Doufam, ze jsem jediny u koho ta hra obcas vypada neskutecne odporne. https://prnt.sc/lnqk1m

Problem je v TAA, ktere proste u me nefunguje jak ma, ale i s SMAA hra vypada hur nez Rise. Na ten screenshot nejsou aplikovane zadne efekty, takhle ta hra skutecne vypada s TAA, ultra detaily.

Nutno dodat, ze hodne zalezi na nasviceni. Do teto lokace hra vypadala ok.
@Fritol (28.10.2018 08:22): díky. upřímně jsem takhle zbytečnou implementací skillů ve hře ještě neviděl. sranda je, že spousta těch pasivních užitečnějších se odemkne až s dokončenou kobkou. prostě Lara si přečte monolit a umí dávat větší damage lukem...
@Garret (komentář): Koukám, že tvůrci prostě mají dneska potřebu do všeho narvat nějaké "RPG" elementy a kupování/získávání skillů je prostě jistotka. Pak to dopadá takhle úsměvně. Jak kdyby to nešlo udělat bez nich.

No dík za kritický komentář. Doufám, že tenhle restart, který se od druhého dílu rozhodli tak zfušovat, je už opravdu u konce jak slíbili a příště se dočkáme razantní změny hratelnosti (Uplně vidím ten ubisofťácký open world...). I když teď bude Squeenix roky spíš brečet, jak se to neprodávalo a hledat chyby všude, jen ne u sebe.
ta skriptovaná baterka je k posrání. se mi do těch kobek ani nechce, když vím, že tam budu chodit po tmě. ale jinak zatím musím uznat, že optimalizace je luxusní a ta kvalita audia naprosto neskutečná. myslím zvuky samotné...
Na konec hodnotim relativne vysokym hodnocenim, protoze si to na nic nehraje a je to to, co to je a co by se od toho melo cekat. I pres sve chyby nebo nedostatky (ve vecech, ktere od toho ale vlastne nenarocne moc neocekavam nebo si netroufam pozadovat, tudiz promijim a/nebo jsem mirnejsi) dokaze zabavit a nabidnout uspokojeni v nekolika rovinach (pruzkum, lozeni a nebo akce, i kdyz je jednoducha).
@Korbitch (02.10.2018 21:55): Te akce tam je mene a neni to jenom tim, ze by clovek obracel kazdy kamen. Je tam proste hodne toho chozeni, lezeni, hledani. Ale kdyz to k ty akci konecne dojde, tak je zase v plnem razeni a stoji za to. Ja vcera prosel pasazi, ktera byla jak z filmu od Slye/Arnieho, coz mi prislo hodne prehnany, ale vlastne me to bavilo.
@Guldy (02.10.2018 11:39): Musím říct, že Lara je tu místy vážně sobecká a otravná. Odehráno asi 5 hodin a borci z Trinity pomalu nikde. Ale je fakt, že já jsem hrozný punťa a obracím každý kámen, takže se dost vleču. A taky se snažím hodně dělat hrobky, oproti Rise...
Mam to na max. graficky nastaveni a docela se kocham, zaroven to ale pro sebe povazuji za nejsilnejsi stranku hry. Pekna grafika a scenerie. Jinak scenar a dialogy mi prijdou misty az hloupoucky, kvuli tomu bych to hrat asi nevydrzel, gameplay je vicemene ok (stejny jako minule, takze zadne nadseni se nekona, drzi se to proste svy latky)..
@ještěr (19.09.2018 21:26): Tak to chce hrat na nejvyssi obtiznost zejo, tam nejsou zadny napovedy, vysvicovani predmetu a objektu abys vedel co sebrat a kam jde skocit/vylezt a podobne. Na nizsi ci stredni obtiznost je to takove jakoby pro cvicene opicky, coz plno lidem vyhovuje. Sice to ani tak nebude hardcore dobrodruzstvi v dzungli, ale ma to pak o neco vetsi hloubku a clovek si nepripada jak pitomec o kterem si tvurci mysli ze nema v hlave mozek.
Nemam to ted mnoho casu zapinat, ale z tech utrzku, co jsem odehral, mam z toho takovy blby pocit, ze ta hra se hraje vlastne sama (cutscena - koridor - ukol - Lara mele furt na pysku, se vsim napovi - mash this button, mash that button). Pochopitelne jsem neocekaval vychytanou a komplexni hratelnost ala Dishonored (ty zpomaleny skluzy za Emily, kurva to byla nadhera, to by sem do amazonskyho blata zapadalo), ale jestli to pujde takhle dal od jebu k jebu, tak nevim nevim.

Nemile mne take prekvapilo ze grafika je v leccems fantasticka (cutscenovy emoce v xichte Lary, schopnost renderovat detaily jungle do posledniho detailu), ale v leccems take odflakla a divna (smesne vypadajici divoky toky, ktere vypadaji jako klidne more u brehu, ve stinu/tme vypada hra opet nejak divne) a v necem rozporuplna (Laru lze ocistit vykoupanim, ale staci 1 pad a v nejbl. cutscene uz je zase jak bravek)
Jo mě se stalo něco podobného, stál jsem za zdí a jeden po jednom ke mě přišel celej tábor vojáků a všechny jsem je tam vyskládal doslova na hromadu :D soubojovej systém je to upravdu velkej fail, sice je na výběr z celého arzenálu zbraní, dovedností a různých vylepšení, ale nepřátel je tak málo a jsou tak slabí, že stihnete vyzkoušet tak 1/10
@Charllize (17.09.2018 22:10): zvláštní. U mne je takováhle reakce braná jako vztahovačnost, ale v tomto případě seřvou tebe jak mu ubližuješ. :)

