monatna velzes do umyvarny, vpravo vbok, na stene vpravo visi obrazek stromu, stoupnes si pred nej, pouzijes. Nemel jsem s tim nejmensi problem, ale nez jsem tam sel, zeptal jsem se bordelmamy za 10 zlataku jeste jednou kde ta skrys je - mozna je to potreba, i kdyz mi prijde divne aby jo.
montana: prostě si vyvolej telekinezi a klikej všude možně po pravý stěně v místnosti nalevo od bordelmama
Vsak to sem udelal. Pocitam ze si clovek proste musi stoupnout na presny misto.
montana: Nebo se prostě zeptej ty bordelmámy která tam je a ona ti to za menší poplatek řekne :)
Ved ja som to nezmienil ani raz v texte, dal som to len ako male negativum. Obcas v slabsej chvilke aj ja upadnem do pokusenia a pozrem sa kam ist, a ubera to z atmosfery. Dlhe bludenie ma vacsinou u mna za nasledok vacsiu radost ked to najdem a quest tracker z toho robi take mechanicke hranie rovno k cielu.
montana: Jakmile vejdeš dovnitř tak se dej do místnosti nalevo. Až v ní budeš kokni se doprava (je tam nějaká skříň) a napravo od ní je šedej obraz.
kmfdm: Quest trackers jsou jen u několika úkolů (když zadavatel úkolu přesně ví kam máš jít). U drtivé většiny se ti zobrazí, až dané místo navštívíš.
Hmm, zkousel sem to u kazdyho snad 20x... no zajtra zkusim znova :)
Tohle dovede lehce nasrati :)
Montana: Prostě si před něj stoupni a zmáčkni levé tlačítko. On neni aktivní (něco jako ty poklady co jdou kopat v bažinách. Taky musíš jen na ně zamířit a klinout.
Asi sem blbej ale kde je ten ukrytej spinac v umivarne v bordelu? Ma byt za obrazkem, ale ja nemam zadnou moznost jak s nim hnout...pritom se s sefikem mam setkat
Jo a co je na tom tak špatnáho že nemusím každé 3 minuty kontrolovat jestli jdu správně?
Marwel - quest tracker v Risen je. Daj si mapu - quest map tab - cervene bodky po mape ti ukazuju kam mas ist.
ugraugra: Ten meč mám pocit že jsem používal už tak od 10lvl. Já ho používal jen proti lidem, protože on je to velkej meč a já ho ještě nemohl používat se štítem, takže třeba vlky jsem přehodil na slabší meč se štítem. Jinak jak se zdá tak aspon takhle silná sekera jak se zdá se dá najít až v pozdější části hry (píšu aspoň, protože sekery jsou pomalejší takže by měli mít větší dmg).
garret: Napiš přesnej lvl staff fightingu. 3/4 z 10 se špatně počítaj :) Já to teda měl na lvl 6 (5 základ + 1 z ringu) a možnost silnýho úderu jsem neměl.
používám hole a i když mě hra vybízí k použití silného úderu, tak ho nemůžu praktikovat. staff fighting mám ve 3/4... kromě toho se mi nějak nezdá, že od třetího puntíku už mi nepřibyly žádné nové útočné pohyby.

Memphis: celkem škaredé skrýny, fotograf z tebe nebude ;-)
MtD: No nevim, mám dojem že u hole ten silnej úder neni. Já to teda nikdy s holí nepoužil a jestli jsem mohl, tak je hra debilní že mě na to neupozornila :)

Furt tu píšeš o meči s útokem 80, ale mohl si ho vůbec na začátku používat? Nebo si ho prostě jen našel a pak si ho měl nějakou dobu v inventáři? Protože pochybuju že bys na malym lvl měl dostatečnou strength.
Jo a quest tracker je sipicka, ktera ti ukazuje kam mas jit (myslim). To mam pocit v Risen stejne jako v Gothic 3 neni. Ze by mu chybel?:)
ugraugra: To funguje u každé zbraně ten silný úder, ale ostatní ho mají tušim že až kolem 6lvl

A jestli jsi už v první kapitole našel sekeru s útokem přes 80 tak to by mě fakt zajímalo kde. Já prošel celý ostrov a lepší sekeru jsem našel až nakonci hry. Ale je pravda, že já nějak na sekery moc nekoukal, ale příště to chci hrát se sekerou tak dobrej tip na sekeru by se hodil :)
kmfdm: Bethesda je male studio a vyvoj Oblivionu je nestal o nic vic. Cela hra je totiz postavena jako stavebnice.
MtD: Tak to nevim kdes lítal, ale já sekery a hammers nacházel v dostatečném množství :)

Jinak u čeho všeho funguje, že když podržim tlačítko myši, tak pak dám větší ránu? Je to jen u hammers nebo i jinde?
S tim vybalancovánim to neni tak slavný, protože já hned v první kapitole našel meč s útokem 80 a měl jsem ho skoro až dokonce hry. Mezitim co dobrou sekeru asi na začátku nenajdeš.

