@Jab (03.07.2019 22:57): Mně se to načítání stávalo taky, mám docela silný herní noťas, takže by ta hra měla být naprosto v pohodě, ale co si tak pamatuji, tak mi to dělalo, když jsem jel jen na baterku. Takže to vypadá, že nějakým nastavením se u té hry zadýchává z nějakého důvodu grafárna. Možná se ten problém a jeho řešení dá vygooglit.
@Ringo (03.07.2019 21:33): Několik ne. Přesně sekundu. Moře tam je. Vše nad povrchem také. Jen povrch samotný je nejdříve šedivá a pak se hnedle vykreslí. Tohle se btw děje, když cheatem revealnu celou mapu a pak po ní jezdím. Čili spíše na to engine není stavěný. Dost pochybuji, že by nestačil můj počítač. A nic jiného mě ani nenapadá. Pár možností jsem tam zkoušel přehodit a houby rozdíl.
@Jab (03.07.2019 21:08): Objevování terénu několik sekund v pohodě není, něco ti to brzdí.

Co se týče mapy, vzhledem k tomu, že je to hexové bojiště, tak je to až až. Já popravdě nikdy v Civ nehrávám největší mapy. Civ 2 na největší mapě, kde jsem několik minut čekal, až jeden národ pohne svými 150 jednotkami, je pro mě noční můrou :-)

Městské státy hodně oceníš, postav do každého v dosahu silnici a obchoduj s nimi a snaž se v nich udržet největší vliv. Mnohdy právě městské státy byly tím jazýčkem na vahách mého vyrovnaného nebo přebytkového rozpočtu.
Btw to, jak se mi při pohybu mapy při odzoomování terén asi sekundu objevuje, je normální?

A pak tomuhle říkají "huge" mapa? Vdyť i ta je tak pro osm civilizací (při těch 12 už by tam bylo slušně narváno) a městské státy bych tam raději vůbec ani nepřidával...

@Gordon (03.07.2019 17:54): Dokážeš. SMAC+SMAX jsou na gogu. ;)
@Jab (03.07.2019 19:52): hmm, jako je to už dlouho, co jsem to hrával, tak mě může paměť klamat, ale já si to právě se mi zdá odškrtával a jediné, co to změnilo bylo, že mi hra automaticky nevygenerovala novou jednotku po vývoji každého třeba upgradu nějakého kanónu, ale při zásadní změně designu, kterou přinesla nějaká zlomová technologie, mi tam nějaký prototyp vždycky tak jako tak hodila.
Beyond Earth je skutečně boží, nejdřív máš obyčejnou kolonii a pak ji postupem času měníš v civilizaci a můžeš si vybrat její styl, buď budeš Terran co oslavuje Zemi jako svatou a jeho jednotky vypadají jako něco z W40k, Být progresivní cyberpunker a mít město v neonech a kovu nebo být ekofašista a totálně se přeměnit na nový druh člověka a na ostatní civilizace pak posíláš vypěstovaný Godzilly nebo mega červi. s tím datadiskem je to ale skutečně o level víš, neboť můžeš kolonizovat i moře, zkoušel jsem dělat čistě mořskou civilizaci a některé divy jsou postavit jen v moři, byl jsem silnej, jako kdybych byl na souši, později jsem si ale založil i přístavní města.

Kromě toho to DLCčko přidavá i symbiozu jednotek, takže pokud jste napůl ekofašista a napůl cyberpunker, jednotky podle toho mohou symbiozovat. Taky DLCčko dost vylepšilo diplomacii.
@Ringo (03.07.2019 12:48): S každou novou vědou upravující jednotky ti to bude naskakovat. Dá se to odmazávat a navrhovat si jednotky jen párkrát za hru (pokud jedeš mírovou civku) a definitivně si to navrhnout až po dosažení posledního klasického vynálezu. Jak už ti to pak nenaskakuje, tak můžeš některé i cca základní jednotky úplně smazat. Třebas vznášedla asi stejně většina z nás používá jen s former nástavbou.

