@M.a.t.t. (05.11.2022 16:08): Tak Jones vyrostl na čtyřce, tak to to má jinak.

Jeste bych dodal ze P4 je původem ps2 hra, ale to co je na steamu je vzasade původem PS Víta hra, takže tam jistě pochybnosti proč to není lepší a ze to jakoby připomíná ps2 éru být můžou. I když technicky to ps2 hra je.

Za mne je nejlepší P3, a ty dungeony měla ještě horší než P4, ale bylo to ještě pořad trochu SMT.
@Charllize (05.11.2022 16:04): Jasně, že se mi pětka může líbit. Pokud vylepšila jisté aspekty a příběh nebude nuda v Brně, tak by to tohla být solidní prča. Čtyřka je strašně zastaralá a opravdu by zasluhovala REMAKE.
@Charllize (05.11.2022 15:44): Je pravda, že dungeony sú v päťke na úplne inej úrovni ako v štvorke, kde boli tým najslabším z celej hry. No pokiaľ niekomu nesadne už príbeh a postavy, to sa v rámci tejto série ťažko zmení, keďže päťka má síce zameriava na odlišné témy, no podanie príbehu je takmer identické.
@jones1240 (05.11.2022 10:38): Dařbuján a Pandrhola? To je velmi fajn komunistickej filmek! :D
Stranger things jsem nikdy neviděl ani to nemám v plánu. A Live is Cringe měl akorát solidní jedničku. Dvojku nesnášim (přečti si můj komentář) a trojka, kde jsem asi v půlce, má celkem zajímavej koncept, ale jinak je to nuda. Takže asi tak.

PS: Možná proto to ti pazdráti měli "remakovat", ten gameplay a design byl zastaralý už v době kdy to vyšlo.
@pajmič (04.11.2022 21:05): Za mě na pětku ser, podle mě tě bavit nebude, hlavně když prakticky je ještě více ubulená a ublíženecká. Postavy tam furt opakují ty samé dialogy dokola (to fakt beze srandy). A celkově je to taková ubrečená hra kde hlavní devízou je ale stylový vzhled a souboje.

Jen řeknu ke čtyřce, dungeony jsou prostě klasický japonský dungeony. Neříkám že mě bavili, ale hlavně i k hrám jako Shin Megami to prostě patří. Dialogy jsou fajn, docela by mě zajímalo jestli kritizuješ ty dialogy a zároveň si mastíš dařbujána u Stranger Things a Life is Strange. Jelikož Life is Strange hravě svými edgy dialogy a sebemrskačskou atmosférou Personu 4 převyšuje snad na míle daleko. Tady se spíš jedná o detektivku s teen drama prvky a dle mě to prostě sedlo, nemluvě o tom že hraješ japonskou hru, což znamená že to má ty klasické tropy, které ty tomu očividně vyčítáš, ale za to už hra nemůže :D

PS: Víš doufám že je to hra z PS2 a proto se to hraje jak hra z PS2?
@pajmič (04.11.2022 21:05): Ja Personu nijak zvlášť rad nemám takže tvůj názor můžeme spolu sdílet. Ale je pravda ze ta pětka je fakt jinde a i přes tuto zkušenost bys ji zkusit asi měl.

A ano, vstup do skutečně hlubších vod jrpg muže jednomu zapříčinit šok, bohužel na DQ 11 to moc poznat nejde co jsou přesně ty hluboké vody. A buď tam zaplujes nebo ne :)
@SilentWolf (04.11.2022 20:39): Důvod, že jsem nedal 20% zapříčinil fakt, že SEGA si za to neúčtuje plnou cenu. A ty anime cutscény jsou pěkný.

Pedobear byl nejmenší problém a ani není neotrvnější charakter. Tou je Chie - zatímco Japanská herečka u ní spala, tak ta Anglická musela mermomocí POŘÁD JEČET!!! :D

Jako nevim jestli mám odvahu tu pětku vůbec prubnout. Nejvíc mě sejří to, že jsem uplně zbytečně zabil tolik času když tuiu na mě čučí Judgment.

@Charllize (04.11.2022 20:37): Pokud na tom nějakej prdola vyrůstal a nostalgie mu zarazila makovici do anální díry, tak věřim, že si to může ona osoba myslet, tím nemám na mysli přímo tebe. Ve skutečnosti to vypadá to jako JPRG z PS2 éry, hraje se to jako JRPG z PS2 ery. Ten koncept je sám o sobě zajímavej, ale jeho provedení je zcela debilní. Ale hlavně je to nepopsatelně obrovská nuda. Ty dungeony musel navrhovat autista s kompulsivním sebepoškozováním. Ty dialogy - někdy nevim jesli se koukám na edgy teen drama, nebo na psudodetektivní telenovelu s dětma v hlavní roli.

Řeknu ti, zlatej Dragon Quest.
Tak už jsem doma. Nanako jsem ještě nezachránil a netuším, co jsem dělal v blbém dungu. Ten systém kdy si musíte pokecat s konkrétní osobou aby se změnily dungy je fakt hloupý. Ale asi ještě hloupější je vracet se do hry po roce.. :D
Dvě rady k nezaplacení.

BTW neslo by z názvu hry tady smazat to Shin Megami Tensei? Přijde mi to neslušné a už se to u čtyřky ani nepoužívá :)
Neví někdo proč jsem v lokaci Marukyu Striptease na levelu 55, když je Rise dávno zachráněná a naposledy jsem řešil únos Nanako.