Na to že nakonci hry dostaneš kladivo (sekeru) bych vůbec nebral ohled, stejně ho použiješ už jen na titána a u něj je jedno na jakym levelu máš zbraň, protože do něj stejně budeš sekat jen jednou
karasman: řekl bych, že je to vybalancovaný a nenajdeš výrazně lepší meč nebo naopak sekeru. Takže je to jedno. Akorát na konci vyfasuješ titan hammer nebo jak se to jmenuje a to se řadí mezi Axe s tim, že ti to dá +6 skill pointů do axe fighting, takže nevadí že to nemáš vytrénovaný. Osobně bych šel do axe, meče jsou takové nudné :)
Karasman: No sekeru najdeš nakonci hry lepší, než meč, ale rozdíl je jen 20 a je to až na konci hry, takže bych radši volil meče, protože jsou rychlejší.
Konečně jsem to taky rozehrál. Chci se dát cestou klasickýho bojovníka, žádný čáry máry. Má cenu cpát body do mečů nebo radši do seker? Abych si nevyšperkoval sword a pak nenašel vymazlenou sekeru, jak to všichni známe třeba z Diabla 2 :-)
ugraugra: Ale abych to zas jenom nechválil, ke konci hry chybí celkem dost dialogů, když se jenom vypíše text, ale postava nemluví...
Tak sem kouknul na ten dvacetiminutovej Making of na bonusovym DVDcku a vcelku zajimavej. Škoda jen příšernýho časování titulků, pochybnýho slovosledu a jejich celkovýho vyznění. Ještě že neumím německy :)
Ale clovek se zas dozvi, jak malinky Piranhe na dnesni dobu jsou. Maji snad jen 5 programatoru...
Vysvetlujou proc v Americe Gothic lidi moc nebral... ze u Risenu meli opravdu dostatek casu a tak diky tomu vypada tak jak vypada, tj. bez bugu a optimalizovanej. Pekny.
Večerní výprava na západní pobřeží:

Uznávám, že třeba otázka "Kde je Ethan?" má smysl, protože nikdo takový ve hře není (ale zase je to první týpek, kterého po zadání potkáte, takže taky žádná hrůza)... Ale topicy jako "prosim poslat save na mail dakujem ", "Kde je Cole?", jakýkoliv topic kde se píše akt místo kapitola, a hlavně... __"Kde je Jan?"__, z toho jsem fakt nemohl :-D
ugraugra: Hm, tak to se mi úplně normálně splnilo... a navíc to je zrovna quest, kde se nemělo co pokazit; divné.

Pivo: no pro nás to spoilery nejsou, ale když vidím, na jaké věci jsou lidi schopní zeptat se na Risen fóru v zákysech, tak o ně mám celkem strach :D
Nespoilerujte furt, tohle nejsou spoilery a já jsem líný tam furt najíždět a klikat na "zobrazit" :-)
black_fox: to je q, kterej dostaneš od toho týpka v tajnym pašeráckym tunelu co vede z/do města
s tím druidem souhlasím, tam jsem na tom zatím stejně... jakou donášku pro Dona máš konkrétně na mysli?
Žádný patch zatím nevyšel, ale tuhle chybu jsem neměl a ani jsem si nevšim že někdo jinej.
montana: No to mi nerikej tohleto. Zase bugy!
btw. uz vysel nejakej patch? Zatim jsem to nesledoval.
montana:Hawkins ti jí prodá jakmile přinutíš všechny pracanty makat. Jedna skupinka je u táborového ohně další je u ohně nad arénou a poslední dělník je v bažině u ohně (musíš mu dát takovej falešnej amulet co najdeš v truhle uprostřed bažiny).
U Hawkinse mam jen moznost kapsarstvi...

navic se mi zda, ze se kousnul quest s vyvrazdenim tech much v bazine, protoze mam uz nekolik dni ctyri zabity a pate nikde...