Shadow of the Tomb Raider - The Forge

13.11.2018
19.11.2019

rozšíření

The Forge je první příběhové DLC do Shadow of the Tomb Raider, ve kterém Lara odhaluje tajemství lávou zaplavené kovárny od dávno padlého boha v Kuwaq Yaku. Během své cesty mimo jiné pátrá po podrobnostech o Abbyně dávném dědictví, které je obklopeno velkou záhadou.

Rozšíření přináší zcela novou challenge hrobku, kterou lze hrát samostatně nebo v co-op s druhým hráčem. Do základní hry se také nově přidává dovednost "Grenadier", výzbroj s názvem Brocken a útočná puška Umbrage 3-80.

Jak tak počítám, - Tohle DLC mi zabralo asi 3 hodiny celkem - opravdu velice obtížné - ale nakonec se mi to podařilo vykoumat (hráno na rovnou na tu nějtěžší obtížnost = čekpoint jen na záčátku těch hrobek, nemožnost použití toho survivor instinktu - pro zvýraznění těch objektů/rentgenové vidění)

V prvom DLC pre hru Shadow of the Tomb Raider bude Lara pátrať po dedičstve jej novej kamarátky Abigaile, ktorej stará mama zanechala tajomnú mapu. Lara nájde na mape značky, ktoré sú viditeľné len po jej priložení k ohňu a tak sa spoločne s Abigaile rozhodne značky preskúmať. Na miestach nájdete artefakty, ktoré po spojení ukážu cestu k finálnej hrobke - The Forge.

Jedná sa o náročnú hrobku založenú na práci s ohňom, lávou, gejzírmi a padajúcimi skalami. Dominantou hlavnej haly je obrovský otočný stĺp, na ktorý sa musíte postupným riešením menších hádaniek prepracovať.

Grafická stránka hrobky je úchvatná. Plápolajúci oheň a láva osvetľujú tmavé priestory a dotvárajú jedinečnú atmosféru vyhne. Samotná hrobka mi prišla ťažšia ako hrobky z pôvodnej hry. Bohužiaľ to bolo spôsobené aj horšou viditeľnosťou ríms, na ktoré bolo potrebné doskočiť, prípadne bugmi, kedy sa Lara nezachytila na evidentne záchytné miesto. Taktiež herná doba nie je ohurujúca. Hrobku prekonáte za tridsať minút až hodinu.
DLC pridáva novú zbraň, oblečenie a schopnosť "grenadier" - vďaka nej získate vyššiu odolnosť voči výbuchom. Hrobku môžete hrať ako súčasť kampane alebo online, kde si môžete s priateľmi porovnávať výsledné časy a získané body.

Jedná sa o relatívne kvalitný dodatok, ktorý vás postaví pred doposiaľ najťažšiu hrobku v hre. Bohužiaľ má svoje chyby, herná doba je pomerne krátka a uvádzacia cena $5 trošku prestrelená. Pre skalných fanúšikov hry a majiteľov Season passu povinnosť. Ostatní nech radšej počkajú na zľavu.

Pro: vyššia obtiažnosť, grafické spracovanie, možnosť hrať ako súčasť kampane alebo online

Proti: vyššia cena, krátka herná doba, bugy