Tak to temer vsechny rpg bez rozhovoru (myslim pri rychlem odklikavani) jsou daleko rychleji dohrane, ono nejvice vetsinu rpg prodluzujou prave ty rozhovory a nakup vybaveni atp., proto treba hry FPS zanru byvaji "kratsi".
Pivo: Otevírání zámků tě naučí Phil (tábor v bažinách).
Já měl stejnej dojem, byl jsem v první kapitole, hrací čas skoro 20 hodin a říkal jsem si, že to bude dlouhý jako kráva. A najednou to šlo dost rychle a byl konec.
Eru:Tak 5 minut je jen výjmečně, ale měl jsem save před vstupem do kláštera tak jsem nejdřív promluvil s tim hlavnim týpkem a potom i s tim druhym co tě odvede do pokoje a trvalo to 5.02min a když jsem udělal to samí podruhý, ale rovnou mu řek že chci být válečník řádu a tomu druhému ať mě veme do pokoje tak mi to trvalo jen 52 sekund což je docela rozdíl :). (Nepočítal jsem čistou délku mluvení, ale taky toho jak dlouho trvá než na něco klineš a rychle si přečteš ty otázky).
Kolik je tam NPC nevím a čas nějak neměřím, ale vesměs se k nějaké postavě vracíš a nekecáš s ní jen jednou, takže ta doba kecání bude určitě více než 2 hodiny. Nějaké hovory jsou na pár vteřin, ale nějaké i na minutu a více. Když splním quest, tak si s ní můžu ještě pokecat apod., takže se to natáhne.

Jinak furt nemůžu najít někoho, kdo mě naučí vykrádat truhlice.

Jestli jsem dál, tak to nevím, ale mám teprve level 6 a zvládnu tak akorát vlky, lidské protivníky a ptáky :-)
Gnómové mi nakopali celkem prdel.
MIGtheDRAGON: 5 minut? S kým? Celkovou délku dabingu vypočítám z množství NPC (World of Risen uvádí 76 NPC) a mého odhadu průměrné doby rozhovoru (1,5 minuty). Výsledek 2 hodiny.
Eru: No podle mě to je hlavně o rozhovorech, protože už přesně víš na co se ptát a jen to odklikáš (víš co ti odpoví) normálně ti rozhovor s jednou postavou může trvat třeba 5minut, ale když to odklikáš tak to nemáš ani na minutu. Když jsem to hrál v poprví v AJ tak jsem většinou nechával běžet celé rozhovory dokud je i oni sami nedomluvili, protože jsem si to musel ještě překládat. Navíc Risen neni hra, kde by jsi někdy musel něco moc pracně hledat. A questy většinou dělám ve stejném pořadí jako jsem je hrál na poprví (nějak z principu :D) takže u mě je jasný proč mi to trvalo o těch 10 hodin míň (a to jsem navíc našel i pár nových míst a questů).
MIGtheDRAGON: To není o rozhovorech, ale protože víš v jakém pořadí máš naštěvovat lokace, plnit questy, mačkat spínače, atd.
pivo: Takovej dojem jsem měl taky, ale možná jseš dál než si myslíš :D po první kapitole to jde rychle, ale jde dost o to jak rychle čteš druhé dohrání mi totiž trvalo o 10hodin kratší dobu, protože jsem dost přeskakoval rozhovory :D
Co já dělám špatně. Všeci to máte dohrané za 30 hodin a já už to hraju 7 hodin a nejsem snad ani na začátku :-D

Level 5, pár vedlejších questů a ještě jsem toho moc neprozkoumal. Kde se odehrávají další kapitoly?
Já vůl se chtěl zeptat na páčení zámků, ale nějak se mi to popletlo :-)

Jinak hlavní hrdina je docela kurevník, jak se tak dívám. 5 hodin po vyplavení na ostrov a už si začal s dvěma lehkýma holkama :-D
Některé ruční zbraně mají místo síly požadavek na obratnost, ale bude jich minimum, já si z hlavy vzpomenu jenom na jednu šavli. Kapsářství učí tuším ten týpek u vchodu do města zadní branou a co si matně pamatuju, tak ještě jeden v táboře banditů, ale jméno už ti neřkenu. Klidně jich může být ještě víc :)
Meč je mi nejsympatičtější, ale už jsem uvalil 10 bodů za hůl. Takže mám rozjeté dvě zbraně, ale pokusím se jít pouze na meč a sílu. Využije se obratnost v boji na blízko nebo tam nemá žádný účinek?
A kde se naučím kapsářství? Tohle je asi tak všechno, co bych chtěl vědět a zbytek si najdu sám :-)
Bude mě Edgar učit, i když budu mág nebo válečník inkvizice? Hodně týpků ve městě totiž stojí na straně dona. A je ve hře dostatek skillů natrénovat všechno?

EDIT: Ta poslední otázka je blbá. Spíše jestli se vyplatí trénovat všechny zbraně na blízko nebo se zamřit jen na jeden typ?
Pivo: Válečníci řádu se zaměřují na hůl. Jeden z mágů v klášteře tě může naučit až 10.level. Meč se můžeš naučit na 7.level od Edgara ve městě, sekeru na 7.level od Ukkose (ogr) ve městě.
Hodnocení jsem změnil asi po čtyrech hodinách hraní a u prvního hodnocení jsem napsal, že jsem si hru jen tak ocejchoval a doufal při tom, že mě pak nějaký chytrolín nebude nadávat. Spletl jsem, ale to je fuk :-)

A na dětinské označování (bez pádného důvodu) "jsi idiot" bych se radši vykašlal ;-)
Jinak se nechci hádat a přijde mi komické řešit tu takovou hovadinu, s kterou tu zase Kubula přišel.

