Ha, poskocil sem do 4 kapitoly! :) A teda ta treti byla znacna bida. Skoro me to az zkazilo hru... jako mozna by to nebylo tak spatny, ale v jine hre a hlavne na jinym enginu... tohle byla vazne hruza...
MIGtheDRAGON: Věřím že vysoká obrana má smysl už od G1. V Risen je navíc nadbytek LP bodů, tak proč brát prsteny/amulety na zvyšování dovedností zbraní, když mi pak zůstanou nevyužité LP?

Např. za banditu je to síla/obratnost (90 LP) + nějaká zbraň (90 LP) + vedlejší dovednosti (85 LP) = 265 LP což je 27 levelů. Hra se dá v pohodě (bez zabíjení NPC) dohrát na 28+ levelu.
Eru: Udělal jsem během hry pár špatných rozhodnutí, např. asi 4 lektvary síly jsem si vzal ještě než jsem ji měl 100. LP jsem valil hlavně do skillů, a v danou chvíli jsem si připadal dost silný (jediný mě z toho mohl vyvést Mendoza :D). Ten amulet se mi fakt líbí. Je to ale aspoň další dobrý důvod, proč si Risen zahrát znova (vzpomene si někdo na můj topic maximální síly na gothicz.net, když jsem si hrál v Gothicu 2?)
Jo a na tu seslanou magickou ochranu ti neskočím :-)
Ten amulet se dá i dostat zadarmo při hře za mága (on to má přímo v popisku, že jste ho dostali od mágů).
Jinak plusovat moc obranu podle mě nemá moc smysl. Lepší je si brát například prsteny co přidávají boj s mečem aspon ušetříte LP.
Strašně se těším, až napíše komentář také někdo, kdo nejni fanoušek série Gothic a ideálně ani žádný díl nehrál. :-)
Memphis: Sice nemůžeš donekonečna opakovat to jedno kombo, ale přišlo mi sekání plynulejší, když tam jednou za pár seků přidáš counterparry, to je pak opravdu k nezastavení.

moje postava: http://img5.imgup.eu/risen_stats.jpg Kuši nemám zrovna nasazenou z estetických důvodů. Zajímalo by mne, kde vzal ugra tak nabušené prsteny/amulet, že má všechny odolnosti ještě vyšší a já se na ně přitom soustředil :) Taky jsem se spíš snažil dohrát děj, ale ještě bych zkusil nejdřív dodělat všechny questy a pak ta postava bude hádám ještě o něco zajímavější.

EDIT: Memphis: my si s tím rychloinventářem moc nezadáme :)
NO speciální kytky na zesílení statistik se neobnovují na 100% u ostatních nevim nejsem zase takovej velkej sběrač :D vždycky sbírám kytky jen na ty speciální lekvary. Ty normální kupuju.
Mně přišlo, že kytky dorůstají i v rámci dema. Hrál jsem to s mlhou, (chyba ve zobrazování některých karet ;-) ) a tak jsem si po nějaké době vypnul zobrazování trávy, abych ty bylinky vůbec viděl. Pak jsem je měl jako na dlani, ale i tak jsem na místech, které jsem určitě pročistil, později nalézal další bylinky... Tak nevím, buď jsem navíc chvílemi slepl nebo prostě dorůstají... ;-)
no pockat castokrat jsem narazil na kytky pri cestach, ktere uz jsem predtim odplevelil, a to i nekolikrat.
Eru: Je možné že i víc, moc často jsem stavy bylinek nekontroloval a jeden kus nedopatřením i snědl :)

Ale bylinky se časem obnovují nejen při přechodu do dalšího aktu, ne?
Falagar: Můžeš si připravít 20 takových lektvarů.
Memphis: Asi si moc Risen neprohledával, že?
Lektvary jsou +5, ale vyžadují taky hodně vzácnou bylinku, kterých jsem měl na konci jen kolem 10 ks...
No a jak vlastně funguje alchymie v Risen? Je to můj oblíbený skil, avšak v Gothicu 3 to vůbec nemělo smysl - z bylinky, co dávala +1 k vlastnosti byl lektvar, který dal +2 k vlastnosti - prostě zabité exp. body, zvláště, když to sežralo i královský šťovík...

