@M.a.t.t. (10.02.2016 09:26): Jop, ale co tě v nepovinné hrobce čeká? Žádný rare item, ale jen fragment nové zbraně, nový skill či nový outfit (což je pro mě asi to nejcennější, co ta hra nabízí). Naštěstí jsou tyto hrobky velmi dobře nadesignované, takže mě baví je prolejzat jen tak. Co se vedlejších questů týče, ty jsou někdy fajn, ale i tak tam jsou kousky jako "obejdi 10 radiových vysílačů a stiskni E". Nevim, prostě ty collectibles nejsou volitelné secrety jako třeba v RtCW, ale normální součást hry, kterou je potřeba dělat aby ses dozvěděl další části příběhu a měl šanci okusit všechny zbraně. Tvůrci tě do nich tlačí. Sorry, ale to mi prostě vadí. Nechci znít jako někdo, kdo adoruje "staré" hry. Sám jsem to vždycky nesnášel, ale nemůžu se zbavit dojmu, že mnohé věci dělaly jinak a zábavněji.

K Expeditions módu jsem se ještě nedostal, takže nevim ani co to je.

@Fritol (10.02.2016 08:48): Už druhej člověk, co tu hru nehrál a argumentuje na základě předchozího dílu, kde ty collectibles byly kvantitativně imho ještě celkem ukočírované. C'mon. :D

@Fatality (10.02.2016 08:55): Nevím jestli vyloženě OCD, ale prostě takovej ten podvědomej pocit, že bych měl toho pobrat co nejvíc, aby mi neunikla nějaká důležitá zpráva či užitečný item. Možná by i pomohlo, kdyby nebyly ve hře statistiky. Jakmile tam vidím: "Sebrané deníky: 5/7", tak mám tik v oku. A určitě nebudu jediný, kdo to tak má.

Takový třetí Zaklínač je hrou, která dělá z mého pohledu open world správně. Člověk má pořád co objevovat, ale není tlačený do repetitivního pátrání po collectibles (obzvlášť pokud si v menu vypne na mapě otazníky).
@M.a.t.t. (10.02.2016 10:55): Far Cry 3 je přeskinovaný AC, ne Rise of TR přeskinovaný Far Cry 3 :-D To ještě nedokážu posoudit, až si zahraju Rise of TR, tak budu vědět víc. Máš pravdu, že nevím přesně, co je Expeditions mod.

To tak ale není, Matte :-D Já nemám averzi vůči collectibles, proto se je snažím poctivě ve hře sbírat. Jenže když vidím, za to nic nedostanu (případ Far Cry 3), a že to má nijaký vliv na cokoliv (opět Far Cry 3), tak je to prostě jen kaše. Dovolím si citovat část komentáře uživatele m0re11o, který FC 3 ohodnotil 100 % takto:

Příběh jako takový sice není příliš dlouhý (řekl bych, že za pár hodin by se dal v klidu udělat), ale hra Vám nabízí tolik dalších možností, že i po dohrání dějové linky mám ještě spoustu hodin zábavy v podobě objevování ostrova, osvobozování vesnic atd...

Zkrátka, mě sbírání collectibles baví. Ale nebaví mě vidět, že bez toho by to byla jen tříhodinová kampaň a já bych ji musel hejtovat jako nové díly Call of Duty.
@Fatality (10.02.2016 09:39): Sú to collectibles? Nie sú. Neviem, čo to má spoločné, že je to podľa teba preskinovaný Far Cry - nie je, iba to využíva prvky sandboxu - naviac keď som už spomenul tie hrobky, tie by mali byť gro Tomb Raidera a v hre majú úplne iný význam ako veže vo Far Cry a v AC. Okrem toho, zjavne netušíš o čom je Expeditions mód, ten sa spúšťa mimo hry samotnej :)

Ja vás ľudia ale fakt nechápem. Užiť si hru a plniť ju na takmer na 100% pričom mám averziu voči collectibles sú dve veci, ktoré sa navzájom vylučujú.
@M.a.t.t. (10.02.2016 09:26): @M.a.t.t. (09.02.2016 22:21): Nepovinné hrobky + vedľajšie úlohy obyvateľov + lovenie zveri + Expeditions mód.