Jinak zpátky ke hře: Když zvolím toho válečníka inkvizice, budou mě trénovat se všemi zbraněmi nablízko?
Kubulus: Odkdy se retard pozná tím, že si mění své hodnocení hry? Objektivní to bude až po dohrání, ale měnit si ho můžu kdykoliv. Spíše retard by tvrdil, že jsem kvůli tohohle retard :-)

Thelwin: Ta volnost se mi hodně líbí, ale o vedlejší questy tak úplně nejde. Spíše mě baví se tak procházet a zkoumat to okolí.
Pivo: Ano, si opravdu retard. Proč hru, když si jí ani nedohrál hodnotíš, přičemž hodnocení měniš snad po každém přihlášení? :)
Pokud se ti první kapitola líbí kvůli té volnosti v konání, tak ty další už jsou trochu lineárnější a jdou spíš po příběhu, vedlejších questů drasicky ubude.
Děkuju za radu a zkusím to. Mě by vživotě nenapadlo jim něco dávat, protože vidím furt gold 0 a v recenzi v levelu jsem četl, že prachy nemají.

Jinak první kapitola vypadá slibně a vidím ji na 90%. Takhle mě dostává opravdu málo her, ale Risen na to má.
Ti obchodníci peníze mají, ale narozdíl např. od Gothicu 3 v nekonečném množství, proto se u obchodníků neukazuje, kolik mají peněz k dispozici. Zkus prodat nějakou věc, aniž bys zvolil protihodnotu. Uvidíš, že ty peníze za prodej dostaneš.
Rád bych prodával, ale nenarazil jsem na obchodníka se zlaťáky. Funguje tam jakýsik směnný obchod a z věcí peníze nezískám. Ten lockpick se asi budu muset naučit, i když ještě nevím u koho. Možná tuším, ale teď si nejsem jistý, jestli učí i tohle přesně.
Pivo: Na záčátku je celkem normální, že jsi chudej jak kostelní myš (v první kapitole jsem si pomalu vážil každýho zlaťáku). Každopádně prodávej nepotřebný věci a co nejdřív si vylepši páčení zámků na 3. (maximální) úroveň. Vybíráním zamčených truhel se dá parádně zbohatnout.

Momentálně jsem na začátku 3. kapitoly a ušetřeno už mám asi 12 000 (k tomu inventář narvanej všemožným haraburdím). I když je fakt, že na tom ostrově prozkoumávám každej kout. :)
Jak se získává zlato? Nikdo ve hře nemá ani prd a já nevím, jak zbohatnout.
No mám nejraději boj nablízko, ale zároveň mě láká být ten válečník řádu. Trocha magie neuškodí, ale k boji nablízko mám o hodně blíže. Mág rozhodně být nechci, to ani trochu.
Pivo: Zkušenosti jsou vpravo nahoře obrazovky dovedností. Jestli máš v RPG nejraději boj na blízko, přidej se k banditům (Don), jestli inklinuješ k magii staň se mágem a jestli něco mezi tím, tak se staň válečníkem řádu.
Tak konečně zase nějaká kvalitnější hra. Hodně se mi líbí design. Ne jako v Two Worlds, kde ať jdete kamkoliv, tak furt máte pocit, že jste na tom samém místě. Tady člověk aspoň vždycky ví, kde se zhruba nachází. Grafika je jinak dost pěkná a zbytek po vzoru Gothiců, které mám rád.

Jen nevím, jestli jde někde zjistit, kolik mi chybí expů na postup na další úroveň? A je lepší se přidat pak k inkvizici nebo k nějakému donovi?
Jezis co mate furt s tim zacatkem? Tak tam misto nejake bublinkove napovedy daly zenskou, co vam to rikala. Hruza :)
Vzdyt zacatek byl naopak perfektni a stejne jako cela prvni kapitola to nejlepsi na hre.
NkD: svitky měli u sebe mágové, jejich počet se respawnoval, takže není možné, že nikde žádné nebyly.
Jo Cenega, to jsou komedianti. Bud se snazit sec muzou a stihnout to s oficialnim vydanim a nebo to risknout a vydat to az s cestinou o mesic pozdeji. Jina cesta nevede.
marwel: Ona se objevila prakticky okamzite na warezu, proto to Cenega vzdala a dala ji ke stazeni oficialne.
Jaksi si ti inteligenti neuvedomili, ze to bylo NAPROSTO jasny, ze tam hned bude... to se vazne uz neda komentovat to co predvadi.
Ja jsem docela zvedav jestli mi ji z megaher nakonec poslou. Preci jen nemam tu cenegackou verzi, ale mohli by se treba splest a poslat mi ji.xD
MIGtheDRAGON: Však mně už došlo. Nakonec dřív než to ke stánutí... ;-)
No spíš jsem čekal, že se na net dostane až od někoho kdo tu češtinu dostane (třeba od xzone) a ne že jí sami dají volně ke stáhnutí. Ale na druhou stranu je lepší si jí stáhnout než čekat než dojde cdčko.
Cekali jste snad, ze to skutecne daji jen majitelum originalek? A ja myslel, ze se za ta leta poucite.:D
Ono je super, ze to nejdriv nechaji prodejce poslat na vlastni naklad a pak to daji ke stazeni :)
Cenega je vazne neskutecna banda ******.
Tak všechny neúkolové ruiny jsou jen takové malinké. Až ty s úkolama, které mají bariéry jsou velké. A myslim, že se rozlohou dokonce můžou rovnat světu na povrchu, protože v nich stravíte tak 40% hracího času.
No hrozná je hlavně ta nejvíc na západě, bo je nejrozlehlejší, ty další jsou malé a daj se udělat za chvíli.