Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sir, You Are Being Hunted

Madam, You Are Being Hunted

01.05.2014
61
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sychravý anglický venkov. Ponuré a opuštěné vesnice. Lesy plné bodavého ostružiní a depresivně choulících se stromů. Roboti v tvídových oblecích, s doutníkem v kovových ústech a puškou v rukou. Nepanikařte. Vítejte ve světě Sir, You Are Being Hunted.

Procedurálně generovaná akce v otevřeném prostředí, kombinuje survival hratelnost s bohatými stealth prvky, v netradičním grafickém zpracování. Po nepovedeném experimentu se ocitáte na nevlídně vypadajícím souostroví. Vaším úkolem je nalézt artefakty náhodně rozeseté po pětici ostrovů a vrátit je ke kamennému obelisku na centrálním ostrově. Každý z ostrovů je náhodně generován z pětice biomů: průmyslového, venkovského, hornatého, hradního a Fenlandského (oblast ve východní Anglii). Každý s vlastní chmurnou atmosférou a architekturou anglického venkova.

V cestě vám budou stát vraždící roboti, strážní balóny, obrovští majitelé pozemků, robotičtí psi, jezdci na vznášejících se robotických koních a další aristokraticky elegantní nepřátelé, bavící se vaším lovem. Postavit se jim můžete tvrdou silou střelných a výbušných zbraní nebo můžete využít množství nástražných pastí a taktických prostředků k odlákání.

Nesmíte však také zapomenout na své potřeby. Nutností je pravidelně jíst a v případě zranění se včas obvázat obinadly, jinak vás čeká vykrvácení. Zásadní součásti hry je tak prohledávání opuštěných obydlí a práce s inventářem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Sir, You Are Being Hunted má výbornou atmosféru toho, že je hráč opravdu lovnou zvěří a je v rajónu zabijáckých robotů. Jde o to přežít, a sehnat potřebné kousky po ostrovech k zařízení, které dostane hrdinu pryč, aby se zachránil a neskončil jako vycpaná trofej nad krbem.

Je to simulátor přežití a naučí člověka opravdu jednat tak, aby byl co nejvíce opatrný, pohyboval se kradmo a sledoval okolí kolem sebe. Místa jako budovy, kde se dají sehnat věci a důležité jídlo pro udržení vitality, jsou často střežena lovci, místo kde se dá přímo dostat k potřebnému kousku opět budou v okolí čekat a pohybovat se nepřátelé a hledat hráčovu přítomnost. Zbrklý pohyb a už jsou na stopě, vyplašení zvěře a míří tam odkud hejno ptactva právě odlétlo, neuvážená střelba na robota a máte zde posily z nejbližšího okolí.

A o tom to tak vše je. Přežít, hledat předměty a vyhýbat se konfrontaci s nepřáteli, jelikož s každým postupem blíže k cíli se zvyšuje jejich počet, i se na scéně objevují nový a zákeřnější roboti. Dostanete zde přesně to co název slibuje.
+17
  • PC --
V současnosti se na trhu nachází velká spousta survival titulů, ale málokterý z nich se může chlubit tak osobitým ksitchtem, jako právě Sir, You're Being Hunted, ze kterého přímo trčí britské pokuřování dýmek a čaj o páté.

Celá hra přitom stojí a padá na tom, jaký zážitek si sami uděláte, a jak moc jste ochotní přistoupit na stanovená pravidla. Zároveň tu ale máte k dispozici vše, abyste se mohli do herního světa ponořit v plné parádě. Svět samotný je náhodně generovaný, rozdělený na pět ostrovů, z nichž každý má svůj vlastní ekosystém. Máme tu bažiny, zpustošenou industriální zónu, hory, trosky nějakých hradů nebo třeba obyčejný venkov. Každá zóna má svá specifika, všude se však nachází domky, kde nalézáte různé vybavení nebo nepoužitelný odpad. Samotné sbírání výbavy je vyřešeno tak, že stačí interagovat s dveřmi budovy, a následovně ládovat předměty do nepříliš velkého inventáře, jehož velikost vám již brzy po začátku přestane stačit. Do interiérů drtivé většiny staveb se prostě nedostanete. Pokud máte v zádech smečku robotů, s úkrytem v zástavbě zkrátka počítat nemůžete.

Nepřátel je tu celá řada přes obyčejné roboty, robo-psy, obry s holí, balóny se světlometem, správce vesniček, roboty na robotických koních až po robotického strašáka v obilí, jenž nechává vzpomenout na plačící anděly z Doctora Who, protože zůstává stát na místě pouze ve chvíli, kdy na něj upíráte svůj zrak. Každý nepřítel má jiné taktiky i výbavu, a s některými z nich je lepší se nedostat vůbec do křížku. V opačném případě hrozí smrt a nahrání předchozí pozice.

Hru uložíte pouze dvěma způsoby, buď u lodiček, kterými se přepravujete mezi jednotlivými ostrovy, nebo u počátečního monolitu, kde hra začíná a zároveň v něm spočívá cíl hry. Ten je jednoduchý, musíte sesbírat určitý počet drahokamů, abyste aktivovali teleport a tím se dostali do bezpečí z roboty prolezlé lokality. V tom je celé kouzlo příběhu, je prostý, jasný a pochopitelný. V průběhu hry můžete narazit na dopisy (mnohdy i milostné) a knížky.

Jakmile přijdete na to, jak vyzrát na roboty, tak ve finále budete lovit vy je. Stačí je například nahnat do smečky chytře položeným budíkem a hodit do davu robotických těl špulku dynamitu. Nebo nemusíte za celý průběh hrou jedinkrát vystřelit. To už je na vás, já za sebe můžu říct, že si tato hra spolehlivě ulovila místo v mém srdci.

Pro: solidní generátor světů, osobitá stylizace, humor

Proti: nepřístupnost drtivé většiny budov

+14