Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Risk of Rain 2

11.08.2020
29.09.2020
20.10.2020
kompatibilní
80
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Roguelike akce Risk of Rain 2 je pokračováním úspěšného prvního dílu. Oproti svému předchůdci, který byl 2D pixelartovou side-scrolling plošinovkou, je druhý díl představen v plně 3D stylizovaném prostředí nahlíženém z pohledu třetí osoby. Hráč se opět převtělí do postavy trosečníka, který havaroval v záchranném modulu uprostřed nepřátelské mimozemské planety a musí si prostřílet cestu ven.

Cílem mise je dostat se až k záchrannému teleportu, aktivovat jej a během aktivace se ubránit se hordám krvežíznivých nepřátel a bossům. Prostředí je s každou novou hrou nově procedurálně vygenerované a proto se teleport nachází pokaždé na jiném místě a je třeba jej najít. Dalším výrazným prvkem je postupné navyšování obtížnosti - čím déle hráč prodlévá v úrovni, tím početnější a obtížnější jsou jeho nepřátele. Aby se trosečník ubránil zástupům mimozemšťanů, je třeba svou postavu vylepšovat - ze zabitých nepřátel získává hráč zkušenosti a peníze, prostřednictvím nichž si navyšuje základní charakteristiky svého svěřence a získává nové upgrady. Během hry je také možnost odemykat nové hratelné charaktery.

Hru je možné hrát sólo, v kooperaci až čtyř hráčů nebo své spoluhráče vyzvat a zasoutěžit si v závodech o nejlepší skóre v tabulkách v tzv. Prismatic Trials.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Frustrace, jak když ženskou nepřivedeš k orgasmu.

Nebo třeba takový to, když máš v životě všechno super, prachy, materiální jistotu, úspory na vkladových fondech, dům v Beverly Hills a pak ti to všechno vezmou komunisti.

Hraní téhle hry bych posadil někde mezi kozy. Je fakt super, když máš 50 itemů, všechno kosíš na ránu a prostřílíš se až do poslední zóny, jenže pak tě taky něco vypne na ránu, kdy ani nevíš co, a hru můžeš, pochopitelně s pocity vzteku a frustrace, vypnout.

Jen abys ji zas za 10 minut nezapl, že to zkusíš znova... protože tak to nejspíš skončí.

Hra je střílečkou ze třetí osoby. Jednou seš namakanej zmrd co všechno pobije, projde v jednom runu 4x New Game+ a vlastně ani nemusí mačkat myšítko, aby všechno pochcípalo. Jindy seš bojácný, ukňouraný srábek co jenom zdrhá, protože ho šikanují ve škole. Tím teda chci, pro ty méně bystré z Vás říct, že každý průchod hrou je jiný. Je to totiž rogue-lite, takže když zemřeš v Risk of Rain 2, zemřeš i v reálu. Steaks are high, co?

Nebudu to protahovat, padej to koupit, vem si k sobě i kámoše nebo přítelkyni a frustrujte se navzájem!

Do začátku doporučuji banditu, je silnej a sviští to.

Pro: Dobře se to hraje, DLC je super, můžeš tomu dát klidně stovky hodin

Proti: Borci na konzolích čekaj už rok na DLC

+10