Shadow of the Tomb Raider - The Pillar

18.12.2018
19.11.2019

rozšíření

The Pillar je druhé příběhové DLC do Shadow of the Tomb Raider, ve kterém Lara pátrá po bájném štítu a pravdě o mayské apokalypse v místě zvaném jako Path of Huracan. Oblast je zde sužovaná bouří plnou blesků a silných poryvů vichru, které hráči stěžují průchod hrou.

Rozšíření přináší zcela novou challenge hrobku a do základní hry se také přidává dovednost "A Thousand Eyes", výzbroj s názvem Sinchi Chiqa a luk Oathtaker.

Druhé DLC zavedie Laru na miesto zvané Path of Huracan, kde bude pátrať po legendárnom štíte. O zisk štítu sa pokúša aj jej rival Amaru, ktorý chce pomocou neho posilniť vplyv svojho kultu. Na rozdiel od prvého DLC tu príbeh nehrá tak významnú rolu. Po úvodnom rozhovore s Q'oriankou, ktorá vás pošle štít hľadať stačí prejsť krátky úsek a ste v hrobke.

Ústredným motívom hádaniek je tentokrát vietor. Raz musíte pomocou bariér vytvoriť bezpečnú oblasť, aby vás neodfúklo zo skaly alebo rímsy. Obtiažnosť je tentokrát nižšie ako to bolo pri Vyhni osudu. Väčšinou ide len o správne načasovanie úkonov. Pre ostrieľaných hráčov to nepredstavuje výzvu. S tým je spojená aj kratšia herná doba. DLC zdoláte za 30-45 minút, čo je veľmi málo. Opäť sa však autorom podarilo vykúzliť parádnu atmosféru. Búrka a vietor sú pastvou pre oči. Na konci vás čaká akčnejšie poňatá časť DLC. Budete sa musieť prebojovať cez vojakov Trinity a príslušníkov Amarovho kultu. Nie je to však nič, čo by ste už stokrát nevideli v pôvodnej hre.

Obmenou za zdolanie DLC vám bude skill "Tisíc očí", pri ktorom zostávajú inštinkty prežitia aktívne aj pri pohybe cez koruny stromov a skryté steny. Za mňa trošku zbytočný skill. Ďalej dostanete nový luk a oblečenie.

V konečnom dôsledku je na tom DLC čo sa týka zábavy a atmosféry podobne ako to prvé. Audiovizuál je výborný a hádanky originálne. Herná doba je veľmi krátka, obtiažnosť nižšia a získaný skill je len malou motiváciou. Menšie zameranie na príbeh mi nesedelo a samotné rozuzlenie považujem za neuspokojivé. The Forge som si v konečnom dôsledku užil o chlp viac.

Pro: atmosféra, využitie vetra v hádankách

Proti: krátka herná doba, cena, slabá odmena za prejdenie (nezaujímavý skill)