Shrek 2

Shrek 2: The Game

04.05.2004

Hra je postavena na motivu populárního animáku z roku 2004. Zlobr Shrek a jeho novomanželka Fiona se po svatební cestě vydávají na cestu do království Za sedmero horami, aby navštívili Fioniny rodiče. Ti se nemohou smířit s tím, že jejich královská dcera se vdala za Shreka a snaží se zlomit kletbu, která jejich dceru proměnila ve zlobra, protože by ji raději viděli v náručí krásného prince. Všichni věrní Shrekovi kamarádi - Oslík, kocour a další, bojují proti královským nástrahám a snaží se jejich lásce pomoci.

Průchod jednotlivými úrovněmi, v nichž hráč pobije nepřátele představované bandity, dráčky nebo zlými stromy a sesbírá mince a lektvary, je jednoduchý, je naznačen šipkami kolem cesty a kromě Shreka si hráč zahraje za dalších sedm postav - oslíka, kocoura nebo princeznu Fionu. Každá z postav, do které hráče automaticky vtělí počítač, je obdařena nějakou speciální schopností. Shrek je obdařen silou, kocour zase naopak hbitostí. Součástí jsou vtipné dialogy a komentáře jednotlivých postav. Vlastním zpracováním i obtížností je hra určena především pro děti.

Píšu komentář popaměti, je to už asi 10 let co jsem hru hrával, ale vzpomínky na ni mám veskrze pozitivní. Docela mi sice vadilo, že některé pasáže jsem musel opakovat několikrát, protože byly docela těžké, ale docela to vyrovnalo vtipné prostředí a úkoly ("jak dostat osla nahoru na skálu": prostě mu musíte postavit houpačku a shodit na jeden konec balvan), a hlavně se mi nejvíce líbil systém různých lektvarů, které si můžete koupit (samozřejmě všechno originály od Dobré víly): vzpomenu si na lektvar lásky, díky kterému se do vás nepřátelé zamilovali, ale byly tam tuším i klasičtější, jako síla, rychlost, atp.
Takže, hodnotím spíše moje vzpomínky na tuto hru, které jsou veskrze dobré.

Pro: vtipné, lektvary, možnost hrát za různé postavy, rozmanitost úkolů

Proti: některé pasáže se musí i několikrát opakovat, místy těžké (alespoň mi to tehdy tak přišlo :-D)

Poprvé jsem tuto hru viděl u kamaráda, docela si mi líbila, tak jsem si ji od něj vypůjčil. Bohužel můj starý počítač to nedokázal nainstalovat (Instalace se vždy zasekla na stejném místě, možná bylo poškrábané CD). Poté jsem si jednou od něj vypálil na disk již nainstalovanou hru a budiž ono to fungovalo.

Hra je takovou klasickou 3D skákačkou, ve které se vžijete do role Shreka, Oslíka a Kocoura. Každá postava má jiné vlastnosti, pouze ale trošku.

Hru započínáte ve Shrekově bažině, kde si projedete menší tutoriál a poté hurá do Království za Sedmero horami.

Hra má krásné pohádkové prostředí a známé lokace z filmu. Párkrát je za potřebí použít i hlavu, kdy vás čeká takový menší puzzle např. oprava vozu.

Zajímavým doplňkem hry je kupování lektvarů od víly (ve hře vousatá víla :-). Tyto lektvary vám přidají nějaké zvláštní schopnosti (samozřejmě po omezenou dobu), nebo oslabí nepřítele.

Nepřátelé jsou rozmanití např. rytíři, pomocníci víly, loupežníci atd. Bohužel oni moc inteligence nepobrali a vyřídit je, je velice jednoduché.

Pro: postavy, lektvary, spádovost

Proti: slabí nepřátelé