Shrek the Third

15.05.2007
05.06.2007

Shrek the Third je dětská hra na motivy stejnojmenného filmu. Příběh se točí kolem následnictví trůnu království Za sedmero horami, které nejdříve spadne do klína Shrekovi. Ten ho ale odmítá, a tak nezbývá než se vypravit pro dalšího možného kandidáta - teenegera Artuše. Jenže království bez krále přiláká pomstychtivého prince Krasoně, ten s podporou armády složené ze zlých pohádkových postav obsadí království a zajme Fionu s ostatními hodnými postavičkami. Příběh je mezi úrovněmi vyprávěný loutkovým divadlem. Během hry se pod vaší kontrolou vystřídá hned 6 postav: Shrek, Fiona, oslík, kocour v botách, Artuš a Šípková Růženka. Každý s vlastní technikou boje a speciální schopností (dvojitý skok či třeba zmámení).

Proti filmu je hra více akční a souboje s všudypřítomnými piráty a čarodějnicemi jsou hlavní náplní všech levelů. Jen občas dojde na skákání po plošinách nebo řešení jednoduchých hádanek. Úrovní je celkem 20 a Shrek se svými společníky zavítá na řadu rozličných míst jako je například ledové jezero, hrad zlé královny nebo hračkářské dílny. V každé úrovni může hráč plnit několik nepovinných úkolů, za které dostává zlaťáky navíc. Zlaťáky lze také sbírat během samotné akce a slouží k odemykání různých bonusů. Ať už se jedná o nezvyklé kostýmy pro hlavní postavy, další multiplayerové nastavení či trvalé vylepšení všech postav (silnější útoky, větší přísun kouzelné energie).

Ve hře obsažený multiplayer lze hrát pouze na jednom počítači. Jedná se o minihru dobývání hradu, kdy se hráči střídají u klávesnice a snaží se co nejvíce poškodit nepřátelský hrad střelbou z katapultů.

Herní výzva 2020 - bod číslo 5. Moje jméno je... Shrek.

Jo tehdy, když jsem hrál Shrek 2, to bylo super. Bylo v tom plno dobrých nápadů a člověk se po celou dobu vcelku bavil a v klidu spíše relaxoval, protože obtížnost nebyla vysoko. Třetí díl se nesl v podobném duchu, kdy obtížnost zde také není příliš vysoko, ale celkově je to takové plytké a nezábavné. Ke všemu je tam nacpaných 20 úrovní, které sice nejsou příliš dlouhé, ale je toho zbytečně příliš.

Jelikož se děj drží toho filmového, tak zde nehledejte zábavu, pokud se vám nelíbil film, protože to hraje na stejnou notu nepovedených vtipů a narážek. Jedním malým pozitivem je, že jsou zde i nějaké úrovně navíc v oblasti, kde se ve filmu neodehrávali. Konkrétně se jedná o výpravu, kdy Artie musí splnit jednu zkoušku, aby se z něj stal muž, a tak se vydává společně se Shrekem a Oslíkem do zamrzlých vrcholků hor (nepamatuji si název), kde mají vyhledat nějakou nadpřirozenou paní.

Ve hře se charaktery střídají, a tak si postupně zahrajete za Shreka, Fionu, Kocoura, Oslíka, Artieho a Šípkovou Růženku. Každá z postav se chová jinak a má jiné útoky. Bitev si ve hře užijete celkem dost, protože skákacích pasáží zde tolik není, a téměř na každém kroku narazíte na nějakého toho piráta, loupežníka nebo jinou chátru, která vám jde po krku.

Celou dobu se mi hra z nějakého důvodu částečně lagovala, tím stylem, že mi neustále postava především při skoku spíše ucukla a já se objevil o kus dál, než bylo na plánu.

Pro: Měnění postav, rozšíření příběhu

Proti: Převážně nudné lokace, stereotypní souboje, lagy