Co tady? Vrátili se k +5 lektvarům, nebo zase jen +2? V druhém případě budu bylinky zase žrát, stejně jako v G3...
Memphis: To vždycky koukám u takových lidí, že kdyby dali ty tři body do alchymie tak by klidně mohli mít o 60 větší sílu.
Hmm tak to je docela zklamání, ono ani ve (frost) magii se neděje "nic jiného" než že se zkracuje cast time, zvyšuje dmg a prodlužuje doba zmražení + určuje to jaký všechny potvory lze zmrazit. Bylo by hezké kdyby se na 10 lvl přidal nějaký efekt, tak snad v Risen 2 :)

garret: tak začni, já mám svůj v komentáři
pipboy: Taky jsem to tak pochopil a taky se mi nezdálo, že to dělá, to co jsem myslel.
hra tvrdila neco o moznosti delat nekonecna komba, ale nezadlo se mi ze by se to delo. Mozna jsem to spatne pochopil?
garret: dík za info, tím se to vysvětluje. A zpřístupní se na lvl 10 u zbraní nějaká další specialitka?
Cim to, ze ta hra dostava stale tak dobra hodnoceni. Jsem cekal, ze se tu objevi nejaky hater a da tomu petku.xD
teda chlapi, na ty vaše komentáře aby si člověk vzal dovolenou. čim to, že prave u tyhle hry se tolik rezepisujete? :D
ugraugra: tak ještě k tomu staff fightingu. mám ho na lvl 8 a až teď můžu používat silný úder.
Sorry, neprecetl jsem si to cele. Ja myslel ze hlasuji jestli ju chteji ted nebo pozdeji kvalitnejsi, ne ze budou delat obe verze.;) Ja si urcite pockam. Po hrani Gothic 3 stejne nemam na Risen moc naladu.:)
marwel: Tak čeština má být v polovině listopadu. A pokud nechceš tak si tu první verzi češtiny vůbec nemusíš brát. Klidně si počkej na tu dokončenou verzi.
Ano, hlasuje tam banda magoru. Radsi kvalitni cestinu klidne v lednu, nez shit ted.
Jo, přečetl. Jsem klikl na Risen zrovna když jsi tam přidal ten komentář... I když popravdě jsem plusko dodal už v polovině čtení :P
Hehe, vám se to řekne, tam já ještě nebyl :D Ale už to možná nebudu potřebovat - potřeboval jsem rozbít hubu tomu lojzovi v Aréně, aby se mnou bojoval Brogar, od kterýho bych tak získal poslední čast meče. Ale já se naučil pickpocketing, ten fragment meče mu ukrad a dostal se tak k Donovi a příběh už se zase posouvá :-)
Jestli si ho nějak nasral, tak na něj použij Jet spell, jinak to bude bug.
Jak překecat Dominga v táboru banditů, aby se mnou bojoval? Úplně se mnou odmítá mluvit a já mu fakt potřebuju rozbít hubu.
Hm ja su ve druhe kapitole, mam jeden ten disk, save pise 27 hodin. Tuz sice mam par vyhrad ale jinak zatim spokojenost :)
4 kapitoli s tim že ta první je nejdelší a nejkratší asi třetí a čtvrtá ... to mě až naštvalo jak je to krátký. Jinak Risen jsem si dohrál už podruhé a trvalo mi to 17 hodin :D ale zase jsem dost přeskakoval rozhovory, ale na druhou stranu jsem dodělal i všechny úkoly (jen jedoho jsem si nevšim v první kapitole) a vykosil celou mapu :) včetně hlídek inquizice co běhala po světě :D:D