Wolverine: Patch ne, ale neinstaloval jsem původní češtinu. Možná tam bude problém.
Hm, dal jsem tam tuhle češtinu, ale v jednom fontu (menu, sbírání předmětů) chybí české znaky. Měl někdo podobný problém?
Radši dej Gothicům další šanci - Risen oproti Gothicu 3 je méně výpravný a oproti Gothicu 1 méně atmosférický. Jinak ale jde samozřejmě o nadstanardt oproti konkurenci.
Jako úplně stejné rozhraní risen nemá, ale má třeba blíž k původním gothicům, než k těm novějším. Jako hratelnost je alespoň z mého pohledu naprosto v pohodě, děj je diskutabilní .. emh :D a vývoj postav je podobný tomu v gothicích.
Say: Souvisí to spolu jen tím systémem a zpracováním, ale dějově to nemá vůbec nic společného (i když začátek hry dost připomíná konec G3).
Je potřeba znát Gothic sérii k tomuhle kousku? Resp. jak moc to spolu souvisí? Já Goticům prostě nemůžu přijít na kloub, tak jestli se tady o něco ochudím...
orbital: Fuj, při přečtení tvýho komentu, jako bych se ocitl na přelomu tisícíletí, kdy byly fóra prodejců i herních webů plná sociálních případů jako jseš ty, které ani ve snu nenapadlo, že by si mohli někdy nějakou hru třeba koupit. Naštěstí teď už jsou exempláře, jako jsi ty docela rarita.

Say: On ví co myslíš, ale on by stahoval i hru, která stojí 150Kč :D
Milý orbitale. Možná to nevíš, ale hry se dají kupovat. Stejně jako třeba rohlíky a chleba. Hledej takovou krabičku se stejným obrázkem jako tady nahoře, zaplať, rozbal a v obale najdeš DVD disk. Nepanikař, nikdo tě neošidil. Jen otevři DVD-ROMku ve svém PC (jestli je ještě funkční), vlož zakoupené DVD a pozoruj obrazovku. Dál si snad poradíš.
Zdravím Vás všechny,
chtěl jsem se jen zeptat zda se hta Risen dá stáhnou (kro mě rapidsare, torrent atd ...). Jestli-že ano, prosím dejte sem někdo odkaz kde. Demo této hry mě velice zaujalo a jelikož jsem hrál každý díl Gothic tak se chci věnovat Risenovi ale kde ho stáhnout?
Falagar: Tak přímo ve hře se ještě dá přepnout na hard obtížnost kdyžtak :) (po spuštění nový hry). To já to vidim tak, že to hned na začátku asi na gothic obtížnost ať je zábava :) pokud teda ještě trochu nepřitvrděj.
Za sebe řeknu, že mi demo čtyřky přišlo na normal dost jednoduché (těch milion health potionů je s tím autohealem opravdu na nic), ale celou dobu jsem se příjemně bavil. Určitě se to bude dát hrát, zřejmě za to těch 9 stovek vypláznu... :-)
Ta jednoduchost. Něco jako-
-Ahoj
-Ahoj, ty jsi ve městě nový ?
-Ano
-Zabiješ pro nás draka a zachráníš svět ??
-Tak jo ..
Tyjo tak teď přesně nevim co ti na těch dialozích vadí... Ale proti gustu...
Kčertu xD to kladivo mi ušlo.. jinak ty úskoky jsou lol xD takový sebevražedný skok na záda xD
Ale na plnou se těším jediné co mi vadí je stupidita dialogů ty ale byly stupidní vždy.. takový styl mi moc nesedí ..

Je těhotná..
COŽE??
Ty to nevíš, to jste to spolu nikdy.. to ?
Samozřejmě že jo ale ..

