PSP verzia P3 mne osobne vyhovuje v tom, ze po tom vonkajsom svete sa nemusis premavat v 3D svete, ale mas prakticky klikaciu mapu a presuvanie a orientacia je tak oproti PS2 verzii ovela rychlejsia. PS2 verzia je viac fancy, ale tak nejako mi Portable verzia super vyhovuje. Uz aj tak v tom mam 30 hodin (a samozrejme som sa este nikam nedostal :) )

Plus mozes hrat za zensku postavu, ak chces - co je dalsi rozdiel myslim oproti PS2 verzii.
@jones1240 (06.12.2017 08:32): P3fes zakladni hra zmeny ma ale spis systemoveho razu. Jsou lehci social linky, persony maji pozmenene staty a sem tam nejaky minoritni zasah do textu a tak podobne. Vzasade jde o vyladenejsi verzi zakladni hry. V dnesni dobe by se to sfouklo nejakym patchem. Samozrejme novy pribeh ktery se hraje mimo hlavni hru je hlavni duvod existence fes verze. Pokud nekdo neni kovany fanda serie nema smysl se zakladni verzi zabyvat.
Portable verzi neznam. Pac styl vizualni novely je neco co povazuju za lacine a je ho vsude tolik ze kdyz to jde vyhnu se mu:)

Asi nejlepsi verze p3 fes je pro ps3 v ramci ps2 clsssics. Ale nejsem si jistej jestli ji cz store nabizi.
@Solidor (05.12.2017 22:00): Tak Fes obsahuje novou dějovou linku odehrávající se po konci hlavního příběhu ne ? (To je snad jediný rozdíl na jaký si vzpomínám). Já si myslím že to asi nový profil nepotřebuje no, ale Golden určitě ano.
Golden musí mít vlastní profil, těch změn a rozšíření je určitě dost. U P3 je to složitější. P3 původní jeden profil, P3 Portable druhý (příběh je, oproti základní hře, vyprávěn jako vizuální novela a hraní za holku dost mění některé části). U P3 FES je to už složitější...
@Charllize (05.12.2017 21:02): My ti to prominem, neboj :D

Každopádně o těch reedicích se vedly dlouhé debaty veřejně i v soukromých diskuzích a k nějakému řešení, co by se líbilo všem, se nedošlo. Teď tady je takový kompromis mezi tím, co je na Mobygames, kde se to dělí kvůli jakékoliv minimální obsahové změně a tvým přístupem, kdy se nebude dělit vůbec nic nikdy. Nejlepší by podle mě bylo, kdyby tady ty verze byly řešené nějak programově v profilu (a daly se třeba samostatně hodnotit) a ne jen v popiscích, ale to zatím není na pořadu dne.
@Charllize (05.12.2017 20:48): Jistě, když si je přidáš a ospravedlníš si existenci jejich profilů, tak není problém, ale to zatím nevypadá jako něco, co se bude v nejbližší době řešit, že? :)

@Drolin (05.12.2017 20:51): Vlastní profily tady mají rozhodně i (daleko) menší remastery, než je Golden, já bych v tom problém neviděl. Samozřejmě by bylo supr, kdybychom tady měli nějakou konzistentní hranici, od které by remaster/remake/reedice měl mít vlastní profil (a ty nevýznamné se třeba slučovaly), ale to prostě asi nepůjde.
[neexistující příspěvek]: urcite bych byl zastancem toho davat vsechny verze pod jeden profil, uz jen z toho duvodu ze to bude na jednom miste a pripadnej navstevnik se tak snadno dozvi o vsech verzich aniz by je musel hledat. Dokonce bych sel tak daleko ze bych to zakazal trousit ty verze zvlast, je to matouci a neinformativni.)
Nedělejte v tom bordel, Golden má snad podle každého standartu dost obsahu na to, aby to mělo vlastní profil :)
@jones1240 (05.12.2017 19:14): Tak to raději PS4, handheldy mi nic neříkají :). Navíc já chci právě hrát to, jak to vypadalo na PS2 (mimo toho už mám P4 pár let rozehranou :).

Určitě by se Vita hodila, ale těch her je tolik, že jsem rád, že existují omezení (třeba právě v ne-emulaci Vity).

A co golden tolik mění?
@Fritol (05.12.2017 19:19): Nechci tady spouštět nějakou divokou argumentaci ale já sám Vitu mám a mohu zaručit že je tam nespočet kvalitních JRPG titulů či Vizuálních Novel co na PC nenajdeš ano některé mají i verze pro PS4, ale často se vyplatí si je koupit na Vitu protože jsou často ve slevách za pakatel a graficky či u Novel vizuálně se neodlišují.

