Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Signalis

27.10.2022
kompatibilní
79
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Great holes secretly are digged
where earth's pores ought to suffice,
and things have learnt to walk
that ought to crawl.


Horrorová survival akční adventura inspirující se příběhy H. P. Lovecrafta a klasikami Silent Hill či Resident Evil. Od samotného počátku vás uchopí vícevrstvý příběh a znepokojivé pocity, které vyvolává vyprávění podpořené pixelartovým anime stylem.

Sledujete replikantku Elster, jejímž dočasným útočištěm se stane vzdálená zamrzlá planeta, kde nejprve hledá chybějícího člena své posádky. Dystopický svět a zdánlivě opuštěné ruiny na povrchu i pod zemí jsou plné překážek, temných stvoření a záhadných radiových signálů, ale Elster pomalu vedou k nalezení jejích vlastních ztracených snů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Probouzíte se na palubě průzkumného raketoplánu Penrose-512 jako Elster – replika, jejíž jméno ne náhodou odkazuje na jednoho z nejinteligentnějších zástupců krkavcovitých, který mimo jiné prošel zrcadlovým testem sebeuvědomění.

Povědomá hratelnost dá vzpomenout na klasické survival horory, z jejichž stínu nevykročí, o to sebejistější je krok. Omezený inventář nutí zvažovat, co vzít teď, pro co se případně vrátit, zdali se pustit do střetu se syntetickými běsy, či se jim pro tentokrát vyhnout. V postupu obvykle brání zamčené dveře, jejichž klíče jsou ukryté za nápaditými hádankami. Nebojte, ukládat můžete neomezeně, ale jen u terminálů k tomu určených.

Přiznaný pastiš mísící výtvarný styl japonského anime s východoněmeckým retrofuturismem, současný zvuk s klasiky 19. století, chambersovské děsy s melancholickou love story.

Oprašte základy němčiny, nezapomeňte v nastavení přepnout do CRT módu a ponořte se do horečnatého snu, vzpomínky, kolidujících realit na nejvzdálenějším světě planetární soustavy. Však jste dali slib!
+19