Prostě hrůza xD nehledě na to že se jde hned potom zeptat a napráská toho kdo mu to řekl xD on působí strašně hloupě ten hrdina.. ale Diego zase vypadá suprovně, perfektně udělaný obličej, doufám že tam bude po celou hru..
SilentWolf: Předpokládám, že je to jen pro účely dema. V plný určitě nenajdeš v prvních patnácti minutách plátovou zbroj a ohnivý kladivo.
To co rika jedi je snad poprve (?!) pravda :) (to v prvnim prispevku, ne ty zblepty v 16:39 :)
Coz nic nemeni na tom, ze samotny Gothic mel vzdycky mnohem vic atmosferu temneho stredoveku nez fantasy, i pres ty fantasy klise :)
Kubulus: Zas pozor na porovnávanie literárneho fantasy klišé a herného fantasy klišé, v niečom sa stretávajú, v niečom nie. Podľa tvojej teorie by tohto klišé spadala aj orkská invázia a zosobnenie orkov ako nazelenalých/hnedých hrubých barbarských bytostí s vyslovene zlou náturou. Ja ti však ohľadom videoherného fantasy RPG klišé doporučujem tento článok, prípadne ešte tento. Okrem toho by som ti ešte doporučil teoretickú knihu o tom čo je to fantasy, čím sa vyznačuje, aká je tam vlastne príbehová osnova a hlavné klišé, ale ten názov nemám teraz po ruke a tebe by sa to určite nechcelo čítať. :)
čo sa týka fantasy klišé a archetypov, aspoň polovica obsahu 90% fantasy RPG na počítači je fantasy klišé, občas tak evidentné a z toho častého používania samozrejmé, že to ani nevnímame.
Já pod fantasy klišé jako první vidím utlačované elfy, trpaslíky s mohutným kladivem a začarovaný les. V Gothicu nejsou žádné standartní fantasy archetypy, ale vydává se svojí vlastní cestou, Risen snad ještě ve větší míře. Ale jak myslíš.
Nejak asi netušíš čo je to fantasy klišé - jasne definované dobro/zlo, nakoniec sa bojuje proti drakom/démonovi/zlému kúzelnikovi, treba zostaviť/získať ultimátnu zbraň/kúzlo/artefakt na porazenie bossa, pred záverečným bossom treba krížom-krážom putovať po krajine a poraziť 3-7 veľkých bossov, aby mohol hráč ísť na toho posledného, hráč ma jedného starého (bradatého) mentora, ktorý mu dáva pokyny, ako zvládnuť všetko to vyššie menované atd...
Netvrdím, že BG nemá svoje klišé, tiež ich má, ale tu nejde o vybíjanie si nejakej zlosti, ako je to teraz v tvojom prípade, ale o tom, že je to fakt na fantasy klišé vystavané. :)
To si patrne pletes s Baldurs Gate, Gothic byl odjakziva fatasy bez tech vasich teplousskych picovin >_>
Pipboy: Ono to z tvojho popisu znie, že sa vlastne ani tak moc nezmenilo. :D Predsalen ruku na srdce, Gothic séria bola vždy hlavne o fantasy klišé. :)
Tyvole demo G4... wtf? Vývoj postavy v hajzlu, dialogy jedno velký fantasy klišé, je to hnusnější jak G3 a ještě se mi to drze škube, souboje blbé jak cihla. Jediná dobrá vlastnost Gothicu, která jakš takš aspoň trochu přežila, je to nacházení itemů na zapadlejch místech... ale prostě totok je fail jak sviňa.
MIGtheDRAGON: Hra v žádným případě naprosto stejně nevypadá, rozdíl je tam více než markantní, a to v sytosti barev, nejlépe je to pochopitelně vidět na trávě. Pokud si dáš evropskou verzi, tak je to spíš taková sláma, pokud americkou, tak vypadá hodně podobně jako v Risen. Možná máš špatně nastavenej monitor nebo nevim, ale rozdíl je tam velkej.
Nevim jestli je to tim že to hraju skoro na nejnižší (dal sem medium ale dost sem toho i z něj vypnul, aby to šlo naprosto plynule) ale když dám evropskej mód tak hra vypadá naprosto stejně (i po restartu). No nevadí hra mi takhle vyhovuje snad takhle půjde i plná hra.
Aha, ten další příspěvek jsem si nečetl, myslel jsem, že ti to právě vadí:).
MIGtheDRAGON: Jestli ti vadí barevná grafika, tak si v nastavení zapni ten evropskej mód, ten má ty barvy takový vyčpělý.:D
Nevím, já to jen prozkoušel a moc jsem to nehrál. Přeci jen si chci počkat na plnou verzi. Nemám proto rád moc dema. Kdybych si s tím pohrál, věřím , že by to i na ty střední jelo tak nějak solidně. Hra se sama o sobě seká minimálně i na full, ale ta kamera prostě tak divně laguje a škube se. Pokud se ale dívám na okolní prostředí, tak je jasně vidět, že beží plynule...
Docela se divim, že tobě se to seká přeci jen máš silnější hw jak já a v případě, že to dám na medium tak mi hra jede jen trochu pomaleji a sníží se FPS (ale stále se to dá hrát celkem v pohodě jen prostě pohyb kamery je problém zbytek v pohodě). Pokud ale vypnu některé věci jako post procesing tak už hra jede plynule.