To je fakt úplně stejné jako Far Cry 3 (který je přeskinovaný Assassin's Creed). Nepovinné věže + vedlejší úlohy obyvatel + lovení zvěře + výzvy Rakyů. Když k tomu přičtu 3 druhy sběratelských předmětů (nevím, jestli jich je v Rise of TR více), prostě se nemůžu zbavit pocitu, že je to tam jen proto, abys hru natáhl místo čtyř hodin na dvacet. A já to vysbírám, vylezu a ulovím, protože (OK) mám "OCD", nemůžu si pomoct, ale stejně mi to přijde jako nastavovaná kaše.
Já Johnovi rozumím, mám to podobně. I když to nepovažuju za nějaký druh OCD.
@JohnCZ (10.02.2016 00:49): Říkáš, že si hru rád vychutnáš co nejvíc, ale přitom jsi řekl, že tě to nebaví. Jak říkají ostatní, nikdo tě nenutí to dělat. OCD (ať už "hráčské" nebo normální) je mentální porucha, takže té hře vyčítáš, že jsi nemocný. :D

A co se "natahování doby" týče. Tenhle díl jsem nehrál, ale minulý byl na ačkovou hru dlouhý dost. Stejně tak příběhově to bylo slušné béčko a co jsem tak četl, tak tenhle díl je ve všech ohledech lepší (Včetně délky příběhu). Takže mrdu sběratelských předmětů nemůžeš brát jako natahování doby, ale jako bonus pro ty, co to baví. Všechny vedlejší mise či sběratelské předměty ve hrách jsou vždy určené takovým hráčům. Ty mezi ně očividně nepatříš, tedy alespoň ne u TR.
@Garret (10.02.2016 00:40): Ano, u dnešních her mi to vadí čím dál tím víc. Působí to lacině. Nebýt totiž té hromady collectibles, tak jsou ty hry krátké a prázdné. Předchozí díl toho neměl tolik, tam mi to popravdě nijak zvlášť nevadilo. Tady to už tvůrci dost přestřelili.