Nehrál jsem to rok. Takže fakt nevím co tam vlastně pohledávám. Ale někdo z party řekl že ve vyšších patrech je nějaký "strong shadow". Je to nějaký vedlejšák?
Dokončeno, true ending. Ke konci se to už trochu táhlo, ale bylo to velmi dobré, až na tu repetivitu dungeonů. Komentář bude.
A jdeme do finále. Třetí akt už je trochu roztahaný po dopadení Mitsua, ale konec roku to zas táhne nahoru. Děj je sice bolestivě předvídatelný (a kdo je doopravdy zatím je vidět už delší dobu na míli daleko), ale postavy to táhnou nahoru. A je fajn když třeba člověk objeví kariéru uklízeče v nemocnici a otevře se mu tak nový S. Link.

Největší slabinou hry jsou tedy souboje. Je to úmorné a repetitivní až na dřeň.
@Paul (08.08.2020 11:27): nekdy pred tydnem jsem cetl ze to koupilo kolem 600k lidi, coz je samozrejme dobry. Dokonce byla nejaky cas nejprodavanejsi. Vtipny je to Denuvo u hry za 20 orjo, coz mi tak nejak rika ze ten uspech cekali, kdyz investovali u tak levne hry do Denuva.
Atlus ma slusnou knihovnu her, jsem zvedav zdali daji neco co nikdy na zapade nevyslo.
Q: “Persona 4 the Golden” has been selling well on Steam, but do you have any plans to sell newly released games on Steam as well?

A: We remastered “Persona 4 the Golden”, a title previously sold on the PlayStation Vita, and released it for sale on Steam this fiscal year. Because of the game’s critical acclaim and its low selling price, sales were much stronger than expected. We will continue to actively promote porting previously released titles to Steam and new platforms. We are also negotiating with platform holders for new games in the future, and we’re considering ways to sell under favorable conditions for each title. Among them are measures such as preparing PC versions of the titles from the beginning, with multi-platform releases in mind.
A tohle je taková milá variace na To od Stephena Kinga! Souboje jsou pravda trochu repetitivní, ale jinak mně to dost chytlo. Mnohem víc než takové The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel. Ten reálný setting a současnost tomu prospívají víc, než by se na první pohled mohlo zdát a dodává to větší hloubku, než ty otravné fantasy lorebuildingy. A postavy tady na jedničku.
@jones1240 (02.07.2020 10:49): to je na tom prave to nejlepsi, ze jeste nevedeli jestli muzou to SMT uplne zprznit nebo ne, tak ho tam jeste dost nechali :)

Kdyz si porovnam zacatek P3 (nevim treba hodina) a stejne casove useky zacatku u dilu potom tak P3 jasne vede. Ma to kulky :) U ctyrky jsem malem umrel nudou nez se neco zaclo dit. Jasne u jrpg jsou dost casto ty zacatky zdlouhave a tak, takze se zas tolik nestalo.
@Charllize (02.07.2020 10:47): Je skvělá a byla by pro mě nej, kdyby se v ní tvůrci ještě nehledali a nevěděli jak to všechno zkombinovat dohromady :D

Pětka je má o dost jiné, ale zase mi přišli více frustrující protože tě hra nutí je prozkoumávat a řešit v nich puzzly :D
@Charllize (02.07.2020 10:27): Jo, o dungeonoch v trojke mi už bolo referované a skoro ma oblial pot :) Na druhej strane, možno by som to dokázal zvládnuť, ak by ma chytila zápletka. Najlepšie dungeony má údajne päťka a nebolo by zlé, keby aj tá časom vyšla na PC.
@M.a.t.t. (02.07.2020 10:19): Ok. Co jsem koukal tak vetsina cz/sk webu to moc neresila, takze aspon nejaka osveta od vas. Ono to je celkem zasadni vydani na PC, kdyz si clovek uvedomi ze jde o Atlus a o Personu, a ignorantske weby tim vyplavou na povrch, kdyz tomu nedaji prostor.
PS: trojka ma z tohohle pohledu ty dungeony jeste horsi :)
@Charllize (14.06.2020 16:11): Smysl to ale asi má. První dva díly by neměly takový úspěch a pětka je dost čerstvá. Čtyřka je zase nejznámější a můžou jí ještě dát za malý pěníz.

Jen teda kvůli tomu HD upgradu teď mají 3D postavy obličeje leklých ryb. Na Vitě a PS2 se to ztratilo.
@Solidor (14.06.2020 16:07): Asi jo. Samozrejme vubec je nepochopitelne ze zacli s Personou 4. Ja bych urcite vydal jako prvni Nocturne :)

Kazdopadne to je fajn ze to vyslo, i kdyz opet jde o flusanec do obliceje Kutaragiho detem, ale PC verze je takova vecna, takze hra bude snadno dostupna, kdyz ty stare konzole odejdou do vecnych lovist.
Tak ja rozumim ze to je jakoby zazrak. Ale trosku me udivuje ze zacli u ctyrky. Trojka by davala vetsi smysl, ale zrejme ji nepovazuji za tak povedenou a pro dnesni publikum zajimavou.

A tady mate neco pekneho z komunity :)
This game is homo- and transphobic and there is a lack of black characters
I reported this on steam, in modern society there is no place for these games, just because it was popular to ♥♥♥♥ on gay and trans people in 2007 doesn't mean it's ok now. With todays standards we fighted so hard for, there should be no place for such a game anymore.
It's particulary frustrating to release it now with all the riots in the usa this is beyond impudence.
#BlackLivesMatter
@LaughingMan (02.08.2018 15:34): Jde o to že hra sama o sobě je natolik perfektní že i přes souboje musím dát 100%. Příběh, postavy, soundtrack, lokace prostě vše mě neskutečně bavilo. Navíc já jsem hráč co spíš hraje kvůli příběhu takže jsem se přes to dokázal přenést a užíval si vše okolo.