Jinak mně se Lara hodně líbí, i jak je teď udělaná vizuálně. Konečně je normální, má chyby a to i charakterové. Příběh je úplně OK, hlavní zlosyn (no on vlastně ani zlosyn není) je dobrej, zajímavej vývoj prodělal i její domorodý kamarád.
Hraju to na Xbox One X, pokud se tě v obhcodě někdo bude ptát zda se jim ten grafický build povedl (je to první hra co má na XOX skutečně vlastní vylepšenou grafiku a není to jen vyhlazování, ale i světla), tak ano a hodně. Mně se tahle verze dokonce líbí víc, než ta pro PC, byť jsou rozdíly v detajlech. Lara je na PC dokonce je i víc plastová, tentorkát si dali víc záležet tady (hold MS se chtěl zde ukázat). Na youtube jsou často srovnávací videa bez first day patch, kde podle mne vypadá víc oranžová. V plné verzi je všechno OK.

Krásně se to hraje, má to úžasnou atmosféru.
@Paul (17.09.2018 23:05): Ten marketing byl fail. Vzdyt hru ukazali sotva dva mesice pred vydanim v par nezazivnych videich. Vic videi na netu bylo o technickych aspektech a raytracingu od nVidie. Co to sakra je? Tem prodejum se neni vubec co divit. Clovek, ktery hry nesleduje pravidelne pravdepodobne vubec nevi, ze neco vyslo.
@Paul (17.09.2018 23:05): Vzhľadom na to, že ide o záver novej trilógie, ktorý ju má prepojiť s tou starou, tak mi pripadná pauza, po ktorej na to pôjdu zase inak, žily skutočne netrhá. Radšej, ako by mali súkať jeden diel za druhým.

Inak nový vzhľad Lary je v pohode.... meniť to nemuseli, ale je mi to úplne jedno. Avšak páči sa mi, ako každý kto hatuje jej novú tvár na internete, takmer automaticky nadáva tým, ktorým sa to zdá ok, do slepých - i keď je to čisto otázka individuálneho vkusu :)
@Walome (17.09.2018 22:31): No já se právě ptám, jestli to má vůbec cenu hrát totiž. Jiný důvod to kupovat mě nenapadá. :) A herečky nemění, stále je tam uvedena Camilla Luddington, což je moc hezká holka, ale nikdy se ji Lara moc extra nepodobala, ač v jedničce její rysy znát jsou. V dalších dílech ji nějak domrvili. :(
@Paul (17.09.2018 22:15): Přesně! Taky nechápu proč ji furt mění. Vůbec se mi tady nelíbí, v Rise byla ještě ok, ale tak nic extra. Přitom v tom prvním byla moc hezká. Škoda...
@Paul (17.09.2018 22:15): zadna motivace tam nebyla. Posledni o co mam zajem se s nim dohadovat. A vazne si myslis ze zrovna ja mam zapotrebi tady krouzit a mlzit? Kdyz bych ho chtel nastvat tak to udelam primo v reakci na nej, ale chtel jsme se tomu vyhnout. Priste pockam az tam pribude vic prispevku aby byl klid.
@Fritol (17.09.2018 22:11): já si z videí jen všiml že vypadá zase jinak než v Rise, a zase je to změna k horšímu. Nevim proč mají pořád potřebu jí redesignovat.

@Charllize (17.09.2018 22:10): to je hezký že jsi to pak rozepsal, ale na původním postu a jeho motivaci to nic moc nemění. Každopádně jsem ti odpověděl. PC hráči řeší jak hry běží od nepaměti. Korbitch určitě postne dojmy ze hry až jí rozehraje déle než půl hodiny.
No a nechcete radši řešit, zda má Lara větší prsa a hezčí zadek než minule? Přesuňme se k věcem, na kterých záleží.
@Charllize (17.09.2018 22:05): "tyka se to jeho ale nebylo to na nej" - roztomilé. Byla to naprosto zbytečná, trolící poznámka, jejíž jedinej účel byl vyvolat nasranou reakci, což se ti zadařilo. Tak to aspoň přiznej a nedělej ze sebe oběť.
@Charllize (17.09.2018 21:46): psal jsi to možná obecně, ale zcela jasně to bylo v nepřiznaný reakci na Korbitchův post, tak se přestaň vykrucovat. A ano, je normální že spousta PC hráčů jako první dojem popíše jak hra vůbec běží.
@Charllize (17.09.2018 21:30): Jasně, čistě náhodou jsi to psal někomu jinýmu hned nad mým příspěvkem, kde si pochvaluju optimalizaci. Ty vole....útočnej srab a lhář. Jestli bude kdy možnost blokovat, jdeš první vole!
@Walome (17.09.2018 20:43): ale tak ono to je jedna z veci kdyz hrajes na PC, ale posledni dobou skoro vsude jen vsichni pisou jak jim to jede. Steam recenze a tak. Tuhle sem prave zabrousil na diskuzi k tehle hre na games cz a vic jak polovina prispevku jak jim to jede. O hre se nedozvis nic. O tomhle je ted hrani na PC? jako to komu jede? Kdyby tam aspon napsali neco i o te hre, ale ne. Proste alfa a omega hry je jak to jede:)