurdní. Ten LARP je pouze ex post odůvodněním toho, proč je "Stick of Truth" svou hratelností v podstatě generickou akční adventurou/RPG.
@Ajantis (22.03.2014 00:31): Ak ti vadí to, že Stick of Truth ide jednoduchšou mainstreamovou cestou, tak máš samozrejme pravdu. Bez toho by to nepredali.

Lenže vo väčšine RPG tvorí boj dôležitú súčasť a momentálne nenapadá žiadne významné, v ktorom tak tomu nie. A okrem toho poriadne si pozri portfólio Obsidianu - píšeš, že vývojárov nikto nenútil tvoriť práve RPG, ale faktom je, že Obsidian tvorí výhradne RPG. A so žiadosťou o tvorbu hry ich kontaktovali samotní tvorcovia South Parku, takže museli vedieť do čoho idú a čím sa Obsidian zaoberá - žiadna náhoda, ale jasný úmysel.
@Ajantis (22.03.2014 00:31): Proboha byl to LARP jak vyšitý. Boj tam naprosto odpovídá motivu hry.
Ze seriálu jsem viděl asi 3 díly, ale z toho bych řekl, že stojí na humoru a karikatuře a hra sa toho drží naprosto věrně.

"Vývojáře kromě toho nikdo nenutil, aby vyvíjeli právě RPG"
Ne, ti samí lidi co píšů ten seriál napsali scénář pro hru. To oni si ho vybrali. Mohla to byt třeba adventura o LARPU, ale oni chtěli nejspíš logicky udělat RPG (a adventury sux).

"Opravdu nehodlám uvěřit tomu, že je to všechno jedna velká náhoda. To spíš uvěřím, že převrat na Krymu je cele dílem domobrany."
Toto je naprosto mimo.
@M.a.t.t. (21.03.2014 20:48): Souboje pochopitelně nejsou nedílnou součástí RPG, RPG se beze všeho obejde bez nich. (Vývojáře kromě toho nikdo nenutil, aby vyvíjeli právě RPG.) Vadí mi na tom to, že vývojáři očividně vyšli ze stejného stereotypu: "Budeme vyvíjet videohru." - "Ve videohrách se hlavně bojuje." - "No tak se v té naší bude také bojovat." A to bez ohledu na to, na čem seriál stojí, co tvoří jeho náplň.