Při prvním hraní mi to taky štvalo. Ale dá se v tom naučit chodit a po čase už to přináší jen výhody. Imho je fakt navíc někde v menu možnost k zaškrtnutí, kdy se ti tohle nebude objevovat, pokud to sám nevyvoláš. Mám to instalované (ani ne rok zpět jsem to zase dohrál za Gaiu), tak to dnes či zítra čeknu.
@Jab (03.07.2019 12:35): No já to rušil, pak jsem to i mazal, když mi to dohazovalo vlastní modely, ale ono i přes to zrušení to vždycky nějaký defaultní model tam chtělo mít a vnutilo mi jej do seznamu. To mi popravdě kazilo celou hru. Nebavilo mi se v tom hnípat, já mám rád u jednotek přehlednost a jasný účel.
@Ringo (03.07.2019 12:27): Možná taky zkusím. Btw to navrhování nových jednotek jde tuším zrušit v nastavení (tím si jsem téměř jist). Jo a rozhodně jde ty návrhy odmazávat, takže jich tam máš vždy jen pár.
@Jab (03.07.2019 11:02): Zkus potom i Beyond Earth, jede to ne stejném enginu, je to duchovní nástupce Alphy Centauri a dle mého názoru je to hratelnější a hezčí. Není tam moc těch prudérních prvků jako v Alpha Centauri např, ohledně designování jednotek, kdy mi po každém vynálezu automaticky hra vygenerovala nějaké základní jednotky nového druhu a já si pak ještě designoval svoje a byl v tom akorát guláš. Hodně zajímavý je pavouk technologií, v kterém si můžeš vybírat, na jaké vítězství pojedeš, vynalézáš třeba jen jeden technologický směr a na ostatní úplně kašleš a nebo se pokoušíš být ve všem aspoň průměrný, možností je spoustu, hodně mi ta hra sedla. Zrovna nedávno jsem si dal jednu víkendovou partii. Sice všichni říkají, že je to dobré až s datadiskem, který stále teda nemám, ale mě se to líbí hodně i v základu.
@player (07.12.2017 22:44): To stačí, když je začneš odebírat, tak se ti automaticky stáhnou. V případě Civ5 se možná musí aktivovat přímo v nějakém menu, to si nejsem jistý, ale na Steamu už víc dělat nemusíš.
Hlavně vykašlete se na další víceméně stejné díly v řadě. Alespoň zkuste tu Alpha Centauri + Alien Crossfire. Vždyť je to na Gogu za pár korun...
@player (06.12.2017 20:32): To mi pripomenulo detstvo, keď som si vytvoril imperátora Hitlera, civku som pomenoval Izrael a nakoniec som hádzal atomovky na Lincolnovu emeriku :-D - tá hra bola fakt neskutočne pokročilá a vyspelá čo sa týka zábavy.
@player (06.12.2017 20:32): Není to úplně to samé, ale přidat novou civilizaci modem je tak jednoduché, že jich na Steam Workshopu jsou víc než dva tisíce, tam si nemůžeš nevybrat :)
Na pozdějších Civilizací mi chybí to, co šlo v jedničce, vytvořit si vlastní civilizaci. V menu civilizací šlo v jedničkách dát Escape a napsat si vlastní civilizaci s tebou vybraným vládcem a městy. Mohl jsi hrát za koho jsi chtěl za Čechy,Švýcary,Brazilce nebo za nějaký fiktivní stát. To už dvojky,trojky,čtyřky ani pětky neměli.
nezahraje někdo civku s VP modem? je to pecka, komplexnost uplně na jinym levelu. možnost i teamspeaku :)
@player (10.03.2017 23:19): Najskor bug, nejaka stastna konstalacia produkcie vs pocet mines.
Je fajn, ze hra pocita s problemom a vygeneruje ti -1, nez keby sa ti to rozjebalo a padalo to do systemu s hlaskou "Divide by zero" (Megalomania :-D)
Jak je možný, že můžu mít záporný počet surovin? Stalo se mě, že jsem měl -1 železa.
Na HumbleBundle za osm euro včetně datadisků, DLC a ještě slevy na šestku!
Taky uznávám že ta grafika je trochu odpudivá, taková moc barevná na dnešní poměry kdy může být realistická, je jako u čtyřky...

Jinak všiml jsem si na těch obrázcích útesů, přes ně se asi nepůjde vylodit. Zajímavé...
@Akhera (11.05.2016 19:51): V rozhovoru na RPS.

Development duties are in the hands of the team behind Civ V’s expansions, Gods & Kings and Brave New World, and when we spoke to designer Ed Beach and associate producer Sarah Darney last week to learn all the details, they told us that almost every system from the complete Civ V will be included in the sequel: trade routes, religious systems, archaeology…there’ll be no need to wait for expansions, it’s all in the base game.
@Akhera (11.05.2016 19:37): Jo, graficky mi to přijde jako velký krok zpátky, věřím ale, že celkově to bude dobré. Fajn je, že potvrdili, že to po launchi nebude osekaná pětka a budou tam všechny featury z obou datadisků.