Na minimální detaily jsem ale měl z nějakého důvodu rozmatané stěny vy jeskyních, takže minimálně textury a svět se vyplatí dát na střední a stále to má tu hezky barevnou grafiku (dost sem si s tim pohrál :D).
Pravda. O tom jsem taky přemejšlel, protože na ty nízké detaily to sice vypadá jinak, ale stále moc pěkně :D a co víc, neseká se to.

EDIT: Teď mě napadlo, že jsem napsal téměř to samé, co o příspěvek níž.
Jo jako pěkně vypadá, ale určitě ne jako risen. Spíš mi připomíná třeba farcry takovou barevnější grafikou. Dokonce jsem zvažoval jestli si nenechám ty nejnižší detaily, protože svim způsobem se mi to líbilo víc :D (na full jsem to ani nezkoušel to by bylo asi nehratelný to si budu muset počkat na upgrade :D).
Na nejnižší detaily (bez restartu hry, hra to ale vyžaduje) to ale vypadá celkem pěkně a hlavně je to o hodně barevnější než na full. Na full už to je o mnoho realističtější mno.
Taky už mám demo dohrané a nevypadá to špatně, ale ničím to moc nevyniká. No na nejnižší detaily to rozhodně jako risen na full nevypadá, ale na střední už celkem jo. Jsem zvědavý na plnou hru, protože i když mám pc lehce pod minimálníma požadavkama tak hra mi šla plynule. Jen při středních mi šla hra trochu pomaleji takže jsem musel shodit pár efektů.

Bojový systém byl klasická klikačka (hrál jsem na normal), kdy s dostatečným počtem lektvarů nemůžete prohrát a že těch lektvarů tam bylo opravdu hodně. Jen v boji s takovým golemem se hodilo uskakovat. Co jsem ale čet tak na těžší obtížnosti už jsou boje zajímavější (v demo je pouze easy a normal).

Taky mi ve hře nešlo spát (postel tam je, ale spát se nedá ...) a štvali mě občasný neviditelný stěny například na krajích srázu.
Graficky je to fakt nádherné. Vysoko nad Gothic 3. Na nejnižší detaily to vypadá jako Risen na full. Bohužel se mi to na střední i na vysoké trhá. Hra běží plynule ale laguje obraz při pohybu a to se mi nelíbí. Snad to plná verze nějak pořeší. Jinak z toho co jsem viděl, ano, je to Gothic.
Jo to jako jde. Ono se to vyplatí to tam vykosit už takhle na začátku, protože později tam přibudou další potvory tak jich pak alespoň neni tolik.

Ale tohle vykosení celý mapy v první kapitole jsem rád dělal ve všech gothicích :D
SilentWolf: V G2 jsou draci do 4 kapitoly nesmrtelní ne ? Vzpomínám si, že je to z bezpečnostích důvodů, aby si je někdo nesejmul omylem už v druhé kapitole :D
Tak jo pořád to není takové jako v gothicu 2 přelézt v 1 kapitole do hornického údolí a tam expit na dracích xD xD
Tak se mi to konečně podařilo! Mám 10. úroveň u meče, i když jsem rekrut na Válečníka řádu. To tak, že než jsem se k nějaké frakci vůbec přiadal, jsem leveloval a leveloval, dokavaď jsem neměl dostatek bodů k naučení se všech 10-ti úrovní meče. Prošel jsem sice 90% mapy a mám nahráno přes 30 hodin i když jsem pořád v 1. kapitole, ale aspoň jsem to vůbec dokázal =) + jsem se dostal i do kláštera, aniž by mě nějak naverbovali.. To by se člověk divil, co se dá dělat s mezerníkem a pořádnou dávkou nervů! Prostě jsem na jednom místě přelezl přes hradby! =P No a dělal jsem tam pár questů, jako bych byl jednim z nich. Přikládam link na screen mé postavy =) " http://img801.imageshack.us/i/risen20100920050100.png/ "