Rozhodně nemusím mít vždy nutně všechno na 100%, ale rád si tu hru vychutnám pokud možno co nejvíc.
@JohnCZ (09.02.2016 22:01): nevím co je OCD. otázkou je, proč to dříve byla zábava a proč tě to dneska sere a jestli je to chyba hry. já právě dohrál předchozí díl podruhé a zatímco poprvé jsem to prolítl jen se zaměřením na příběh a nesledoval jsem jakékoli kolektybls (protože mě to prostě nezajímalo), teď jsem si to pěkně všechno vyzobal na 100% a bavil jsem se ještě víc.
@JohnCZ (09.02.2016 22:06): Nepovinné hrobky + vedľajšie úlohy obyvateľov + lovenie zveri + Expeditions mód. Nie je nutné zbierať všetky collectibles, hoci si i tak mysím, že v rámci tejto hry sú zapracované lepšie ako v Ubisoft hrách.
@Maximus (09.02.2016 22:02): Mně jde tak nějak o to, že nemám vůbec motivaci pokračovat, protože krom toho sbírání ta hra prozatím nic moc jiného nenabízí. Lineární příběhové pasáže jsou fajn, ale teďka mě hra nahnala do druhé otevřené lokace, kde je těch sběratelských věcí ještě víc, než v té první, a popravdě mě to úplně otrávilo a už dva dny jsem na to nesáhl.
Každý už od dob rebootu hejtuje QTE, ale že jsou všude a na každém rohu ty pošahané collectibles, to nikomu nevadí. Člověk by si rád přečetl deníky a doplnil si tak pozadí příběhu, ale proč je toho všeho sakra TOLIK? Samé kešky, bedny, artefakty, deníky, mapy,... Pomalu na každém rohu, takže nějaká radost z objevení skrytého itemu odpadá. Navíc to příšerně brzdí tempo hry a unavovalo mě to už v AC Black Flag. To to vážně někoho baví sbírat dneska pomalu už v každé AAA hře? Navíc obsah všech těch truhel je tak generický a nezajímavý, že jakákoli radost z objevování (která mimochodem dělala předchozí díly tak dobré) je fuč. Lenost vývojářů je do očí bijící minimálně u těch v zemi zakopaných mincí. Rozházet po mapě 30 aktivních míst do kterých Lara 2x švihne cepínem je pro vývojáře práce na 10 minut a hráč se s tím moří hodinu. Tohle umělé natahování herní doby je v současnosti děsný mor.
@M.a.t.t. (05.02.2016 16:26): No nevím, ale během prvních dvou hodin tam byly hned tři takový scény. To si můžou odpustit, ve jménu filmovosti ti vykurvíme hratelnost. Ale jinak hra super, rozhodně graficky parádní, buchta vypadá fakt skvěle, dokonalá práce s obličejem a očima, naprostej lux.
Není to špatný, ale co mě teda vytáčí je ten retardovanej systém v akční scéně ala "zmáčkni C, zmáčkní E" a když to propásneš, tak seš mrtvej. Takže dokolečka opakuješ jednu věc jak opice, fakt jak u blbečků.
@Guldy (04.02.2016 08:54): Díky za tip. Už se to opravilo.
Od začátku jsem měl nastavené "jen" high textury (na very high jsem se rovnou vykašlal). Evidentně ale ani high textury počítač nezvládal. Snížil jsem textury na medium a už to jede jako po másle.
Na cestinu se muzete podle me vykaslat a necekat a hrat! Neni v teto hre moc potreba a hlavne mi prijde, ze si opet xzone dela ksefty;-) Buhvi, kdy cestina bude!
@fak (02.02.2016 09:15): Z Xzone:
"Zakupte si hru u nás a jako první obdržíte češtinu do hry formou patche. Na překladu pracuje zkušený tým stojící například za češtinou do GTA V. Čeština by měla být hotova cca měsíc po vydání hry. Stav češtiny můžete sledovat na Facebook stránce autorů.
Koupí hry podpoříte vznik této i dalších herních češtin."
Jsem milovník dobrodružství, takže už se mi to stahuje. :-) Běda vám, jestli to bude sračka!! :-) Je někde ke stažení neofiko cz sub?
@Maximus (01.02.2016 18:40): A fakt se tam teda ještě budu rochnit sněhem? :D Jsem v té roztáté vesnici :D panikařím, že není nikde sníh.. je to jak.. je to jak.. *fňuk* je to jak realita!! :D Takovou radost má člověk z napadlého sněhu a odpoledne jde z práce po kolena v kalužích.. Ve hrách to nechci! :D Jsem sněhový fanboy.. :D
Achjo, toho sněhu je tam míň než jsem si myslel :D ale tak aspoň nějaká variabilita. "Siberian wilderness" nepřekonaná. Ani by mi tam nechybělo to střílení... :D

A "hrobky" zatím perfektní. Na to že jsou "optional" jsou vážně kvalitně udělané.
Nestává se vám, že se hra občas děsně sekne při loadingu? Když se načítá nějaká nová scéna, nastane nějaký zásadní střih, třeba přechod do nebo z cutscény, tak se mi občas na několik vteřin projeví obří lag. Takže třeba 5 vteřin po tom "střihu" jde framerate někam ke 2 fps. Pak se to vsákne a zase hra běží tak 30 - 50 fps. Nemáte prosím nějaký nápad, jak to opravit? Ale SSD kvůli tomu kupovat a přeinstalovávat nebudu :-)
@Paul (29.01.2016 10:01): Podobnou situaci si pamatuji po vydání Lords of the Fallen. Všude jak Denuvo ničí SSD, a že to pohroma jako Starforce. Já normálně hrál a žádný problém neměl. Ale spousta pirátů hned začala rozšiřovat ten hoax o SSD, a hned začali plivat i na hru co si tam dovolili dat.
Ale je dobré že je season pass, zrovna tady ho vítám, jsem ve 4 lokaci a ... chci víc!! :D nechci to nikdy dohrát. :D
To je parádní hra, jen mě trochu mrzí že skoro hned kosím nepřátele a jsem v jakýchsi staveních, snad tam ještě chvíli bude trocha té divočiny. Ta část na začátku a Siberian wilderness byly boží. A jestli ty "tomby" budou podobné jako ta loď. A do toho vzpomínám na vliv větru v minulém TR tak pokud něco takového bude i tady..

Sakra dobrý kauf ten kompjůtr. To je úplná slast.
@Jack_Dark (29.01.2016 09:17): tak to by byly pěkně stupidní nuly, vzhledem k tomu že denuovo nic negativního nedělá. A jestli někdo dá hře nulu protože jí nemůže upirátit, tak to už je double dose retardace.