Stačí mít jen krapet rozhled :)
@Drolin (05.12.2017 13:40): Hrát P4 když je venku Golden je velice špatné rozhodnutí zbytečně si tím kazíš zážitek. Vitu seženeš za dva tisíce a P4 Golden za 325 Kč cca. Navíc na Vitě pořád vychází kvalitní Japonské hry.
@Drolin (05.12.2017 13:40): Já jsem to hrál se Social Link guidem, abych se právě takovým hluchým dnům vyhnul. Vím, že spousta lidí je toho názoru, že napoprvé by se to mělo hrát bez návodu, ale fakt nemám chuť znova hrát stohodinové příběhové RPGčko, co by z 90% bylo napodruhé stejné, i když mě napoprvé hrozně bavilo. A že bych se v nejbližší době dostal k Vitě, abych si zahrál Golden, to asi nehrozí :))
@Ronik (05.12.2017 13:38): Super, já si dal za cíl kolem svátků (a po Prey) zkusit více pokročit v P4. Ale ty jednotlivé dny "ničeho" mě stále ubíjejí :). Jinak je to povedená hra.
Nikdo se nechystá napsat komentář, který by mě motivoval pokračovat v rozehraném P4 od roku 2014? :))
@Ronik (07.11.2017 00:22): Ja bych ho koupil kvuli Xenoblade a prave SMT, ale moc se me nechce, ackoliv ta konzole neni vubec spatna nevyuzil bych tu handhled cast a mel to ciste jako konzoli k televizi. No uvidime jak moc se dokazu hajpnout az ty hry vyjdou:)
@Ronik (06.11.2017 23:57): Souboje v SMT jsou mnohem narocnejsi, aspon v tech co jsem hral. Je to taky kamen, nuzky, papir ale jaksi na vic hardcore bazi. Lucifers Call je jeste znevyhodnen tim ze staci kdyz zabijou hlavni psotavu a je konec.
Bohuzel handheld verze SMT jsem nehral, ale co vim je to dost podobne, takze klidne tam zacit muzes. Ale za me bych doporucil SMT - Strange Journey co vysla pro DS. Je to sice klasickej dungeon z fps pohledu ale ma nervy drasajici scifi survival pribeh a mechaniky totozne s ostatnimi SMT. Cili lov demonu do party, press turn battle system a obtiznost z ktere je obcas do breku:) Tenhle dil jako jediny jsem hral na emulatoru DS.
Jinak Lucifers Call a Digital Devil Saga se daji zakoupit pro PS3 na PS storu digitalne, jsou to emulovane verze aby bezeli na PS3, stoji asi 200 korun jedna.
A ehm, moje dobova recenze na Lucifers Call, sice tam neni moje jmeno, ale kdysi to tak chodilo:)
odkaz
@Ronik (06.11.2017 23:57): SMT IV byla moje první hra z této klasické série a mě to upřímně dost bavilo i když postavy jsou trochu stereotypní (pořád ale sympatické) a žádné sociální části od toho nečekej. Je to fajn JRPG kde ten příběh je místy malinko upozaděn a místy je to grindovací ale já si myslím že by to mohlo být fajn pro tebe, i když se mohu mýlit když jsem Lucifers Call nehral apod.
@Charllize (06.11.2017 23:46): No tady mi na combatu hlavně vadí, že prostě akorát sypu single/AoE útoky podle slabin té skupiny, celou ji shodím na zem, dám all-out attack a je vymalováno. Občas hodím nějaký heal, ale třeba status effecty mi přijdou jako ztráta tahu. Třeba u Pokémonů mi přijdou ty souboje daleko variabilnější jednak tím, že tam těch typů je daleko víc než tady a tím, že každý útok je něčím trochu unikátní a není to prostě jen led/oheň/AoE led/AoE oheň/silnější led/silnější oheň atd.

Šla by na začátek SMT4? Vypadá celkem fajn a do toho bych se asi dokopal snadnějc, na 3DSku toho rozjetého tolik nemám.
@Charllize (06.11.2017 23:29): Naopak, Scooby Doo po japonském stylu FTW ^^ Neříkám, že by mě klasické SMT nebavilo, nezkoušel jsem to, ale tohle mi prostě sedlo po všech stránkách, ať už příběhem, postavami, zasazením, hudbou... jen ten combat by mohl být trochu míň na jedno brdo a bylo by to pro mě téměř dokonalé.
Klasicka serie SMT je mnohem lepsi, tohleto skolne dochazkove adventurni drama o detech je krapet nuda :)
Ale porad to jsou nadprumerne hry, jen me moc nebavi.
@Ronik (06.11.2017 22:07): Oka tak já se toho ujmu :D Každopádně z těch všech doporučuji Dancing all Night mě přišlo že to má dost fajn příběh a ty taneční sekvence jsou skvěle zpracované :D
[neexistující příspěvek]: Do toho, ze spinoffů mám akorát naposlouchané soundtracky na Youtube, takže bych se k tomu jen tak nedostal :D
[neexistující příspěvek]: Spíš to chce zdaleka nejlepší díl série, Personu 2 <3